Keresés

Részletes keresés

gergo9 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1324

Attila7575

 

Azért a17 fok nagyon meleg. Tényleg lehet, hogy a gáz hiányzik, viszont akkor feltétlenül keressétek meg a szökés okát is!

 

Bys

 

Azt írod:

 

"Tényleg olvass vissza néhány 100 hozzászólást , és már csak vizsgáznod kell szereléből... :)"

 

...számból vetted ki a szót...ezt szajkózom már mióta... :-)))

 

Helló Jayzm!

 

A hőszámításokhoz keveset értek, de kis tapasztalatomból és első hallásra nekem nagyon kevésnek tűnik 60nm-re a 3,5kw-os, főleg, hogy tetőtéri!!!

Ennek azért nagyon számoltass utána, nehogy kidobott pénz legyen az ablakon. Ha visszaolvasol, láthatod, hogy az "alultelepítésnek" nemcsak a hőmérséklet bánja az árát (nagyobb villanyszámla, gépkopás...stb)

 

Amúgy nekem Midea+ om van, és egy korrekt kis gépnek tartom az áráért (ebben windy12 is megerősített már :-)

 

Viszont (tapasztalataim alapján) arra ne számíts, hogy egy beltérivel egyszerre több helységet tudsz majd hűteni. Annak idelyén részben én is azért tetettem nagyobbat, de egy lehelletnyit nem érezni nyitott ajtónál az előtérben. Valahogy máshogy száll a hideg levegő mint a fűtésnél a meleg. Télen egy kandalló befűtheti az egész házat, itt valahogy máshogy műkszik. 

Nem tudom pontosan, de talán nem csak azért mert lefele száll a hideg, hanem mivel főként szakaszosan van üzemeltetve (késő du.,este) ezért a többi helység átmelegedett falaival, amik ontján a meleget már nem bír el. Télen meg folyamatos a fűtés.

 

 

 

 

 

Előzmény: attila7575 (1323)
attila7575 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1323

Hazaértem, klíma bekapcs.

Nagyszobai ruszki ablakklíma bekapcs.

 

 

Ment a split klímám jó 25 percet, mentem megmérni a kijövő levegő hőmérsékletét. Az 17 fok, ha maximális hűtésen van, és minimális ventillátoron.

 

Átmentem a nagyszobába. Ruszki ablakklíma ment kb 5-10 perce, kijövő hőmérséklet ennyi idő alatt 12-13 fok. Kézzel érezve is butál hideg. A beállító kapcsoló félálláson.

 

 

Ekkor azt csináltam, amit a klímaszerelő barátom telefonon tanácsolt: split belső burkolata le, kézzel megnézni a csöveket/szálakat, hogy mindegyik hideg-e. Fenét. A felső kettő igen, az alatta lévő 5-6 amolyan kézmeleg. Ez a szerelő barátom szerint azt jelenti, hogy elfogyogatott belőle a gáz. Holnap jön megnézni.

Előzmény: gergo9 (1315)
Lmr Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1322
Függően a kültérinek gondolt helytől inkább a 2 klímán is elgondolkodnék, olcsóbb. egy százassal.
Előzmény: Bys (1320)
Jaymz_ Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1321

Felmerült bennem is a duál téma, de az meg megint plusz pénz. (gondolom :-)

Észak, déli a fekvés, délen a hálóval, de kb. déltől azt a felét már nem süti a nap. Viszont a másikat (nappali) meg végig amíg le nem nyugszik.

Köszi az választ.

Előzmény: Bys (1320)
Bys Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1320
esetleg egy duál klímán elgondolkodnék a helyedben, hogy a hálóban is hűs legyen, ha még csak épül a ház...
Előzmény: Jaymz_ (1318)
Bys Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1319

szerintem akkor a 3,5 elég, de ne várd azt hogy a 2 kisebb szobába is hideg legyen. Valószinű azért hűsebb lesz, mint nélküle.

Mint olvastad, függ a fekvéstől, hőtermelő eszközöktől, stb...

 

Nem ismerem, én LG-t szeretlettem tavaly. A lényeg, hogy kevés kompresszorgyártó van, a doboz ,meg minimálisan befolyásolja a hűtést. Szóval sokak szerint mindegy a márka.

 

Nekem 2, max 2.5 klímát javasoltak. Mivel 4. emeleti, legfelső lakás, déli fekvéssel, én bevállaltam a 3.5est. Az egész lakás 35m2... Hát, szét nem fogom tekerni, azt már tisztán látom...

Előzmény: Jaymz_ (1318)
Jaymz_ Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1318

Olvastam azt is.

Meg még jópárat.

 

A 60 m2 az egész lakás. A nappali középen és két irányba háló, kisszoba nyílik. A nappaliban lenne a klíma. Ezt felmérve jelentette ki a szerelő, hogy a 3,5 kw-osat javasolja.

 

Van konkrét kérdés. Mi a vélemény a Midea+ -ról. Tényleg nem gagyi, vagy csak el szeretnék adni nekem. :-)

Sajna ennél az árkategóriánál nem tudok feljebb menni.

 

Egyébként meg az a poen, hogy a kégli november végén lesz átadva, úgyhogy lehet, hogy jövő ilyenkorig be sem lesz kapcsolva. :-)

De most kell foglalkozni vele, nempedig a kész falakat verni szét majd akkor.

Előzmény: Bys (1317)
Bys Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1317

 

 

Javaslom az 1297 hsz-t.

Az a 60m2 egy légtér???

 

 

Tényleg olvass vissza néhány 100 hozzászólást, és már csak vizsgáznod kell szerelésből... :)

 

Utána dobjál fel konkrét kérdéseket.

Előzmény: Jaymz_ (1316)
Jaymz_ Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1316

Sziasztok!

 

Kedves Viricsi!

Átszaladtam jópár hsz.-t és azt gondolom Te eltudnál igazítani.

Társasház tetőtéri lakásba szeretnék klímát venni. Kb. két napja foglalkozom a dologgal, tehát semmit nem értek hozzá.

Elmentem egy erre specializálódott boltba, ahonnan ki is jött egy fickó megnézni a helyszint. Ár tekintetében csak szolídan gondolkodom, de azért szeretnék egy megbízható minőséget. Ez az üzlet LG és Midea klímákat árul. Az LG már alapból soknak tünt, bár most láttam az oldalukon, hogy a 159 000+áfa árú G12AH tipust, most akcióban odadják 119 000+áfa-ért. Ez még talánbelefér, de amire inkább kíváncsi volnék az a Midea MSF1-12HRN2. A lakás 60 m2 és az emberke ezt ajánlotta, mert a 3,5 kw-os hűtőteljesítmény elégséges az egész lakásra. Ez 99 000+áfa, de az alább beírt címen 85 000+áfa-s áron is láttam. Az olcsóbb tipusoktól nagyon "óv" a szerelő, az aszony viszont elzavart egy körre, ahol találtam is 80-é (áfával) Oriont, de sok bizalmam nem volt felé. Az eladó nyugtatgatott, hogy ebben az árkategóriában ezek belül mind egyformák, csak más a nevük. Na hát ezt sem nyaltam be egyből, meg a szerelő is mondta, hogy pl. az Orionnal is szívott már sokat. Természetes, hogy mindenki nyomja a saját reklámdumáit, én a szerelő ajánlata felé hajlanék, de biztosan szépít Ő is valamelyest. Érdekelne, hogy mennyire számít ez a tipus (Midea) megbízhatónak és minőséginek, persze a kategóriájában. A szerelésért  40 ezret kérnének.

Előre is köszi.

Üdv.: Jaymz

Előzmény: viricsi (1064)
gergo9 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1315

Üdv bobo74!

 

Addig ne csinálj semmit, amíg vissza nem olvasol kb 300 hozzászólást (vagy többet)Meglásd olyan okos leszel, hogy csak na! :-)) (Komoly!)

 

Attila 7575

 

Ezt már döntsd el magad, hogy meddig tartod elé :-)) Szerintem egy ilyen higanyos hőmérőnek legalább 1, de lehet, hogy 2 perc kell. És akkor sem túl pontosak, de világosabb képet kapunk, ha megteszed.

 

Mennyi lett?

Előzmény: bobo74 (1308)
Bys Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1314

Én tavaly jártam így. Gondoltam megelőzöm a bajt, és kérek a klímára engedélyt.

 

A házkezelő hozzájárult. Az önkormányzatnál közölték, hogy az nem jő, irassam alá a házsorban lakók 75%-val! Na, erre bepörögtem. A 4 lépcsőházzal arréb, a fsz-en lakónak mi a búbánat köze van ahhoz, hogy a saját lakásom fölé, a tetőre kitegyem a kültérit...

 

Aztán a lépcsőház alapító okiratában megtaláltam a megoldást.

A nyílászárók  a lakáshoz tartoznak. Én így a franciaerkélyből kidobtam az üveget, és oda ugrott fel a kültéri.  Ez legfejebb az alattam lakót idegesíti...

Ezzel még az önkormányzat sem tud piszkálni, mert nem a házfalra tettem.

 

A 4.-ről meg leengedtem egy locsolócsövet a víznek, igaz fél évvel  a beépítés után. Érdekes módon, senki nem reklamált érte... :)

 

Amúgy alapvetően nem piszkálódik miatta az önkormárnyzat, de építési engedély kellene hozzá. Majd ha feljelentenek, akkor keress megoldást.

 

Előzmény: Törölt nick (1311)
töky11 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1313

T viricsi!

meg tudnád mondani hogy mennyinek kell lenni r22 gázzal töltött 3,55kw pana klima nyomásának! 5 bar mért a másik szerelő szerint sok.

 

k2laci Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1312
Építési engedélyt a helyi önkormányzattól. Vagy ezt kihagyod és akkor ha esetleg bejelent valaki akkor fizethetsz mint a katonatiszt ....
Előzmény: Törölt nick (1311)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1311

És még egy kérdés: Panellakásoknál (10 emeletes, XV ker.) kell-e és ha igen kitől valamilyen engedélyt kérni a külső egység felszerelése előtt?

Erkély nincs, második emelet. Nincs utcafront, "csak" a ház mögötti játszótér/parkszerűség.

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1310

Kösz az infókat így utólag is. Asszem a kolléga csak a munkadíjra gondolt a 10+fával, anyag még rájönne arra is. Ha összeadom az általad leírtakat és az ő összegét már majdnem a rendes árnál vagyok...

 

Keravillban akciós Dimarson klímával kapcsolatban van valakinek már konkrét tapasztalata?

 

Másik kérdés: Ha ennyire használhatatlan a klímákhoz adott alapcsomag, akkor mi a fenéért nincs választási lehetőség, hogy helyből jobbat is kérhessek hozzá DE csak a különbözetet kelljen ráfizetnem? /Bár gondolom ez a költői kérdés kategóriája/

Előzmény: wind12 (1067)
attila7575 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1309

gergo9:

 

 

oké, így már teljesen világos mit és hogyan kell csinálni. Mivel csak higanyos, analóg hőmérőm van, gondolom jó pár percig ott kell hagyni. Pontosan meddig?

Előzmény: gergo9 (1307)
bobo74 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1308

Sziasztok!

Én most írok először,teljesen új vagyok.A klímákról,és a hűtéstechnikárol is csak annyi fogalmam van,hogy télen hideg van.Tehát nem nagyon értek hozzá,ezért fordulok nálam feltehetőleg a témához jobban értő emberekhez.

Kérdésem a következő.Most vettünk  a XIII. ker-ben új lakást és szertnénk klímát.Kérdésem az lenne milyen klímát érdemes /split/ venni,milyen márkájút,kivel érdemes beszereltetni,esetleg tudzok e olyan cégeket akik ezzel foglalkoznak.

Jártam boltokba ahol már kínálnak klímát 40-50 e ft-ért.Gondolom ezek nem túl jók,kérdés meg szabad e venni.A lényeg,nem szeretnék túl sokat áldozni a klímára,de gagyit sem szeretnék venni amit egy év mulva lehet kidobni.Valami középutat keresek.

Ha valaki tud nekem segíteni kérem írjon pár sort

Köszi

gergo9 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1307

A Nile line-t nem ismerem, de amire gondoltam az az, hogy amikor hűt (pl. tedd 18 fokra, hogy biztos menjen a kompresszor) a ventilátorsebességet pedig vedd a legalsóbb fokozatra (ergó legkisebb légáram) állítsd le a lamellamozgatást (nálam:swing gomb)és ott mérd meg a kijövő levegő hőmérsékletét ahol úgy gondolod, hogy még nem keveredik a szoba levegőjével. Azért vigyázz!!!! Nehogy bedarálja a ventilátor a hőmérőd!!!

Mi itt úgy tippeltük valamikor, hogy a 14 fok még éppen elfogadható. Ha e felett van akkor a légkondival, ha alatta akkor meg az alulméretezéssel lehet a gond.

De itt ezt majd a szakik úgyis pontosítják :-))

 

 

Előzmény: attila7575 (1306)
attila7575 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1306

gergo9:

 

köszi a választ. Úgy érted, hogy ha Smart módba rakom, akkor ott teljesen alsó állásba kell állítani a kijelzőt, és akkor mérjem meg a kijövő hőmérsékletet?

Előzmény: gergo9 (1300)
attila7575 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1305

Sziasztok!

 

 

Ilyen szinten én nem értek a klímákhoz (csak néztem itt a hozzászólásokat), de azt nekem is mondta a szerelő srác, hogy megdöbbent mikor látta hogy a kültériben a kompresszor Sanyo (azt mondta hogy mikor először látta azt hittel hogy rosszul lát). Azt mondja, hogy a Sanyo az nagyon jó ebben a témában. Mivel nem értek hozzá, igazság szerint még a vásárlás előtt felhívtam, hogy mi a véleménye róla, és azt mondta hogy nyugodtan vegyem meg a Nile Line klímát, mert több mint egy tucatot beszerelt már és nagyon megbízhatóan működnek.

 

Sajnos nincs semmilyen varázslatos hőmérőm, így a kijövő hőmérsékletet majd csak úgy tudom lemérni, hogy fogok egy hőmérőt, és oda lógatom a klíma elé egy ideig :) Csak normál szobai hőmérőm van.

Érdekes, mikor be lett szerelve, arra tisztán emlékszem, hogy a párátlanítás funkcióval sikerült csinálnom a szobában egy nagyon kellemetlen, szinte "csontig hatoló" stílusú hideget.

 

Korci! Mivel úgy tűnik ugyanolyan klímánk van, írd már meg hogy te milyen beállításokkal használod! Mert én idáig szinte kizárólag "Smart" üzemmódban járattam, így mindent automatikusan szabályoz. Azt viszont nem tapasztaltam, amit itt a fórumon többen írtak, hogy a kültéri nem megy folyamatosan, hanem időnként bekapcsol. Inkább fordítva írnám: szinte állandóan megy a kültéri, ha működik a klíma, esetleg este, mikor már nincs olyan meleg, olyankor kapcsol ki időnként. hozzá kell tennem, hogy a berendezést szinte csak délután 5 és este 9 között járatom, a köztes időben ugyanis nem vagyok otthon (dolgozom), és délután 5-re a szoba tájolása mitt pont totál felmelegszik ott a levegő.

Előzmény: Korci_PÉCS (1301)
blueye Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1304

Köszi.

 

Érdekel.

Előzmény: Korci_PÉCS (1303)
blueye Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1302
Ilyen részletes leírás van a gépedről pl. a neten?
Előzmény: Korci_PÉCS (1301)
gergo9 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1300

Helló Attila7575

 

Én 3 féle klímát használtam már (Panasonic,LG) és most otthon Midea+ om van.

Működési kultúrában (értem miről beszélsz) tényleg jobb volt a Pana és az LG, viszont a "hűtési teljesítményt" szinte biztos, hogy nem befolyásolja a típus. Amig nem babráltak vele a "kedves" szerelőim addig olyan hideget fújt a Mideam(7fok), hogy kenterbe verte mindkettőt, és már azon filóztam, hogy bőven elég lett volna a szobámba a 2,6-os helyett a 2kW-os is, mert a teljes hűtés kb 1/3 ment csak a kompresszor. Szerintem máshol lehet a hiba (leht hogy alul lett méretezve, vagy talán szökik a gáz? "Low" állásban mennyi a kifújt hőmérséklet?

 

Más...

Nekem is elég gyakran pattog a burkolat (hőtágulás) és bekapcsoláskor nagyon felpörög.Viszont utána teljesen stabilan tartja a fordulatszámot a ventilátor.

Nem emlékszem ki kérdezte, de nem lehet az, hogy AUTO üzemmódban használta az akinek hullámzik a fordulat? Mert, ha jól tudom ebben az üzemmódban a gép automatikusan szabályozza a fordulatot.

Előzmény: attila7575 (1298)
viricsi Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1299

Kedves t.lantos !

Vegyél példát Kriptaszökevény barátunktól.Emeld ki az ablakklímát és tisztítsd ki.Jó esetben csodát fog tenni a gépeddel.Ha vizzel mosod ki,ne felejtsd el az újboli üzembehelyezés előtt teljesen kiszárítani a gépet.

 

Attila7575

Ugyanezt ajánlanám Attila7575-nek is.

Egyébként ne szedd le a beltéri burkolatát,annélkül is érezheted,hogy hideg levegőt fúj e a gép.A szobahőmérséklet természetesen függ a helység hőterhelésétől.(napsütés,tájolás,falak állaga,bent tartózkodó személyek száma,üzemelő berendezések hőleadása...)

Egyébként szerintem a géped egy viszonylag csendes megbízható gép.(egyenlőre)

 

Üdvözlettel: viricsi

Előzmény: t.lantos (1292)
attila7575 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1298

Hibáról szó sincs, mindössze az a kérdés, hogy lehetséges-e az ilyen olcsóbb klímáknál, hogy a nagyon nagy melegben nem produkálnak olyan hűtőteljesítményt, mint a márkásak. Azt írtam, hogy nekem úgy tűnik, a Panasonicnak kiegyensúlyozottabb, úgy értettem, egyenletesebb a működése.

 

 

A szerelő barátom azt is mondta, hogy nagyon nagy melegben ezen nincs mit csodálkozni, és az is igaz, hogy nálam sajnos azt a falat délelőtt 11 órától kb este 8-ig süti a nap. Fa nincs, panel van, negyedik emelet.

Előzmény: Bys (1297)
Bys Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1297

A szüleimnek egy Panasonic klímája van, valami iszonyat drága volt, tavaly nyáron vették, ha jól emlékszem 150.000.- ft plusz beszerelés. Ez egy kicsit más. Igaz, hogy fűteni nem tud (!), de így egy év után is érezhetően másképp, jobban, hamarabb, stabilabban hűti le az egyébként nagyobb helyiséget. Mindkét esetben, nálam is és náluk is a kültéri-beltéri között van kb. 2 méter. A fal egyik-másik oldala. Szóval azt akartam ebből kihozni, hogy az ő márkás klímájuk nekem jobbnak tűnik, ami így nem igazán jó szó, hanem sokkal inkább azt mondhatnám, hogy kiegyensúlyozottabb a működése. Igaz, az enyém csak 59.000.- volt, és fűteni is tud :)

 

Nem akarlak elkeseríteni, de valahol máshol kellene keresni a hiba okát.

A világon x db klímakompresszor gyártó cég van (asszem 10 alatti cég), azon kívül kisegymillió cég szerel össze klímát, ilyen-olyan néven.

Előzmény: attila7575 (1296)
attila7575 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1296

Sziasztok!

 

Most találtam rá a topikra.

 

Nekem egy Nile Line klímám van, 2.7 kW-os, egy panellakás kisszobáját hűtöm vele ("számítógépszoba"). Egészen elégedett voltam/vagyok vele, ebben az újabb brutál kánikulában nincs a topon. Hűt, de nem úgy mint előtte (kb 2 hónapos). Szakember szerelte, aki szerencsére igen jó barátom, így aggódni nem aggódok. Annyit mondott, hogy szedjem le a beltéri egység burkolatát, hogy a hűtőszál alja és teteje azonos hőmérsékletű-e, ha nem, akkor távozóban van a gáz. Egyébként úgyis eljön, ha nem boldogulok vele. Olyan információt is mondott, hátha van valakinek digitális hőmérője, hogy a kifújt levegőnek hűtés üzemmódban nem nagyon szabad 15 foknál melegebbnek lenni.

 

Más. A szüleimnek egy Panasonic klímája van, valami iszonyat drága volt, tavaly nyáron vették, ha jól emlékszem 150.000.- ft plusz beszerelés. Ez egy kicsit más. Igaz, hogy fűteni nem tud (!), de így egy év után is érezhetően másképp, jobban, hamarabb, stabilabban hűti le az egyébként nagyobb helyiséget. Mindkét esetben, nálam is és náluk is a kültéri-beltéri között van kb. 2 méter. A fal egyik-másik oldala. Szóval azt akartam ebből kihozni, hogy az ő márkás klímájuk nekem jobbnak tűnik, ami így nem igazán jó szó, hanem sokkal inkább azt mondhatnám, hogy kiegyensúlyozottabb a működése. Igaz, az enyém csak 59.000.- volt, és fűteni is tud :)

 

Megint más. Hanem aztán mi van a nagyszobámban? Egy jó tíz év körüli (meghatározhatatlan korú) ruszki ablakklíma. Ki fogtok nevetni, de a három közül a legjobb. Az azóta nem volt kiszedve, karbantartva, de a kisszobámnál nagyobb nagyszobát úgy le tudja hűteni, hogy könnybe lábad a szemem a gyönyörűségtől. Számomra a megbízhatóság szobra. Igaz, hogy cirill betűsek a feliratai, de pl olyanokat is tud, hogy szabályozható, hogy szívjon-e be a kinti levegőből. A teljesítménye hihetetlen, én se hinném el ha nem magam tapasztalnám. Egyetlen hátránya, hogy nem épp hangtalan, de nem túl zavaró.

 

 

 

Érdekelne egyébként, hogy nektek, és az itt jelenlévő szakembereknek mi a véleménye az én ki Nile Line klímámról?

windy12 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1295

Barnabas100

 

Az a helyzet, hogy a gyárilag megadott csőtávolságot semmi esetre sem szabad túllépni. Valószínű, hogy a 3,6 kW-os készüléknek is 12-15 méter lesz a max csőhossza. Talán egy fantáziadús felmérés még segíthet, láttunk már érdekes megoldásokat.

 

Üdv.

Előzmény: barnabas100 (1293)
kisbankár Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1294

Hello!

Valószínüleg a gólya eltévedt a Föld pólusváltoztatási folyamata miatt, s kicsivel észekabbra tett le, mint rendelték, mert én vígan elvagyok 26-27 fokban a lakásban. A 24 már majdnem hideg... :-) Viszont klima nélkül 32-33 lenne, az már nekem is sok, nem vagyok afrikaiból.

Pár napja pörgetem rendesen a Lakes klimám, hűt, mint az álom. Különös hangokat-szagokat nem ad ki, szerintem jól is van felszerelve (pannonklima munka). 

Körkérdés: nekem a beltéri egység működés közbeni zajszintje egy átlagnál valamivel zajosabb PC működési zajának felel meg. Ez a kb. normális? (gyári adat 37-42 dB/a) 

A kültéri szerintem hangos, de az meg na bumm, ha megy, nem vagyok úgy se az erkélyen.

Pár napja elmentem egy dögnagy Fujitsu kültéri alatt. Egy kisbolt bejárata fölött volt felszerelve (kb. bő egy-másfél méterrel a fejem felett). Kánikula. Gondoltam, minek az ilyennek klima, ha nem használja. Jobban megnéztem... Épp ment...

Egyébként a melegre a legjobb megoldás a vízpart egy tutti szőkével... :-))

Üdv. 

barnabas100 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1293

Köszönöm a választ windy12!

 

Sajnos kicsit elszomorítóak a hírek.

Neked van ötleted ennek a távolságnak az áthidalására?

Inkább a 3,5-es gépet vegyek?

Előzmény: windy12 (1291)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!