Keresés

Részletes keresés

joy Creative Commons License 1999.08.24 0 0 200
Igaz! A sáfránnyal sárgított is mutatós!
Krumplipüre: 1 kg tisztított rumli, só, kevés víz, megfőzni, áttörni, 10 dkg olvasztott vaj, 2 dl forró tej, fakanállal habosra keverni, A tejjel vigyázni kell, mert, ha a krumpli több vizet szedett föl, híg lehet a püre! Nem szabad habverővel-géppel kikavarni, mert furcsa módon nem habos, hanem gumi-szivacs szerű lesz! Mindenki 2* szedett belőle, nagyobb sikere volt, mint a sültnek, pedig isteni egybensült sertésdió volt. Igaz, az is elfogyott, azután csak szuszogás következett, a dinnyéhez 1/2 óra pauza kellett.
lobo Creative Commons License 1999.08.23 0 0 199
Azért írtam citromsavat, mert ebben az ételben nem szeretem a citromot, de hát ízlések és ...
sasanz Creative Commons License 1999.08.23 0 0 198
Azt a gombásat ki fogom próbálni. De a rizs szvsz nem csak hófehéren mutat jól. Az 1:1+pici arány nekem mindig bevált, az 1:2-vel soha nem sikerült jól a rizs.
Jó még a kukoricás rizs: amikor a vizet hozzáteszem, akkor kerül bele a fagyasztott cagy konzerv kukorica, amihez egy kis vajat muszáj adni.
joy Creative Commons License 1999.08.22 0 0 197
Hová tűnt a tüzestopic???!!!
joy Creative Commons License 1999.08.20 0 0 196
Rizsköret 1:
Kevés zsiradékon kis fej hagymát dinsztelni, rizset rászórni, pirítani, vízzel (1:2) felönteni, megfőzni, mint írjátok, és főtt tojást belekockázni.
Rizsköret 2: ua, csak a hagymára gombát tenni, lesütni, utána a rizs, végül petrezselyemmel megszórni. Ételízesítőt én sem szeretem, mert elszinezi, és a hófehér rizs a mutatós...
sasanz Creative Commons License 1999.08.17 0 0 195
Én nem teljesen így csinálom, de a végeredmény ugyanaz. A tökéletes arány 1:1+ még egy nagyon-nagyon kicsi víz. Szóval NEM 1:2. Nálam nagyon jól bevált.
Ja, és vegetát soha nem teszek bel. utálom az ízét, semmit nem készítek vegetával, delikáttal stb. Ellenben fahéj, de inkább szerecsendió sokszot kerül a rizsbe. A petrezselyem úgyszintén.
Mulan Creative Commons License 1999.08.17 0 0 194
Szerintem sütőben is jó, de a "házilag jobb a majonéz"-zel egyetértek.

De ez "egy kevés citromsavat vízben feloldva" fájt. Citromlé!:)))

Én egyébként egy kevés cukrot, sót, ecetet is teszek bele.

tündérlala Creative Commons License 1999.08.12 0 0 193
Válasz a perfekt rizs kérdésre, avagy a NAGY TITOK.

A tökéletes rizsfőzés eccerű módját egy szakácstól tanultam.
A titok a rizs és a víz pontosan 1:2 aránya. (Pl. két emberre egy csésze rizs és két csésze víz.) A rizst egy kevés olajon enyhén meg kell pirítani a lábasban. Aztán felönteni a kétszeres vízzel, és sót hozzáadni. (Tipp: ha ennél a résznél só helyet vegetát+petrezselymet adsz hozzá, naccerű rizses körethez jutsz...) Kis lángon fedő nélkül addig főzni, amíg a víz elfő. Ezután a tűzről levenni, és LEFEDVE kicsit állni hagyni, hogy a rizs tökéletesre puhuljon.
Eredmény: szép kövér, különálló rizsszemek.
Jóétvágyat! :-)

joy Creative Commons License 1999.08.11 0 0 192
A rántáshoz használjatok tiszta búzakeményítőt! Valaha minden nagyobb boltban volt, a néhai Buliv gyártotta, ma gyógygazos boltokban lehet beszerezni! Ugyan úgy kell használni, mint a lisztet, de nincs benne az a ragacsanyag, ami a rántást összerántja, és a levesbe-főzelékbe téve rövid idő alatt szétoszlik, és tökéletesen sűrít!
Vigyázat, az eladók nyakatokba sóznának kukoricakeméyítőt, de az csak betegeknek (sem) yó, rettenetes mellékíze van, és sárgás, míg a búzáé fehér, mint a hó!
lobo Creative Commons License 1999.08.10 0 0 191
Lyuci!
Mulan már válaszolt a kérdéseidre, de én megpróbálok valami mást, próbáld meg, nekem szokott sikerülni:
Rántás: Ha frissen készítem, aloménium vagy öntöttvas edényben(aminek yó vastag az oldala és az ajja is) erős tűzön, de nagyon kavarva, hogy le ne kozmájjon, ha szép barna, hirtelen zutyy a levesbe, szintén sűrű kevergetés mellett. A hirtelen lehűléstől tejjesen szétesik, és nem marad csomós.
Padlizsánkrém: időrendben: A szép egészséges, nem túl kemény padlizsánt tűz fölött, vagy forró platton (nem sütőben) addig sütöd, míg yó puha lessz az egész, ezután még melegen lehúzod a héját. (A kezedet lehet hogy kicsit megégeti, de megéri :-) ). Ezután a belét valamivel pépesíted. Előírás szerint fakéssel sokáig vagdalod, de a rozsdamentes acéltól sem lessz balya. Amíg hűl, majonézt készítesz, a bolti nem túl yó. 2 padlizsánonként 1 tojás sárgáját olajjal elkevered, az elején nagyon lassan adagolva az olajat (cseppenként). Ez pl. egy magas pohárszerű edényben rúdmixerrel nagyon gyorsan megy. Addig adsz hozzá olajat, míg egy kemény, krémpudinghoz hasonló állagú masszát kapsz. Ezután ízlés szerint adsz hozzá mustárt, és opcionálisan citromlét, tejfölt, fűszereket, stb. (én csak mustárt szoktam). Ha a padlizsán max. kézmelegre lehűlt, hozzákevered a majonézt, reszelsz bele egy kis fej hagymát, só, ha nem elég savanyú, egy kevés citromsavat vízben feloldva. Lehűtve, puha kenyérre kenve...
Rohanok a piacra padlizsánért, mielőtt éhenhalnék...
joy Creative Commons License 1999.08.10 0 0 190
Elnézést, de nagyon kevés volt az időm, azért nem tudtam foglalkozni ezzel a topic-kal!

Ha forraláskor összement a tej, NEM KELL KIÖNTENI! Hagyni kell kihűlni, majd újból rövid időre felforralni, a teljes kihűtés után, (pelenkába önve) lecsorgatni, remek édestúró van belőle!
Most szabadságra megyek kb 1 hétre. Minden yót mindenkinek!
Yó kajákat!
A padlizsános kaják finomak, a mustárt ki szeretném próbálni, mert a boltokban gyengék, a dijoni meg túl drága!

Mulan Creative Commons License 1999.08.09 0 0 189
Hogy kihalt ez topic:((((
Felhozom, hátha....
juci Creative Commons License 1999.07.29 0 0 188
Köszi Mulan, padlizsánkrém nemsoká valósággá fog válni. De most megyek innen, mer az éhhalál szélén állok, és így dupla kínzás nekem ez a topic...
Mulan Creative Commons License 1999.07.29 0 0 187
Jól hangzik. Bár a tojás amúgy kimeríthetetlen téma...
Anonima Creative Commons License 1999.07.29 0 0 186
Cukkinis tojásrántotta. Hogy hangzik? Hagymát és hajszálvékony csíkokra vágott cukkinit üvegesre párolom, rá felvert tojás és fűszerek, ahogy tetszik. Tudom, tudom a fűszerkeverékekben nincs semmi eredeti, de azért kínaival kipróbálhatnátok. Nem fogtok érte szidni, ígérem!
Mulan Creative Commons License 1999.07.29 0 0 185
A padlizsánt egészben megsütni, hámozni (ha kell, magozni) azután pépesíteni (És persze csak fa- vagy műanyag eszcájggal). Ha már nem túl meleg jön hozzá a többi akármi. Fogyasztani hidegen, kenyérre kenve szoktuk. Napokig jó a hűtőben.
Mulan Creative Commons License 1999.07.29 0 0 184
Mustármagot ledarálni, és azonnal leforrázni borral vagy gyenge ecettel. Jön bele mindenféle fűszer, de főleg bors és szerecsendió, de akár szegfűszeggel is érdemes kipróbálni.
juci Creative Commons License 1999.07.29 0 0 183
Lya, még aszt szerettem volna kérdezni, hogy mindez nyersen értendő, vagy a hagymát-padlizsánt-egyebeket forró zsiradékon kell összemelengetni?
juci Creative Commons License 1999.07.29 0 0 182
Jaj, Mulan, kébzeld, tegnap ojjjjan rántást csináltam a zutttyos móccerrrel, hogy ihajla!!

Ma meg akkor jöjjön a padlizsánkrém!
ÉJJEN MULAN !

bd Creative Commons License 1999.07.29 0 0 181
Mi az a frissen krealt hazi mustar?
Mulan Creative Commons License 1999.07.27 0 0 180
Ja, ha szeretitek az ilyen szalonnás reformkaját, esetleg a fázós szilvát is ajánlom figyelmedbe!

Most viszont szépen hazamegyek, mert itt nem adnak enni...

Mulan Creative Commons License 1999.07.27 0 0 179
Belenéztem a NetSzakácsba, és látom, hogy van ott knédli is, rizs is, bár nem az a verzió, amit itt írtam hirtelen - hiába, ritkán olvasgatom a saját honlapomat.
Mulan Creative Commons License 1999.07.27 0 0 178
Azért az sem olyan bonyolult ám...

Zsiradékon kavargatod, míg kifehéredik, ilyenkor kell beleaplikálni a petrezselymet, gombát, miegymást, amivel megvadítod. Húslevessel (vagy valami pótszerrel - lehet ám csak víz és só) felengedni, felforralni, lefedni és bedugni a sütőbe (vagy lángelosztóra, kis lángra). 20 perc alatt kész. A trükközés mindössze annyi, hogy, ha felforrt, már nem szabad kavarni (hacsak nem kásás rizst akar főzni az ember).

Mulan Creative Commons License 1999.07.27 0 0 177
Nagyon jól hangzik! Kipróbálása nálunk is várható:))))
Mulan Creative Commons License 1999.07.27 0 0 176
Na ugye! Szerintem a francia körtesalátát is ki kellene próbálnod! Azt már felróttam a NetSzakácsba, és lusta vagyok másolgatni. Van ott valami görög padlizsánsaláta is...

Amúgy jól kereszbeírogatunk egymásnak, de nálunk közben lyól elszállt a hálózat.

Mustáros padlizsánkence: vajjal vagy olívaolajjal pépesítve, reszelt hagyma, petrezselyemzöld, bors, só, mustár ízlés szerint. Ínyencek frissen kreált házi mustárt alkalmaznak.
Legjobb pirítóson vagy friss házikenyéren.

Mulan Creative Commons License 1999.07.27 0 0 175
E-mail ment. Innen miért nem tudod kinyomtatni?
juci Creative Commons License 1999.07.27 0 0 174
Hú, ettől biza megindult a nyálelválasztásom... Lekközelebb ez lesz cukkiniből!
juci Creative Commons License 1999.07.27 0 0 173
Hú, ettől biza megindult a nyálelválsztásom... Lekközelebb ez lesz cukkiniből!
Anonima Creative Commons License 1999.07.27 0 0 172
A mustárost nem a padlizsánra értettem, hanem a cukkinire. Cukkinit gyufaszálra összevágod, serpenyőbe vele és a hagymával. Üvegesre párolod, + só + 2-3 kiskanál mustármagos mustár + tejszín. Kicsit főzögeted még és kész. Isteni tésztával is, rizzsel is!
juci Creative Commons License 1999.07.27 0 0 171
Szerintem a rizs-téma túl van komplikázva. Sokan esküsznek a párolt rizsre (előtte olajon kavargatni, utána meg mindenféle trükközések), de szerintem legeccerűbb, ha olajos-sós(-esetleg vegetás) vízben szépen megfőzöd, oszt annyi.

Tejberizs: vizes tejben (fele-fele a víz-tej arány) érdemes szépen főzögetni a témát, pici só bele, vanilia bele (vagy vanilincukor), cukor bele, oszt mindig utántölteni, ha valami nem elég. Lyó puhára főzni ám, meg néha kavargatni is kell.

Bocs, de emilem nem megbízható jelenleg...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!