Keresés

Részletes keresés

gergo9 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1377

Köszönettel venném, ha nem fárasztó és főként azt, hogy laikusként hogyan állapíthaom meg, hogy kevés a gáz. Azért is jó lenne tudni többünknek, mert ha jól hűt a klíma akkor nem biztos, hogy mindenki szerelő után fog futkosni.

 

Akkor ezért lehetett, hogy miután utána töltöttek kevésbé hűtött? és most megint szökhet a gáz, hogy viszonylag ilyen hideget fúj?

 

Sajnos a kültérihez nem férek hozzá csöveket fogdosni vagy ha jól értettem jegesedést vizsgálni. Talán a kültéri hőcserélő felületét még elérem az erkélyről, de még ily is kockázatos. (zuhanásveszély:-))

 

 

Előzmény: viricsi (1375)
töky11 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1376

Bocsi Én nem akarok senkit sem megsérteni! Nem azért kérdeztem!!!

Már eddig is sokat segítettél csak tudod nem akarom azt hogy megveszek egy méregdrága cuccot és az nem ugy üzemel ahogy kell. Van rá még egy pár napom hogy mindent kiderítsek mert megcsinálják a garit és akkor vége az egésznek. Ja és nem szeretném ha hülyére vegyen a szerelő. Ezt szeretném elkerülni!

Bocs ha sértésnek vetted a kérdést!

Előzmény: viricsi (1375)
viricsi Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1375

Kedves gergo9 !

Ha a hűtőkör enyhén gázhiányos,akkor a hűtőközeg alacsonyabb hőmérsékleten fog elpárologni,tehát a beltériben lévő elpárologtató felületi hőmérséklete pl.nem +4 C, hanem mondjuk -3 C. Az alacsonyabb felületi hőmérsékleten természetesen alacsonyabbra tud hűlni az áthaladó levegő is.Ha esetleg bárkit érdekel,hogy ez miért nem jó,szivesen megírom.

Köszönöm a megjegyzésed.Azért töki11-nek írnám:igen,szerelő vagyok(bár több kedves kollégám ebben erősen kételkedik)

 

Üdvözlettel: viricsi

Előzmény: gergo9 (1373)
gergo9 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1374

Ez Király!

 

Idáig kuncogtam...

A Viricsi épp, csak önéletrajzot nem csatolt a topikhoz :-)

Neked sem ártana kicsit visszaolvasni :-))

 

Bocs de ezt nem tudtam megállni...

Előzmény: töky11 (1372)
gergo9 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1373

Nem a hőcserélő lemezei közé dugtam be, hanem a függőleges légterelő lamellái közé (olyan bélyeg nagyságúak)

 

Egyébként mi a hivatalos mérési hely (távolság)?

 

Amit viszont nem értek: a gázhiányos készülék hidegebbet fúj????

Előzmény: viricsi (1371)
töky11 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1372

T Viricsi!

Nincs jég benne! vizes mindenhol.Egyébként te szerelő vagy?

Előzmény: viricsi (1371)
viricsi Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1371

Kedves mindenkik !

Látom beindult a nagy kilépő léghőmérsékletet mérés.

Ahogy nézem a mért értékeket,úgy tűnik szinte mindenkinek tökéletes a klímája.Abból induljatok ki,hogy a splitek hőlépcsője(belépő léghömérséklet-kilépő hőmérséklet)Kb.15-20 C.Ezen a tartományon belül igazából teljesen jó a gép működése.(persze ha más gond nincs).Ha meg a hőmérőt a lamellák közé dugjátok akkor nem a kilépő levegő,hanem az elpárologtató hőfokát méritek.

 

attila7575

Igen,lehet baja a gázhiányos járatástól a gépednek.

 

töky11

A céges Funai gépetek valószínűleg gázhiányos,ezért nyom ilyen alacsony hőfokú levegőt.Nézd meg a csöveket nem jegesedik-e.Tertsd meg a Panádat.

 

Üdvözlettel: viricsi

Előzmény: attila7575 (1369)
kapasz Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1370

NILE 2.7kW

 

kint a napon 40 fok, beszívott: 28 fok, kifújt: 11 fok (max. fordulaton) és 8 fok (min. fordulaton).

 

A beszívott levegő hőmérsékletét a klíma felett mértem, a kifújtat bedig digit. hőmérő kanócának kb. 3 cm-re történő bedugásával.

 

Továbbá:

 

kint a napon 45 fok, beszívott: 25,8 fok, kifújt 10,5 fok (max. fordulaton)

 

 

Valamint:

kint árnyékban 26 fok, beszívott: 26 fok, kifújt 4,6 fok (min. fordulaton).

attila7575 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1369
Tényleg, szerintetek, ha kevés a gáz a készülékben (megállapította a szerelő, hogy igen) lehet-e baja a készüléknek, ha feltöltésig így járatom? Csak hétfőn tudják feltölteni.
attila7575 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1368

Azt amit mind a ketten gondolunk, de egyikünk sem mond ki, mert NEKÜNK volt gyerekszobánk...

 

 

A tisztelt hozzászóló zseni pedig elgondolkodhatna azon, hogy ez a fórum nem azért van itt, hogy halva született humorérzékét kamatoztassa.

Előzmény: gergo9 (1367)
gergo9 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1367
Most erre mit mondjak ?!!!
Előzmény: Epikurosz (1365)
Epikurosz Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1366
Előzmény: Epikurosz (1365)
Epikurosz Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1365

Soha nem értettem, hogy az emberek miért hűtik le a lakást, amikor nem a lakásnak van melege, hanem nekik.

Ha ez így van, akkor minek százezreket klímára kidobni, amikor egy 666 forintos jégzselé is megteszi.

Na, jó, a legdrágább is 2000 Ft. körüli, és ráadásul hordozható. A klímát nem tudod magaddal vinni. :-)
 
 

Infomaker Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1364

Hello,

 

Genex 2.5kW split: 8.1 C, de csak félig bedugva a hőmérőt :))

 

Jaymz_ Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1363

:-)

Amiért leírtam azt, hogy a 60m2-ben minden benne van, annak csak annyi volt az oka, hogy így nézve esetleg lehetséges, hogy mégis elég a 3,6-os?

Végül is amit nem tudok "kicsukni" a nappaliból, az nekem is az előszoba.

Előzmény: trumpf (1359)
Hantaboj Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1362
holló, mekkora helységet hűtesz vele? Győzi? Nekem is ilyen van, a kiáramló levegő nálam is 9 fok, talán alatta.
Előzmény: holló (1358)
töky11 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1361

Mi úgy mértük hogy a gép folyamatosan ment. 10-12 fokot 1 venti(legkissebb állásban) Cégnél funai 3,5 klima van 3-4fok a kijövő levegő hőmérséklete! 5 éves inkább ezt mint a saját panámat fogadnám el!

Előzmény: gergo9 (1360)
gergo9 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1360

Most látom, hogy ez a hőfokmiricskélés egészen speciális dolog. Hihetetlen, de a digi hőmérőm (madzagos) végét egészen be tudtam úgy dugni, hogy pont a kis függőleges légterelő lemezek (amik nem mozognak) külső 1/3-ára sikerölt rögzíteni(van rajta egy kis kampó) és ESKÜSZÖM, hogy 6,5 Celsius fokot nyom ki!!!(kép)

 

Tartsatok bolondnak, mert egy hónapja pont én nyekeregtem, hogy alíg fúj valami hideget, most meg!...Érzésre is!  Ez szinte hihetetlen! Fogalmam sincs, hogy miért, de lehet, hogy a meleg hatására nőtt meg az üzemi nyomás, amiről beszéltünk a Windy-vel, ugyanis a kültéri alatt árnyékban most 31,2 van (enyhe légmozgással).

 

Azért írtam, hogy speci, mert kb 2 cm-rel kijebb (ami még 1 cm-t a gépben van már csak 8,3 Celsius! Viszont a légterelő lemellától 1cm re a légterelő(mozgós) külső szélén meg 9,2 Amikor a multkor mértem akkor meg 12C volt.

 

Tehát nem mindegy hol mérjük.

Nagymértékben függhet attól is, hogy hány fok volt előtte a szobába, ugyanis nem mindegy, hogy 35-ről vagy 25-ről indul. Én 27,3-ről kezdtem és kb 8-10 perc után állt be erre a szintre. 

Előzmény: töky11 (1356)
trumpf Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1359

Azt nem tudom, hogy van-e 8,9-es. Ha tudnám se néznélek hülyének.

 

Konyha, fürdőszoba, spájz, wc nálam is van (bizoony ;) ) de azok alapterülete nem is szerepel a rajzon. Mindegyiknek ajtaja van, zárjuk is lelkesen. Az még plussz mittomén hány m2. Ha jobban belegondolok a szobák nem is egészen 80 m2, inkább 75. A maradék ca. 20 m2 a fenti egyéb helyiségek mint "külön" légtér illetve az előszoba, ami viszont a hűtött térrel egy légtér (nincs ajtó). Helyileg a K-tól lefelé (ld, skicc) A klíma értelemszerűen a lakás hossztengelyében az SZ3 felé fúj.

 

 

Előzmény: Jaymz_ (1357)
holló Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1358
Vestel 2,6 kW-osnál közelebb a 9°C-hoz, de alatta volt a hőmérséklet.
Előzmény: töky11 (1356)
Jaymz_ Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1357

Trumpf és Gergo9!

 

Azt a 8,9 et elírtam, de legalább kiderült, hogy olyan is van, mert nem néztetek miatta hülyének. :-)

Természetesen ott is a Trumpf által említett 6,9-re gondoltam. A lényeg igy is ott van a válaszokban, nagyon nem befolyásolja amit irtatok.

A 60m2-ben azért ott van a fürdő,wc, előszoba is. Konyhát azért nem írok, mert az a nappalival közös.

Köszi.

töky11 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1356

Én sem jutottam elöbre a nagy kérdésemmel! Esetleg tud valaki még kiáramló hőfok értékeket mérni a beltériből!

Panasonic-ot szertném összehasonlítani!

gergo9 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1355

Tényleg!

Ezt elnéztem, Bocs!

Akkor már hasonló a helyzet :-)

 

Előzmény: PÍT (1354)
PÍT Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1354

Szia gergo9!

 

Bocs, de ha jól olvasom trumf kollegánál a nappali 40m2+a három szoba még cirka 40m2= kb.80m2. Erre jut a 6,9 Kw.

 

üdv:c20xe

Előzmény: gergo9 (1353)
gergo9 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1353

Helló Jaymz!

 

Hál' Istennek trumpf barátunknál működik ez a "mono-multi-split " :-) rendszer, de figyeld csak! Ott 40nm-re jut 6,9kW hűtőteljesítmény, nálad meg 60nm-re akartak 3,5-öst rakni. Mondtam, hogy sántít a dolog :-)

 

Ahhoz, hogy  hasonlóan működjön nálad, akkor ugye (40nmX1,5=60nm) tehát kb. 10kW kellene + a tetőtér biztos igényel +10-20%-ot és ripsz-ropsz 12kW-nál vagyunk.

Azért ez szerintem is túlzás, de láthatod, hogy a 3,5-ös az "lepkefing" lenne a három szobára. kidobott pénz!!! Az ajtónyíláson szerintem meg elmegy. Az biztos, hogy nálam nem érezni az előtérben egy cseppet sem (2,6kW-os az enyém 19-20nm-re)

 

Én is úgy tudom tudom, hogy  durván harmada a felvett teljesítmény, tehát 8,9kw hűtőnek kb 3kW.(de előtte feltétlenül nézd meg az adatlapot.) És ne valami mellékágra kössétek, mert egy ilyen gép induláskor akkorát "szippant", (ha nincs extra kondi vagy más védelem, de lehet, hogy ekkorában már van) hogy káros lehet a többi fogyasztóra is (pl.monitor)

 

Elméletileg egy jó minőségű 1,5 nmm 3,5kw-ot illik elbírnia (a konnektoroknak is itt a vége), bár ha jól emlékszem csak 6-7kw-nál olvad le, de azért ezt nem kéne kipróbálni :-)) Ezért szerintem tetess nagyobbat, ha jól emlékszem olyan 20-30 Ft/m (és szorozva 3-al), tehát  100 Ft/m alatt vagy anyagköltségben. Itt nem érdemes spórolni.

 

De ha a villanyszerelőd kapásból nem tudja, hogy ehhez az teljesítményhez (amit meg fogsz addigra tudni) milyen kábelt és biztosítékot tegyen fel, a legkomolyabban mondom, hogy zavard el, mert akkor az életeddel játszik!!! (Nem akarlak saját szememmel látott (tiszta horror) elektromos lakástüzes történettel zaklatni)

 

De van egy ötletem: Itt a fórumban valahol van "villanszerelési tippek-trükkök" topic. Nézz be oda, biztos segítenek.

 

 

 

Előzmény: Jaymz_ (1351)
trumpf Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1352

Kösz ;)

 

Ökölszabályként azt olvastam hogy a névleges hűtőteljesítmény osztva 3-al, az elektromos teljesítmény. Ebben az esetben (8,9 kW hűtőtelj) ca. 3kW, ebből adódóan az áramfelvétel úgy 14A lehet. Ha jól tudom, akkor az 1,5 mm2-es rézvezeték, 16A-t bír, ha behuzatsz egy 3x2,5-est szerintem nem követsz el hibát.

Kérdés még, hogy milyen bizti van a kéróban, elbírja el a többi fogyasztóval együtt. Nekem külön biztin van a klíma, asszem 16A-os, lomha. Kint az óránál 25A van.

 

Mégeccer mondom nem vagyok szakértő a témában, csak ilyesmi rémlik.

 

Bízzunk benne, hogy hétfőig beesik valaki, aki nem olyan kutyaütő a témában, mint én.

Előzmény: Jaymz_ (1351)
Jaymz_ Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1351

:-)))

Hát igen, de azért érthető. :-)

 

De az 6,9kw-os. Nekem meg marhára ki kéne találni hétfőig, hogy milyen terhelésű áramdrótot húzassak a falba a villanyszerelővel, a klímának.

Nme tudod véletlenül, hogy egy 8,9 kw hűtőteljesítményhez, hány kw áramfelvétel párosul?

Előzmény: trumpf (1350)
trumpf Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1350
Így elküldve még sz.rabbul néz ki, de remélem azért érted.
Előzmény: trumpf (1349)
trumpf Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1349

Szia Jaymz!

 

Én ugyan nem vagyok szagértő, csak a saját három napos tapasztalataimról tudok nyilatkozni.

Nálam a helység ahol a beltéri van ca. 40 m2. Abból nyílik három kisebb szoba, össz alapterület kb. ugyanannyi.

 

Valahogy így néz ki:

I-------------------------------I

I                       A                     I

I                       I                       I

I                       I                       I

I           SZ3     I                       I

I                       I                       I

I--------------------              ---I

I           SZ        A                     I

I------------------                    I

I                       I                       I

I           SZ       I                       I

I                       A                     I

I------------------       K          I

 

Bocs kicsit bénán néz.

Szal az I és a - falat jelent / az A ajtó, a K klíma beltéri.

 

 

A klíma mint lentebb írtam 6,9 kW-ot tud. Hőmérséklet 25 °C-re állítva, a legtávolabbi szoba (SZ3) 1 fokkal melegebb. Úgy vettem észre, hogy ez a különbség elég stabil, ha már kiegyenlítődött a hőmérséklet. Minden ajtó nyitva van, hogy oda is bemenjen a hűvös. A klímát függőben és vízszintesen is "legyezésre" állítottam.

 

Egy hátránya van a dolognak. Tuti hőmérséklet csak a hűtött szobában lesz, a többiben ami adódik. Nyilván nagy a hőtehetetlensége a lakásnak (jobb lett volna egy multisplit, csak nem tudnám elhelyezni), valamit valamiért. Ha hirtelen akarsz hűvöset érdemes lesz becsukni a szobák ajtaját.

 

Szal nálam nem gond a több "hűtetlen" helység.

 

 

Ja, a belmagasság 3 m.

 

trumpf

Előzmény: Jaymz_ (1348)
Jaymz_ Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1348

Köszönöm az eddigi válszokat, remélem sikerül hasznosítani őket.

 

Még annyit kérdeznék, hogy elsősorban csak azt a helységet akartam hűteni ahová a készülék kerülne. A szerelő ajánlotta, hogy ha a 3,5 kw-osat veszem az csak kicsivel drágább, de elég az egész lakásra.

Mondjátok többen is, hogy ez nem valószinű. DE! Ha engem nem zavar, hogy a többi helységet nem birja lehűteni és megelégszem azzal az egyel, annál nem lesz gond, hogy kétfelé is nyillik belőlle valami? Nem szökik el a hideg ha nincsenek mindig csukva az elválasztó ajtók? Szóval az nem baj, ha máshová nem jut, de ott megmarad?

 

Üdv.: Jaymz_

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!