Keresés

Részletes keresés

Hantaboj Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1362
holló, mekkora helységet hűtesz vele? Győzi? Nekem is ilyen van, a kiáramló levegő nálam is 9 fok, talán alatta.
Előzmény: holló (1358)
töky11 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1361

Mi úgy mértük hogy a gép folyamatosan ment. 10-12 fokot 1 venti(legkissebb állásban) Cégnél funai 3,5 klima van 3-4fok a kijövő levegő hőmérséklete! 5 éves inkább ezt mint a saját panámat fogadnám el!

Előzmény: gergo9 (1360)
gergo9 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1360

Most látom, hogy ez a hőfokmiricskélés egészen speciális dolog. Hihetetlen, de a digi hőmérőm (madzagos) végét egészen be tudtam úgy dugni, hogy pont a kis függőleges légterelő lemezek (amik nem mozognak) külső 1/3-ára sikerölt rögzíteni(van rajta egy kis kampó) és ESKÜSZÖM, hogy 6,5 Celsius fokot nyom ki!!!(kép)

 

Tartsatok bolondnak, mert egy hónapja pont én nyekeregtem, hogy alíg fúj valami hideget, most meg!...Érzésre is!  Ez szinte hihetetlen! Fogalmam sincs, hogy miért, de lehet, hogy a meleg hatására nőtt meg az üzemi nyomás, amiről beszéltünk a Windy-vel, ugyanis a kültéri alatt árnyékban most 31,2 van (enyhe légmozgással).

 

Azért írtam, hogy speci, mert kb 2 cm-rel kijebb (ami még 1 cm-t a gépben van már csak 8,3 Celsius! Viszont a légterelő lemellától 1cm re a légterelő(mozgós) külső szélén meg 9,2 Amikor a multkor mértem akkor meg 12C volt.

 

Tehát nem mindegy hol mérjük.

Nagymértékben függhet attól is, hogy hány fok volt előtte a szobába, ugyanis nem mindegy, hogy 35-ről vagy 25-ről indul. Én 27,3-ről kezdtem és kb 8-10 perc után állt be erre a szintre. 

Előzmény: töky11 (1356)
trumpf Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1359

Azt nem tudom, hogy van-e 8,9-es. Ha tudnám se néznélek hülyének.

 

Konyha, fürdőszoba, spájz, wc nálam is van (bizoony ;) ) de azok alapterülete nem is szerepel a rajzon. Mindegyiknek ajtaja van, zárjuk is lelkesen. Az még plussz mittomén hány m2. Ha jobban belegondolok a szobák nem is egészen 80 m2, inkább 75. A maradék ca. 20 m2 a fenti egyéb helyiségek mint "külön" légtér illetve az előszoba, ami viszont a hűtött térrel egy légtér (nincs ajtó). Helyileg a K-tól lefelé (ld, skicc) A klíma értelemszerűen a lakás hossztengelyében az SZ3 felé fúj.

 

 

Előzmény: Jaymz_ (1357)
holló Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1358
Vestel 2,6 kW-osnál közelebb a 9°C-hoz, de alatta volt a hőmérséklet.
Előzmény: töky11 (1356)
Jaymz_ Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1357

Trumpf és Gergo9!

 

Azt a 8,9 et elírtam, de legalább kiderült, hogy olyan is van, mert nem néztetek miatta hülyének. :-)

Természetesen ott is a Trumpf által említett 6,9-re gondoltam. A lényeg igy is ott van a válaszokban, nagyon nem befolyásolja amit irtatok.

A 60m2-ben azért ott van a fürdő,wc, előszoba is. Konyhát azért nem írok, mert az a nappalival közös.

Köszi.

töky11 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1356

Én sem jutottam elöbre a nagy kérdésemmel! Esetleg tud valaki még kiáramló hőfok értékeket mérni a beltériből!

Panasonic-ot szertném összehasonlítani!

gergo9 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1355

Tényleg!

Ezt elnéztem, Bocs!

Akkor már hasonló a helyzet :-)

 

Előzmény: PÍT (1354)
PÍT Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1354

Szia gergo9!

 

Bocs, de ha jól olvasom trumf kollegánál a nappali 40m2+a három szoba még cirka 40m2= kb.80m2. Erre jut a 6,9 Kw.

 

üdv:c20xe

Előzmény: gergo9 (1353)
gergo9 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1353

Helló Jaymz!

 

Hál' Istennek trumpf barátunknál működik ez a "mono-multi-split " :-) rendszer, de figyeld csak! Ott 40nm-re jut 6,9kW hűtőteljesítmény, nálad meg 60nm-re akartak 3,5-öst rakni. Mondtam, hogy sántít a dolog :-)

 

Ahhoz, hogy  hasonlóan működjön nálad, akkor ugye (40nmX1,5=60nm) tehát kb. 10kW kellene + a tetőtér biztos igényel +10-20%-ot és ripsz-ropsz 12kW-nál vagyunk.

Azért ez szerintem is túlzás, de láthatod, hogy a 3,5-ös az "lepkefing" lenne a három szobára. kidobott pénz!!! Az ajtónyíláson szerintem meg elmegy. Az biztos, hogy nálam nem érezni az előtérben egy cseppet sem (2,6kW-os az enyém 19-20nm-re)

 

Én is úgy tudom tudom, hogy  durván harmada a felvett teljesítmény, tehát 8,9kw hűtőnek kb 3kW.(de előtte feltétlenül nézd meg az adatlapot.) És ne valami mellékágra kössétek, mert egy ilyen gép induláskor akkorát "szippant", (ha nincs extra kondi vagy más védelem, de lehet, hogy ekkorában már van) hogy káros lehet a többi fogyasztóra is (pl.monitor)

 

Elméletileg egy jó minőségű 1,5 nmm 3,5kw-ot illik elbírnia (a konnektoroknak is itt a vége), bár ha jól emlékszem csak 6-7kw-nál olvad le, de azért ezt nem kéne kipróbálni :-)) Ezért szerintem tetess nagyobbat, ha jól emlékszem olyan 20-30 Ft/m (és szorozva 3-al), tehát  100 Ft/m alatt vagy anyagköltségben. Itt nem érdemes spórolni.

 

De ha a villanyszerelőd kapásból nem tudja, hogy ehhez az teljesítményhez (amit meg fogsz addigra tudni) milyen kábelt és biztosítékot tegyen fel, a legkomolyabban mondom, hogy zavard el, mert akkor az életeddel játszik!!! (Nem akarlak saját szememmel látott (tiszta horror) elektromos lakástüzes történettel zaklatni)

 

De van egy ötletem: Itt a fórumban valahol van "villanszerelési tippek-trükkök" topic. Nézz be oda, biztos segítenek.

 

 

 

Előzmény: Jaymz_ (1351)
trumpf Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1352

Kösz ;)

 

Ökölszabályként azt olvastam hogy a névleges hűtőteljesítmény osztva 3-al, az elektromos teljesítmény. Ebben az esetben (8,9 kW hűtőtelj) ca. 3kW, ebből adódóan az áramfelvétel úgy 14A lehet. Ha jól tudom, akkor az 1,5 mm2-es rézvezeték, 16A-t bír, ha behuzatsz egy 3x2,5-est szerintem nem követsz el hibát.

Kérdés még, hogy milyen bizti van a kéróban, elbírja el a többi fogyasztóval együtt. Nekem külön biztin van a klíma, asszem 16A-os, lomha. Kint az óránál 25A van.

 

Mégeccer mondom nem vagyok szakértő a témában, csak ilyesmi rémlik.

 

Bízzunk benne, hogy hétfőig beesik valaki, aki nem olyan kutyaütő a témában, mint én.

Előzmény: Jaymz_ (1351)
Jaymz_ Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1351

:-)))

Hát igen, de azért érthető. :-)

 

De az 6,9kw-os. Nekem meg marhára ki kéne találni hétfőig, hogy milyen terhelésű áramdrótot húzassak a falba a villanyszerelővel, a klímának.

Nme tudod véletlenül, hogy egy 8,9 kw hűtőteljesítményhez, hány kw áramfelvétel párosul?

Előzmény: trumpf (1350)
trumpf Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1350
Így elküldve még sz.rabbul néz ki, de remélem azért érted.
Előzmény: trumpf (1349)
trumpf Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1349

Szia Jaymz!

 

Én ugyan nem vagyok szagértő, csak a saját három napos tapasztalataimról tudok nyilatkozni.

Nálam a helység ahol a beltéri van ca. 40 m2. Abból nyílik három kisebb szoba, össz alapterület kb. ugyanannyi.

 

Valahogy így néz ki:

I-------------------------------I

I                       A                     I

I                       I                       I

I                       I                       I

I           SZ3     I                       I

I                       I                       I

I--------------------              ---I

I           SZ        A                     I

I------------------                    I

I                       I                       I

I           SZ       I                       I

I                       A                     I

I------------------       K          I

 

Bocs kicsit bénán néz.

Szal az I és a - falat jelent / az A ajtó, a K klíma beltéri.

 

 

A klíma mint lentebb írtam 6,9 kW-ot tud. Hőmérséklet 25 °C-re állítva, a legtávolabbi szoba (SZ3) 1 fokkal melegebb. Úgy vettem észre, hogy ez a különbség elég stabil, ha már kiegyenlítődött a hőmérséklet. Minden ajtó nyitva van, hogy oda is bemenjen a hűvös. A klímát függőben és vízszintesen is "legyezésre" állítottam.

 

Egy hátránya van a dolognak. Tuti hőmérséklet csak a hűtött szobában lesz, a többiben ami adódik. Nyilván nagy a hőtehetetlensége a lakásnak (jobb lett volna egy multisplit, csak nem tudnám elhelyezni), valamit valamiért. Ha hirtelen akarsz hűvöset érdemes lesz becsukni a szobák ajtaját.

 

Szal nálam nem gond a több "hűtetlen" helység.

 

 

Ja, a belmagasság 3 m.

 

trumpf

Előzmény: Jaymz_ (1348)
Jaymz_ Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1348

Köszönöm az eddigi válszokat, remélem sikerül hasznosítani őket.

 

Még annyit kérdeznék, hogy elsősorban csak azt a helységet akartam hűteni ahová a készülék kerülne. A szerelő ajánlotta, hogy ha a 3,5 kw-osat veszem az csak kicsivel drágább, de elég az egész lakásra.

Mondjátok többen is, hogy ez nem valószinű. DE! Ha engem nem zavar, hogy a többi helységet nem birja lehűteni és megelégszem azzal az egyel, annál nem lesz gond, hogy kétfelé is nyillik belőlle valami? Nem szökik el a hideg ha nincsenek mindig csukva az elválasztó ajtók? Szóval az nem baj, ha máshová nem jut, de ott megmarad?

 

Üdv.: Jaymz_

k2laci Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1346
Szia Klimás ! Egy-két hónapja írtam egy emailt (a freemailre, a chellos cimet elfelejtettem) majd olvasd már el ... Köszi !
Előzmény: klímás (1339)
trumpf Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1345

Sziasztok!

 

Megoldódott a klíma kérdés. :D :D

Végül nem a mobil split lett, mert találtam olyan klímát ami elbír a 16 m-es csőhosszal és kellően nagy teljesítményű. Egy inverteres Panasonic cucc lett a befutó. A hűtőteljesítmény katalógus szerint 0,90 - 8,1 kW, az árajánlat szerint 6,9 kW. Három napja üzemel otthon és az egész lakásban (80 m2) kellemes idő (25 °C) van. A srácok megszenvedtek vele rendesen, régi bérház, szöglet itt, kábel, csövek ott, de csak sikerült.

Amikor elindult kavarta rendesen a levegőt, a lakásban akkor éppen 32,5 °C volt, pár óra alatt körbeért a hideg, azóta már csak néha bekapcsol, hangját se hallani.

Lévén a melóhelyemen is pana klímák vannak pár éve és gond nélkül mennek, remélem otthon se lesz semmi gond.

Most már éjszaka aludni is tudok  :D :D

 

Mindenkinek köszi a tanácsokat, sokat tanultam itt.

 

trumpf

tom-y Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1344
Nos!Felbuzdulva a többiek hozzászólásán én is megmértem a kiáramló levegő hőmérsékletét.12 C körül mozgott napközben.Hát ennyi.Igazából csalódás,bár az egyik szerelő megjegyezte elégedetlenek leszünk majd a teljesítménnyel.Ez bejött.Talán jövőre veszek majd egy második légkondit,így a kettő majd megbírkózik a höséggel.Üdv:Tom
PÍT Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1343
+ én nem vagyok szakember, ezért Windy-ék fogják a kórismért megállapítani+gyógyítani...
Előzmény: PÍT (1341)
viricsi Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1342

Kedves klímás !

Csak a pontosság kedvéért.

Töky11 írta,hogy a gépe R22-vel megy.

Én azt írtam:"alacsony hűtőteljesítmény(gyenge gép,hűtőközeghiány",amin gyenge kompresszort és kevés hűtőközeget értettem.

Ha a beltéri egységen túl nagy sebességgel áramlik a levegő,nincs ideje leadni a hőjét.(a sebességet persze a gyenge hűtőteljesítményhez képest értem.

Én úgy tanultam,hogy klímatartományban az elpárolgási hőmérséklet 3-5 C ,mivel 0 C-nál lefagyna az elpárologtató felülete a rákondenzálódó párától.

 

Üdvözlettel: viricsi

Előzmény: klímás (1337)
PÍT Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1341

Klimás!

 

Egy Daikin /3,5Kw/, cirka 36 nm2, nem csak 27 Cfokra kell tudnia lehűtenie, max teljesítmémyen, 1,5 hónapos korában. Ha nem a gáz, akkor úgy is garis.

 

üdv.

Előzmény: klímás (1339)
töky11 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1340
r22 van töltve a klima! Akkor ennyit tud! 13fok . Akkor nem viszonyítom más géphez! Köszi!
Előzmény: klímás (1337)
klímás Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1339
c20xe

 

Az utóbbi időben hanyagoltam a forumot mert igencsak marketing vonalakra terelődött.

A problémádat szomorúan olvasom, ha csak a kültérinél a  rézcsövek valamelyike nem DERES mondom deres nem párás akkor a gáz rátöltés biztosan nem fog segíteni. Egy gyenge hasonlat: Lada 1200 ccm  végsebesség 140 km/h önsúly 900 kg  fogyasztás 13L (tudom hogy nem mai konstrukció és az adatokat is csak a hasonlat kedvéért találtam ki.) Hát csak ennyit a hatásfokrol.  

 

Előzmény: PÍT (1334)
kapasz Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1338
Nekem is NILE line klímám van. Nem is tudtam, hogy ez ilyen jó típus. Elégedett is vagyok vele. Mostanában járatom reggeltől estig, mert az egész lakást hűtöm vele. Így egyhuzamban megy a kompresszor vagy 10 órát. Ettől lesz valami baja?
klímás Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1337
Töky

 

Hát ha a géped R407c vel van töltve akkor az 5 bar kiemelkedően magas. Az  tapasztalatom hogy az olcsóbb kategóriás gépek hatásfoka igen csak lemarad. Épp ma hasonló problémával találkoztam. Külső hőmérséklet 33C  szívó oldali nyomás 4 bar töltet R22 az az 0 C visszaszívót levegő hőfok 27 C kifúvott levegő 13 C kondi, elpár tiszta, eze ennyit tud :(

 

Viricsi

 

Szerintem a  kifúvott levegő hőmérséklete nem a klíma teljesítményétől függ.

A légszállítás van méretezve a kompresszor hűtőteljesítményhez, az az egy 2 kw os és egy 5 kw os is tud 7 C fokos levegőt fújni csak nem mindegy hogy egységnyi idő alatt mennyit.

Az R22 esetében is igen magas az 5 bar amihez ugye +6C tartozik én ugy tanultam hogy klíma tartományban az elpárolgosi hőm. 0 C (R22 4bar!)

 

Előzmény: töky11 (1336)
töky11 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1336

T Viricsi

A gép teljesen uj a nyomas tokeletes a (5 bar) elpar vizes mindenhol. belepo hofok nem magas 27fok

 

Előzmény: viricsi (1333)
k2laci Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1335
Nekem Panasonic klima van, 2,5 kW-s fütő/hütő, R410-es gázzal, de passz, hogy mennyi a gáznyomás, de igy ránézésre biztos jó :-)....
Előzmény: töky11 (1329)
PÍT Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1334

Sziasztok!

 

Hasonló cipőben járok, mint attila7575. Kilépő levegő max 15<Cfok, a klíma csapágyasra járatása esetén is. A 32-34 Cfokos höm.-mel így nem tud megbírkozni, hiába megy folyamatosan ( a villanyóra is :o). Windy telefonon nyugtatott (köszönöm!:o), hogy valszeg kevés a gáz. Hétfőn utazunk javitás csak utána.

 

üdv:c20xe 

Előzmény: attila7575 (1323)
viricsi Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1333

Kedves töky11 !

 

A magas kilépő hőmérséklet(ami nem is biztos hogy magas)mint sejted,több oka lehet:

eleve magas belépő hömérséklet

alacsony hűtőteljesítmény(gyenge gép,hűtőközeghiány)

elszennyeződött lamellák

túl nagy légáramlási sebesség

és bármi,ami most éppen nem jut eszembe

 

Üdvözlettel: viricsi

Előzmény: töky11 (1332)
töky11 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1332

Köszi Viricsi!

Akkor csak arra válaszoljál kérlek hogy hogy miért olyan magas a kilépő levegő hőfoka! (már tényleg nem zaklatlak többet!) Köszi!

Előzmény: viricsi (1330)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!