Keresés

Részletes keresés

gvass1 Creative Commons License 2004.05.17 0 0 2954
".22LR pusekbol love 100m-ig jo, tovabb nem nagyon, mert nagyon sok ratartas kellene. viszont az fx2000 adatait nezve az is rendelkezik oly kezdosebesseggel mint egy .22 puskalovedek, ezert batorkodtam 100m-t irni. "

Azert a .22 LR atlagosan 2,55 grammos lovedekenek alapvetoen masok a kulballisztikai tulajdonsagai (fajlagos kerezstmetszeti terheles stb.), mint egy átlag 1-grammos 5,5 mm-es legpuskalovedeknek!

Előzmény: hunserv (2953)
hunserv Creative Commons License 2004.05.17 0 0 2953
Dwo. Koszi, irtam volt, hogy legpusekkal nem vagyok otthon. Igaz, azzal kezdtem, egy Slavia631dexuxe-al asszem, de hamar rauntam, mert csak 10 meterig voolt jo. Loveszklubban is legpuztam, ott is besokallt a 10m. persze nem vagyok elso osztalyu cellovo, de akkor is... szoval a 'tree' cuccokbol elegem van.
Azota csak pisztolyozom, .22 meg 9mm, neha .22 pusek is befigyel, de most hogy megneztem az fx2000 arat valahogy el is ment a kedvem tole, ennyiert inkabb veszek egy fain .22 puskat, abban tobb a szufla ;)
Setesnek nem vettem semmit, nah, ha ismered legpukkat akkor elarulhatnad, kb mily tavig erdemes dobalozni egy 30J-ossal.
.22LR pusekbol love 100m-ig jo, tovabb nem nagyon, mert nagyon sok ratartas kellene. viszont az fx2000 adatait nezve az is rendelkezik oly kezdosebesseggel mint egy .22 puskalovedek, ezert batorkodtam 100m-t irni.
Sniperesdiben meg perszehogytudom hogy 300m-nel kezdodik. De muti magyaro-n egy jo sniper loteret, ahol lehet 500m nel messzebb funolni, en nem tudok. Azert gondoltam hogy jo lenne valami kraftos legpusek, mert olcsobb jatszani vele mint egy .22 puskaval, es mondjuk nem is harapnak erte annyira.
Mult evben ellottem kb 4000 .22 loszert, igy ebbol kiindulva viszonylag hamar megsporolhatnam egy dragasagosabb legpuska arat is. Csak gagyit nem akarok venni. Pl Pisztollyal is igy vagyok, inkabb vartam fel evet, de akkor jobbat vettem, s nem bantam meg, nem akarok eladok-ujatveszek dolgokkal idot pazarolni, tudom, hogy ez erdekel, igy ha jo csuzlit veszek akkor nem lesz az, hogy a szekrenyben porosodik, nah, szoval csak arra akartam ravilagitani, hogy nem oly szinten vagyok, hogy kostolgatom a dolgokat, igy nincs szuksegem "occso" cuccra amit "majd ugyis eladok" vagy mert megunom vagy mert jobb kell majd. Jobb kell... most... :)
Szoval visszaterve az eredeti Legpu temara, meg mindig nem vagyok otthon ezekben, igy nem mernek elhamarkodott vasarlasba gabajodni, egyelore fx2000 tetszik nagyon kinezetre, es teljesitmenyben is ez az ami az also hatart surolja. Tudtok szebbet/jobbat?
Előzmény: Dworkyll (2948)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.05.17 0 0 2952
JA bocs!Nem neked ,hanem hunserv-nek!
Előzmény: HUNTERKILLER (2951)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.05.17 0 0 2951
"lovardák"-Be szép volna ,de nem!Legalábbis felénk nem :-) .
Mail megy!
Előzmény: Dworkyll (2944)
Dworkyll Creative Commons License 2004.05.16 0 0 2950
Érdekes ez a field target. 10-50 yard között lőnek, és a többség 4.5-ös skulót használ, bár nem a hétfél J kategóriából.

MÉg infók itt: http://www.airguns.net/aafta/ft_overv.html

Előzmény: Dworkyll (2949)
Dworkyll Creative Commons License 2004.05.16 0 0 2949
Bocsi,

hogy szétokoskodtam a kérdésedet. SZóval az fx2000-hez hasonló cuccokat sztem a field target airgun témára rákeresve találhatod meg leggyorsabban.

Ilyen például ez :http://www.straightshooters.com/beeman/bdfwbp70ft.html (nyam nyam, csak bazi drága :-(

Apropó, buta1 tasztaltárs, nagyon magasztaltad a Walthereket, és a FeinWerkBaut meg jól elfelejtettük. Ezek meg itt reklámoznak egyet a FWB-n, Atlantában 9 medálból 5-öt ezzel lőttek, 113 lövészből 68-nak volt ilyenje. Nem rossz arány ;-)

Előzmény: hunserv (2945)
Dworkyll Creative Commons License 2004.05.16 0 0 2948
Ébresztő :-))

Ez most vagy nekem szól, vagy neked :-)) Hogy is gondoltad ezt a 100 méterre lövést légputtyal???

Ez volt a viccesnek szánt köszöntés, ha sértett bocsánatot kérek.

Szóval sztem 100 méterre lőni elég fölösleges. A móka faktor kisebb távolsággal és egyszerűbb csúzlival is hozható. Akár céllövészet, akár IPSC, akár harcászat a cél (tudtad pl hogy karabéllyal a tipikus lőtáv 30 méter alatt van a városi harcokban) Snipertémában meg a 100 méter kb az óvoda.

DE vissza a légcsúzlikhoz. Ne lőj 100 méterre, főleg hogy ott már úgy sem látsz semmit + sokkal jobban fog zavarni egy csomó járulékos szutyok, szél, szűk lőtér meg efféle, lőj csak 10 méterre. Viszont addig ne állj meg a gyakorlással, amíg egyetlen, cakkos szélű lyukat nem csinálsz :-))) Vagy ha ez nem fincsi, lődd be, hogy kb mekkora az a céltárgy, amit a képességeid, csúzlid, lövedéked stb függvényében el tudsz találni mondjuk a kísérletek felében. Aminél már sikerélmény a találat. Aztán gyakorolj ezen, és szép lassan tedd egyre hátrébb a céltárgyat, vagy fokozd másképpen a kihívást. Válts testtartást, csökkentsd a célzási időt, mozgasd valahogy a céltárgyat vagy ilyesmi. Hogy szórakozz ÉS fejlődj. Szerintem.

Ja és a fejlődéshez nem árt, ha nem fx2000-el kezdesz, hanem valami primóbbal. Ráérsz invesztálni ha elragad a buli, a régi csúzlit meg bármikor eladhatod. Nekem is épp most sikerült :-))

Ha mégis a turbómagnum lövészet érdekelne springer alias guest nagy spíler. Keresd őt :-) Bár sztem 100 méterre ő se lát el :-)

Előzmény: hunserv (2945)
little747 Creative Commons License 2004.05.15 0 0 2947
A nyugalmunk még megvan, de a türelmünk fogytán. :-)
Előzmény: Törölt nick (2946)
hunserv Creative Commons License 2004.05.14 0 0 2945
Udvozletem.
Legpusek teren nem vagyok otthon. Affele cuccosok, mint az itt emlitett fx2000 viszont tetszik. Mily arban osztogatjak ezeket? Egy egyszeru mezei boltban mennyire ismerhetik ezt? Termeszetesen nem M.O.-n hanem pl belgiumban (gyakorlatilag idom 70%at ott toltom)
ilyen fx2000 es hasonlo megjelenesu pusekok erdekelnenek. Tudtok ehhez hasonlokat ajanlani?
Design szamit, de nem art ha pontos is. Hja, .22 es legpuval vannak tapasztalatok? kulonbseg azon kivul, hogy laposabb a roppalya van? mondjuk 100m-en belul nezve pontossag, vagy esetleg legellenallasbol adodoan 100m-nel a .22es nek mar kisebb a mozg.energiaja, ilyenekre gondoltam vala.
Dworkyll Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2944
Köszönöm,

és ez esetben részvétem. Mert én például nagyon szivesen vásárolnék magyar boltban, magyar árréssel támogatva magyar kereskedőt (ha már magyar gyártót nem tennék:-) :-(, olyan motyót, ami eddig Tiltólistán volt. Most, ha jól érzékelem, átkerült a Tűrtbe (ameddig jól viselkedem, ugye nem fognak abajgatni), de a kereskedőket jól megfosztja ez egy új piactól. Ennyit a vállalkozástámogatásról :-(

Mert így gondolom se új feketporos, se field target lőterek sem fognak épülni, csak golfpályák és lovardák :-(

Előzmény: gvass1 (2943)
gvass1 Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2943
"Hogy egy történelmi példát említsek, Slavia import a 70'es években :-)) "

Hogy tortenelmi peldat emlitsek: ez EU tagsagunk tortenelmi napja ota is csont ugyanigy mukodik.
Csak mar a vamos sincs ott, hogy benezzen a csomagtartoba.

"Pl mit ellenőrizhet egy német/osztrák boltos? "

Azt fogja ellenorizni, hogy 18 evesnel idosebb vagy-e, es hogy valodi euroval fizetsz-e. Semmi mast nem.

A gyakorlat es az elmelet tehat elesen el fog valni. Az agyatlan jogalkotok meg nem erik fel esszel, hogy az EU-ban baszhatjak az agyatlan tiltasaikat.

Előzmény: Dworkyll (2942)
Dworkyll Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2942
Ez az elmélet, és jó magasból nézve. De hogy festhet ez a gyakorlatban?

Hogy egy történelmi példát említsek, Slavia import a 70'es években :-))

Pl mit ellenőrizhet egy német/osztrák boltos? Milyen certifikáttal vásárolhatnék kint nálunk tiltott motyókat, amit mondjuk kinti rokonnál tartanék, és kinti lőtéren használnék?

Vagy ez egyenlőre egy korai kérdés?

Előzmény: gvass1 (2941)
gvass1 Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2941
"GOndolom van eltérés az egyes országi szabályozások között, de praktikusan ez hogy működne? Pl mi van, ha egy FX2000-et vagy egy FT cuccost akarnék vásárolni, mondjuk Ausztriában, franciáknál, vagy NOrvégiában? "

Norvegia NEM EU-tag.

Amugy mi lenne? Egy csomo nalunk engedelykoteles fegyvert megvehetsz kulfoldon szabadon, de ha behozod az orszagba, az buncselekmeny.

Előzmény: Dworkyll (2940)
Dworkyll Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2940
Ezért mondtam be Svájcot:

Like many countries, the Swiss government regulates firearms silencers, rating them as restricted items. Even though the Swiss firearms act explicitly defines airguns not to be weapons, I'm all the same unable to provide you with an airgun silencer.

A forrás egy manufakturális légpuskamester, bizonyos Kueng Airguns.

Ellenben érdekelne, hogy a nagyszuper EU tagságunk életbe lépésével hogyan vásárolhatunk ilyesmit Európában. Ki ellenőriz(het) mit és hol? Pl német bolt, francia-spanyol határ, ilyesmi. GOndolom van eltérés az egyes országi szabályozások között, de praktikusan ez hogy működne? Pl mi van, ha egy FX2000-et vagy egy FT cuccost akarnék vásárolni, mondjuk Ausztriában, franciáknál, vagy NOrvégiában?

A választ előre is köszönöm.

Előzmény: gvass1 (2926)
gvass1 Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2938
"Gvass1: Elolvastam az újságot és nem értek valamit. Segíthetnél. Mi az a huzagolatlan toldalékcs? ezeknél a derék(szög) pisztolyoknál?"

Hmm,
pedig most elottem az ujsag, es teljesen egyertelmu minden.
1, derekszogu markolata csak a Super Majszternek van
2, A huzagolatlan toldalekcso csak a Super Police-nak van
Ott mar nincs megvezetve a lovedek, csak dekoracio.

"Egyébként nem szóltál semmit a nájthók cs?szájfék plusz CP88 plusz nájthók vöröspont kombinációra."

De, lasd alabb. Nem er annyit a dolog, amennyibe kerul.

Előzmény: Törölt nick (2936)
JFEry Creative Commons License 2004.05.12 0 0 2935
Mintha félnénk valami felröppent hírtől....
Előzmény: gvass1 (2934)
gvass1 Creative Commons License 2004.05.12 0 0 2934
"Akkor ezek szerint a Gamo (is) igenyesebb par szempontbol az Umarex cuccoknal (Az AUTO45 es a PT23 is ui. kakas megoldasu). ;))) "

Ez ketsegtelen. Ebbol a szempontbol valoban tartosabbra vannak tervezve. De ugye egyeb szempontokbol...
(Az Umarex Colt 1911 eseteben utesatado kar van, nincs is iylen gond...)

"Gvass mester, tenyleg semmi remeny a Kalasnyikov-klonok gyartasara? Arra szivesen beruhaznek (meg meg jo paran, gondolom). "

Had ne en minositsem a gyartmanypolitikajukat. De telefonaljatok oda es sirjatok erte, hatha: 388-15-55.

"Gondolom a Keseru muvek az eddiginel jobban fog nyomulni a CO2-es piacon, foleg a jogi agyrem elfogadasa utan... "

Te esetleg olvastal valamit a Magyar Kozlonyben?
Csak mert tudtommal 1991 ota semmi erdemleges jogszabalyi valtozas nem lepett hatalyba...

Előzmény: golbat (2932)
JFEry Creative Commons License 2004.05.12 0 0 2933
Ez igaz, Meg is kellett patkolnom.
Előzmény: gvass1 (2931)
golbat Creative Commons License 2004.05.12 0 0 2932
Akkor ezek szerint a Gamo (is) igenyesebb par szempontbol az Umarex cuccoknal (Az AUTO45 es a PT23 is ui. kakas megoldasu). ;)))

Gvass mester, tenyleg semmi remeny a Kalasnyikov-klonok gyartasara? Arra szivesen beruhaznek (meg meg jo paran, gondolom).
Gondolom a Keseru muvek az eddiginel jobban fog nyomulni a CO2-es piacon, foleg a jogi agyrem elfogadasa utan...

Golbat.

Előzmény: gvass1 (2931)
gvass1 Creative Commons License 2004.05.12 0 0 2931
"Talán a kakas tüske volt, ami még szemet szúrt. "

Pedig az, hiaba ronda, a legeslegjobb resze az egezs konsttrukcionak. mert pl. a draga Umarex Beretta vagy CP88 eseteben a szelep siman szetveri a spiater kakast (kulonosen ures csettegteteskor), itt meg ez nem jatszik.

Előzmény: JFEry (2927)
gvass1 Creative Commons License 2004.05.12 0 0 2930
"nájthók disz-csőszájfékét miért kell ennyire lebecsülni?"

Legfokeppen a najthokot (illetve az alap CPSportot) becsuljuk ala. De nem lehet elegge.

En speciel ennel a full muanyag szarnal a Keseru CO2-csodakat is tobbre becsulom. Legalabb nem megy szarra leejteskor.

Előzmény: Törölt nick (2928)
JFEry Creative Commons License 2004.05.12 0 0 2929
Elment az eső, kimementem és durrogtattam párat a kertben, Pár csereszny, őszibarack, néhány borsólevél és kerítés léc az áldozat....
JFEry Creative Commons License 2004.05.12 0 0 2927
Fogásra, kopogtatásra eláéggé annak tűnt. Természetesen nem reszeltem belőle anyagmintát:-)
Igen, a Super Police volt. :-) Az a Beretta-szerű vonulat tetszett rajta.

A betekerés végén eléggé határozott csavarintást kellett az eladónak elkövetnie. Így valóban nem sziszegettt, csak szisszentett egy határozottat.

Tudom, nem pocsékolják a vásárlóerőt és a technológiát teljesítmény szabályozásra. Pl a FÉG CLG-GPM sorozat szelepe minden bonyolítás nélkül a nyomástartomány 80%-ában önszabályozza a teljesítményt elfogatható toleranciával. Itt is lehetne ilyen. Nekem bejönne.

A sütése tényleg jól esett. Talán a kakas tüske volt, ami még szemet szúrt.

Asszem, a gyereknek, kedvcsinálónak tényleg nem rossz, mivel az ára miatt sem akadna el a lélegzetem ha elejtené.
Csak egy picit lenne igényesebb, legalább a szerelés. A céltüske pl két darabban ált szét azon amelyet láttammmmmm brrrrr.

Előzmény: gvass1 (2925)
gvass1 Creative Commons License 2004.05.12 0 0 2926
"Svájc amit most találtam. Kivétel lenne az angol piac, de most nem kutattam végig. Főleg ez okból különösebb technikai szakirodalom, vagy fejlesztés nincs mögötte."

Hmm,
svajcban, franciaorszagban, finnorszagban, norvegiaban legalis eles lofegyverre is a hangtompito.
Meglepo modon egyebkent a briteknel is, lofegyverre (ami ott ugye csak puska lehet...) ott egyebkent engedelykoteles.

Sot, legfegyverre nemeteknel is szabad tavalytol. Lofegyverre kulon engedelykoteles.

Előzmény: Dworkyll (2924)
gvass1 Creative Commons License 2004.05.12 0 0 2925
hi,
ize, melyiket nezted?
A leiras imho a "berettaszeru" Super Police-ra illik.

"A java ABS műanyag. "

Ez viszont nem igaz. A markolathejakon es a tomitesen kivul semmi muanyag nincs benne. Mindeggyik keseru legstukker tokja aluminium!
(a ronda rucskos festes miatt gondolhatod, hogy muanyag, de nem az).

"A cső 12 bekezdésű acél. kb 9-10centi hosszú, de nem éri végig a látható csövet."

Ez csak az SP lehet, mert 100 mm-es cso+kb. 2 centi elotet.
A csak single action Super Majszter teljes, 6"-es huzagolt csovel bir.

". Gyakorlat kell a látottak alapján, hogy becsavaráskor ne szökjön meg a gáz fele. "

Tapasztalataim alapjan ez nem igy van. Csak szisszen egyet, mint pl. a Crosmanok.

"Semmiféle nyomászsabályozás, vagy teljesítmány szabályozás, linearizálás nincs benne. "

Ebben egyforma minden hobbilegpisztoly, Umarexnek is szerkezetileg pont ugyanez a tanyerszelep van.
Regulatort uj fegyver eseteben 100 K HUf alatt ne nagyon varj...

"Amúgy tényleg sem a gyártósor sem a mérnökök nem erőltették meg magukat. De az árat sem. "

Egyetertek. Imho annak valo, aki keveset szan ra, es igenyei nem ernek fel egy CP99-ig mondjuk, de szertne kert vegeben jokat lodozni azert.

Előzmény: JFEry (2923)
Dworkyll Creative Commons License 2004.05.12 0 0 2924
Röviden,

Technika: a hangtompítók nem érnek semmit a rugós csúzlikon, mert ott a zajt főleg a rugó kelti, nem a csővégi gázáramlás. A gázos cuccoknál (CO, pneu) jobb lenne a helyzet egy picivel, de a hangtompítókra nálunk nagyobb fegyverkultúrával rendelkező országok többsége is nagyon csúnyán néz, USA, Kanada vagy pl Svájc amit most találtam. Kivétel lenne az angol piac, de most nem kutattam végig. Főleg ez okból különösebb technikai szakirodalom, vagy fejlesztés nincs mögötte. Lelkes barkácsolók azért akadhatnak itt, ott ;-) de pont a Nighatwk, s főleg a gyári OPTIKAI TUNINGgal sztem teljes zsákutca.

És a fő üzenet, a léglövészetnek minden társadalmi támogatásra szüksége van, ne veszélyeztessük ezt felelőtlenséggel. Ez odakint a hangtompító, nálunk meg a gyerek kezébe adása felügyelet nélkül.

Előzmény: Törölt nick (2919)
JFEry Creative Commons License 2004.05.12 0 0 2923
Csak szubjektíven:

Tényleg olcsó.
A tervezés szerintemközepes, de a kivitel...
Bányászból avanzsán, egymellű forrasztónők, 78 perces továbbképzés után, külömb összeszerlési munkát adnak ki a mancsaikból, mint amit láttam.
A java ABS műanyag. A tár és az elsütő rudazat fém. Spiáter, csúnya elnagyolt sorjázással, és illesztésekkel.
A cső 12 bekezdésű acél. kb 9-10centi hosszú, de nem éri végig a látható csövet.
Ami nagyon nem tetszett a megjelenésében az a szinte derékszögű markolat. A fogása kicsit a mosószappanra emlékeztetett. Eléggé durva megoldás a szabvány imbusz kulcsos patronszorító, lyukasztó megoldás. Gyakorlat kell a látottak alapján, hogy becsavaráskor ne szökjön meg a gáz fele. A robosztussága a tár-patron koplexum rögzítését biztosnak mutatja, viszont eléggé plumm.
Az eladó volt oly kedves és (ingyen) cserélt benne patront. Párat csattintottam is vele. Semmiféle nyomászsabályozás, vagy teljesítmány szabályozás, linearizálás nincs benne. A jelzett 80 lövésből talán a folyadék fázis fentartásáig ad le kb egyenlets teljesítményt.
Működhet acél, vagy ólom skulóval is.
Az elsütése a saját csúzlicskáimmal összvetve nem volt túl nehézkes, illetve szépen lineárisan növekedett az erő a billentyűn, amit én elfogadhatónak, de az eladó csapnivalónak tartott. Nem szól nagyobbat, mint pl a CP99.
Nem is rángattam el jobban revolverezés közben.
Amúgy tényleg sem a gyártósor sem a mérnökök nem erőltették meg magukat. De az árat sem.

JF

Előzmény: gvass1 (2922)
gvass1 Creative Commons License 2004.05.12 0 0 2922
"Megnéztem egy Keserű, ismétlő légcsúzlit.

Írhatok, írjak róla?"

Azon kivul, hogy borzasztoan csunya, de olcso?:-))
Kivancsi vagyok mas ertekelesere is...

Előzmény: JFEry (2921)
JFEry Creative Commons License 2004.05.12 0 0 2921
Megnéztem egy Keserű, ismétlő légcsúzlit.

Írhatok, írjak róla?

HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.05.12 0 0 2920
"Így meg kéne hozzá tartanom a redpointert is"-Miért kellene neked légpisztolyhoz még egy teljesen új kutyafajta is? :-)
Bocsi de ezt a szar poént nem hagyom veszni!!

Érdekes de én is ugyanígy vagyok a RED-DOT-al!
Ráadásul még szarul is lövök vele!
(Persze az enyém egy gagyi AKAH)

Előzmény: Törölt nick (2916)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!