Keresés

Részletes keresés

töky11 Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1514

Már majdnem mindent Kínában gyártanak! Még a nagy márkás cuccokat is!

Előzmény: boomerhu (1512)
viricsi Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1513

Kedves coolmann!

 

Amit második címként megadtál,abból valóban kiderül,hogy egy valós céget takar a weblap.A holló által megadott címen viszont csak egy email elérhetőség van.A cím csak így korrekt,együtt a kettő.Természetesen ezek alapján visszavonom azt a kijelentésemet,hogy a lap egy noname webáruház.(azt nem írtam,hogy nem létező)A gép jóságát egyáltalán nem vitattam,hiszen nem ismerem és a holló által megadott weblapról még egy árva fotót sem lehet megnézni a gépről,nemhogy műszaki paramétereket.Egyébként is csak a fali tartókonzol volt a levélváltásunk tárgya.

Ha olvasod a topicot,láthatod,hogy a felhasználót igen sok dolog érdekli a gépek működésével kapcsolatban,azért is mertem belekotyogni a rovatba.Nem baj az,ha valaki tudja,mi,miért,hogyan,mennyiért üzemel a szobájában,ráadásul be kell hogy valljam,hogy még én magam (klímaszerelőként)is tanulok a levelezésekből.

 

Üdvözlettel: viricsi

Előzmény: boomerhu (1512)
boomerhu Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1512
Végre egy újabb kínai márka, melyet megismerhettünk!
Előzmény: coolmann (1511)
coolmann Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1511

 

Tisztelt viricsi.

 

Holló védelmében mondom a link:    (http://www.nykku.hu/viszonteladoi/index.php?cPath=124 ) valós céget takar melynek ez az elérhetősége:

 

http://www.amegateam.hu/ A NYKKU klíma nagyon jó tipus 3 év teljeskörű garanciával. kb 3 éve szerelem ezt a tipust és még egyetlen 1  se hibásodott meg.

 

A klímákhoz adott vékonyfalú cső valóban csak DÍSZNEK jó.

 

A klímákban lévő hűtőközegekröl csak annyit,hogy a mezei felhasználóknak tök MINDEGY milyen tipusúval üzemelnek. A hűtőközegek a klímaszerelők gondja legyen.

Ami ebből a -gázhistóriából-  érdekelje a klíma üzemeltetőjét,hogy az új tipusú

közeggel működő készülékek kevesebb elektromos energiát fogyasztanak, ugyanakkora leadott teljesítményhez.

Előzmény: viricsi (1508)
windy12 Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1510

schratch

 

Ha a beltéri vízszintes, akkor a csepptálca lejt a kifolyó irányába, és a víz kifolyik.

Előzmény: scratch (1509)
scratch Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1509
Pon az a baj, hogy a beltéri tök vízszintesen van! Az a buta víz így nem tudja merre follyon az elvezetőbe, vagy a szobába... Egy kicsit a kifolyó irányába kell megdönteni a beltérit, csak pár mm -el.
Előzmény: potyek (1480)
viricsi Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1508

Kedves holló !

 

Azt hiszem,hogy a magam részéről befejezem veled a csevegést.Csak a vita kedvéért nem szeretnék levelezni.Nem tudom kivel vitatkozol,de jó lenne látni hogy az idézőjeles mondatot melyik hozzászólásomból emelted ki.Amit te nekem tulajdonítottnak leírsz,azt én nem írtam.

Idézem saját magam:

 

 "egy korrekt szerelő helyből felajánlja a cső cseréjét."Tehát nem itélek és nem döntök az ügyfél helyett.

 

"faláttöréskhez pedig sajnos igen gyorsan kopó,de jó minőségű szerszámokra van szükség "tehát nem  beton fúróról beszélek,minden jó szerszám drága.

 

A cím amit adtál,egy noname webáruház,se telefonszám,se cím,se fénykép,se leírás a termékekről.

Igazad van,vásárolj ott,szereld fel saját magadnak a gépet,ha sikerül használd egészséggel és ha netán idő előtt megy tönkre a géped,ne gondold azt hogy ez szerelési hiba miatt van,nyugodtan gondold azt,hogy azért ment tönkre mert gagyi volt a gép.

 

Üdvözlettel: viricsi

Előzmény: holló (1503)
At1 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1507

Szervusztok!

 

Vett már valaki ilyen Tesco-féle Daewoot? Gondoltam meg kéne finanszíroizni, és ősszel, télen fölrakatni olcsón.

Az hogy hűtő-fűtő klíma, minden esetben azt jelenti, hogy hőcserélős? (Hőszivattyús)

Hol találom meg azt a veblapot, ahol valamiféle mérezető program van? olvastam valahol, de nem találom.

 

 

 

T.Balage Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1506

Még egy kérdést engedjetek meg!

 

Mi indoklja, hogy min. két méter csőnek kell lenni a kültéri és a beltéri között?

Állítólag az újabb klímáknál már nem lehet azt megcsinálni, hogy éppen a falvastagság+20cm a csőhossz.

Vagy az invertreresnél számít?

 

Véleményem szerint ostobaság!

 

T.Balage Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1505

T. Uraim!

Egy kis segítséget kérnék!

 

A Fischer klímák hibakódjai érdekelnének, hogy melyik mit jelent?

 

A Hitachi kompresszorok mely klímákba vannak, minőségre milyenek?

 

Előre is köszönöm!

 

 

 

windy12 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1504

Holló

 

Pedig sajnos tényleg nem ér semmit az a beszerelőszett, és ez a téma már elég off, hiszen már egy páran leírtuk, hogy miért van ez így.

 

 

K2laci

 

Egyébként az is megondolandó ezzel a gáz témával, hogy ha történetesen lecserélnénk a klímánkban az R22-t új gázra (amit természetesen semmi nem indokol), abban az esetben mit is csináljunk a lefejtett anyaggal. Senki nem veszi át, tárolhatjuk az idők végezetéig, hacsak nem akarjuk elengedni a levegőben (mert azt nem akarjuk azért). Ami az én kényszerképzetem, az az, hogy elromlik ez a sok gagyi olcsó klíma két három év múlva, és mivel úgyis olcsó az új, nem éri meg javíttatni, tehát leszereljük, és veszünk másikat. Valószínű, hogy már leszereléskor elillan a gáz belőle, de ha mégsem, majd a szeméttelepen elszivárog belőle. Tehát mindenképpen a légkörbe kerül. És rengeteg ilyen lesz. Beláthatatlan következményekkel jár ez, sokkal súlyosabbal, mint, hogy Józsi bácsi szaki átöblítéskor néhány grammot elenged a levegőbe.

 

 

Előzmény: holló (1503)
holló Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1503
Ami azt illeti kicsit labilis érv, hogy "a klíma az jó, de a beszerelőszett az semmit sem ér" Szerintem pontosan tudják, hogy milyen anyagból, mit kell gyártani. Ezért fontos, hogy felesleges költséggel ne terheljék a vásárlókat. Ugyanis a Te verziód szerint, a Te itéleted miatt, kell drága rézvezetéket megfizettetni a felhasználóval.
Ráadásul a felhasználók többségének épületét téglából építik, ilyenkor szükségtelen a nagyértékű betonvágó.
Olasz gyártmányú konzolra tudok címet adni, igaz nem 1800, hanem 2500 Ft-ért: http://www.nykku.hu/viszonteladoi/index.php?cPath=124
Előzmény: viricsi (1485)
k2laci Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1502
Én nem úgy értettem, hanem hogy ha elketyeg a klimád 15 évig és utána kellene hozzá alkatrész (mondjuk gáz) és már nem lehet kapni, azon nincs semmi meglepő ...
Előzmény: töky11 (1500)
cd930 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1501

Sziasztok,

 

még mindig keresek Panasonic klíma távirányítót...

Ha van vagy tudsz szerezni normális áron, kérlek írj vagy hívj: 20/9928-829

 

Kösz

töky11 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1500
2004 jan vettem! DE még lehet kapni most is! Pana is még árul a net-áruházban!
k2laci Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1499
Azért nem olyan sok 15 éves háztartási gép van amihez még zavartalan az alkatrész-utánpótlás .... :-)))
Előzmény: töky11 (1497)
Magnat Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1498
1hónapos és R22? Azt hittem, EU-ban már nem lehet ilyen gázzal árulni, vagy ez csak UL?
Előzmény: töky11 (1497)
töky11 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1497

 2010 után meg addig mennek r22 klimák még el nem megy a gáz aztán szeméttelep? Akkor lehet hogy majd ugy lesz hogy katalizátort szerelek a cső külső burkolatára,mint a trabi kipufogolyára! Vagy bevallod hogy neked még ilyened van és majd kapsz egy utalványt eu segitséggel +némi kézpénz és behet egy környezetbarát gépet!

Amikor kérdeztem hogy meddig mennek el ezek a gépek akkor pont arra szerettem volna rájönni hogy nekem is r22 1 hónapis a gfépem. Elmegy kb. 15 évig! Ha csak a céges gépeket nézem. Akkor megfoszt az állam 9 évi kényelemtöl? Egyszer már fizettem a vámot(készülékben van) + az áfát! Akkor adja vissza ezt 2010 ben! Nem? 

Magnat Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1496
Ja, ha így van, akkor tárgytalan. Tavaly, amikor a szaki feltette a klímámat, akkor mondta, h az R22-t hamarosan már Romániából kell behozni, mert itt nem lehet majd kapni. Most vagy ő volt rosszul tájékozott, vagy a hamarosan nála 2010 után van ... :-)
Előzmény: k2laci (1495)
k2laci Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1495

Na akkor itt vesztettem el a fonalat.

Ha jól értem most van egy R22-es gázos klimád amit tölteni kellene ???

Mert az R22 gázt 2010.01.01-ig lehet szervizelési céllal használni, ettől távolabb meg nem hinném hogy gondolsz ...

Előzmény: Magnat (1494)
Magnat Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1494
Bár ha lehet, nem szennyezem a környezetet, de most mégsem ilyen céllal érdeklődtem: pusztán arra vagyok kíváncsi, h ha már nem lehet R22-t kapni, akkor ki kell-e dobni a klímát, vagy van vmi áthidaló megoldás?
Előzmény: k2laci (1493)
k2laci Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1493

Szép dolog a környezetvédelem, de jelenleg a legjobb hűtőközeg még mindig az R22 gáz és hogy megnyugtassalak, amig klímán belül van a gáz addig cseppet sem szennyezi a környezetet.

A gázcsere feltételezésem szerint meglehetősen drága mutatvány és utána lesz egy gyengébb paraméterű gázod ...

Előzmény: Magnat (1492)
Magnat Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1492
Sziasztok,


az lenne a kérdésem, h ha van egy klíma, ami még a régi gázzal van töltve, az idővel cserélhető-e a környezetbarát gázra, és ha igen, nagyságrendileg mennyi ennek a költsége?

40k-s beszerelési ktg-hez: sztem az embereknek az b@ssza a csőrét, h kb 2 óra munkáért kell ennyit kifizetni. Ha ennek a fele anyagktg, még akkor is 10k-s órabérrel lehet kalkulálni. Persze egy vállakozónak rengeteg más kiadása van, dehát ha valaki mondjuk havi 100-150k-t keres /hó, akkor meglehetősen vérlázítónak 66, ha aztán más 2 óra alatt veszi ki a zsebéből ennek kb a harmadát. Ez persze nem csak a klímaszerelésre igaz.
k2laci Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1491
Ahogy elfigyelem egyáltalán nem, vagy csak alig drágábbak a sima hűtős klimáktől. Gyári adat szerint -5C-fokig használhatóak ...
Előzmény: At1 (1488)
k2laci Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1490
Nem tudom, hogy ezt tévedésből válaszoltad-e nekem, vagy csak simán elértettél valamit, de én senkit nem akartam semmire rábeszélni, ha elolvasod a régebbi hozzászólásaimat, akkor belátod ....
Előzmény: BBéci (1489)
BBéci Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1489

Nem értem, miért kell rábeszélni bárkit a jobb minőségű készülékre! Vegye mindenki azt, ami neki tetszik, amire pénze van, azután ha később esetleg szívni fog, az az ő baja! Lehet Trabanttal, Suzukival közlekedni, mindkettő eljuttatja a tulajdonosát az úticéljához. Akinek meg jobb autója, klímája van, az örüljön neki és hagyja békén a másképp gondolkodókat!

Én addig jártam BKV-val, (20 éve) amíg nem futotta legalább Ladára, Trabiba nem voltam hajlandó beleülni. A klímával hasonlóképp cselekedtem, inkább kicsivel tovább spóroltam, de gagyit nem vettem. Most már azt is bánom, hogy nem inverterest választottam. Még nincs beüzemelve, gondolkozom a cserén.

Előzmény: k2laci (1476)
At1 Creative Commons License 2004.08.01 0 0 1488

Bocsánat, még egy kérdés. Az un. hőszivattyús klímák mibe fájnak? hány fok külső hőmérsékletig működnek? megéri?

 

At1 Creative Commons License 2004.08.01 0 0 1487

Sziasztok!

Néhány kérdés.

 

Légszűrő csak a drágább készülékekben van?

Megéri ilyet venni?

Hogy van ez a házi felbarkácsolásnál történő "légtelenítés" ill. kifúvatás, lefúvatás?

Kihajtom a gázzal a levegőt a csőből? jól gondolom? És ha már gáz jön, akkor elzárom a csapot? Hogy megy ez?

viricsi Creative Commons License 2004.08.01 0 0 1486
Bocsi,mire leírtam a magamét,windy12 szinte ugyanezt leírta.Sebaj,majd mindent kétszer írok kétszer írok.
Előzmény: viricsi (1485)
viricsi Creative Commons License 2004.08.01 0 0 1485

Kedves holló !

 

Azt hiszem egy kicsit"képbe"kell hogy helyezzelek.Nem kioktatni akarlak,csak a puszta tényeket írom:

Az ózonréteget kárositó anyagokkal üzemelő berendezéseket kizárólag arcképes zöldkártyával rendelkező személy szerelhet,ha a szerelés a hűtőkört is érinti.A klíma tartalmaz ilyen anyagot és a felszerelése érinti a hűtőkört.Már hozzá sem nyúlhatnál.

A cső amit gyárilag mellékelnek hozzá,egyszerűen vékony a fala,hajlításnál igen könnyen megtörik és bármilyen hihetetlen,az áramló közeg néhány év alatt szabályosan elkoptatja a cső belső felületét,tehát egy korrekt szerelő helyből felajánlja a cső cseréjét.

Nem tudom hol lehet 1800 forintért jó konzolt venni,de írd meg a címet szívesen vennék,ha jó a minősége.

Én pl olasz gyártmányt használok,minősitett,130kg/db teherbirással,rozsdamentes acél csavarokkal,szinterezett festéssel,kb.5400Ft/pár áron.

Egy átlagos gép felszereléséhez kb.20000forint értékű anyag szükséges(konzol,kábelcsatorna,rézcső,szigetelés,cseppvízcső,csavar,tipli,dübbel,elektromos vezetéke,fal tömítő anyagok,bilincs,kötegelő.

A szerelést igen nagy értékű speciális hűtős eszközökkel végezzük,a faláttöréskhez pedig sajnos igen gyorsan kopó,de jó minőségű szerszámokra van szükség a hatékony és minél kevesebb kényelmetlenséget okozó munkavégzéshez.

Ez bizony mind a szerelési költségben van.

 

Üdvözlettel:viricsi

Előzmény: holló (1482)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!