Keresés

Részletes keresés

szg307 Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3029
Mármi mi nem legális nálunk? A radardetektor? Mert az legális.

A 7,5J feletti témából szerintem csak akkor lehet probléma, ha valami rosszat csinálsz.

A magam részéről - a kérdés feltevését is megakadályozandó - ha a puskát kiviszem a portáról, akkor tokban teszem, és viszem vele a bevizsgálásáról szóló hivatalos jegyzőkönyvet. Egyszer volt, hogy egy rendőr egy ellenőrzés során (határőrökkel együtt voltak) megnézte, a flintát és a jegyzőkönyvet is, de nem volt nagyon izgatott a témától. A puska az tetszett neki, teljesen azt láttam rajta, hogy nem tudta, hogy ilyen is létezik a Slávián kívül.

Előzmény: Dworkyll (3028)
Dworkyll Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3028
Kérdezd butát, ő még a műanyagpisztolyra is hangtompítót tenne a _szomszédja_ miatt. SZóval valszeg egy mezei jard nem stopperelné ki a mütyűrödet, de egyszer történjen valami rázós, kedvesszomszéd, vagy hasonló, rád mázsálnák az orvvadászattól a rablógyilkolásig kábé mindent.

Offtopik példa: amiknál a radarjelző többnyire legális. Ha viszont radarjelzővel buksz meg gyorshajtásilag (ami ugye már büntetetndő), úgy megvágnak, mintha tízszer hajtottál volna gyorsan. Vagy többször. Más szóval legális, de nem éri meg.

Ontopik. Nálunk meg még nem is legális.

Előzmény: bens (3026)
Hasszan Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3027
Na igen, idokozben rajottem, hogy ez a kupos-szamitgatos dolog csak akkor mukodik, ha elfogadjuk azt a modellt, hogy a lovedek a cso tengelyevel bizonyos szoget bezaro egyenes menten halad.
Igazabol ezert is kerdeztem en ezt, mert nem tudtam, hogy ez az egyszerusites mennyire jogos.
Csak lanyos zavaromban kicsit megkavarodtam.
Koszonom.
Előzmény: gvass1 (3020)
bens Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3026
Miért akarja mindenki olyan nagyon szigorúan betartani a törvényeket?:)
Most melyik rendőr fogja megvizsgálni, hogy 7.5, vagy 10KJ az légpityu? Na mindegy, nem olyan fontos.
gvass1 Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3025
"Kereskedo nem meri behozni es arulni vagy mi van???"

Biza, es van meg sok hasonlo dolog. DE ugy tudom, ezzel konkretan probalkoznak.

"VIcces, ha ilyt akar valaki menjen erte nemetbe? ja nem, tudok jobbat. Baikal EU kereskedelmi cege valahol finnoban van, meg is van a cimuk, toluk lehet postan rendelni"

Nem lehet, a magyar jogszabalyok tiltjak.
(postai uton nem forgalmzhato termek).

Masreszt postakoltseget tekintve eccerubb kiugrani Passauba mondjuk es megvenni.

Előzmény: hunserv (3024)
hunserv Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3024
??? akkor meg el sem kobozhatjak... igy viszont nem ertem mi a bibi... Kereskedo nem meri behozni es arulni vagy mi van??? VIcces, ha ilyt akar valaki menjen erte nemetbe? ja nem, tudok jobbat. Baikal EU kereskedelmi cege valahol finnoban van, meg is van a cimuk, toluk lehet postan rendelni!!!
Előzmény: gvass1 (3023)
gvass1 Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3023
"Gobalt, ez hany Joulet tud? 4-et otot? egyebkent szerintem egy DROZD ra is ugrananak, bar ha ez is tud sorozatloni akkor biztos nagyobb port kavarna... mar latom magam elott a mediahireket :)"

Hi,
a Junker nem sorozatlovo, hanem DAO elsutoszerkezetu, hasonlo tar van benne, mint a Makarovban.

Viszont full acel az egesz, tokeletesen elethu. Boven 7,5 J alatt tud, ELVILEG semmi akadalya nem lenne, hogy nalunk is aruljak.
Gyakorlatban:-(((

Előzmény: hunserv (3022)
hunserv Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3022
Gobalt, ez hany Joulet tud? 4-et otot? egyebkent szerintem egy DROZD ra is ugrananak, bar ha ez is tud sorozatloni akkor biztos nagyobb port kavarna... mar latom magam elott a mediahireket :)
Előzmény: golbat (3021)
golbat Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3021
Almodozni jaj be szep... :(

http://www.co2air.de/wbb2/wom/wom_mar04.html

Erre ugrana am csak a yard!

Golbat.

gvass1 Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3020
"Hogy ha megvan adott tavolsagon a szoras, akkor egy masik tavra hogyan hatarozhato ez meg. "

Leginkabb tapasztalati uton.

Kulballisztikai szamitasoknal annyifele valtozo johet szoba, hogy ihaj.

Raadasul ugye lehet, hogy egy fegyver 100 meteren 0,5 MOA-t (szogperc) tud, de 300-on mar 3 MOA lesz, mert nem arra a tavra terveztek az egesz fegyver-loszer rendszert. A dolog - a szoraskep novekedes - semmikeppen nem linearis!

Előzmény: Hasszan (3017)
hunserv Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3019
Most mindjart joparan bedobjak a mar megszokott sorokat... tuning - hetesfel J fole megy - 2-8 ev pihi :)
Előzmény: bens (3018)
bens Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3018
HI mindenki! Bocs, hogy kicsit megkésve írok a témáról, amit BUTA1 hozott fel. Rugós légpuskát/pisztolyt úgy lehet lehalkítani, hogy gumilapokat rögzítesz a dugattyú, és a rúgó két végére. CO-s fegyvereknél működik a síma hangtompító.

Ha van valakinek ötlete a CO-s légfegyverek tuningolásával kapcsolatban, írjon.

Előzmény: Dworkyll (2991)
Hasszan Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3017
Na pontosan errol szolt a kerdes.
Hogy ha megvan adott tavolsagon a szoras, akkor egy masik tavra hogyan hatarozhato ez meg.
Bar most igy jobban belegondolva hulye vagyok, hiszen siman egy kup alapjat kell kiszamolni, adott alkotok mellett.
Elnezest.
Előzmény: hunserv (3016)
hunserv Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3016
Ha igy allunk hozza, es a celnak megfelelo fegyvert valasztod, akkor konnyen kiszamolhatod, hogy mire vagy kepes, pl egy halalpontos legpusekkal 10m-rol megnezed mily szorast tudsz loni, vagy ha nagyon jol megy, es nem merheto a szorasod akkor egy jo .22 puesekkal jo loszerrel szelcsendben megnezed mekkora szorasod van 50 m-en aztan szepen kikalkulalod ezt 100 ra vagy 200ra. nyilvan ezzel csak a sajat szorasod tudod megallapitani, minden egyeb befolyasolo tenyezot kihagysz, pl nagyobb hatrarugas mennyire zavar,, szel, ballisztika meg minden rohadas...
Előzmény: Hasszan (3015)
Hasszan Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3015
Na igazabol nem feltetlenul kell, hogy a legpuskarol szoljon ez a kerdes (csak nem akartam nagyon offtopic lenni), inkabb az "elv" erdekelne. Azaz milyen aranyossagi tenyezo van/lehet a tavolsag es az eltalalhato cel merete kozott?
(Es ballisztikus palyan azert is meglenne a 100 meter. Hehe.)
Előzmény: hunserv (3014)
hunserv Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3014
Hasszan, engem nemreg lehurrogtak, mert legpunal 100 metert mertem emlegetni ;)
Előzmény: Hasszan (3013)
Hasszan Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3013
Szevasztok!
Egy kerdes: Ha 20m-rol stabilan(ertsd: sokbol-sokszor) eltrafalok egy 4x4 centis bukocelt, akkor igaz-e az az allitas, hogy 100m-en meglenne a 20x20-as celtargy?
Regebben csipobol azt mondtam volna, hogy persze, de most mar nem tudom. Ti hogy gondoljatok?

Persze ez egy kicsit hipotetikus kerdes a hazai korulmenyek kozott, de talan egy kemenyebb field target cuccal tesztelheto lenne. Marmint ha az eles dolgokat kizarjuk.

Eleg regota kovetem a topicot, de nem remlik, hogy ez szoba kerult volna, ezert mertem felvetni.
Nos?

Dworkyll Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3012
Ugyehogy ugye? :-))

Ez konkrétan milyen pukka?

Előzmény: szg307 (3008)
hunserv Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3011
Szerintem be kellene tiltani a kenyervago kest is, hiszen az emberek vehetnenek elore szeletelt kenyeret a boltban, nem???
Jah, meg a papirt is... par honapja 2 mutatoujjam koze fogtam egy stoc A4es papirt, letettem az asztalra, finoman igazgattam amikor egy emberke hirtelen kikapta ujjaim kozul... uhhh, demarhanagyon elvagta az ujjam, eszeveszett mely volt a vagas...
Előzmény: gvass1 (3010)
gvass1 Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3010
hi,
egen ez az a tipusu mediahir, hogy nem is ertem, hogy miert nem mondjak be vezeto hirkent, hogy tegnap megszurtam a kisujjam a kenyervago kessel.
Előzmény: golbat (3009)
golbat Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3009
Mar megint legpuskas baleset... :(((

http://index.hu/politika/bulvar/bulvarhirek/?main:2004.05.26.&179608

Persze mar megint nem tudjak hogy mi a kulonbseg a loszer es a lovedek kozott...

Golbat.

szg307 Creative Commons License 2004.05.25 0 0 3008
Tegnap este megnéztem én is ezt a 10 méteres játékot. Három lövés után nem kellett volna csak egy fél 1 forintos. Állva, támasztás nélkül lőttem.

Nem szokott ez mindíg így lenni, főleg több lövés után az 5,4 kg-os puskát távcsővel emelgetve, már elő kell venni az 50Ft-ost, de 30-40 lövés után már többet is :-))

Többet kéne gyakorolni, de egyszerűen nincs időm, legfeljebb hétvégén fogy el egy-két csipetnyi skuló. Remélhetőleg a nyáron kicsit több szabadidőm lesz.

Előzmény: Dworkyll (2991)
gvass1 Creative Commons License 2004.05.20 0 0 3007
"Láttam,hogy a boltod szerepel a Dimenziónál a "B" tipusú szolgáltatók között.Mindenről elfogadnak számlát,amit nálad lehet venni ?"

Sporteszkozrol igen, volt mar ra pelda.

Előzmény: Funk (3006)
Funk Creative Commons License 2004.05.20 0 0 3006
Reá kell kötözni egy dunyhát hosszirányban.

Dear Gvass!

Láttam,hogy a boltod szerepel a Dimenziónál a "B" tipusú szolgáltatók között.Mindenről elfogadnak számlát,amit nálad lehet venni ?

Üdv:Funk

Előzmény: hunserv (3004)
repepe Creative Commons License 2004.05.19 0 0 3005
Hali,

hunserv: valóban, megkövetlek.

Pontatlan voltam...

Előzmény: hunserv (3004)
hunserv Creative Commons License 2004.05.19 0 0 3004
tudjuk, mar ki volt alabb targyalva. de ha butanak co2ese van akkor hadd kiserletezgessen... a hang egyebkent nagy csuzliknal sem a csobol jon. Akkor hangos, ha kijon a gaz a csobol es hirtelen van nyomas+sebessegvaltozas, azaz a valtozas sebessege hangseb feletti...
Előzmény: repepe (3003)
repepe Creative Commons License 2004.05.19 0 0 3003
Halihó,

Légpuskára a hangtompító olyan mint döglött lónak beöntés.

Ugyanis a zajt a rugó, illetve a dugattyú okozza, annak a zaja meg ugye nem igazán tompítható hangtompító által, mivel az nem a csőben vala. Legalábbis szerintem.

repepe

Előzmény: hunserv (3002)
hunserv Creative Commons License 2004.05.19 0 0 3002
Buta1, a hangtompitok topikba irtam regebben egy site-ot ahol talasz rajzokat, osszetakolsz egyet, aztan megnezed mennyire halkitja a legpisszentodet.
Kulonben a filmes hangtompitos hangok kamuk...
Hogy mennyire kamu, viszonyitaskepp nezd meg pl a matrixot, egykezzel lo desert eagle .50AE-t a manus... semmi hatrarugas... aztan nezz meg egy home videot ahol egy kezzel lo egy nem nyuzuge ficko 50AE-t, hat a vak is latni fogja a kulonbseget... jojo, Smith ugynok es tarsai szupererosek, tudom...
Előzmény: Törölt nick (2996)
hunserv Creative Commons License 2004.05.19 0 0 3001
Miert van az, hogy sem a webley, sem az eurogouns nem akar valaszolni az emailjeimre? vagy csak turelmetlen vagyok??? bakker, nem igaz, hogy a 21. szazadban napokat kell varni egy szaros infora...
Biovadász Creative Commons License 2004.05.19 0 0 2999
Szerintem a szomszédnak nem a légpisztoly zajával van baja, hanem azzal, hogy tudja hogy az a kis zaj légpisztolytól származik.
Pl. Budapesten muterom szomszédja akkor is ideges lesz a zajtól, ha íjjal lövök, pedig az nem túl hangos, csak hallható.
(pedig pont ellentétes irányba lövök, ráadásul egy 5 méter magas 15 méter széles téglafal tövében van a célpont)
Nekem megoldás volt a telekrejárás, az ottani szomszédot nem zavarja.
Előzmény: Dworkyll (2998)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!