Keresés

Részletes keresés

Karika1177 Creative Commons License 2004.08.10 0 0 5173
Ezt a Frontline 2000 sprayt majd a lakás fertözésmentesítésére fogom használni, Szifi pedig kap olajat a tarkójára. :-)

Viszont eszembe jutott még valami. Kijöttek az alsó ajkán kicsi barna foltok. A cica 15 hónapos, kábé pár hete van 3-4 kicsi barna folt a száján.
Ez vajon mi lehet? Betegség, betegségre utaló jel, vagy természetes elváltozás?
A Bolhátlanítsuk Szifit Liga köszönetet mond a jótanácsokért! :-)
Jokeva Creative Commons License 2004.08.10 0 0 5172

Nem tudom a nevét, lehetséges. Ez olyan, mint amit én leírtam?

Tapasztalatok?

Előzmény: Antisystem (5171)
Antisystem Creative Commons License 2004.08.10 0 0 5171

Szia.

 

A Frontline-ra gondoltok? Azt némely állatkereskedésben is lehet kapni.

 

ÜdV

Előzmény: Karika1177 (5165)
Antisystem Creative Commons License 2004.08.10 0 0 5170

Szia!

 

Végülis elképzelhető, hogy a bizmuttól. Egyébként ez elég jó összetétel, a csersav meg a bizmut fertőtlenít, a bolus alba meg megköt mindenfélét a szénhez hasonlan, és bevonja a nyálkahártyát.

 

Féreg: na innen szép nyerni...:) Én galandféreggel szívtam egyszer hónapokig...

 

Baci: hát ez is eléggé problémásan fest, kórházi beltenyésztett bacitörzsek szoktak ilyen rezisztencia-képet mutatni. A félreértések elkerülése okán meg tobramycin létezik injekcióban is nem csak szemcseppben, úgy híjják, hogy Brulamycin.

Az utolsód nem tudom hogy mi lehet, hasonló nevűt csak a mefoxint ismerem.

A gentamycin meg hellyel -közzel a polymixin is elérhető csak a bélben ható tablettaként is.

 

ÜdV

 

Előzmény: CICA (5163)
Jokeva Creative Commons License 2004.08.10 0 0 5169
google-ba írd be, hogy pesti állatpatika, kidob egy kupac nevet, címet
Előzmény: Karika1177 (5167)
Jokeva Creative Commons License 2004.08.10 0 0 5168

Elüldözi a meglévőket (meg nem öli, ha jól tudom), és nem jönnek újak - felszívódó anyag, a szaga gátolja, hogy új élősködők jöjjenek, de mi emberek nem érezzük (az állatot sem zavarja).

 

Hogy pesten hol kapsz, azt nem tudom, lévén én balatonparti vagyok, de talán segítenek a pestiek :))

Előzmény: Karika1177 (5167)
Karika1177 Creative Commons License 2004.08.10 0 0 5167
Nem, nem nem fontos a nyakörv.
Bolhairtó megoldást keresünk.
És ez az anyag el is üldözi a bolhákat?
És mégegy kérdés: hol van pesten a belvárosban állatpatika? Én csak az Andrássyra szoktam járni, de az aug23-ig zárva lesz. Hová menjek megvenni ezt a dolgot?

Köszönöm szépen a választ, ezexerint van remény! :-)

üdv
K.
Előzmény: Jokeva (5166)
Jokeva Creative Commons License 2004.08.10 0 0 5166
Muszáj hogy nyakörv legyen? Recept nélkül kapható egy kicsi műanyag fiola, benne valami olajjal [nevét nem tudom majd a szakik megmondják :))], amit a cica nyakán a lapockái közé a bőrbe kell dörzsölni, ez kb 3 hónapig véd nem csak a bolhától, de a kullancstól is. Mi ezt használjuk kutyára-macskára, nekünk bevált.
Előzmény: Karika1177 (5165)
Karika1177 Creative Commons License 2004.08.10 0 0 5165
Sziasztok! Jótanácsra lenne szükségünk. Szifikénk bolhás lett. Nem tudjuk hol szedte össze, mert lakásban tartjuk, de a lényegen ez sajnos nem változtat.
Kipróbáltunk háromféle nyakörvet, amit lehet itt-ott kapni, kétszer megfürdettük szegénykémet, de a hatás csak átmeneti volt, pár darab mindig maradt benne, amik újraszaporodtak.
Most megint van egy rakás.
A kérdésem tehát az, hogy vajon hol lehet tuti hatásos bolhairtó nyakörvet kapni? És hogy kell-e hozzá állatorvosi recept (mert valami ilyesmit is hallottam)?
S.O.S. a helyzet, mert csütörtökön utazunk nyaralni, és addig meg kéne oldani.

Köszi és üdv mindenkinek
K.
CICA Creative Commons License 2004.08.10 0 0 5163

Antisystem: akkor nem szén, de befeketül ugyanúgy a kaki tőle, mint a széntablettától :)

 

Most jártam a dokinál. Az eredmények szerint találtak 1-2 toxocara-t is. (4szer volt féreghajtva a cica; kétszer vitaminthevel, 2szer cestallal!)

 

Ez a coli állítólag a következőkre érzékeny: gentamycin, ofloxacin, marbofloxacin, ciprofloxacin és ha jól olvasom, de elég randán lett nekem felírva: polymyxin, tobramycin, meg amit teljesen nem tudok elolvasni, valami Melconid. vagy Mekonid. vagy ilyesmi.

 

Minthogy a fül és szemcseppek nem ideálisak :))), van, amit szúrni kellene, meg van, ami csak 250 mgos kiszerelésben kapható, abban maradtunk, hogy Marbofloxacint próbálunk ki, estére jön meg a rendelés.

Előzmény: Antisystem (5160)
Antisystem Creative Commons License 2004.08.10 0 0 5162

De tán akkor is illet volna  a gazdival egyeztetni nem?

 

A kérdés jó. Persze az ideális az, ha ez a lehetőség előre észben van a dokinál, és eleve megbeszéli a gazdával. Ha viszont műtét közben derül ki és nincs jelen a gazda, magam se tudom, mit választanék a doki helyében.

1, Csináljam meg a fél műtétet, majd 2 nap múlva újra operáljam a műtét és az altatás összes kockázatával.

2, Vagy csináljam meg, bízva abban, hogy a gazdával utólag meg tudom beszélni.

 

A kutyának egyértelműen a második lehetőség a jobb, és szerintem épp ezért a gazdák zöme is azt díjazná.... viszont tény, hogy némelyek viszont gazdai jogaik csorbítását látnák a dologban.

 

ÜdV

Előzmény: eMM (5161)
eMM Creative Commons License 2004.08.10 0 0 5161

Lehet.

De tán akkor is illet volna  a gazdival egyeztetni nem?

Ha ez nem történt meg akkor az baj.

De nem akarnék ebbe belefojni

1. mert 1 részt kutyás ügy (van nekem elég mókám macska ügyben is)

2. nem ismerem az esetet.(és nem is nagyon akarnék kutyás topicot olvasni lásd fentebb)

Előzmény: Antisystem (5158)
Antisystem Creative Commons License 2004.08.10 0 0 5160

Bolust egyébként azért nem szeretek adni neki, mert nem látom, hogy van-e vér a kakiban, ha befeketül a széntől.

 

Kedves CICA, ez akkor valami félreértés, a Bolus Adstrigensben nincs szén, nem fekete. Úgy néz ki egy tabletta összetétele, hogy:

Albumen tannicum (csersavas fehérje) 0,15

bizmut-subgallát (galluszsavas bizmut) 0,15

bolus alba (fehér agyag v. kaolin ez van a Kaomycinben is a neomycin mellett) 0,3

(na nem fejből, itt van a kezemben az üveg :))))

 

ÜdV

Előzmény: CICA (5157)
ZsuR Creative Commons License 2004.08.10 0 0 5159
Hogy en hogy sajnalom ezeket a szegeny cicakat. . .:((
Antisystem Creative Commons License 2004.08.10 0 0 5158

Szia eMM!

 

A helyzet az, hogy rejtettheréjűség kezelésében lehet orvosilag teljesen indokolt a kasztráció, ha a rejtetten lévő here a daganatos elfajulás (egyáltalán nem ritka) bármiféle jelét mutatja. Szóval szép dolog az önérzet, és egy szabad országban bárki panaszt tehet bárkire, de az itélkezéshez ez esetben is célszerű lenne a másik fél véleményét is hallani.

 

ÜdV

Előzmény: eMM (5155)
CICA Creative Commons License 2004.08.10 0 0 5157

Antisystem: köszi, ezek igen hasznos infók :) Megkonzultálom holnap a dokival. :)

Punky egyébként minden gyógyszertgyönyörűen bevesz, ami nem keserű..a Baytrillal, bolussal semmi gond nem volt.

Bolust egyébként azért nem szeretek adni neki, mert nem látom, hogy van-e vér a kakiban, ha befeketül a széntől.

Azt nem is mondtam, hogy pénteken a kakiban volt egy u alakú tűzőkapocs...hogy most megette és kikakilta, vagy csak belejátszota az alomba, nem tudom...d eolyna kis hülye, mindent bezabál, amit meg tud mozdítani. El kell dugdosni mindent.

Ha a tesójának nem lennének ugyanezek a tünetei, arra gyanakodtam volna, hogy benyelt valami idegen tárgyat.

 

 

Safi: Grabanc szuper jól van, ezt is furának találom, hogy ő nem kapott el semmit... bár ennek csak örülök :) Sülve-főve együtt van Punkyval, együtt alszanak, imádják egymást. Hatalmasakat birkóznak, rohangálnak hajnalban. Nagyon édesek :) Gyertek át valamelyik este látogatóba :) Most is itt ülnek előttem, Punky Grabanc farkát pofozza :)))

 

 

Előzmény: Antisystem (5154)
Antisystem Creative Commons License 2004.08.10 0 0 5156

Illetve bocs, most látom, hogy coli-t írtál. Mondjuk béta-hemolizáló coliról még nem hallottam, lévén hogy tudtom szerint nem hemolizál a nyomoronc...szóval eléggé el nem itélhető módon ha béta-hemolizáló-t olvasok akkor a streptococcus ugrik be automatikusan:)

 

Ha Coli akkor:

1, A Klion arra se hat.

2, Viszont a Kaomycinben lévő neomycin elég jól...

3, Arra viszont a Baytril-nak is, a Synuloxnak is kellett volna erősen hatni. (bár az ampicillin-rezisztencia végülis nem is oly ritka coliéknál) 

 

Szal akkor Kaomycin szirup 2*2-3 ml a javasolt szerintem, mondjuk az előbb emlitett cefalexinnel kombinálva - ez egy elég jó szinergista keverék a bélben, felszívódni viszont csak a nem toxikus cefalexin fog.

 

ÜdV

Előzmény: CICA (5152)
eMM Creative Commons License 2004.08.09 0 0 5155

"tönkre menni" hmm.

Csak érintőlegesen,(mer ez nem az a topic:)a cica/kutya viselkedése megváltozhat,van műtéti kockázat,ha kicsi(vagy kicsit nagyobb) is.És attól még éppúgy jelölhet a kandúr(bár lehet hogy nem teszi) stb.

Ha a gazdi nem akarta a műtétet,és mégis megcsinálta a doki, az meg igen durva.

 

Előzmény: Jokeva (5151)
Antisystem Creative Commons License 2004.08.09 0 0 5154

Kedves CICA!

 

Bocs, de néhány dolog necces abban, amit ideírtál.

 

1, A béta-hemolizáló streptococcus nem döglik a kliontól, lévén nem klasszikus anaerob kórokozó. 

2, Ha a Baytril (enrofloxacin) nem használt, akkor egyik floxacin se fog igen nagy eséllyel, lévén rokonvegyületek. Egyébként elvben az összes felsorolt antibiotikumnak hatnia kellene a streptococcusra, de valójában egyik se erre való, mindegyik gram negatív baktériumokra mutat erősebb hatékonyságot.

 

Streptococcus ellen javasolt a klasszikus penicillin nagyobb adagja (Vegacillin, Maripen), az első generációs cefalosporinok (cefalexin - Cefaseptrin, Ceporex) illetve a makrolid-csoport. (erythromycin-tylan-vagy az alább általam írt Sumamed.) kiegészitve bizmuttal. (bolus adstrigens, recept nélkül van)

 

Magam - figyelembe véve azt is, amit a cica gyógyszerszedési hajlandóságáról írtál - 2x1/4 Bolus Adstrigens és 2x késhegynyi Tylan sol. pulv. kajába keverését (vagy helyette napi 1x 5 mg/kg Sumamed szirupot) javallanék. Ha a macska végképp nem kooperál, akkor 3 nagyobb adag (3 naponta adva) Tardomyocel Comp. III. injekciót vagy hasonlót.  

 

ÜdV

Előzmény: CICA (5152)
CICA Creative Commons License 2004.08.09 0 0 5152

Sziasztok!

Házi szakértőinket kérdezném :))

Nincs még kezemben a kakivizsgálat eredménye a véres-hasmenéses macsikról, de annyit sikerült a telefonban kiszednem a dokiból, hogy béta hemolizáló colit találtak. Aminek illett volna reagálnia a klionra. Punky 8 napig kapott kiont, reggel-este negyedet. Pénteken leálltunk róla. Péntek reggel kapta az utolsót, de estére teljesen rosszul lett a cicc. Iszonyat hasmenése lett és hányt is; kihányta a kaját, aztán még 4szer csak nyálat. Bágyadt volt, láthatóan rosszul érezte magát, a bolust is azonnal kihányta. Ez úgy 3 órán át tartott, aztán aludt 2-3 órát, aztán mint akit kicseréltek, teljesen jól lett. Azóta főtt csirkén, kefíren és probioson él, semmi hasmenés, kétszer volt kaki, normálisnak nézett ki.

Ötletek? Nem tom, használt-e valamit a Klion; és hogy mitől volt pénteken olyan vacakul a 8 napos klion kúra után...

Kicsit tanácstalan vagyok.

Mit érdemes csinálni szerintetek? A tesónál is van még hasmenés, kis vérrel.

Unokatesóm első körben ofloxacyn vagy ciplofloxacin tartalmú cuccost javasolt. (Emlékeztetőül: eddig synuloxot, baytrilt és kliont kaptak a ciccek)

Nektek van valami bevált öltet?

Előzmény: CICA (5150)
Jokeva Creative Commons License 2004.08.09 0 0 5151

Köszönöm.

 

Szintén zárójelben: az én véleményem is hasonló a tiédhez. Bár így, hogy nem ismerjük a teljes sztorit, azért nem az igazi.

 

Én is ivartalaníttattam a kuttyomat (pontosabban heréltettem), és valszínű a tanácsotokra a cicceimet is megműttetem... ettől még nem fognak "tönkre menni". Sebaj. Nem egyforma a felfogásunk.

 

A címet elküldtem neki, majd ő reagál ahogy akar.

Előzmény: CICA (5150)
CICA Creative Commons License 2004.08.09 0 0 5150

Jokeva: Természetesen tehet panaszt, írásban, ajánlva a Magyar Állatorvosi Kamaránál. Címezze Dr. Mile Sándornak, ő a kamara elnöke.
(Cím: 1078 Budapest István út 2.)
Hétköznep 8-4-ig hívható, kérhet infót előbb telefonon, hogy pontosan mi a menete az ilyesminek: 478-4272, 478-4273
Zárójelben jegyzem meg, hogy érdekes az illető hozzáállása; én nem gondolnám, hogy egy kutya "tönkrement" azért, mert ivartalanítva lett.

(Ha tenyészállatról van szó, akkor persze kellemetlen és esetleg indíthat kártérítési pert, de lévén keverék kutyás topik, ezt nem hinném.)

Ettől függetlenül természetesen az orvos nem csinálhat olyan műtétet, amit a gazda ellenez.
Nem tudom, egy bejelentésnek van-e bármi foganatja, de ha az orvos többször csinál ilyesmit, és többen élnek panasszal, akkor annak nyilván előbb-utóbb következményei lesznek.

Előzmény: Jokeva (5149)
Jokeva Creative Commons License 2004.08.09 0 0 5149

CICA!

Keverék kutyások topikjában friss hozzászóló állatorvos elleni panasszal akar élni, csak nem tudja kihez forduljon - te értesz ehez ugye? Állatorvosi kamara vagy kit keressen?

CICA Creative Commons License 2004.08.09 0 0 5148
Leadfoot: esetleg annak nézzetek utána, hogy nem került-e be valami új a lakásba, amikortól jelentkeztek a tünetek. Új szobanövény, új bútor (pl. farostlemezes), ilyesmik.
Előzmény: Leadfoot (5143)
eMM Creative Commons License 2004.08.08 0 0 5146

Az a picike a Pocok.

A nagy fehér kandúr meg a Frici az apjuk.

Ő is horgászik egyébként de most lusta volt.

Előzmény: ZsuR (5145)
ZsuR Creative Commons License 2004.08.08 0 0 5145
Ezek a kepek minden penzt megernek!!! Es az a picike milyen aranyos!!! (szegeny halak. . .)

Ma a Picim kiment a macskaajton - de elkaptam. . .

A ferjem olebe maszott - ott ult mellette a foldon, es szepen elhelyezte magat a combjain, mint egy vajuban. . .

Javul a cica - de az operacio meg hatra van. . .
Előzmény: eMM (5144)
eMM Creative Commons License 2004.08.08 0 0 5144

Fog ez a maccs még táncolni!:)

 

Nekem meg ilyen okos maccsom van.

És sporthorgász mert meg nem eszi a halat csak fogja.

A többinek mert azok meg nem vizezik össze magukat.

Előzmény: ZsuR (5132)
Leadfoot Creative Commons License 2004.08.08 0 0 5143
Oké, kösz! Valahol logikusnak látszana, mert télen is megvan a probléma, tehát elég valószínűtlen, hogy pl. valamilyen növény okozza. Néha kap tápot, most megpróbáljuk majd azt megvonni tőle, hátha...
Előzmény: Gesztenyke (5142)
Gesztenyke Creative Commons License 2004.08.07 0 0 5142

Amit igy időskorban hallottam sokat ujonnan kialakulni,az az ételallergia.

Sztem nézz utána.

Előzmény: Leadfoot (5138)
ZsuR Creative Commons License 2004.08.07 0 0 5141
Gyogyul a macskacsont. . .

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!