Keresés

Részletes keresés

technoklima Creative Commons License 2004.08.21 0 0 1675

Üdv Buzablans!

Ha két csukott ajtón keresztül is hallod a beltérit az nagy valószínűséggel nem 34 dB-es zaj. Hacsak nem japán jellegű papír ajtókkal rendelkezel.

A  "nem mindig a készülék hibája"  alatt két dolgot értek.

 Először. Lehet rosszul telepíteni, lehet gyári hibás a centrifugál ventillátor és az zakatol, lehet, hogy nem raktak gumibakot a kültéri egység lábai alá és a kompresszort hallod stb.

Viszont az is lehet, hogy ez a klíma valóban ilyen zajos ( amit nehezen hiszek ).

Egy dolog biztos.

Mielőtt bárki kiválaszt egy típust és egy szerelőt célszerű jól körüljárni a dolgot, mert szerintem nem 20 deka parizerről van szó. Kezdjük az gyártó cég honlapjánál ( az Argo itt már megbukott, néhány társával együtt ). Katalógusból ha lehet ne válasszunk készüléket. A fotók sokszor hazudnak. Ha sikerült választani nézzünk meg egyet üzemelés közben. A szerelő cég olyan referenciát mutat, amit magadnál is elvárhatsz. Ha látod tudod mire számíts.  Te megtetted ezt?  Ugye nem. Tehát zsákbamacskát vettél.

A nézegetésre jó terep a Construma. Annyi a klíma mint égen a csillag. Ráadásul kedvezmény hegyek!!

"A szerelő azt mondja rengeteget felraktak ebből a tipusból"  bla-bla-bla. Ez nekem nem magyarázat. Én sose hivatkoztam az előző 6-700 beüzemelésemre, ha valami nem klappolt.

Azért csöpögött éjszaka a kültéri, mert volt végre lehetősége a jéghegynek leolvadni róla. A szerelő ember feltölthetné már...

 

LMR!

 

Mondok szaküzletet, ha megmondod melyik országrészben laksz, dolgozol. 100 db-nál több van belőlük.

Az autóklíma karbantartásról:  a szervízben is ezt csinálják.  Azért, mert ezt kell csinálniuk. Aki nem cserélgeti rendszeresen a pollenszűrőjét, vagy (ho-hó, főbenjáró vétség! , fegyelmi! ) kivette és a nélkül használta az oldja meg saját maga. Nem tudom milyen típusról van szó, de ha műszerfalat is kell bontani, akkor csak az nem áll meg 10 ezer alatt. Hol van még a tisztítás?

Normál esetben, éves rendszerességgel szükségszerű és elégséges karbantartás a megfelelő vegyszerrel való tisztítás. Mindenféle pancstól ne várjunk tartós eredményeket.

Előzmény: Buzablans (1671)
Buzablans Creative Commons License 2004.08.21 0 0 1674
Mivel a tetőtérben lakunk egyszerűen bele lett vezettve az esőcsatornába. Nincs eldugulva rendesen folyik egész nap, többször ellenőrizve lett.
Előzmény: k2laci (1672)
Lmr Creative Commons License 2004.08.21 0 0 1673

technoklima,

 

tudsz mondani bármilyen hűtéstechnikai szaküzletet?

Esetleg olyan céget, amelyik foglalkozik autóklímával és annak a tisztításával?

Megmondom hogy azt szeretném ha rendesen ki lenne tisztítva, és nem csak ilyen befújom a pollenszűrő mögé, aztán meglássuk mi lesz...

Vagy szervízben is ezt csinálják?

 

Lmr

Előzmény: technoklima (1658)
k2laci Creative Commons License 2004.08.21 0 0 1672
A kültériből hová van elvezetve a kondenzviz ? Nézd meg azt a csövet, tuti eltömődött ....
Előzmény: Buzablans (1671)
Buzablans Creative Commons License 2004.08.21 0 0 1671

Elöször is köszönöm a válaszod.

Azt írod:

"No de mekkora is az a 34-39 dB. Meg milyen távolságból mérve. 

Mindenesetre kapufának számít ha a felhasználó nincs a készülékkel megelégedve. Ez tény.

Viszont az is, hogy ez nem mindig a készülék hibája ( bocs! )."

 

Mit értesz azon, hogy ez nem mindig a készülék hibája?

 

A szerelő azt mondja rengeteget felraktak ebből a tipusból és sehol nincs gond vele, sőt szerinte ez egy nagyon jó tipus.

 

 

Ami a 34-39 dB-t illeti két becsukott ajtón keresztül is hallani a hangját (6-7 m a távolság).

 

Tegnap vagy tegnap elött írtam be,hogy csöpög a kültéri egység, akkor válaszoltál is rá, de ma reggel láttam egész éjszaka csöpögött, mert tiszta víz volt reggel az erkély alatta. A klíma éjszaka nem működött.

 

Üdv.

Buzablans

Előzmény: technoklima (1663)
Buzablans Creative Commons License 2004.08.21 0 0 1670
Jó neked, hogy csak 30 másodpercig zajos. Nekem bekapcsolástól kikapcsolásig nagyon hangos.
Előzmény: k2laci (1668)
technoklima Creative Commons License 2004.08.21 0 0 1669
Valóban nem a legolcsóbb, viszont jó néhány asztmásnak segít az allergia szezonban.
Előzmény: Törölt nick (1665)
k2laci Creative Commons License 2004.08.21 0 0 1668

Ha már a hangról van szó: Egyik barátom vett egy Dimarsont, és az ára miatt maga szerelte fel, és azt mondja, hogy még sosem kellett a "Seep" funkciót használnia, mert este csak abból derül ki, hogy megy a klima, hogy a csillárra akasztott szalagocskák lengenek.

Ellenben az én Panasonic klimám 150 eft volt, gyári adat szerint a zajszintje 29 dB ami általában igaz is lehet, de amikor indul, akkor teljes sebességgel elkezdi fújni a levegőt kb. 30 mp-ig, ami gondolom csak arra szolgál, hogy éjjel felébresszen, hogy "Lám csak bekapcsoltam!" .....

Előzmény: technoklima (1658)
gergo9 Creative Commons License 2004.08.21 0 0 1667

Hali!

 

Én is vettem a Tescoba ilyen habot (Motip klímatisztító) bár arról lespórolták a csövet (ügyf.szolg. sem találták...no comment! :-)) így vettem egy "csövest" is az egyik Mol kúton (kb 1700Ft volt) Nem azt mondom, hogy csodát tett, de jelentősen mérsékelte a bűzt, amikor kikapcsolom a klímát. (Opel Astra) Én is a pollenszűrő alatt nyomattam, de olvastam egy másik tisztítóhabon (lehet, hogy rosszul írom:Liqui Molly 5400 Ft), hogy a vízkivezető csövön kell felnyomni a spray csövét. De sajna nekem nem sikerült, mert van egy 90 fokos hajlat rajta, lebabráláshoz meg minimum egy szerelőakna kellene.

 

Egy valódi légtisztító igazán "horrible" áron kapható. A luxal meg óvatosan....

 

blueye Creative Commons License 2004.08.21 0 0 1666

Ismét kösz.

Ezek szerint a Funai nem volt rossz választás (hűt is rendesen).

 

A Frigidaire viszont korábban "pattogott" (a műanyag borítás adott ki hangot), de ez nagyjából megszűnt mióta valaki javasolta, hogy ne zárjam be a hálószoba ajtaját (itt üzemel), most már csak az zavar, hogy automata üzemben nem áll le soha a ventillátor (bár lehet, hogy az éj közepén megteszi, de akkor már alszom :o) ), és a vent nem túl halk.

Előzmény: technoklima (1664)
technoklima Creative Commons License 2004.08.20 0 0 1664

Elég kevés "valódi" klímagyártó létezik. A Funai speciel az. A Stiebel Eltron licencet vásáról, viszon jó minőséget. Az LG-t nem csípem nagyon, mert ahhoz képest túl drága, amit nyújt. A Toshiba, Mitsubishi, Daikin, Trane, York, Funai, Stiebel  mind jó választás. Van még nehány, viszont általában mindig az ár dönt. Sajnos ilyen áron ( 40 ezer körül ) nincs. A gyakorlat azt mutatja, hogy bruttó 140-150 ezer Ft alatt nem nagyon találni kifogástalant. Esetleg az Elnett néven futó 2,5 kW-os hűtő-fűtőt ajánlanám. A Stiebel ócsított szériája ( kb 60-70 ezer bruttó ), nehányat szereltünk már ezekből. Hát nem szépségdíjas az biztos, de jó minőségű anyagokat használtak, masziv összhatást kelt, jól hűt és elég csendes is. No meg könnyű szerelni. Garanciális probléma még nem volt.

Azt, hogy kinek a gyártása egy klíma még a forgalmazó sem árulja el. Ez üzleti titok. Üzemelés során szokott nekünk is visszaköszönni egy-egy ismertebb márka, 1-2 éves szériája más néven.

A név sokat elárulhat, viszont mit sem ér a név, ha nem minőségi az összeszerelés, a gyártástechnológia és nem utolsó sorban a beüzemelés.

A márkavédelem miatt kijelentem, hogy ez mind a szubjektív véleményem volt, ami az enyém és a sajátom. 

Előzmény: blueye (1660)
technoklima Creative Commons License 2004.08.20 0 0 1663

Üdv Buzablans!  No de mekkora is az a 34-39 dB. Meg milyen távolságból mérve. 

Mindenesetre kapufának számít ha a felhasználó nincs a készülékkel megelégedve. Ez tény.

Viszont az is, hogy ez nem mindig a készülék hibája ( bocs! ).

Az árából ítélve középkategóriás készüléknek kellene lennie. Ha meg az, legkisebb ventillátor fokozaton, kb. 1 méter távolságból nem kellene tudni hogy be van-é kapcsolva vagy sem.

Lehet csak az ára középkategóriás?

Sajnos ilyen esetben nincs mit tenni. Kitartó hajszával elérhető készülék csere, kérdés megéri a bonyodalmakat.  

Nehéz igazságot tenni. Viszont ha hűtene rendesen, lehet nem zavarna a zaja sem annyira ...

Zajszint méréssel több cég is foglalkozik. Papiron, ha nem tudja a gyári paramétereket kérhető csere.

 

 

Előzmény: Buzablans (1661)
Buzablans Creative Commons License 2004.08.20 0 0 1661

Nekem olyan klímám van amit éjszaka pont a hangja miatt nem lehet üzemeltetni, pedig 163 ezer volt + a beszerelés.

Argo split "A" energia osztályos 3,8 KW-os, a beltéri zajszintje a papírja szerint 34-39 dB.

Úgy zúg, hogy kenterbe veri az egyszere bekapcsolt számítógép, fagyasztó, Hűtő, TV hangját.

 

A szerelő szerint ez is normális. Szerintem pedig nem, de nem tudok mit tenni.

Előzmény: technoklima (1658)
blueye Creative Commons License 2004.08.20 0 0 1660

Kösz.

 

Melyek ezek a klímák (amiket a Dimarsonon kívül nem ajánlasz)?

 

Mi a véleményed a Funai és a Frigidaire klímákról? Esetleg hol lehet megnézni (a neten), hogy ezek a klímák "belül" mit tartalmaznak (ki gyártja valójábanm, akinek a készülékére a brand-et ráhelyezik)?

Előzmény: technoklima (1658)
technoklima Creative Commons License 2004.08.20 0 0 1659

ZEKI!

Az nem klíma, hanem légtisztító. Ha jól tévedek  a LUX cég forgalmaz olyan ber.-t, ami pollent is szűr, meg aktiv szenes, meg sok minden egyéb. A klímák alapvetően csak hűteni tudnak ( ha tudnak ). Pontosabban nem is klíma hanem légkondícionáló. A klímatizálás kicsit komplexebb ( páratartalom szabályzás, szűrés, friss levegő, környezetszabályzás )

A lényeg, hogy minden levegő szűréssel kapcsolatos splitklíma ajánlás csak vakítás, aminek nem kell bedőlni. Nem a bionikus plazma deaktiváló, lézeres mikrobarázdált fészkesfene teszi használhatóvá a ketyerét.

Előzmény: Törölt nick (1654)
technoklima Creative Commons License 2004.08.20 0 0 1658

Üdv Buzablans!

A készüléked minden valószínűség szerint gázhiányossá vált. A beltéri egység egy jelentősrésze lefagyott és deres a nyomó- estleg a szívó vezeték is a kültériben. Gázhiányos állapotban nem tanácsos üzemeltetni, mivel nehézkessé váhat az olajzási rendszer, ami a kompresszor megszorulásához vezethet.

A probláma nem életveszélyes, de azért siettesd a szerelőt.

 

BLUEYE!

A klímád minden jel szerint normálisan működik.

 

LMR!

 

Az elpárologatató  tisztításához megfelelő vegyszereket bármely hűtéstechnikai szaküzletben vásárolhatsz. A Tesco nem az. Nem mindegy a szer hatásfoka, műanyagot, fémet ne támadjon meg, hosszú ideig hasson stb. Ha betartod a használatát sterimora sincs szükség. 

 

K2LACI!

 

Ha rám hallgatsz nem meditálsz a Dimarson klímán. Még van egy-két típus amin szintén nem érdemes meditálni. Ha olyan klímám lenne, amit éjszaka nem tudok használni a hangja miatt ( holott akkor érne szerintem valamit ), láncfűrésszel darabolnám le a falról, az eladójával együtt, aki rámsózta.

30-40 ezer Ft-ért nem lehet használható berendezést vásárolni. Javaslom dobj hozzá még jövő nyárig valamennyi stexet és nézz egy kategóriával jobbat.  

Előzmény: Buzablans (1639)
Buzablans Creative Commons License 2004.08.20 0 0 1657

Hát a szerelő ez idáig nem jött. de éjszaka amikor a klima ki van kapcsolva, akkor is csöpög, mert reggel vizes alatta a metlahi lap (az erkélyen van felszerelve a kültéri). Amikor pedig bekapcsolom abban a pillanatban elkezd rendesen csöpögni.

 

Tegnap elött takarítottam ki a klima szűrőit, mert a szerelő azt mondta, azért nem hűt teljes szélegségben, mert poros a szűrő (minden héten leporszívózom). Erre ma kigyúlladt az eltömödöttséget jelző lámpa.

 

Valami más gond lehet ezzel a klímával. Lehet hogy semmi baja csak a "torka véres"

Előzmény: Pat_ (1653)
MZ/Y Creative Commons License 2004.08.20 0 0 1656
Hát ettől az üvegtől még biztos nem. 29 fok fölött kezd "működni", az meg messze több, mint amit én szeretnék...
Előzmény: Epikurosz (1593)
blueye Creative Commons License 2004.08.20 0 0 1655
OK-OK. Nyilván 31.5C-ról indult a szoba hőmérséklete is.
Előzmény: Nadzsi (1652)
Pat_ Creative Commons License 2004.08.20 0 0 1653
Lehet hogy a kompresszor is lefagy. Szolj, hogy mit volt, ha a szerelo megnezte.
Előzmény: Buzablans (1639)
Nadzsi Creative Commons License 2004.08.20 0 0 1652
A kifújt levegö hömérséklet a helyiség hömérséklettel van összefüggésben, nem a kintivel.
Előzmény: blueye (1648)
k2laci Creative Commons License 2004.08.20 0 0 1651

Én most azon meditálok, hogy megvegyem-e az Elektropontos akciós Dimarson klimát 37500 Ft-ért vagy várjak vele jövő tavaszig. Egyrészt nem tudni, ohgy jövőre lesz-e ennyiért v. csak drágábban, másrészt már itt a nyár vége, tehát elvileg ki lehet bírni klima nélkül ezt a pár napot.

Szerintetek ?

Lmr Creative Commons License 2004.08.20 0 0 1650
ok, szóval mindenképpen érdemes szervízbe vinni, gondolom kicsit le kell bontani a műszerfalat hogy hozzáférjenek... opelben mennyiért mérik ez a beavatkozást?
Előzmény: PÍT (1649)
PÍT Creative Commons License 2004.08.20 0 0 1649

Az a baj, hogy ezek spray-k, csak látványmegoldások. Mert, szvsz, a párológtatót kell nagynyomású, intenzív, szeres átmosásnak kitenni.

 

Nekem Opelom van. A szervízben pollenszürő ki, tunapos átmosás, ÚJ! pollen be. Így, ezt csak egy évben 1x kell, elötte különféle spray-k innen-onnan fújkálva 1-2 hétig jelentettek megoldást.

 

üdv. 

Előzmény: k2laci (1647)
blueye Creative Commons License 2004.08.20 0 0 1648

Az normális, hogy a klímám ha be van kapcsolva és automata üzemmódban van a ventillátora állandóan megy (hol gyorsabban, hol lasabban)? A kompresszor természetesen nem megy állandóan.

 

Tegnap mértem a nagyobbik klímámon kilépő levegő hőmérsékletet. 12.7C volt, a tegnapi kinti 31.5C mellett. Jó érték ez?

k2laci Creative Commons License 2004.08.20 0 0 1647
Én a TESCO-ban láttam nemrég ilyen klimához való gombaölő spray habot. Van hozzá egy hosszú flexibilis cső is...
Előzmény: töky11 (1644)
Lmr Creative Commons License 2004.08.19 0 0 1646
a tunap.hu nem működik, meg a tunap.ini.hu sem... :(
Előzmény: töky11 (1645)
töky11 Creative Commons License 2004.08.19 0 0 1645
Ja és a  tunap-ra gondoltam! előre is köszi!
Előzmény: PÍT (1643)
töky11 Creative Commons License 2004.08.19 0 0 1644
Üdv! És hol lehet kapni a gombaölö szert! hol vannak üzletei esetleg net-en rendelni?
Előzmény: PÍT (1643)
PÍT Creative Commons License 2004.08.19 0 0 1643

Lmr!

 

Is-is!!!

Gombátlanitásra a TUNAP cég szere szvsz a legjobb!

 

üdv:c20xe

 

 

Előzmény: Lmr (1642)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!