Keresés

Részletes keresés

kutyimaci Creative Commons License 2011.08.22 0 0 3320

Sziasztok!!   Többnyire így telik a nyár:)) Sokat napozik a kölök, és frizbizni tanulunk. 

 

 

 

ncsk Creative Commons License 2011.08.21 0 0 3319

Sziasztok!

A nyári topikpangásban akkor megosztok 3 képet amik mostanság készültek :)

 

Sába! Hogy sikerült a nyaralás és a kis Sába elhelyezése?????

 

 

 

jazminusz Creative Commons License 2011.08.07 0 0 3318

szia :)

hát remélem azért tacskó fazonja marad :)))

mi most ott tartunk, hogy nm is az én blökim, hanem a 2 éves lányomé :)

ha a kutya kimegy játszani a többiekhez,vagy csak pisilnie kell,oltári nagy balhé lesz,mert nem mehet nélküle sehova :)))

 

Előzmény: ncsk (3317)
ncsk Creative Commons License 2011.08.07 0 0 3317

Szia :) Hát akkor lehet tényleg nem törpetacsi :) Szép méretes már most. Viszont édes a pofája!

 

Én 2 év óta először vagyok külön a kutyarektől és nagyon furcsa, fájó szívvel hagytam anyuékra, de gondoltam kicsit edzem magam is meg őt is, ha jön a baba, akkor ne akkor kelljen új helyzetek elé állítani, hanem már most szokja/szokjuk, hogy pár napot nem nálunk van. Természetesen csak az én szívem fáj, ő nagyon jól van és élvezi az életet :) Még 3 nap és hazamegyünk :)

Előzmény: jazminusz (3316)
jazminusz Creative Commons License 2011.08.06 0 0 3316

jazminusz Creative Commons License 2011.08.06 0 0 3315

sziasztok.

gondoltam hozok képet a "törpetacskó"nak megvásárolt kutyámról.sztem már van vagy 5-6 kiló és ápr. 22 én született.

hááát,azt azért remélem nem lesz akkora mint egy labrador,mert akkor bajban leszünk az együtt alvással :)))

k_85 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 3314

-,-,-,-,-,-,-

Kedves Gazdik!

      

Okleveles kutyasitter, kutyasétáltatást, kutya – cica felügyeletet, etetést, gondozást vállal Budapesten!

Akár hosszabb távra is (nyaralás, utazás… vagy csak ha nem jut elegendő ideje kedvencére…)

26 éves vagyok, dolgoztam már segítőként kutyakozmetikában és tenyészetben is (nagyon szeretem az állatokat). Jelenleg is rendszeresen sétáltatok és felügyelek kutyusokat:)

 

Ha kíváncsi rám, hogy nyugodt szívvel rám bízhassa kedvencét, jelentkezzen e-mailben! szkaty@index.hu

akkdomedee Creative Commons License 2011.07.25 0 0 3313

Javaslom az Acana vagy az Orijen tápokat...

acana.hu/orijen.hu

Előzmény: Jud78 (3312)
Jud78 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 3312

Szia!

Eloszor is elnezest hogy csak most jentkezem, elegge megorroltam a forum rendszerere, ugyanis cak 2 szer tunt el amit beirtam,...

O volt pontosan kivalasztott!:-) Miatta irtam mailt, es telefonaltam is. Ot vittek el.. sajnos, mar le is vettek a tacskosos.hu oldalrol. 

De nem adom fel, talaltam azota masik keverek kutyit, nem is egyet, mert meg masfel het mire megyunk haza, probalok tobbet kivalasztani.

Nagyon jol esik a fogadtatasotok, biztosak lehettek benne, hogy sok buta kerdessel fordulok majd meg hozzatok:-) bar nem biztos hogy tacskom lesz, csak hasonlo.

Rengeteg dolgot olvastam mar, az elokeszuletek sem 2 fillerbe kerulnek majd, mire mindent megveszek, de majd szep sorjaban. 

Nem tudom ti mivel etetitek a kutyusotokat? Olyan tapok erdekelnenek legfokepp, melyek gyartoja nem alkamaz allatkiserleteket a termekeik eloallitasahoz. Koszonom a valaszokat, es tovabbi szep hetveget, bar azt hallottam az idojaras otthon is eleg hollandos most....:((  

Előzmény: osztin (3309)
ncsk Creative Commons License 2011.07.24 0 0 3311
Tacsis rajzfilm nagyon kis gyerekeknek :)
http://www.youtube.com/watch?v=RL-cuRG3QD4

reni0902 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 3310

Sziasztok!Eladó 2 tacskó kutyus,7 hetesek.Vadász apától,jól férgező anyától!1 szuka és 1 kan.
Érd:0630/363-3736;0630/401-7246

osztin Creative Commons License 2011.07.22 0 0 3309

pld. : Ő ?

 

Hadnagy - 4 év körüli, szálkás szőrű tacskó - kanGondozásba került: 2011
Elhelyezés: Futrinka Egyesületnél
Vidám és erős lelkét nem törte meg a menhelyen töltött idő. Új gazdáját órák alatt szívébe fogadja. Befogadó családja életviteléhez azonnal alkalmazkodik. Rendkívül fegyelmezett nagyon könnyen tanítható. Szobatiszta. Gyerek, kutya és macskabarát. Lakásban szőnyeget, bútorokat tiszteletben tart. Imád sétálni. Ha nem sétál, épp akkor olyan nyugodt, mint egy buddhista szerzetes. Bármilyen egyéb kutyával együtt tartható, mert nagyon barátságos. Érdeklődni a 06-30-383-7450-es telefonszámon vagy az info@futrinkautca.hu e-mail címen lehet.


Előzmény: Jud78 (3303)
osztin Creative Commons License 2011.07.22 0 0 3308

igen sajnos én is bele estem ilyenbe annyi különbséggel, hogy meg is vettem kb. egy hónapig birta hordani utánna kinőtte most én is vettem egy kis fojtó láncos nyakörvet olyant ami elől bőr fedi a nyakát és hátul lánc van közte, ezt remélem nem növi ki egy darabig

 

sajnos kis állatkereskedés itt mi felénk nem nagyon van, de a multik mellett meg találni a FressNaft-ot, ami mindenben drága szerintem, én még ott olcso nem láttam semmit, 

 

neked milyen tacsikáda van?

Előzmény: nyuszibarát (3306)
osztin Creative Commons License 2011.07.22 0 0 3307

ez igy van nálam is ilyen kutyák vannak egy van aki saját, 3 mnetett ki ezért ki azért, 

 

de Panni mindegyiket felül múlja egy sikitós ribanc de imádom, pedig néha az örületbe kerget, 

 

mikor hozzánk került gazdája hallála miatt akkor ilyen kis becarri volt emlékeztek?

 

 

hát most meg már nagyon kinyilt kis csipácskája 

Előzmény: nyuszibarát (3302)
nyuszibarát Creative Commons License 2011.07.22 0 0 3306

Hogy mik vannak!

 Tegnap bementem a FressNaff boltba gondoltam veszek egy kis nyakörvet a tacsimnak, majdnem elájultam! KB 3 ezer Ft!

Ma bementem a kis állatkereskedésbe 640 Ft. Ugyanaz!

Úgyhogy vigyázat! Ne vegyetek meg semmi azonnal!

osztin Creative Commons License 2011.07.22 0 0 3305

Szia 

 

te már most felelős gazdi vagy aki igy körül járja, a miérteket azok elött le a kalappal.

 

ne csüggedj rengeteg tacsi van akit mentenek és gazdikra várnak ezt az oldalt is figyelmedbe tudom ajánlani és nagyon rendesek és segitenek minden mentett kutyán még akkor is ha már gazdinál van,

 

itt a forumuk http://www.netboard.hu/viewtopic.php?topic=18692  itt keresd martigit Ő a koordinátor és nyugodtam mond meg neki, hogy egyik boardos ajánlott akit csillácska névem fut. biztos vagyok hogy segiteni fogoknak neked és megtalálják a hozzátok illő kutyát, 

nem mindig igaz, hogy a tacskók ugatosak én ismerek olyant akit innen fogadtak örökbe és nem kölyök volt már, de nagyon szépen beilleszkedett ugatott  ha kellett amugy egy csendes volt, imádták is rendesen.


 

és itt van maga az egyesület 

 

http://www.tacskosos.hu/

 

jó böngészést és irjál mire jutottál mindenféleképpen várjuk, hogy te is aktiv forumtársunk legyél.

 


Előzmény: Jud78 (3303)
ncsk Creative Commons License 2011.07.21 0 0 3304

Tegnapról egy kis videó, ahogy a tacsik játszanak: http://www.youtube.com/watch?v=RL-cuRG3QD4

 

Jud78 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 3303

Igen, igy tortent vele is, meglattam es megszerettem... de majd lesz masik, remelem hamarosan..:-)

Előzmény: nyuszibarát (3302)
nyuszibarát Creative Commons License 2011.07.19 0 0 3302

Szia!

Meglepődnél, ha tudnád, hogy a menhelyi kutyák milyen gyorsan alkalmazkodnak a környezetükhöz, meg a gazdáikhoz! Mintha tudnák, hogy "jól" kell viselkedniük. Amúgy szerintem ugyanúgy működik ez, mint az embereknél a szimpátia. Ránézel a kutyusra, ő vissza néz rád és tudod, ő a "tiéd".

Előzmény: Jud78 (3301)
Jud78 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 3301

Szia!

 

Koszonom a valaszod, kicsit el vagyok kenodve, mert a kutyust idokozben, vagyis a hetvegen orokbe is fogadtak! Legyen nagyon szep elete...:-)) ha nem nalam, akkor masnal... picit rossz azert, remelem lesz hamarosan egy hasonlo koru kutyuli akit kihozhatok!:-)

Csakis menhelyi kutyat szeretnek..

Sok hasznos dolgot irtal, es sok dolognak utana neztem kozben a hetvegen, es egyre okosabb vagyok kutyatartas teren. :-)

Az ugatas kenyes dolog, itt azt hiszem nincs sok kutya a hazban a hangjukat sem hallani.. kettorol tudok de azok is ritkan ugatnak. Remelem le tudom rola szoktatni hamar, ha ugatos lesz..mert  nem akarom kikesziteni a szomszedokat, hogy ugat a kutyi egesz nap amig nem jon meg valaki. Mar nagyon beleeltem magam a nagy setakba az erdojarasba a kirandulasba... ezert is tuti beoltatom majd kullancsfertozes ellen.. ez a Lyme kor elleni oltas ha jol emlekszem?

Az autozas is megoldhaato ennek is orulok, bar egy  16 oras  uton gondolom tobbszor kell szegenynek nyugtatot adni majd.. jo lenne ha nem lenne ra szukseg, igazabol nyugodtabb is lennek, ha autohoz szokott lenne.. mert igy tudjuk magunkkal majd itt is vinni messzebbre setalni. de gondolom itt majd lehet hozza szoktatgatni nem? Lassacskan megszokhatja nem igaz? Itt a kutyak vidaman ugranak be az aautoba, bar ok tudjak nagy barangolas kovetkezik:-)), rengeteg itt a kutya es imadjak oket az emberek, sok idot toltenek kedvencukkel.

ha tudok valamit vagy eszembe jut meg valami zargatlak ha nem baj!:-)) Amugy van fent megint egy 10 honapos kolyok az oldalukon, de szamunkra mint elso kutyuli... nem hiszem hogy tul jo lenne...

Koszonom megegyszer!

 

 

 

Előzmény: ncsk (3299)
ncsk Creative Commons License 2011.07.16 0 0 3300

Szia Jazminusz!

A kádban fürdést a miénk is utálja, de zsabad vízben nagyon szeret úszni főleg ha apportírozhat.

Előzmény: jazminusz (3295)
ncsk Creative Commons License 2011.07.16 0 0 3299

Szia! Nagyon sok kérdésedre az a válasz, hogy a kutyától függ és az ő előéletétől, szocializáltságától. Mivel már nem kölyök, tuti van egy rakás már berögzült tulajdonsága. Van olyan kutya, aki szinte sokkot kap a kocsiban, nyáladzik és le kell szedálni, a mienk meg nyugiban végigalussza az utat. Mi 600 km-t szoktunk ált. megtenni vele egyszerre azt nagyon jól viseli, egyszer max. kétszer megállunk pisilni, nyáron inni, aztán alszik tovább. Enni ne adjatok majd neki, mert azt néha kirókázzák akkor is ha szeretnek autózni. Napi minimum 4 séta szerintem, ebből lehet egy olyan ami tényleg csak a pisi-kakiról szól, de kell a mozgás is.

Én prémium minőségű kutyatáppal etetek plusz házikoszt, plusz néha lefőzök neki egy hónapra rizses májat és kipórciózva azt adagolom neki időnként. Elvileg ennyi idős korban napi egy étkezés, de tapasztalatom szerint mivel kicsi a gyomruk, nálunk van egy nagyon kevés reggeli is neki, így este nem annyira farkas éhes és nem zabálja magát hasfalrepedésig.

Ált sajnos nem lehet gépre vinni kutyát, csak ketrecben szállítják és nem is mindegyik légitársaság. Sajnos hallottam már olyat, hogy a kutya olyan sokkot kapott, hogy hónapokig kellett kezelni. Én nem merném a sajátomat csak olyan légitársasággal, ahol spéci állatszállítás van (gondolom az ilyen ritka és drága).

Azt hogy kit tekint gazdájának, majd kialakul az a lényeg, hogy minden falkatag felettevaló legyen és akkor mindenkit un. gazdájának tekint majd, de valószínű azért kiválaszt majd valakit, akihez jobban fog ragaszkodni.

Ugatósság is változó, a miénk nem ugatós, csak jelzi ha idegen mászkál a ház körül, de ismerek olyan tacsit, akinek be nem áll a szája.

A mienk ugrok a biciklisekre, de ha rászólok, akkor abbahagyja a lesprintelésüket, a szomszédé meg tojik a biciklisekre, szóval ez is a kutya egyéniségétől függ. Mi kiskora óta sokat visszük biciklisek közé (séta közben) és éha még mindig utánuk sprintel, de van amikor már nem érdekli őt. A megoldás a gyakorlás és sok sok idő.

3 éves kuttya elvileg évente kap két oltást, egyet a veszettség ellen, egy kombináltat a többi nyavaja ellen és 3 havonta féregirtó tabletta. Persze vannak szabadon választottak is, pl. ha nálatok sok a kullancs akkor esetleg érdemes beoltatni ellene, meg meg kell kérdezni a helyi állatorvost, hogy arrafelé milyen kórokozók vannak, mert pl. nálunk (mediterrán) van szívférgesség, ami miatt havonta kell féreghajtani a kutyát, viszont itt nincs parvo, ami ellen azért persze be van oltva.

 

Gratula a kutyushoz! :)

 

 

Előzmény: Jud78 (3297)
Jud78 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 3298

Meg valami ... hogy viseli majd az utat? 1500 km rol van szo... Autoval hozzuk ki, kesobbiekre vonatkozik a repulogep kerdes.

Koszonom!

Jud78 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 3297

Sziasztok!

Ugy nez ki szalkasszoru tacsi tulajdonos leszek nemsokara. :-) Soha nem volt meg kutyam, es ezert aggodom hogy fog menni a dolog. Imadom a kutyakat!!!:-) De tudom ez meg keves ahhoz, hogy felelossegteljes gazdaja is legyek. A kutyi jelenleg menhelyen van, 3-4 ev koruli kan. Jelenleg Hollandiaban elunk es ide szeretnem kihozni a kutyat. Az elso es legfontosabb kerdesem ez ugyben, hogy kozuletek valaki utazott mar Wizzair el kutyastol? Nem tudom hogy mennek ott a dolgok, felvihetem e a fedelzetre majd? Hogy zajlik ez? Mennyire viseli meg a kutyat az utazas? Tehat ez az elso kerdesem, es a kovetkezokben pedig nehany lehet szamotokra vicces kerdes lesz:

Kit tekint gazdajanak? Mi 3 an lakunk, parom es a testvere

Mit adjunk neki enni? Emberi etelt egyaltalan nem szabad adni? Ha szabad mik azok? Na igen, es hanyszor adjunk naponta? 1 szer eleg neki is mint a tobbi kutyanak?

Hanyszor kell levinni setalni naponta?

Mennyire ugatosak?

Bicikliseket mennyire turik, itt tudjatok ti is, rengeteg van, es nem tudom nem e akarja majd mind leszedni a biciklirol:-) Mit tegyek, hogy ne tegye, hogy megszokja oket?

Miket kell megvennie egy ujdonsult tacsi tulajdonosnak?

Milyen surun kell oltasokat beadatni neki? Evente? Na es mik ezek? (oltas, feregtelenites, ivartalanitas megtortent a menhelyen, es chipje is van mar, tudom ez fontos hogy kapjon kutya utlevelet.)

Most hirtelen ezek jutottak eszembe, akinek van ideje valaszolni kisse bugyuta kerdeseimre, kerem valaszoljon!

Koszonom elore is!

Judit

 

 

 

 

kutyimaci Creative Commons License 2011.07.08 0 0 3296

Szia!

 

Én történetesen kettő panziót is tudok, az egyik Gödöllőn a másik Ikladon található. Mindkettő közel van Pesthez és mindkét lányt személyesen ismerem. Tapasztaltak, rutinos kutyások:)) Belinkelem neked az elérhetőségeiket.

http://kutyapanzio.org/

http://5mp.eu/web.php?a=kutysuli

 

 

Előzmény: SábaKirálynője (3292)
jazminusz Creative Commons License 2011.07.08 0 0 3295

sziasztok.

 

megnéztem Sábát és vmi győnyőrű.puszikálom a pofiját :)

nálunk még mgy a tanulás a szobatisztasággal....kicsit nehézkes de haladunk.

viszont a víziszonyát nem tudom hova tenni.ugy sikit mintha sósavba állitanám :( nem értem miért.más tacsik szeretnek fürdeni....

az étvágy meglepő.sztem egy bernáthegyit is szégyenben hagy.... :)

a hisztissége világraszóló...hát én ilyet még nem láttam, pedig pár kutyával taliztam már életemben...még 1 hónapja se él velem és ő a főnök :)

SábaKirálynője Creative Commons License 2011.07.07 0 0 3294

Szia ncsk! :) Aranyos vagy. Igen nézzük mi is :)

 

Előzmény: ncsk (3293)
ncsk Creative Commons License 2011.07.07 0 0 3293

Szia, küldtem mailt :)

 

Épp most megy az animal planeten egy műsor a tacskókról :)

Előzmény: SábaKirálynője (3292)
SábaKirálynője Creative Commons License 2011.07.07 0 0 3292

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Kutyapanziót vagy olyan kutyákat szerető embert keresek Sábának két hétre (augusztus 8.-augusztus 21), aki vigyázna rá, amíg mi nyaralunk. Sajnos nem lehet kutyust vinni a szállodába. Lehetőleg Budapesten, vagy környékén élőt. Előre is köszönöm a segítségeteket.

osztin Creative Commons License 2011.07.06 0 0 3291

gratulálok és le a kalappal elötted, hogy ennyi energiát belefetetsz ,és jó kedvel csináljátok, 

 


 


Előzmény: kutyimaci (3287)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!