Keresés

Részletes keresés

sandor76 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 136

Üdv!

 

Nekem is van egy NAVIGO A-N318 GPS-em.

Én úgy vélem hogy az árához képest teljesen jó eszköz!

Amiben tudok nyilatkozni.. Az USB port-ra jobb nem csatlakozni, kivéve ha  VISTA Op. rendszer van a gépen. Állítólag a régebbi verzió-s Microsoft rendszerek, eléggé el tudják szúrni a GPS-t!

Aztán jöhet a szervíz!

Kivéve Linux. Arra van valami megoldás, de ahhoz nem értek.

 

A térképet lehet frissíteni a Mio map 3.3 -as PMA-s változattal.

elvileg ezzel kompatibilis teljesen, és műkszik rendesen!

Erre jelenleg én is vadászok!

hátha...

 

A Reset gomb-ot én sem mertem kipróbálni :)

 

Az előzmények törlése elég mecerás.

Csak az SD kártya tartalmának a mecerálásával lehet próbálkozni.

Tehát egy Pl.: Kártyaolvasóval és a file-kat macerálni.

Ezt az eredeti Nav. Szovtverből nem tudjuk törölni!

 

Jó hír viszont hogy egy bizonyos telítettség elérésével, felül írja a régebbieket.:)

 

A NAVIGO A-N318 GPS-hez fél éven belűl nem számíthatunk eredeti frissítéshez sajnos!

Én úgy vélem hogy ezt ha normális szoftverrel árúlják, igen korrekt GPS-hez juthatunk. Véleményem szerint ezt GPS-t azért dobták piacra, mert a hardver (Maga az eszköz) elvileg hibátlan készülék.

Viszont a szoftver hagy némi kívánnivalót...

 

Úgy vettem észre hogy a korrekt használati utasítás, és a kiforratlan szervíz háttér egy még fejlesztés alatt álló eszközt takar.

 

Talán  a további fejlesztések finanszírozása érdekében, illetve az idáig befektetett anyagi kőltség megtérülése érdekében egy kis bevétel már nem ártott nekik...

 

Ettől függetlenűl az eszköz nem tűnik rossznak! .. SŐT....

 

Pár sör után hírtelen ennyi :)

 

 

 

 

 

 

 

DJG Creative Commons License 2007.12.11 0 0 135
Ha PNA-ra való, akkor rámásolod a kártyájára (kártyaolvasóval vagy USB-n keresztül ActiveSynckel), és kész. Ha nem ahhoz való, akkor sehogy.

Üdv,
Gábor
Előzmény: Gika 27 (134)
Gika 27 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 134
Sziasztok!Valaki megtudja nekem mondani,hogyha van egy igo-m dvd-n akkor abbol hogyan csináljak egy ilyen gépre használható navigációt!Köszi
haver75 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 133

Igazad van!

Az előzmények törlése az Igo-nál van.Itt én se jöttem rá,hogy hogyan lehet.De hosszutávra nem alkalmas a smart2go.

almatom Creative Commons License 2007.12.10 0 0 132
Dzsonaj, nagyon köszi!
Még annyit elárulnál, hogy ezt az "elôzmények törlése" funkciót hol találom?
Köszi!
Előzmény: Dzsonaj (131)
Dzsonaj Creative Commons License 2007.12.10 0 0 131
előzmények törlése
Előzmény: almatom (130)
almatom Creative Commons License 2007.12.10 0 0 130
SSziasztok!
Alpha Navigo N318-nál tudja valaki, hogy hogyan kell kitörölni a már nem kívánatos útvonalakat a gépből? Csak gyűlik-gyűlik és egyre zavaróbb lesz a sok-sok bentmaradt cím............
Ötlet?
Köszi!
sza2 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 129
Udv,

Bocsi, a hetvegen nem volt idom...

Mivel erdekel benneteket :-))) leirom, en hogyan csinaltam. Mint mar emlitettem Linux alatt. A megoldas nem modositja a flash-t, igy nem is marad ki-bekapacs utan minden az eredeti. Egyebkent eleg trivialis.

Nekem Debian Etch van fent, de szerintem minden disztrib alol megy.

http://blog.lizhao.net/2005/12/how-to-sync-windows-ce-device-with.html (innen indultam).

Szukseges az ipaq modul a kernelhez (Device drivers -> USB support -> USB Serial Converter support -> USB PocketPC PDA Driver).

Be kell tolteni a modult (elvileg csatlakoztatas elott, de nekem ugy is ment ha be volt dugva):

# modprobe ipaq vendor=0x547 product=0x2720 (root-kent. Az id-k lehet, hogy masok, az usbview vagy lsusb segit).

Szukseg van a synce comagokra, ez szerintem minden disztribucionak resze. Nekem synce-dccm es synce-serial kellett.

$ dccm -d 3 -f (normal user, a -d 3 es -f nem muszaj, de en jobban szeretem (foreground, es debug level=3))

# synce-serial-config ttyUSB0 (root-kent, szerintem csak egyszer kell, megjegyzi. ttyUSB0 helyett esetleg mas, dmesg segit)

# synce-serial-start (root-kent, a kutyu csippan, ablak megjelenik rajta)

$ synce-prun explorer.exe (normal user, kicsit lassan indult nekem. Allitolag van olyan distro ahol csak prun a synce-prun helyett. Lehet abszolut utvonalat is megadni pl.: $ synce-prun /Windows/explorer.exe)

Van meg egy par synce-p* program (cp, ls, rm, stb) amit erdemes kiprobalni, illetve mas programokat inditgatni a cuccon (nincs sok:-). Lenne kde-s synce frontend is, azzal nem foglalkoztam.

Ugy gondolom a PMUI.exe (a Windows konyvtarbol) indul el, az csinalja a menut, de nem mertem atnevezni...

Nos, remelem segitettem, ha valami nem tiszta, jelezztek, ha tudok, segitek.
Udv!

/sza2
DJG Creative Commons License 2007.12.09 0 0 128
Demó, azért került csak ennyibe. Ha lejár, akkor vagy nem használod tovább, vagy teszel rá egy programot. Ez utóbbinak van legális és kevésbé legális módja is, ebben a topikban minden szükséges információ elhangzott már, csak olvass bele...

Üdv,
Gábor
Előzmény: schafer22 (127)
schafer22 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 127

sziasztok! én is vettem egy ilyen gépet! az lenne a kérdésem h ami a gépen fent van gyárilag program, az csak demo vagy rendes teljes változat? mert ha csak demo akkor mi értelme a gépnek ha lejárt a demo utána mit csinálhat vele az ember? madaras áruház 256-os kártya és azt hiszem smart2go van rajta! demo vagy nem sztetek?

 

Fehérpárduc Creative Commons License 2007.12.09 0 0 126
Írd már, ne csigázz!!!! :) Én is pingvint használok! ;)
Előzmény: sza2 (123)
chudizs Creative Commons License 2007.12.08 0 0 125
Irjad csak bővebben, isszuk szavaid!
Előzmény: sza2 (123)
zlala Creative Commons License 2007.12.08 0 0 124
Írjad csak , nekem is Festy van a gépemen ;-)
Előzmény: sza2 (123)
sza2 Creative Commons License 2007.12.07 0 0 123
Hatha erdekel valakit...

Sikerult elinditanom az explorer-t, control panel-t, stb-t a BP V350-esen, szerintem az A-N318-on is ugyanigy mukodik.

USB-n keresztul lehet megcsinalni, Nem tesz kart a kutyuben, nem modosit semmit a flash-ben.

A dolog hatulutoje, hogy a Winfos nem tartozik a kedvenceim koze, igy Linux alol csinaltam meg. Lehet, hogy az ActiveSync-kel is meg lehet oldani, de azt nem ismerem.

Tulajdonkeppen szerintem a PMUI.exe indul el, ha valaki ezt lecsereli, akkor nem a fomenuvel indult a ketyere.

Szoval ha valakinek felkeltette az erdeklodeset, szoljatok, es irok rola bovebben.

/sza2
Előzmény: Törölt nick (33)
DJG Creative Commons License 2007.12.05 0 0 122
Konkrétan nem vigasztal, mert én is az iGO-ról beszéltem... :-)

Szerencsére nem vezetett félre, nem vagyok Miskolctapolcán, csak emlékezetből nézelődtem mindenfelé, ahol jártam a közelmúltban...

Üdv,
Gábor
Előzmény: zlala (121)
zlala Creative Commons License 2007.12.05 0 0 121
"természetesen az is a térképgyártó sara, nem a készüléké. Én is találtam ilyet, például Miskolctapolca teljesen rossz rajta"

Ha ez vígasztal iGO -ban is előferdül ilyesmi . Hétvégén pecázni mentünk és az 5-ös főúton egy körforgalomban mindenáron a benzinkút behajtójára akart terelni :)
(beszámolta azt is lehajtónak) .


Egyébként meg érdekes ez a sopánkodás . Vagy kérdezhetném mi hogy mi a jobb :

-1GB SD kártya amin nincs semmilyen szoftver - ergo abban az állapotban használhatatlan navigálásra a készülék (egy PC üzletben 2500Ft egy ilyen kártya , tehát FILLÉRES tétel)

-256MB SD kártya 11 ország térképével . (kártya értéke ~1500 Ft , tehát egy ezresért van JOGTISZTA/MŰKÖDŐ szoftver ...)

A persze lehet lopni is , csak akkor némi melóra , sok olvasásra és erős idegekre is szükség lehet :-D (lsd. ~fele hozzászólás itt is )


Előzmény: DJG (118)
DJG Creative Commons License 2007.12.05 0 0 120
Mit lőttem neked, nem tartott sokáig, egyszerűen Gugli, mint mindig:

http://www.i-go.com/download/UserManual_for_iGO_2006Plus_PDA_HU.pdf

Nem minden száz százalékban van úgy, persze, mert ez PDA-hoz szól, nem PNA-hoz, de nem akkora a különbség, hogy gondot okozna.

Üdv,
Gábor
Előzmény: DJG (118)
DJG Creative Commons License 2007.12.05 0 0 119
A (75)-ben levő Sys.txt jó, úgy, ahogy van.

Üdv,
Gábor
Előzmény: ztoncsi (116)
DJG Creative Commons License 2007.12.05 0 0 118
A használati utasítás valóban szegényes, de ne kérd rajtuk számon a navigációs szoftver használati utasítását, amit te tettél fel (főleg, ha esetleg nem is jogtisztát, mert ahhoz még járna is leírás). Melyik programról beszélünk egyáltalán, az iGO-ról vagy a Smart2góról? Az előbbinek egész jó súgója van amúgy.

Mit értesz tárolt címen? POI-t?

Ha az asztalodon nem áll rá a műholdak jeleire, csak indulj el vele bármerre. Pár saroknyi kocsival általában bőven elegendő, és észre fogja venni a holdakat.

Ha a térképen valami nem stimmel, természetesen az is a térképgyártó sara, nem a készüléké. Én is találtam ilyet, például Miskolctapolca teljesen rossz rajta (a térképen utcanevekben is van baj, meg a gyárilag eltárolt szállókkal, éttermekkel és egyebekkel).

Üdv,
Gábor
Előzmény: ztoncsi (117)
ztoncsi Creative Commons License 2007.12.05 0 0 117

Még valami.

 

Ennek a AN-nek, a használati utasítása olyan primitív, hogy elképesztő.

 

Hogyan lehet egy már tárolt címet pl. módosítani, vagy törölni?

Egyáltalán ebben a menüben kigazodni!!! Lehet-e valahol egy MENÜTÉRKÉPET találni a neten?

Mi lehet az a + és - jel, ami a jobb alsó és felső sarokban jelenik meg????

 

 

Az eredeti térképével, az utcánkból mindíg az utca végén levő lépcsőn akar kivezetni!!!

 

Hali

ztoncsi Creative Commons License 2007.12.05 0 0 116

Szevasztok.

 

Tegnap sikerült egy kölcsön 1GB-os SD kártyával, az IGO-t elindítani az Alpha Navigón.  Baj, hogy a GPS jelet nem érzékeli.  Tud-e valaki segíteni? Az előző hozzászólásokban levő sys.txt szerkesztéseket is alkalmaztam, de úgy sem működik!

Tud-e valaki feltenni komplett sys.txt-t, vagy tud-e egyéb használható megoldást?

 

Hali

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 115

Köszönöm a választ. Ki fogom próbálni a másik gombot.

Érdekességképp a háttérzene miatt. Bár soha nem szoktam zenét hallgatni vezetés közben, és ezután sem teszem.

Előzmény: sza2 (113)
sza2 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 114
A rapidx-es file #75 tokeletesen mukodik (lasd korabbi hsz-ek), csak ne felejtsd el modositani a sys.txt-t, a masik hsz (#76) alapjan.
Előzmény: chudizs (110)
sza2 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 113
A menu gomb visszater a kezdo menuhoz (navigacio, zene, mozi, kepek...), oly modon, hogy pl. az elinditott zene folytatodik, akar kepnezes, de meg iGO alatt is.

A bejelentkezo kep parducos/kontinenses. Egyebkent szerintem az AN-en is megtalalhato, a ResidentFlashlogo.bmp az. Ez csak kb 1 mp-re lathato, elotte is az van bootolaskor, de az a kernelbe van forditva szerintem.

/sza2

Előzmény: Törölt nick (112)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 112

Szia

 

Valóban szebb a külső kialakítása ennek a BP-nek. És ezek szerint megvan a másik nyomógomb funkciója is s készenlét kapcsoló mellett.

Azt a gombot (menű) mire lehet, használni? 

A bejelentkező skin is u.a. mint a ALPHA-n?

Előzmény: sza2 (108)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 111
Igen. Még nincs sok h.sz. a topicon ezért érdemes végigolvasnod.
Előzmény: chudizs (110)
chudizs Creative Commons License 2007.12.05 0 0 110
Sziasztok! Annyi rosszat írtatok erről a kütyüről, gondoltam veszek egyet én is. 256-os kártya, piros madár boltban 1 gigásat mondtak persze. Akinek szinkronizációs problémái vannak vele, tanácsolom a VISTÁT. Némi XP-s szívás után jött az ötlet, kipróbáltam, és láss microgates csodát! Kb 10 percig gondolkozott, de megtalálta hozzá a neten a drivert, és még a microsoft active sync-et is telepítette hozzá. És gyönyörűen látszódik a gép, és a memkártya tartalma is! Csak még az Igo.val vagyok gondban, az istenért nem akar elindulni, vagy rossz verzióm van. Ha esetleg lenne valami tuti kipróbált linK?
sza2 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 109
Nos, szerintem reszben igaz, nekem ugy tunik vannak fileok amiket tudsz torolni/modositani. Pl. a logo:-)

Nem tudom erdekel-e valakit (esetleg mindenki tudja), en most jottem ra (es probaltam ki), barmi, amit az SD-n a mobilenavigator konyvtarban mobilenavigator.exe-nek nevezek el elindul, ha a navigaciora bokok. Irtam is egy kis programocskat regebben freepascal-ban (www.lazarus.freepascal.org) a hx4700-esemre, az is tok jol ment:-)))

/sza2
Előzmény: Fehérpárduc (106)
sza2 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 108
Ma visszavittem a madarasoknak a kutyu, megkaptam a penzt. Vettem helyette egy BluePanther V350-et. Ugyan az az egesz! Hatarozott meggyozodesem, hogy valamelyik kinai ceg csinalja az alaplapot, eladja, azutan kulonbozo dobozba (burkolat ala) rakjak.

Olyannyira egyformak, hogy a felulet 100%-ban megegyezik. Az iGO ugyan ugy megy rajta. Azzal a kartyammal probaltam ki a BP-t amit az AN-bol kivettem. Sot! A preselt papirdobozban is ugyan az a kialakitas, meg kulso csomagolas is ugyan az, csak a felirat mas, de az egyseg fenykepe is ugyanaz a fenyes nyomas...

Az op renszer is azonos, mindossze a logo van kicserelve.

A hasznalatiban kulonbozik, a V350-ese joval bovebb es korrekt. Az elso ket oldal szorol szora megyezik a 318-as kartyajan adott .doc-kal:-)))

Nekem (szubjektiv) a BP kialakitasa igenyesebbnek tunik.

Felhivtam a forgalmazot, pontosan nem tudtak megmondani milyen proci van benne, azt mondtak, az erosebb, azt nem tudom melyik (S3C2440, SS2440, valami mas). Egyebkent tisztessegesen valaszoltak a kerdeseimre (Bar ezt ugye csak akkor teheted meg, ha mar vettel egyet, hiszen a szamunk a dobozban van:-)

Kozos bennuk az is, hogy csak forgalmazo van a gyarto kiletet homaly fedi (ha valaki tudja, irja meg pls!).

A GPS moduljaik esetleg kulonboznek. A Alpha allitolag 48 csatornas, de ezt en nem tudtam leellenorizni. Viszont a BP-vel magasabb jelszinteket mutat az iGO. Ez persze _NEM_ egy egzakt dolog, nem modom, hogy jobb is.

A piros aruhazat utalom. Nem mintha sokat szamitana manapsag 3000Ft (1GB) de az elveim... Hetfo felhivtam oket, hogy a kartya nem 1G-s. Vevoszolgalat: nem tudunk mit csinalni, beszeljek az osztallay. Osztaly: nem tudnak csinalni semmit, forduljak a vevoszolgalathoz. Vevosz: semmi, kertem elerest, aki tud segiteni, adtak: cs.martinuzzi@auchan.hu. Level. Azota sem valaszolt... Igy ma visszakaptak.

Ez ellen semmit sem lehet tenni? Videkrol felutazom Pestorszagba, ujsag: 1GB, elado: 1GB, otthon kiderul 256M. Jelzem. Valasz: nyomdahiba. Losz*rt. Ez atveres! 2x Bp. oda-vissza: 6000HUF... Tobbet soha.

Ennyi.
Előzmény: Törölt nick (107)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 107

Én is végigbogarásztam a net-et hasonló meggondolásból. Számomra a mioc220 tünt a legközelebbinek.

Nem tudtam megnézni a procit sem mert annak a modulja is be van vasalva, valószínűleg azért, hogy ne zavarja a GPS vevőt. A Panelon semmi utalás nem volt.

A Másik ok pedig pont az volt hogy a TMC lehetőséget megvizsgáljam. Az tuti, hogy TMC vevő nincs benne , mert annak külön antenna bemenet kellene stb. Én csak azt néztem meg , hogy nincs-e a panelon hely a második soros portnak. De nyomát sem találtam semmi plusz fóliának vagy befejezetlen szekciónak.

Előzmény: sza2 (100)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!