Keresés

Részletes keresés

mucivision Creative Commons License 2008.03.10 0 0 470

Tudtok már valami tapasztalatról beszámolni a SAS kazánokkal kapcsolatosan?

Már más is jelezte, hogy van ilyen kazánja. Érdekelnének a konkrét tapasztalatok. Tüzelőanyag-felhasználás-töltés gyakorisága, szakaszos üzem, újragyújtás biztonsága, hamuzás, ventillátor zajszint, mennyire lehet magára hagyni, hiba-üzenetek-kijelző, felhasználási kényelem, tényleges teljesítmény, kémény-huzatigény, zárt v. nyílt rendszerben használhatóság stb.

Előzmény: HungryTA (449)
Freedomocska Creative Commons License 2008.03.08 0 0 469
Ne vedd kötekedésnek és elhiszem ,hogy létezik ilyen rendszer de én akkor is irtózom tőle.Ismerem az automata vízzáras acetilén fejlesztőt (persze ez még a régi rendszerű) de én magától az acetiléntöl félek.Hozzáteszem van dissous felszerelésem sőt még egy pár darab karbid lámpám is van de a lényeg hogy volt már egy pár rossz tapasztalatom.Például tartályrobbanás mikor a gáz "beleivódik" a rozsdába és hiába szellőztették ki(gondolom nem elég alaposan) úgy hogy ha a kéménybe engedik a felesleget akkor sem tudnék nyugodtan aludni.Az árával is kétségeim vannak mivel azt írtad ,hogy 1 kg karbid 80 ft amiből 300 l gáz nyerhető ami durván 250 ft/köbméter.Arra még emlékszem ,hogy az acetilén lánghőmérséklete magasabb a pb gázénál viszont a fűtőértéke jóval alacsonyabb!Így gondolom nem versenyképes a földgázzal hát még a jövő nagy reménységével a biogázzal.Hali
Előzmény: boysteer (468)
boysteer Creative Commons License 2008.03.07 0 0 468
önadagolós és lefújó szelep is van rajta és a gáztöbbletet a kettéosztott kéményen engedi ki
Előzmény: Jesu (466)
Freedomocska Creative Commons License 2008.03.05 0 0 467
Tök jó.
Előzmény: Jesu (466)
Jesu Creative Commons License 2008.03.05 0 0 466
Hát én emlékszem még az ereszről lepiszkált konzervesdobozokra, úgy elrepült a francba, amikor ilyesmivel játszottunk. És az nem 1 kg volt, csak egy maszatnyi. Persze szülői felügyelet mellett, régesrég..

Azt inkább vigye haza a Gyurcsány és szórja a kádba fürdősónak, miközben rágyújt. ;)
Előzmény: Freedomocska (465)
Freedomocska Creative Commons License 2008.03.05 0 0 465
Csak arra gondoltam ,hogy az acetilén hihetetlenül robbanásveszéllyes,2 atm felett önmagától is berobban oxigén sem kell hozzá.Én nem engedném a házamba ezt a rendszert akárhogy reklámoznák.
Freedomocska Creative Commons License 2008.03.05 0 0 464
Csak gazdagoknak való mert ha életbe maradnak mindig van miből építeni új házat a régi felrobbant ház helyére.
Előzmény: boysteer (463)
boysteer Creative Commons License 2008.03.05 0 0 463
hali mki

az lenne a kérdésem hogy látott-e már valaki karbid tűzelésű kandallót ?
kanadai oldalon olvastam (webforditás.hu segítségével) csak bele kell tenni max 10kg (egyszerre) karbidot vizet kell hozzá engedni és kész a többi már kémia.
magyar oldalokon olvastam: 1 kg karbid 80ft de ha te viszed az alapanyagot (amit nem tudok hogy mi) még olcsóbb
1kg karbidból 300 liter gáz fejlődik pár csepp viztől + - 10%.
fűtőértéke megeggyezik a főldgázéval plussz olyan erős fénnyel ég hogy este is bevilágitja az egész házat kis túlzással

namost hogy egész nap mennyi gázt illetve karbibot használ és gazdaságosabb-e mit a hagyományos fűtések azt nem tudom (szakmai szavat nem fordított) de lehet hogy egy újjab hóbórt a gazdagoknak
Freedomocska Creative Commons License 2008.03.04 0 0 462
Köszi.
Előzmény: HungryTA (461)
HungryTA Creative Commons License 2008.03.04 0 0 461
1 köbméter pellet, minőségtől-mérettől függően 650-680 kg.
Előzmény: Freedomocska (458)
Freedomocska Creative Commons License 2008.03.02 0 0 460
Én úgy tudom.hogy igazad van palkó a fenyőfa fűtőértéke a legtöbb keményfához viszonyítva magasabb.Én a jó minőségű aprítékot az egyenletes méreten ,egészséges fából készült és pormentességre gondoltam mert sokan elvannak szálva ezzel a pellettel és brikettell holott energia és pénz pazarlásnak tartom .A kérdéseimet is ezért tettem fel.Hányszor olvastam azt a hirdetést ,hogy a brikett fűtőértéke kétszer akkora mint a tüzifáé(persze akkor a legmagasabb nedvességtartalmú fával vetik össze) végül ráírják a zsákokra ,hogy 18 MJ/kg ami majdnem megeggyezik a légszáraz tüzifa fűtőértékével--dehát mindenki el akar valamit adni egy marketing szöveggel.Talán annyi a kicsike előnye ,kissebb raktározó helységet igényel,meg a kandallósoknak jobb a brikett.A többit majd késóbb. Hali
Előzmény: palko55 (459)
palko55 Creative Commons License 2008.03.02 0 0 459
Mit értetek jo minöségü faapriték alatt? Miböl gondoljátok, hogy a keményfa apriték nagyobb höt ad. Végül lehet, csak az a kérdés mi modon van eltüzelve. Mert az adagolos rendszerel a puha fenyöforgács füt a leghatásosabban. És ami fontos 1hét alatt 1vödör hamu keletkezik.
Előzmény: F-40 (457)
Freedomocska Creative Commons License 2008.03.02 0 0 458
Tehát ez alapján akkor cc.-225 kg az 110 köbméter gáz azaz továbbdurván 2kg faapríték az 1 köbméter gáznak felel meg és 2 kg pellet is 1 köbméter földgázzal egyenértékű. Mégegy kérdés -1 köbméter pellet hány kg? Hali
Előzmény: F-40 (457)
F-40 Creative Commons License 2008.03.02 0 0 457
1 köbméter jó minőségű faapríték kb 200-250 kg, ez  kb 110 köbméter gáznak felel meg, 2 kg pellet 1 köbméter gáz
Előzmény: Freedomocska (456)
Freedomocska Creative Commons License 2008.03.01 0 0 456
De nagy a csend----akkor én kérdezek:valaki ősszehasonlítottae már ,hogy 1 q pellet és 1q jóminőségű keményfa apríték hány liter vagy 1-1 köbméter hány mázsa.Lusta volta utánna nézni de gondolom sokan tudják.
erbe Creative Commons License 2008.02.22 0 0 455
Ha megnézel 1 pelletgyártót, vagy pelletgyártó gépsort gyártót, a fát először porrá zúzzák, leszárítják lehetőleg 2%-osra, ebből sajtolják a pelletet. Ez akármilyen számolgatás ellenére legföljebb 2-5 %-kal lesz nagyobb fűtőértékű, mint fa korában. Súlyarányosan! Térfogatarányosan észrevehetően több.
Előzmény: Freedomocska (454)
Freedomocska Creative Commons License 2008.02.21 0 0 454
Ez ok.A vizes oldalát értem a dolognak csak azt nem ,hogy tudnak 16-18Mj/kg fűtőértékű fából (ez száraz anyagra van megadva -tölgy-akác -gyertyán-stb.) 18-23 Mj/kg fűtőértékű brikettet csinálni mert a kg az mindig kg marad.Ezeket is az internetről szedtem le.Valami nem eggyezik valahol. Na mindeggy .Hali
Előzmény: ganditeam (453)
ganditeam Creative Commons License 2008.02.21 0 0 453
Elnézést hogy nem válaszoltam kérdésedre .
Azért kétszer akkora a brikett fűtőértéke mert ha fát veszel akkor az általában vizes míg a brikett száraz ha fával akarsz fűteni és közel azt az értéket szeretnéd elérni mint a brikettel akkor 2-3 évig szárítanod kell a fát,hogy ne a vizet távolíts el a fából amíg ég .
Ha meg is veszed a fát és esetleg rákérdezel ez száraz fa akkor biztosan azt mondják neked hogy igen közben ha légszáraz a fa akkor is 20% víztartalom van benne míg a brikettben a legrosszabb esetben is csak 5-7 % azért ez nem mindegy szerintem.
A pellet viszont annak is 4 fajtáját ismerjük : - amiben nincs kéreg A+ minősítéssel
A 1 osztály
5% kéregtartalom
10% kéregtartalom(pl ennek biztosan hogy nincs meg a 18 Mj/kg)
ezt sehol nem írják 
Remélem kielégítő választ tudtam neked adni .

Hali

Előzmény: Freedomocska (452)
Freedomocska Creative Commons License 2008.02.21 0 0 452
Nem válaszoltál a fűtőértékre vonatkozó kérdésemre.Mikor külömböző pellet-fabrikett oldalakat olvastam ott általában 18 Mj/kg értéket adtak meg egy hellyen pedig,hogy kétszer akkora a brikett fűtőértéke mint a tűzifáé(hát ez már a biztosítékot is kiverte). Hali
Előzmény: ganditeam (451)
ganditeam Creative Commons License 2008.02.20 0 0 451
Nagyon szívesen a segítséget!
A továbbiakban is tudom biztososítani ezt a minőséget neked és bárkinek aki pelletel fűt vagy pelletel szeretne a jövőben fűteni.

Sok sikert a kazán beüzemeléséhez.

www.biocaustic.hu
Előzmény: HungryTA (449)
Demcsi Creative Commons License 2008.02.19 0 0 450

Jesu!

Köszi a választ, de sötét vagyok a témában.

Arra gondoltál, hogy van egy pelletkazánod összekötve egy villanybojlerrel?

Nyáron bojler adja a HMV-t, télen meg a kazán a meleget+a HMV-t?

Van a  vízteres fatüzelésröl valakinek tapasztalata?

Lejjebb írtam, Edilkamin Calidráról volt szó.

Köszi előre is,

Előzmény: Jesu (447)
HungryTA Creative Commons License 2008.02.19 0 0 449
Halihó,
Tegnap kaptam a ganditeam/biocausic által reklámozott keményfa pelletből 900kg-ot, leszállítva+segítség a lepakolásnál, 47Ft/kg áron.
Ránézésre kiváló minőség, olasz import, 15kg-os zsákokban.
A gyors segítséget itt is köszönöm neki, beüzemelés várhatóan holnap (SAS AGRO-ECO 23kW), tapasztalatokat majd megosztom a fórumozókkal!
Noggab Creative Commons License 2008.02.18 0 0 448

Sziasztok!

Nekünk Edilkamin Ecoidro vízteres pelletkazánunk van (11,5 kW-os), és nagyon meg vagyunk vele elégedve. Mi eleve nem is vezettettük be a gázt, ezzel fűtünk kb. 400 légköbmétert!

A -10 fokos nagy téli hideget is jól bírta, persze akkor kicsit azért többet fogyasztott, de a havi fűtési költségünk még így is "csak" 45.000 Ft volt, ami hasonló házaknál gáz esetén 60.000 Ft körül van... Az áram fogyasztása nem jelentős, havi szinten max. 2.000 Ft.

Amúgy tervezzük egy nagyobb teljesítményű kazán vásárlását mert menet közben  egy tetőteret is hozzácsaptunk a házunkhoz, és 500 légköbmétert ez a típus azért tényleg nem bír el. Ezt a mostani kazánt eladnánk, de ugyanilyet vennénk majd, csak egyel nagyobbat.

Ja, és igazából az a fontos hogy milyen minőségű pelletet használ az ember, mi sajnos eleinte egy rosszabb minőségűt vettünk, de amit most használunk azzal nagyon szépen duruzsol...

Csak ajánlani tudom, szép, hangulatos, környzetbarát és még olcsóbb is mint a gáz...

Jesu Creative Commons License 2008.02.18 0 0 447
Azért lead hőt a kályha is. Max üzemen kb. 1,5-2 kW-ot sugározva+ az infrasugárzás az üvegen át. Egy hőtükör leárnyékolná az ablakot, de akkor is sugároz.

Csináld azt, amit Én. Sima bojlerre rátoltam egy hőcserélővel a HMV-t, és ha kell, rá lehet majd kapcsolni a villanyt is. Az olaszok erőltetik az átfolyós vízmelegítést is vele, de szerintem arra ez kevés.

Többieknek: óvatosan kezelni a 310 légköbméteres adatot. A legtöbb helyen elfelejtik odairni, vagy szándékossan leveszik azt a szöveget, ami az eredetin rajtavan: "megfelelő szigetelésű épület esetén"
Előzmény: Demcsi (446)
Demcsi Creative Commons License 2008.02.17 0 0 446

Noggab!

Azt szeretném megkérdezni (lehet h hülye a kérdés) , hogy ha nincs más rendszerem pl villanybojler nyáron is ezt lehet használni HMV-re.Az a kályha elsülső része sugároz hőt?

Vagy mindenképpen bojlerbe is beruháznom kellene?

Köszi,

Áron

Előzmény: Noggab (427)
Demcsi Creative Commons License 2008.02.17 0 0 445

Csatlakoznék az elöttem kérdezőhöz és még egy kérdéssel megtoldanám.

Én is gondolkozom a pellet tüzelésű kályhán és az Ecoidro jó is lenne.Nálunk 95m2×2,7m=256 légm3-re az Ecoidro 310légm3-e elégnek tűnik.Az áramigény még kérdés továbbra is.

Az én parám még az, hogyha valamiért áramszünet van, akkor mit csinálok? Emiatt még felmerült az alábbi "konfiguráció":

Itt jön majd a kérdésem is nemsokára:

Mivel nem találtam megfelelő teljesítményűt plussz borsos is az ára egy kicsit úgy döntöttem, hogy egy Vízteres fatüzelésű kályhát veszek az Edilkamintól.A 3 választható közül a legnagyobb teljesítményű Calidrára gondoltam.Égési hőteljesítmény 21,3kW és 400 légm3 fűthető fel vele. Központi fűtésre köthető akár gázkazánnal kombinálva. Sajnos nálunk nincs még földgáz. (mert egy barom nem ad szorgalmi engedélyt, hogy az E-on átvigye a telkén)

Mellesleg ez a Calidra nagyon szép is.

Valakinek van már tapasztalata az Edilkamin vízteres fatüzelésű kályháival?

Benne van a zabszem a seggemben, hogy mennyire válik be ez a rendszer.

Az Edilkamin beépíthető vízteres kandallóiról már valahol olvastam pozítiv tesztet, de a kályháról még nem. Mennyire biztonságos, stb stb... 

Előre is köszönöm, ha valaki megtisztel és megosztja tapasztalatát,

Áron

Előzmény: oneil1973 (444)
oneil1973 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 444
Sziasztok.

Családiházunkba az edikamin által gyártott ecoidro tipusú kályhát tervezzük beépíteni, de mielőtt ez megtörténne szeretnénk, ha azok a forumozók, akik ilyen kályhával fűtenek megosztanák velünk tapasztalataikat.
Kiváncsi lennék, mekkora helyiséget fűtenek, a napi pellet fogyasztásra, valamint forintosítva mennyire terheli meg ennek a kis készüléknek az elektromos rendszere a villanyszámlát.

elöre is köszi.
Freedomocska Creative Commons License 2008.02.12 0 0 443
Úgy tudom a fák fűtőértéke 14,5-17 MJ/KG (száraz anyagra vonatkozva).A fenyőfáé kö
zel a legmagasabb 1 kg-ra és nem a sűrűségre nézve (könnyebb a préselése).Ha tévedek szóljatok! Helló
ncc1701 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 442
Pelletes kazánnal meg lehet oldani HMV előállítást, vagy külön bojler kell?
trach Creative Commons License 2008.02.12 0 0 441
Bocs "NO DEPRESSION"

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!