Keresés

Részletes keresés

krona Creative Commons License 2000.02.29 0 0 137
Sziasztok!

En is a BIT2 cikk alapjan talaltam ide..

Nahh 1-2 dolog: IMBK NEWS #13 (98 dec kornyeke) nem nagyon terjedt ugyhogy reklamozom! van meg ket konvertalt jatek SNAKE ATTACK 95%-os keszultsegi allapotban es megegy.. a Corpse-szal konvertaltuk C64-rol. Irjatok, kuldom!

chronos/absence (elotte TTC..) :))
chronos@freemail.hu

!es plusis forum rulz!

edhellon Creative Commons License 2000.02.29 0 0 136
Re mindenki! :)

Ujra rabukkantam a topicra, a BIT2
cikk kapcsan... :)
Dale, nem is tudtam hogy te is szoktal erre
jarni :) Es mar le is nyomtal a hozzaszolasok
szamat tekintve (mondjuk nem volt egy nagy szam :)

Omega: Oscar-al hellyel-kozzel tartjuk a kapcsolatot, csak eladta magat egy multinak
(ez nem a reklam helye, ugyhogy nem arulom el
melyiknek :) igy baromi keves ideje van (mindig ezzel a hulye kifogassal jon :), es tenyleg nosulni keszul a marhaja...

Tenyleg van egy kisebb rakas kiadatlan demopartunk plus/4-re valahol, atlag felevente eljaccok a gondolattal hogy mi lenne ha, de aztan mindig csak a gondolatig jutok... :)

Egy masik rakas 64-re irt demopartot meg viszonylag fajdalommentesen lehetne atirni plusira, de valahogy ahhoz se fulik a fogam. Lustasag felegeszseg... :)
Kulonbensem hiszem hogy olyan nagy kozonsege lenne
egy 2000-ben irt plusis demonak...

Na befejezem, ne en toltsem ki a topicot :)

Udv,
Edhellon

DaleHeke Creative Commons License 2000.02.29 0 0 135
Hmmm... Sorry vagyok, nem való nekem a magyar gombozat... :-)
Előzmény: DaleHeke (134)
DaleHeke Creative Commons License 2000.02.29 0 0 134
Szia Omega!

Nem olvastam ugyan végig a topicot, de azért firkálok ide valamit... Ugye tudod hogy csapattársak vagyunk? Biza, én valék Dale/EVS... :) Szerintem talalkoztunk még nagyon régen valami Compy XMas-on is, de persze a helyedben én sem emlékeznék rám. :) Az EVS-be a Virtually Yours kiadásának napján léptem be, Oscar bátyó meg a C64-es csapatunkba, a Resource-ba. http://www.resource.cx ha bovebb info kell. Sajna a Vector Overdose es hasonlók amikbe Oscar meg aktivan kódolt, Exile név alatt lettek kiadva, és (még) nincsenek fent a site-on. Tudod a VO Plus/4-es verziója az Infinity, amiben néha fagy a loader és Oscar elrontotta a képed színbeállitását eredetileg... :)

Régen voltam még a FYC-ben is, de akkor még süldokori Garfield handle-val. Világlátott ember vagyok. :) SJP-re biztos emlékszel, o most Edhellon néven nyomul.

Tudtad hogy Oscar nosülni készül? :-)

Ha van kedved, szedd le a demóinkat és nézd meg emulátor alatt, illetve ftp://c64.rulez.org/pub/c64/demos es az alatt van valahol Exile könyvtár is.

Werner Zsolt: Szia! Klassz a JAVA könyved bétája!

Üdv,
Dale

PS: Van valahol pár kiadatlan demópartunk Plus/4-re, nekem pl. egy agyondesignolt, nagyon gyors (tényleg) complex torus, linevector...

DrZsolt Creative Commons License 2000.02.29 0 0 133
Hali!

Esetleg meg van fájlban ennek a cartridge-nek a tartalma? Nagyon érdekelne!

DrZsolt

Előzmény: putyi (132)
putyi Creative Commons License 2000.02.12 0 0 132
Volt a Plus/4-hez is egy cartridge, az úgynevezett Lacisoft Basic, ami már 7.0-ás Basic-ot tartalmazott. Ugyanúgy bennevolt a Spritekészítő is.

Putyi (Omega/EVS)

Előzmény: micu (131)
micu Creative Commons License 2000.02.11 0 0 131
A C128 Basic-je volt a V7.0, nagy különbség nem volt, én igazából csak az spriteokkal kapcsolatos, utasításokra, és a monitorra emléxem. Ja, és volt még egy igen népszerű parancsa: GO64
Üdv:Micu
Előzmény: Werner Zsolt (125)
v3.5 Creative Commons License 2000.02.11 0 0 129
"Szal ha megvannak a grafikak, azokat seperc alatt atkonvertaljuk Plusirol."

Oke, meg beszelunk rola eloben is, de azert hadd vilagositsalak mar fel arrol, hogy a plusis valtozat is "animalva vagyon"... mellesleg nem lenne egyszerubb PC-rol...? meg konvertalni sem kene...

A plusis valtozat majdnem teljesen dokumentalva vagyon (egy spiralfuzet formajaban); Azt hiszem ez is publikus URL lesz... Aktiv plusisok, nem akarja valaki befejezni...?

Udv:TMFS

Előzmény: Werner Zsolt (128)
v3.5 Creative Commons License 2000.02.11 0 0 127
Valoban rosszul emlexel... a plusie 3.5-os volt...

De kulonben egyik basic nyelv sem tetszett soha (mostaniak is hidegen hagynak). A Commodore-korszakban is csak assemblyvel foglalkoztam (kivetelt kepeznek a 'directory', 'load"...",8,1' tipusu utasitasok...)

A PoP Java verzioja... Csak ha vallalod, hogy grafikus leszel a projectben... Hmmm..???
Azt hiszem ennel a pontnal mar el is dolt a project sorsa..., vagy megsem?

Udv: H.G. (TMFS/GFW)

Előzmény: Werner Zsolt (125)
v3.5 Creative Commons License 2000.02.11 0 0 123
Monjd egy URL-t, ahonnan le lehet tolteni azt a SW-t, meg egypar doksit a kabelfabrikalas szempontjabol...mindettol fuggetlenul igenybe vennem a kabeledet, hozd hetfon!

Tobbieknek: Amint lesz kabel, a weblapomon public letoltheto lesz az emlitett tunemeny...

Starcraft:nem tolongnak...

Udv.

Előzmény: Werner Zsolt (122)
v3.5 Creative Commons License 2000.02.11 0 0 121
Gyere at az l.105-os laborba...., kedves konzulensem...

Udv:H.G.

Előzmény: Werner Zsolt (119)
v3.5 Creative Commons License 2000.02.11 0 0 117
1. Bevallom, nemigen olvasgattam vegig a topicot... Azert meg szeretnem kerdezni, hogy van-e valami biztos, jarhato ut arra nezve, hogy az 1541-et osszekotve a PC-vel a regi stuffjaimat immaron biztosabb helyen tarolhassam...?

2. Az elso pont teljesulese eseten: ha van valaki, aki meg szokott nosztalgiazni a jo oreg masinajaval (esetleg emulatoraval), annak szivesen elkuldenem a mar osidok ota beharangozott Prince of Persia osidok ota felbehagyott +4-es verziojat... Most bizonyara sokan rohogtok... Vajon, miutan megneztetek ugyanaz lesz a reakcio...?

Udv: TMFS/GFW.

putyi Creative Commons License 2000.02.11 0 0 116
Ahoy...

Rég néztem ide, de látom mások még régebben.
Plussy-sok ide !!!!

Omega/EVS

putyi Creative Commons License 2000.01.26 0 0 115
Üdvözlet a régieknek és mindenkinek...

Örülök, hogy a régi ismerősök közül is sokan hozzászolnak... (SJP, TCFS, Doky)
Remélem mások is idepillantanak és esetleg felelevenítenénk a jó kis Német party-t. Pl.: Proky belesétált a pöcegödörbe, stb...

Heyyy SJP !!! Hogy, s mint? Tartod Oscarral a kapcsolatot?

Töci... Te mostanában mit csinálsz ???

Write, write....

OMEGA/EVS

DrZsolt Creative Commons License 2000.01.21 0 0 114
Szia Andras!

A Cc65 a C kodbol eloszor assembly-t general, azt lehet tovabb berhelni, majd azt forditja tovabb obj kodda es a vegen a linker rakja ossze a Plus4 specifikus lib es obj fajlokkal.
Es van benne optimalizalas is, azt hiszem egesz jo. Ha tovabbi info kell vagy pelda, hogy hogyan kell forditani akkor szolj.

Udv: Zsolt

Előzmény: bubis (113)
bubis Creative Commons License 2000.01.20 0 0 113
Szia Zsolt!

Koszi a cimeket. Megneztem a C fordito honlapjat, de valami nem derult ki szamomra egyertelmuen. A C kodbol tud assemblyt forrast csinalni? Az optimalizalas szempontjabol ugynais az lenne a jo, ha mondjuk generalna egy assembly forrast kikommentezve a C forras soraival...

Udv.
Andras

Előzmény: DrZsolt (101)
Trx Creative Commons License 2000.01.20 0 0 112
Hali!

Commodore RULES the WORLD FoReVeR!
Haloddatok azokról az új SID chip-re alapuló hangkártyáról?
Ki áldozná fel a gépét erre a célra? (merugye SID chip-et ma már nemnagyon gyártanak...)
merhogy én nem.
nincs az a pénz. De a hangkártya kéne. :)

TrX

Genialis Creative Commons License 2000.01.20 0 0 111
Göhöhöhö. Király. Hízik a toppik.

Látom felgyülemlett itt a sok plusznégy buherátor, úgyhogy felvetek egy kérdést. Azt tapasztaltam, hogy ha a plusit nem használom egy évig, akkor megpusztul benne a processzor. Beszéltem egy ősbuherátorral, azt mondta, hogy ez típushiba. Van valakinek hasonló tapasztalat? Esetleg egy elfekvő processzora?

Üdv
MG.

Gaia Creative Commons License 2000.01.19 0 0 110
Igen, igen, már ismerem, sőt használgatom is a VICE-t (most éppen az 1.2 verziónál tartanak), Linux és Window$ alatt is. Azt nem lehet tudni, hogy Biczó Tibor, aki ha jól emléxem aktív a VICE projektben és segít(ett) Mike-nak és Zsoltnak is, nem akar-e nekilátni a Plus/4-es résznek?

Ami a Pentium 75-ön futó emulátort illeti, szkeptikus vagyok, mert az a Plus/4-es emulátor, ami assembly-ben íródott, az is P100-ast jelöl meg ajánlásként. De ha mégis próbálkozik az ember, akkor DOS-os javasolt (CCS64 pl.).

Előzmény: micu (109)
micu Creative Commons License 2000.01.19 0 0 109
Létezik egy VICE nevü project Linux alá /van DOS és W$ portja is/, ami elég sok 8 bites Commodore gépet emulál. Jelenleg van VC20, C64, C128, PET, CBMII. Ezek közül csak a VC-20, C64 és C128 emulátort teszteltem, és meg kell mondjam elég jók, különösen a C64. És ami még érdekes lehet: a +4-et is igérik, legalábbis a TODO-n rajta van.
Üdv: Micu
Előzmény: Gaia (107)
Gaia Creative Commons License 2000.01.19 0 0 108
Hát ez a hyperlink valahogy nem jött össze... Szóval:

Sajnálattal látom, hogy nem lesz a közeljövőben Linux port, bár ez nem tragédia, mert szerintem a legtöbb linuxos gép úgyis duálboot-os. Van viszont egy Windows emulátor (www.winehq.com) Linux alá (is, de portolják talán BeOs-ra is!!), melynek érdekessége, hogy úgy tudod átvinni a programjaid, hogy szinte változatlan forráskóddal natív alkalmazást kapsz. Például a DirectDraw már igen magas szinten implementált (v5.0 talán?). A projekt elsődleges célja a Windows-ra forrásban rendelkezésre álló iszonyatos mennyiségű program könnyű átvitele Linux-ra, FreeBSD-re stb. A Corel pl. az Office csomagját és a CorelDraw-t is így viszi át (már van béta verzió is).

Akinek elküldted, az talán reméntelennek ítélte meg a portolást, látva forrást (úgy értem, ha túl Windows specifikus, akkor iszonyú nehéz átvinni, mert mindkét platformot igen magas szinten kell ismerni). Ha esetleg a VICE-os srácok nekikezdenek a Plus/4-nek is, akkor lehetne hasznos a Te segítséged.

Előzmény: Gaia (107)
Gaia Creative Commons License 2000.01.19 0 0 107
Sajnálattal látom, hogy nem lesz a közeljövőben Linux port, bár ez nem tragédia, mert szerintem a legtöbb linuxos gép úgyis duálboot-os. Van viszont egy
Előzmény: DrZsolt (105)
Geraldix Creative Commons License 2000.01.18 0 0 106
Bocs ha off vagyok de ha meg tudnátok adni egy olyan c64-es emulátor címét ami akár pentium75-ön is müxik /+ hol vannak hozzá programok/ nagyon megköszönném
DrZsolt Creative Commons License 2000.01.18 0 0 105
Szia Gaia!

Örülök, hogy tetszik az emulátor és ennyi embernek örömet tudtam vele okozni. Pedig eredetileg csak a Kickstart emulálására csináltam de aztán úgy gondoltam, hogy miért ne folytassam.

Még nem akarom publikussá tenni a forrást, majd ha teljesen készen lesz. Linux port-ra már volt jelentkezo, hogy megcsinálja, el is küldtem neki a forrást de nem lett belole semmi.
Most a BeOS-en gondolkodom, lehet, hogy arra megcsinálom. A Linux sajnos túl messze áll tolem.

Üdv: Zsolt

Előzmény: Gaia (102)
micu Creative Commons License 2000.01.18 0 0 104
A C64 és a C128 Basic-jét ö csinálta, igy valószínü, hogy a kettö között elhelyezkedö +4 basic is az ö alkotásuk. Szerintem egyébként M$-éknál van egy titkos szoba, benne egy márvány talapzaton egy C128 BASIC ROM, alatta a felirat: a legjobb software amit valaha csináltunk. Ezt minden nap megnézi B$, hogy eröt merítsen: azért tudunk mi programozni ;-).
Üdv:Micu
Előzmény: bubis (96)
B.Zs.D. Creative Commons License 2000.01.17 0 0 103
Hehe. Billy, ha közöttünk vagy, jelentkezz!!!

Ha nem mondjátok el senkinek, elárulom, hogy én mire használtam:

Nekem C64-em volt, egy barátomtól meg kölcsönkaptam egy időre egy +4-et. A C64-en napokat tudtam repülni a Bruce Artwick-féle FSII-vel. (Ebből lett a Microsoft Flight Simulator, ilyen az élet.) A +4-et meg fedélzeti computernek használtam. Írtam egy BASIC programot, ami szépen kiírta az útvonalpontokat: irány, tervezett sebesség, várható megérkezés, VOR frekvencia, stb. Talán még a széllel is számolt...

Előzmény: bubis (96)
Gaia Creative Commons License 2000.01.17 0 0 102
Ó, de jó hogy van ez a topic! Zsenge gyermekkorom jut eszembe, 85 decemberében 8 ezer forintért Szeged vettek szüleim egyet nekem, azután le nem lehetett vakarni róla vagy 5 éven át.

SZVSZ a legkirályabb játék a Summer Events volt, de a végefelé már a magyar konvereterek igen jókat hoztak át C64-ről.

A "typer" programokra emléxik valaki? mindent úgy írtak ki, ahogy bevitték. Másra nem is láttam ilyet.

Magam sajnos sokáig csak magnóztam, de az utolsó egy évben már volt floppy is. Sajnos a TED chip )vagy a táp) elhalálozott, én meg egyetmre kerültem, s ezzel a plus4 korszak véget ért. Legnagyobb megdöbbenésemre néhány (általam hm... "másolhatóvá tett") FTP-s programban megtaláltam eredeti szignóimat (Ez volt a PPCS, vagy Professional Protection Cracking Service): Platina (ez asszem BME-s progi volt, igen jó!).

Örök hála Prievara Zsoltnak az emulátorért, ami a legjobb a placcon a 3 közül. Zsolt, nem tervezed, hogy megnyitod a forráskódot? Linux... :-)

DrZsolt Creative Commons License 2000.01.17 0 0 101
Szia!

C fordító (Plus4, C64, C128, stb. lib-ekkel):

http://www.von-bassewitz.de/uz/cc65/

Ez nagyon jó! Ha további help kell, hogy mit hogyan, akkor írj. Assembler:

http://www.npsnet.com/danf/cbm/cross-development.html

Jó szórakozást!

Üdv: Zsolt

Előzmény: bubis (100)
bubis Creative Commons License 2000.01.17 0 0 100
Szia Zsolt!

Honnan lehet leszedni a forditot es az assemblert? Legyszi segits!

Udv.
Andras

Előzmény: DrZsolt (99)
DrZsolt Creative Commons License 2000.01.17 0 0 99
Sziasztok!

Ma találtam meg ezt a topicot, nagyon megörültem neki. Jó látni, hogy ennyien érdeklodnek még ma is.
Ha valaki programozni akar Plus4-re, akkor létezik hozzá C fordító és nagyon profi macro assembler is PC-re windóz alá. És még néhány kisebb hasznos util is.
Esetleg megvan valakinek a Zodiac proggi?
És szorgalmasan látogássátok a winemu.emuunlim.com site-ot... :-)

És ahogy Filburt mondta: ez a gép NEM fog megpusztulni!

Üdv: Zsolt

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!