Keresés

Részletes keresés

v3.5 Creative Commons License 2000.02.11 0 0 117
1. Bevallom, nemigen olvasgattam vegig a topicot... Azert meg szeretnem kerdezni, hogy van-e valami biztos, jarhato ut arra nezve, hogy az 1541-et osszekotve a PC-vel a regi stuffjaimat immaron biztosabb helyen tarolhassam...?

2. Az elso pont teljesulese eseten: ha van valaki, aki meg szokott nosztalgiazni a jo oreg masinajaval (esetleg emulatoraval), annak szivesen elkuldenem a mar osidok ota beharangozott Prince of Persia osidok ota felbehagyott +4-es verziojat... Most bizonyara sokan rohogtok... Vajon, miutan megneztetek ugyanaz lesz a reakcio...?

Udv: TMFS/GFW.

putyi Creative Commons License 2000.02.11 0 0 116
Ahoy...

Rég néztem ide, de látom mások még régebben.
Plussy-sok ide !!!!

Omega/EVS

putyi Creative Commons License 2000.01.26 0 0 115
Üdvözlet a régieknek és mindenkinek...

Örülök, hogy a régi ismerősök közül is sokan hozzászolnak... (SJP, TCFS, Doky)
Remélem mások is idepillantanak és esetleg felelevenítenénk a jó kis Német party-t. Pl.: Proky belesétált a pöcegödörbe, stb...

Heyyy SJP !!! Hogy, s mint? Tartod Oscarral a kapcsolatot?

Töci... Te mostanában mit csinálsz ???

Write, write....

OMEGA/EVS

DrZsolt Creative Commons License 2000.01.21 0 0 114
Szia Andras!

A Cc65 a C kodbol eloszor assembly-t general, azt lehet tovabb berhelni, majd azt forditja tovabb obj kodda es a vegen a linker rakja ossze a Plus4 specifikus lib es obj fajlokkal.
Es van benne optimalizalas is, azt hiszem egesz jo. Ha tovabbi info kell vagy pelda, hogy hogyan kell forditani akkor szolj.

Udv: Zsolt

Előzmény: bubis (113)
bubis Creative Commons License 2000.01.20 0 0 113
Szia Zsolt!

Koszi a cimeket. Megneztem a C fordito honlapjat, de valami nem derult ki szamomra egyertelmuen. A C kodbol tud assemblyt forrast csinalni? Az optimalizalas szempontjabol ugynais az lenne a jo, ha mondjuk generalna egy assembly forrast kikommentezve a C forras soraival...

Udv.
Andras

Előzmény: DrZsolt (101)
Trx Creative Commons License 2000.01.20 0 0 112
Hali!

Commodore RULES the WORLD FoReVeR!
Haloddatok azokról az új SID chip-re alapuló hangkártyáról?
Ki áldozná fel a gépét erre a célra? (merugye SID chip-et ma már nemnagyon gyártanak...)
merhogy én nem.
nincs az a pénz. De a hangkártya kéne. :)

TrX

Genialis Creative Commons License 2000.01.20 0 0 111
Göhöhöhö. Király. Hízik a toppik.

Látom felgyülemlett itt a sok plusznégy buherátor, úgyhogy felvetek egy kérdést. Azt tapasztaltam, hogy ha a plusit nem használom egy évig, akkor megpusztul benne a processzor. Beszéltem egy ősbuherátorral, azt mondta, hogy ez típushiba. Van valakinek hasonló tapasztalat? Esetleg egy elfekvő processzora?

Üdv
MG.

Gaia Creative Commons License 2000.01.19 0 0 110
Igen, igen, már ismerem, sőt használgatom is a VICE-t (most éppen az 1.2 verziónál tartanak), Linux és Window$ alatt is. Azt nem lehet tudni, hogy Biczó Tibor, aki ha jól emléxem aktív a VICE projektben és segít(ett) Mike-nak és Zsoltnak is, nem akar-e nekilátni a Plus/4-es résznek?

Ami a Pentium 75-ön futó emulátort illeti, szkeptikus vagyok, mert az a Plus/4-es emulátor, ami assembly-ben íródott, az is P100-ast jelöl meg ajánlásként. De ha mégis próbálkozik az ember, akkor DOS-os javasolt (CCS64 pl.).

Előzmény: micu (109)
micu Creative Commons License 2000.01.19 0 0 109
Létezik egy VICE nevü project Linux alá /van DOS és W$ portja is/, ami elég sok 8 bites Commodore gépet emulál. Jelenleg van VC20, C64, C128, PET, CBMII. Ezek közül csak a VC-20, C64 és C128 emulátort teszteltem, és meg kell mondjam elég jók, különösen a C64. És ami még érdekes lehet: a +4-et is igérik, legalábbis a TODO-n rajta van.
Üdv: Micu
Előzmény: Gaia (107)
Gaia Creative Commons License 2000.01.19 0 0 108
Hát ez a hyperlink valahogy nem jött össze... Szóval:

Sajnálattal látom, hogy nem lesz a közeljövőben Linux port, bár ez nem tragédia, mert szerintem a legtöbb linuxos gép úgyis duálboot-os. Van viszont egy Windows emulátor (www.winehq.com) Linux alá (is, de portolják talán BeOs-ra is!!), melynek érdekessége, hogy úgy tudod átvinni a programjaid, hogy szinte változatlan forráskóddal natív alkalmazást kapsz. Például a DirectDraw már igen magas szinten implementált (v5.0 talán?). A projekt elsődleges célja a Windows-ra forrásban rendelkezésre álló iszonyatos mennyiségű program könnyű átvitele Linux-ra, FreeBSD-re stb. A Corel pl. az Office csomagját és a CorelDraw-t is így viszi át (már van béta verzió is).

Akinek elküldted, az talán reméntelennek ítélte meg a portolást, látva forrást (úgy értem, ha túl Windows specifikus, akkor iszonyú nehéz átvinni, mert mindkét platformot igen magas szinten kell ismerni). Ha esetleg a VICE-os srácok nekikezdenek a Plus/4-nek is, akkor lehetne hasznos a Te segítséged.

Előzmény: Gaia (107)
Gaia Creative Commons License 2000.01.19 0 0 107
Sajnálattal látom, hogy nem lesz a közeljövőben Linux port, bár ez nem tragédia, mert szerintem a legtöbb linuxos gép úgyis duálboot-os. Van viszont egy
Előzmény: DrZsolt (105)
Geraldix Creative Commons License 2000.01.18 0 0 106
Bocs ha off vagyok de ha meg tudnátok adni egy olyan c64-es emulátor címét ami akár pentium75-ön is müxik /+ hol vannak hozzá programok/ nagyon megköszönném
DrZsolt Creative Commons License 2000.01.18 0 0 105
Szia Gaia!

Örülök, hogy tetszik az emulátor és ennyi embernek örömet tudtam vele okozni. Pedig eredetileg csak a Kickstart emulálására csináltam de aztán úgy gondoltam, hogy miért ne folytassam.

Még nem akarom publikussá tenni a forrást, majd ha teljesen készen lesz. Linux port-ra már volt jelentkezo, hogy megcsinálja, el is küldtem neki a forrást de nem lett belole semmi.
Most a BeOS-en gondolkodom, lehet, hogy arra megcsinálom. A Linux sajnos túl messze áll tolem.

Üdv: Zsolt

Előzmény: Gaia (102)
micu Creative Commons License 2000.01.18 0 0 104
A C64 és a C128 Basic-jét ö csinálta, igy valószínü, hogy a kettö között elhelyezkedö +4 basic is az ö alkotásuk. Szerintem egyébként M$-éknál van egy titkos szoba, benne egy márvány talapzaton egy C128 BASIC ROM, alatta a felirat: a legjobb software amit valaha csináltunk. Ezt minden nap megnézi B$, hogy eröt merítsen: azért tudunk mi programozni ;-).
Üdv:Micu
Előzmény: bubis (96)
B.Zs.D. Creative Commons License 2000.01.17 0 0 103
Hehe. Billy, ha közöttünk vagy, jelentkezz!!!

Ha nem mondjátok el senkinek, elárulom, hogy én mire használtam:

Nekem C64-em volt, egy barátomtól meg kölcsönkaptam egy időre egy +4-et. A C64-en napokat tudtam repülni a Bruce Artwick-féle FSII-vel. (Ebből lett a Microsoft Flight Simulator, ilyen az élet.) A +4-et meg fedélzeti computernek használtam. Írtam egy BASIC programot, ami szépen kiírta az útvonalpontokat: irány, tervezett sebesség, várható megérkezés, VOR frekvencia, stb. Talán még a széllel is számolt...

Előzmény: bubis (96)
Gaia Creative Commons License 2000.01.17 0 0 102
Ó, de jó hogy van ez a topic! Zsenge gyermekkorom jut eszembe, 85 decemberében 8 ezer forintért Szeged vettek szüleim egyet nekem, azután le nem lehetett vakarni róla vagy 5 éven át.

SZVSZ a legkirályabb játék a Summer Events volt, de a végefelé már a magyar konvereterek igen jókat hoztak át C64-ről.

A "typer" programokra emléxik valaki? mindent úgy írtak ki, ahogy bevitték. Másra nem is láttam ilyet.

Magam sajnos sokáig csak magnóztam, de az utolsó egy évben már volt floppy is. Sajnos a TED chip )vagy a táp) elhalálozott, én meg egyetmre kerültem, s ezzel a plus4 korszak véget ért. Legnagyobb megdöbbenésemre néhány (általam hm... "másolhatóvá tett") FTP-s programban megtaláltam eredeti szignóimat (Ez volt a PPCS, vagy Professional Protection Cracking Service): Platina (ez asszem BME-s progi volt, igen jó!).

Örök hála Prievara Zsoltnak az emulátorért, ami a legjobb a placcon a 3 közül. Zsolt, nem tervezed, hogy megnyitod a forráskódot? Linux... :-)

DrZsolt Creative Commons License 2000.01.17 0 0 101
Szia!

C fordító (Plus4, C64, C128, stb. lib-ekkel):

http://www.von-bassewitz.de/uz/cc65/

Ez nagyon jó! Ha további help kell, hogy mit hogyan, akkor írj. Assembler:

http://www.npsnet.com/danf/cbm/cross-development.html

Jó szórakozást!

Üdv: Zsolt

Előzmény: bubis (100)
bubis Creative Commons License 2000.01.17 0 0 100
Szia Zsolt!

Honnan lehet leszedni a forditot es az assemblert? Legyszi segits!

Udv.
Andras

Előzmény: DrZsolt (99)
DrZsolt Creative Commons License 2000.01.17 0 0 99
Sziasztok!

Ma találtam meg ezt a topicot, nagyon megörültem neki. Jó látni, hogy ennyien érdeklodnek még ma is.
Ha valaki programozni akar Plus4-re, akkor létezik hozzá C fordító és nagyon profi macro assembler is PC-re windóz alá. És még néhány kisebb hasznos util is.
Esetleg megvan valakinek a Zodiac proggi?
És szorgalmasan látogássátok a winemu.emuunlim.com site-ot... :-)

És ahogy Filburt mondta: ez a gép NEM fog megpusztulni!

Üdv: Zsolt

Doky Creative Commons License 2000.01.17 0 0 98
Udv regi cimborak!

Jó buli volt...

Denise of Plussycats ;-)

bubis Creative Commons License 2000.01.17 0 0 97
Hmm a fenebe is!

Kedvem tamadt Plus/4 alatt programozni. Kivancsi vagyok a mai tudasommal mit tudnek kihozni belole!

Udv.
Andras

Előzmény: bubis (96)
bubis Creative Commons License 2000.01.17 0 0 96
Sziasztok!

Akkor itt van meg egy emberke, akinek volt C+4-e, sot nekem meg meg is van! Szegenyket mar evek ota nem vettem elo. Ez az egyetlen gep aminek szinte minden zugat ismertem. Tobbek kozott csinaltam hozza egy magnorol digizo programot, ami 11KHz-ig tokeletesen vissza tudta jatszani, amit bedigizett, es tudtam csinalni stabil 320*280 pixeles grafikus modot! Az volt az almom, hogy csinalok egy a Botichellit tulszarnyalo rajzolo progit, ami ilyen felbontasban mukodik. Kb egy fel ev alatt el is keszultem az osszes rajzolo rutinnal (tetszoleges meretu ecseteket lehetett volna hasznaloni, es lett volna perspektivikus vetites is benne), de jott a gimnazium, utana evekig szinte csak matekkal foglalkoztam, aztan meg bekoszontott a PC-s vilag. :(

Azt egyebkent tudtatok, hogy a C64 es C+4 BASICet a Microsoft csinalta?

Udv.
Andras

Előzmény: mrwolf (95)
mrwolf Creative Commons License 2000.01.17 0 0 95
Nekem is megvan, neha leporolom.
Deepfreeze Creative Commons License 2000.01.17 0 0 94
yes yes yesss :)

A nnak idején a nagybátyámnak volt egy plus 4-ese. Állandóan azon lógtam. Emléxem életem első grafikájára. Egy egyforintost ábrázolt. Hogy mit szivtam vele amíg pixelekből kiraktam hehehe :)))

Elcapone Creative Commons License 2000.01.17 0 0 93
Topicok topicja!

Azok a régi szép idők, zsenge gyermekkorunk gyönyörei...
Örök életemben +4-es voltam és leszek is, holott elkövettem egy nagy hibát cirka 6 éve, hogy szegénykét eladtam, elhagytam egy 386-osért. Már bánom, sosem fogom megbocsájtani magamnak!

TCFS: azthiszem a tied volt az első magyar demó amit láttam és mély nyomokat hagyott bennem, persze pozitív értelemben! :))
Na és a többiek: Tarzan, Muffbusters, etc,etc...

És szerintem a plusi fénykora beli magyar játékok voltak a legjobban kivitelezve!

Topicra fel, nem igaz, hogy ilyen kevés embernek volt plusija!

Üdv:
Elcapone

edhellon Creative Commons License 2000.01.17 0 0 92
Sziasztok!

Szerintem Back In Time-t nem lenne igazan
ertelme kiadni plus/4-re, mivel azert (mindamellett, hogy a plus/4 igen kiraly gep szerintem :) a TED hanggeneralasi kepessegei nem vehetik fel a versenyt a SID-evel...

Egyebkent ez eredetileg nem mp3 gyujtemeny volt, hanem CD. Jean-tol vagy Hoild-tol meg mindig meg lehet venni a jogtiszta (!) magyar kiadast, valami teljesen nevetseges aron (talan 1200 HUF?)...

Hali Omega+TCFS! Van meg itt valaki a regiek kozul olyan akit en is ismerek? :)

Ja, a plus/4-es adatbanya cime mar regota
ftp://c64.rulez.org

(Sajna plus4.rulez.org nincs :)

Edhellon (aka SJP/EVS)

Előzmény: Filburt (89)
Shan Creative Commons License 2000.01.16 0 0 91
Most komolyan.
Van, aki végigvitte az IDŐRÉGÉSZ-t?
Én nem tudtam.

Igaz, még zsenge legényke voltam.

De írtam a programozónak is egy levelet, annak idején, hogy segítsen, de no answer.
Így maradt az életemben egy elvarratlan szál.

Shan Creative Commons License 2000.01.16 0 0 90
Gyerekek, Milyen C64-en netezni?
Filburt Creative Commons License 2000.01.16 0 0 89
Hali!

Ugyan van Plusis levlista, de hátha van aki csak ezt olvasgatja és azt nem, ezért feldobom a kérdést: megjelent egy Back In Time nevű gyűjtemény, ami MP3 formában tartalmazza a régi C64-es játékok zenéjét (persze újraírva, stb. stb.).

Ez Plusin miért nincs? Vagy már készül csak nincs hír róla?

Emberek! Hajrá!!!!!!! B-)

Filburt

putyi Creative Commons License 2000.01.15 0 0 88
Heyyy TCFS !!!

Emlekszel meg a regi idokre?
Nukemannal ?
Milyen jot buliztunk...
A regi szep idok...

Putyi (Omega of EVS)

Előzmény: TamasS (82)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!