Keresés

Részletes keresés

esys01 Creative Commons License 2003.10.12 0 0 10233
Köszönet
Flektogonnak, Kulisznak, Korruptbakternak a geofa ültetés utáni parádés alkoholmámoros niva túra részvételért. Mudman neked megy emil a pezsgőd koordinátáit sms-ben ment. Reméljük elnyerte a tetszésedet a hajnali telefonos bejelentkezés:-)
zotya
mentem tentézni zúg a buksi
szép álmokat "kesserek"
vjano Creative Commons License 2003.10.12 0 0 10232
Igen, érdekes....és üdvözlendő...(however it's not perfect English), de ez minket ne zavarjon, mi inkább igyekezzünk megérteni egymást, és ha ez sikerül mindannyian csak nyerünk.
Előzmény: kivi000 (10231)
kivi000 Creative Commons License 2003.10.12 0 0 10231
Érdekes log Szepes váránál!
tejfel Creative Commons License 2003.10.12 0 0 10230
A miniGPS progi az gyak csak ara valo, hogy cellakat terkepezz fel, adj nevet nekik, ez elepjan tudd "hol" vagy.

Sajna a 3650-nek nincs soros porti csatlakozasi lehetosege, ezert igen korlatozottak az eziranyu kepessegei.

Vehetsz hozza Bluetooth GPS-t. Ahhoz valoszinu majd lesz is program (most meg nem nagyon vanik).

Előzmény: jjames (10204)
flektogon Creative Commons License 2003.10.12 0 0 10229
Lezajlott a Geofa telepítés, köszönöm mindenkinek, aki jelenlétével tisztelte meg az eseményt. Külön köszönet Kulisznak, aki a szuperpontos mérést végezte. Örömmel láttam, hogy máris van geofa, és bízom benne, hogy lesznek továbbiak is.
11kl Creative Commons License 2003.10.12 0 0 10228
Aki látta kjr-t, kérem szóljon neki, hogy emilt kapott! Nem vicc, fontos!
Phoere Creative Commons License 2003.10.12 0 0 10227
Én is, de azért akad még néhány. :))
Előzmény: kivi000 (10226)
kivi000 Creative Commons License 2003.10.12 0 0 10226
Én már átszerkesztettem a ládaleírásaimat... ;-)
Előzmény: Phoere (10225)
Phoere Creative Commons License 2003.10.12 0 0 10225
És még egy kérés, amely itt már korábban többektől elhangzott a wap-on való megjelenés és egyszerűbb tájokozódás érdekében:
A ládák leírását kezdjétek a láda megtalálására vonatkozó adatokkal és ezt kövesse a helyszínről szóló bemutató. Ne kelljen végiglapozni a teljes ismertetőt. (Tudom, hogy van "Ugrás az utolsó lapra" funkció, de nem biztos, hogy minden információ oda fog kerülni.)
Előzmény: Phoere (10224)
Phoere Creative Commons License 2003.10.12 0 0 10224
Természetesen a módosítás után töröltem a beírásomat a ládától, amely beírás egyébként a Fórumra való beírás után történt. Egyébként miért írtam be oda, illetve a Fórumra és nam mailban magánban? Itt komoly viták mentek az "elrontott" ládákról, aminek a vége az lett, hogy ezek is hozzá tartoznak a magyar geocaching történetéhez és ezekből mind az elrejtő, mind mások tanulhatnak. Ha ez csak levélben megy, akkor nem adunk esélyt arra, hogy mások ugyanezt a "hibát" (amely persze megítélés kérdése) ne kövessék el. A ládához való beírás indoka pedig az volt, hogy nem mindenki Fórumozik, a ládázik, viszont a saját ládájának történéseit figyelemmel kíséri.
Magát a ládát nem jellemeztem látatlanban, (illetve igen, miszerint a helyszín biztosan megérdemli, hogy a .com-ra felkerüljön!) amiről véleményt írtam, az innen is megítélhető volt teljes mértékben. Oda leírtam, ide nem: ha a .com-ra kerül a láda, a korábbi változat magyar ábécéjét nem kérhettük volna számon a külföldi keresőktől, ahogy mi sem tudnánk pl. a szlovák ábécével megküzdeni ad-hoc hasonló esetben.

Nem mindenki megy ábécé-vel ládázni, mivel van aki azt használja ki, hogy éppen a környéken jár, anélkül, hogy eltervezte volna. És a korábbi verzió bizony elég sok hiba lehetőséget rejtett magában. A javított változat már nem tartalmaz ilyet és jó multinak tűnik.
Én is követtem el hibákat, az ezzel kapcsolatos "megjegyzések" máig ott vannak a ládáimnál. Én tanultam belőlük, remélhetőleg mások is tanulnak az én hibáimból.

Előzmény: iM (10219)
freddy.ws Creative Commons License 2003.10.12 0 0 10223
Ha valakit érdekel, itt van néhány geokesinges fénykép (2002. január - 2003. szeptember). Majd lesz rendes album is...
xmacska Creative Commons License 2003.10.12 0 0 10222
iM:
Már korábban is gondoltam rá, de megerősítettél benne. A ládika további életéhez nem tartozó barátságtalan morgásomat töröltem a GCSANC bejegyzések közül.
macska
Előzmény: iM (10221)
iM Creative Commons License 2003.10.12 0 0 10221
Mint látjátok, a GCTUZO láda átalakult. Volt benne hiba (nem az ABC), amit az elrejtőn és rajtam kívül nagy valószínűséggel más nem ismer és ezek után nem is tartozik másra. Mindezt magánban rendeztük, nem fogja zavarni ez az előélet a doboz további sorsát.

Melegen javaslom ezt az elintézési módot mindenki számára, aki egy friss ládánál úgy érzi, valamit jobban lehetett volna csinálni.

Előzmény: Szoke-Kiss (10220)
Szoke-Kiss Creative Commons License 2003.10.12 0 0 10220
A GCTUZO megtalálásához módosítottam a leírást, így már nem kell számolni semmit.
Előzmény: Phoere (10217)
iM Creative Commons License 2003.10.12 0 0 10219
Tegnap este csináltam fiktív adatokkal egy próbaszámítást, mit ne mondjak, pillanatok alatt meglett az eredmény. Sokkal több időbe került az ABC-t előkerítenem. Aki keresni megy a ládát, úgyis felkészül előtte, legalább frissíti ez irányú ismereteit.

Egyébként nekem is vannak ennél sokkal fajsúlyosabb problémáim a ládával, amit tegnap este magán levélben megírtam a rejtőnek. Azt hiszem, a GCTAJV (és még néhány másik) láda tanulságait levonva, ez a korrekt elintézési módja a dolognak. Aztán döntse el ő, figyelembe veszi-e az észrevételeinket. A láda megkeresése után, már a tapasztalatok birtokában, lehet véleményt mondani és pontozni.

Bár hatásos volt a fent említett ládánál a negatív reklám (én is tegnap jártam ott), nem hiszem, hogy rendszert kellene belőle csinálni!

Előzmény: Phoere (10217)
Phoere Creative Commons License 2003.10.11 0 0 10218
Bocs: helyesen GCIsak
Előzmény: Phoere (10217)
Phoere Creative Commons License 2003.10.11 0 0 10217
Sziasztok!
Meghnéztem a legújabb GCTUZO láda leírását. mMga a láda szép helyen lehet, de a leírásban a következő szöveg található:
"A láda. A megadott kordinátát felkeresve, fordulj körbe 360 fokkal, és keress egy nyolc betűs feliratot -fehér alapon- a távolban, kb. szemmagasságban. FIGYELEM! Ha nem a megadott kordinátán állsz - vagy annak közvetlen közelében - a felirat el lesz takarva! Az így megtalált nyolcbetűs szó (melynek első három betűje számnév) lesz a továbbiakban a kulcs a ládához. Keresd meg minden egyes betű helyét a teljes (44 betűs) magyar ABC-ben. Másképp fogalmazva; keresd meg hogy az egyes betűk, hanyadik helyet foglalják el a magyar ABC-ben. A láda a következő - kiegészített - koordinátákon található:
N: 47.05,wxx E: 20.56,yyy
w=az ötödik betű ABC-ben elfoglalt helyének a száma
XX=a második és a hatodik betű ABC-ben elfoglalt helyének az összege
YYY=a harmadik betű ABC-ben elfoglalt helyének számához hozzáadni az ötödik betű ABC-ben elgoglalt helyének számát, majd az így kapott összeget megszorozni a második és az ötödik bető ABC-ben elfoglalt helyének összegével."

Őszintén: csak engem zavar, amikor ilyen felesleges fejszámolásra kényszerítenek? kellemes lehet egy logikai feladat, ha az kötődik a ládához, a GCIsak láda esetében ez tökéletes volt pl. De ez már túlzás!

AtH Creative Commons License 2003.10.11 0 0 10216
Köszi, megkeresem őket.
Előzmény: atompyka (10207)
PETIKA Creative Commons License 2003.10.11 0 0 10215
Kösz!
Szvsz ez gyors és kielégítő válasz volt :-)
Előzmény: Z-M-an (10214)
Z-M-an Creative Commons License 2003.10.11 0 0 10214
Szvsz=szerény véleményem szerint. Kb. az angol IMHO megfelelője.
Előzmény: PETIKA (10212)
kló Creative Commons License 2003.10.11 0 0 10213
A virtuálisakat általában én sem szeretem, de be kell látni, vannak helyek, ahová más nem telepíthető. Ha valakit csak a keresés öröme fűt és nem az, hogy szép, addig ismeretlen helyekre jusson el, annak az is elég, ha a hegyen a haverok eldugnak tíz filmesdobozt... Na én csak ezért nem keresnék.
A másik: be kell látni, hogy vannak jó bédekkerek. Annak alapján kirekeszteni egy célpontot, hogy azt mások (nem kesserek) is látogatják, luxus. Képzelj el egy leírást, amely úgy kezdődik: "tudom, hogy a környék szenzációja innen másfél kilométerre van, de ne arra legyél kíváncsi, én elkalauzollak téged egy olyan remek bozótosba, ahol a kutya nem jár".
Egyszerűen különbözőek vagyunk és különbözőek a ládák is. Szerencsére mind a "nevezetesség", mind a "teljesítmény" típusú ládákra van nagy számmal példa.
üdv:
klo
Előzmény: gusty (10209)
PETIKA Creative Commons License 2003.10.11 0 0 10212
Lehet, hogy most kicsit furcsán fogtok rám nézni, de nem jöttem rá mit jelent a hozzászólásokban az "szvsz". Köszönném, ha valaki felhomályosítana!
Előzmény: atompyka (10207)
kló Creative Commons License 2003.10.11 0 0 10211
Még az előző gondolatmenetemhez és a tátrai menedékházhoz: ha tényleg fölgyalogol kábé 6 óra alatt valaki oda, (itt már gyakorlatilag nincs növényzet, a szél majd levisz, az utolsó másfél kilométert hatalmas kőtömbökön, nagyon meredek úton kell megtenni), eszébe juthat ugyan, hogy milyen magyar vonatkozásai vannak a menedékháznak, de úgyis az alatta elterülő táj, az éles sziklák, a mellette magasodó Lomniczi-csúcs képe, a tengerszemek nyűgözik majd le. A menedékház magyar vonatkozásaira meg legfeljebb hálával gondol majd, amikor a büféjében elnyalogat egy pohár forralt bort. :)))
klo
kulisz Creative Commons License 2003.10.11 0 0 10210
Utolsó-utolsó emlékeztető: ma 14.00-kor Kácson geo-emlék "szuperpontosan" bemért fa ültetés. Flektogon már a helyszínen van, én is indulok hamarosan. Várunk mindenkit szeretettel!
gusty Creative Commons License 2003.10.10 0 0 10209
Már többször tollat ragadtam, de mindig visszafogtam magam. Most úgy látom nem vagyok egyedül a véleményemmel, így én is elmondom.

Virtuális láda: én személy szerint nem szeretem. Megfoszt a keresés igazi örömétől. Többnyire odamegy az ember és elolvas egy feliratot. Tisztelet a kivételnek.

A másik ami nekem nem tetszik a "bédekker caching". Nem hiszem, hogy a geocachingnek követnie kell az útikönyvek tartalomjegyzékét. Pont ellenkezőleg: azt mutassa meg, ami nincs benne az útikönyvekben.

kló Creative Commons License 2003.10.10 0 0 10208
Köszöm mindazoknak, akiknek a felvidéki hármas elnyerte a tetszését. Csak teljesen általában hozzászólva a disputához: ez a "magyar vonatkozás" egy butaság. Ha valaki akár Szlovákiában, akár Erdélyben, akár Újvidéken jár, rá kell jönnie, hogy ezeket a nemzetállami fogalmakat az elmúlt x évtizedben erőltették ránk. Persze, a legtöbb politikai rezsimnek ez volt az érdeke... Ideje tudomásul venni, hogy Közép-Európa egy és oszthatatlan. A saját példámból kiindulva: a betléri, vagy krasznahorkai parasztnak, kézművesnek, polgárnak nem az számított évszázadokon keresztül, hogy milyen országban él, hanem hogy ki az ura (jelen esetben az Andrássyak). Így az Andrássy-családot ugyanúgy lehet szlovák mint magyar nemesi családnak tartani. De ez meg egy vicc. Ahogyan a .hu túlnő a határokon és egyre inkább valamiféle .eu-vá (na jó, .ceu-vá (c=centre)) válik, úgy egyre inkább nyilvánvaló, hogy értelmes ember nem tud mit kezdeni a mesterséges határokkal. A GCSILI, vagyis a szilicei jégbarlang egy köpésre van a határtól: persze, el lehet vitatkozni azon, hogy a barlangban ezelőtt 5-2000 évvel szláv népek elődei laktak-e, ám ez az a vita, amelyről néhány háború, meg az elmúlt évtizedek bebizonyították, hogy ugyancsak meddő...
A magyar vonatkozás bemutatásánának azért van értelme, hogy kedvet csináljon. Ha például sikerül majd a Magas-Tátrában a Téry menedékházhoz ládát rejteni, akkor el lehet mondani, hogy Théry Ödön (ha jól emlékszem a keresztnevére) a magyar tudományos akadémia tagjaként... Csak akkor még mást jelentett a magyar, elvégre egy számunkra (és számomra is) felfoghatatlan monarchiában éltek.
Bocsánat a szószaporításért.
Holnap amúgy megyek Kácsra. :)))
üdv:
klo
atompyka Creative Commons License 2003.10.10 0 0 10207
Sziasztok!

ALL:
Csatlakoznék Clip (10107)-ben feltett kérdéséhez...

AtH:
12.,262.,336.,438.,380.,459.,72.,446.,231.,34.,651.,486.
Kérdezd Mudmant és Bulldogot, szvsz többet fognak tudni...

ATom

Előzmény: AtH (10171)
DEZSECsapat Creative Commons License 2003.10.10 0 0 10206
Nono, kedves Barbárka a magyar vonatkozás tekintetében nem volt szép dolog a Csodavárat kirekeszteni a sorból. Ennek az elvarázsolt helynek még a neve is feltárójától Czárán Gyulától származik, aki életének nagy részét és teljes vagyonát a Bihari hegység turisztikai felfedezésére fordította (http://www.eke.ro/czaran/eletrajza.htm)
Ha geoládát telepítesz ezen az egyedülálló helyen, kérlek ne feledkezz meg a fenti tényről.
Előzmény: Barbárka (10177)
Kjr Creative Commons License 2003.10.10 0 0 10205
GPS-ed van? Mert ha nincs, akkor vegyél, anélkül nem fog navigálni a 3650-es.
Előzmény: jjames (10204)
jjames Creative Commons License 2003.10.10 0 0 10204
Sziasztok..lehet hogy volt ilyen kérdés,csak én nem találtam meg,de azt szeretném megkérdezni hozzáértő emberektől,hogy nokia3650-hez van-e olyan program,amivel én is tudnék geoládákat keresgélni,elrejteni.Van egy miniGPS nevu program,de egyenlőre nem jöttem rá a pontos kezelhetőségére.
Megköszönném ha tudnátok segíteni.
üdv:j.james
Előzmény: Phoere (10203)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!