Keresés

Részletes keresés

Magnat Creative Commons License 2006.06.30 0 0 34
Off

Jah, meg elég soxor a fordítás is kívánnivalót hagy maga után sajna. 1szer a gp totyikban már gyűjtögettük ezeket a gyöngyszemeket ... kalibernél gyakori pl, h mm-re koverntálnak, így lesz pl 50mm-es géppuska.


Találós kérdés: Milyen fegyver az az üres 5ös?



Meoldás: az Mp5 (valszeg félreértették:empty five)

On
Előzmény: Cifu (33)
Cifu Creative Commons License 2006.06.30 0 0 33
Valószinüleg kissé zanzásítva, de végülis igazat állítottak. Az F-16 és az F-117 is közös abban, hogy digitális fly-by-wire irányítórendszere van, vagyis a pilóta a botkormánnyal nem közvetlenül a vezérsíkokat téríti ki, hanem csak közli egy számítógéppel, hogy mit szeretne csinálni. A számítógép meg figyelembe véve a különféle paramétereket kiszálmolja, hogy ehhez mely vezérsikokat és mennyire kell kitéríteni.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (31)
Yoshi Creative Commons License 2006.06.30 0 0 32
sőt, tök egyformák a B52-vel is, mert hajtómű nélkül se maradnak fönt... :)
Előzmény: Volt Katona(Lee) (31)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.06.30 0 0 31
Eppen tegnap neztem a N24-en, müsor volt a Lopakodorol:
azt probaltak bemagyarazni, mint az F-16-, mind az F-117 hasonlo.
Mert:
komputervezerles nelkül egyiksem marad fennt, az aerodinamikai formajuk miatt.
Előzmény: Georg Wolf (30)
Georg Wolf Creative Commons License 2005.11.09 0 0 30
Sziasztok!
A lopakodó lelövése:

A székely , aki „levette” a lopakodót - Az 1999-es jugoszláviai légi háború lassan olyan időtávlatba kerül, hogy a történtek résztvevői mindinkább megtörhetik a katonai hatóságok által eddig rájuk kényszerített hallgatás csendjét. A minap az időszak egyik legszenzációsabb eseményének, az amerikai lopakodó repülőgép lelövésének főszereplője léphetett végre a nyilvánosság elé. Az esemény hadtörténeti jelentőségén túl számunkra ráadásul más fontossággal is bír: a lelövésért felelős jugoszláv légvédelmi alakulat korabeli parancsnoka ugyanis magyar, pontosabban székely nemzetiségű, Dani Zoltánnak hívják. A jugoszláv légierő a légicsapások negyedik éjszakáján lőtte le az amerikai légierő F-117-es gépét, amelyet márpedig ezt megelőzően sokan a radarok számára láthatatlannak tartottak. A széles nyilvánosság éppúgy, mint a szakmai közvélemény, azonnal találgatni kezdte a lelövés okait, ám ezt a találgatást nagyban befolyásolta a felek által folytatott propaganda-hadjárat, de a kérdés két autentikus forrása, az amerikai légierő és a jugoszláv légvédelem is csak nagy általánosságokban fogalmazott a körülményekről, amelyek a lopakodó vesztét okozták. Dani Zoltán nyugállományú ezredes a Belgrád védelméért felelős 250. dandár harmadik osztályának (ütegének) volt a parancsnoka, amely szovjet-orosz Nyeva rakétarendszerrel volt felszerelve. Az ezredes korábban sokat foglalkozott a Lopakodó irodalmával, ám amikor a dandárnál vezetői értekezletet tartottak és ő fölvetette a lopakodó problémájának lehetséges megoldását, egyszerűen leintették azzal, hogy nem lehet lelőni ezzel a rakétával. Ekkor megkérdezte, hogy az ő osztályánál kísérleti jelleggel végezhet-e technikai módosításokat, ám ismét elutasították, holott még pénzt se kért volna a munkák elvégzéséhez. 1999 márciusának elején felsőbb engedély nélkül, alakulatának radarjain elvégezték mind a két kidolgozott változtatást, és így várták a NATO légicsapásait. Az F-117-es csapásmérők az észak-olaszországi Avianóból szálltak fel, míg a B-2-es bombázók harmincórás bevetéseket repültek az Egyesült Államokból. Március 27-én este negyed kilenckor az egyik magányos F-117-es, miután ledobta két bombáját, elindult hazafelé. Még mielőtt azonban elhagyhatta volna a Vajdaság légterét, belefutott a harmadik rakétaosztályba. Dani így meséli a történteket: „Nyolc kilométer magasan repült, pontosan felénk. Amikor 13 kilométeres távolságban volt, egymás után lőttünk rá két rakétát. Az egész 18 másodpercig tartott," Ahogy Daniék rakétái felrobbantak mellette, a csapásmérő gép súlyos sérülést szenvedett a repeszektől, és nyomban kormányozhatatlanná vált. Pilótája katapultált, és a sötétben ejtőernyőjével ereszkedett alá, szerencséjére senki sem akadt a nyomára, csak az amerikai kutató-mentő egységek. A „Vega 31" hívójelű repülőgép-vezetőt - akinek az igazi nevét a mai napig nem hozták nyilvánosságra - hat óra múltán menekítette ki egy alacsonyan repülő helikopterkötelék a boszniai Tuzlába - olvasható a szakirodalomban. A komplex mentőakcióban a három forgószárnyason kívül fedezetként számos harci gép vett részt, amelyek közben több légi utántöltőtől is vételeztek üzemanyagot. Danit ugyan soron kívül előléptették ezredessé, ám nem tüntették ki; ő parancsnokként beosztottjait - akik nélkül, mint mondja, nem érhette volna el a lelövést - kitüntetésre és előléptetésre terjesztette fel, amit azok meg is kaptak a katonai vezetéstől. Sokan máig a szerencsének tulajdonítják a lopakodó lelövését, ám ennek ellentmond, hogy 1999. május 2-án Dani Zoltán rakétaosztálya lőtte le a NATO második repülőgépét is (egy F-16-ost), pedig hasonló képességű, hasonló rakétákkal felszerelt légvédelmi alakulatokból több tucat is védte a jugoszláv légteret. (Magyar Nemzet 4.o.)

Üdv: Öreg Csóka
Előzmény: Tomy44 (16)
prefixum Creative Commons License 2005.11.09 0 0 29
Lelőhetetlen rakétát fejleszt Oroszország

* MTI

2005. november 9., szerda 16:58

Sikeres kísérletet hajtottak végre egy "reménykeltő fegyverrendszerrel" Oroszországban. Putyin szerint lelőhetetlen csodarakéta készül.
Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerosének!Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerõsének!
Nyomtatható változatNyomtatható változat
hirdetés

Lelőhetetlen rakétákkal kísérletezik Oroszország. Vlagyimir Putyin szerdán elismerte, hogy az orosz hadsereg sikeres kísérleteket végzett "olyan reménykeltő fegyverrendszerekkel, amelyek garantáltan át tudnak hatolni minden létező rakétavédelmen".

Az orosz média olyan robbanófejrészt emlegetett, amely a célra rárepülve kiszámíthatatlan manőverekre képes hiperszonikus sebességgel, kibújó szárnyak segítségével. A fegyveres erők november elsején végeztek újabb kísérletet egy mobil Topol-M (SS-X-27) interkontinentális ballisztikus rakétával.

Az orosz erők 2006-ban hat interkontinentális rakétát kapnak, jelentette Szergej Ivanov védelmi miniszter Putyinnak a főtisztek szerdai ülésén. A fegyverbeszerzési kiadások jövőre 50 százalékkal bővülnek egy átfogó modernizálás jegyében.

Putyin egyben elrendelte a sorkatonai szolgálat egy évre csökkentését 2008. január elsejétől a jelenlegi kettőről, de hangsúlyozta, hogy ez nem mehet a hadsereg és a flotta harcképességének rovására. A fegyveres erőknek készen kell állniuk arra, hogy biztosítsák a globális stabilitást, és megóvják Oroszországot a katonai-politikai nyomás és az erővel való zsarolás bármiféle kísérletétől, mondta.

A katonai kiadások struktúráját 2015-re úgy kell megváltoztatni, hogy 70 százalékuk menjen a hadsereg és a flotta fejlesztésére, és csak 30 százalékuk folyó fenntartásra - adta ki az utasítást Putyin. Ez az arány 2001-ben még éppen fordított volt.


azert ezek az oroszok zsenik.............
:)
Qqberci Creative Commons License 2005.10.02 0 0 28
Én egy olyan orosz csodafegyverrõl hallottam, ami 150 méter magasan repül és egy 3 km-es sávban mindent ellop...
soryu Creative Commons License 2003.04.02 0 0 26
A P18 a VHF sávot használja, míg az újjabb
lokátorok az UHF sávban működnek. A P18-as
energiafogyasztásával van a legnagyobb gond.
Előzmény: Biovadász (18)
soryu Creative Commons License 2003.04.02 0 0 25
Nem az Erzsébet híd, hanem a Szabadság híd tövében
nyugszanak.
Előzmény: corporal (21)
Tiger205 Creative Commons License 2003.04.02 0 0 24
Hi,
Uszály:
tudom, sok, kb. fél méter hosszú 40 mm átmérőjő vascsővel... ezek nagyon kellenek ám az építkezéshez...
De igazuk van, jobb azt hinni, hogy incs ott semmi. Talán a főd is lapos. Legalábbi én még nem jártam olyan magason (csak max 10.000 m) hogy lássam jelentősen gömblyödni...
OK, móka ez is!

üdv:
TGR

Tomy44 Creative Commons License 2003.04.01 0 0 23
Bocs, Corporal.
Előzmény: Tomy44 (22)
Tomy44 Creative Commons License 2003.04.01 0 0 22
Bocsánat, helyesbítenék: nem F-111-es hanem F-117-esre gondoltam ahogy Caporal irta.
Előzmény: Tomy44 (16)
numizmata Creative Commons License 2003.04.01 0 0 20
Bocs, nem olvastam a 16 hozzászólást.
Előzmény: numizmata (19)
numizmata Creative Commons License 2003.04.01 0 0 19
Érdekes tény viszont, hogy a balkáni háborúban azért sikerült lelőniük egy-két elitszuperhiper lopakodót, mert tök régi elavult radarjaik voltak és azok viszont érzékelték.

Szóval régi radar nem szar radar.

Biovadász Creative Commons License 2003.04.01 0 0 18
Valóban, a régi szép P18-as lokátoron látszott.
Mivel a lopakodókról is van visszaverődés, csak nagyon kevés. (Illetve az első generációs lopakodók nem is elnyelik, hanem inkább más irányba verik vissza a jelet) Viszont a P18-on egy normál vadászgép is akkorának látszott, mintha 5x5 kilométer nagyságú lenne. (Bár akinek nem volt hozzá gyakorlott szeme, az még ezt sem látta)
Ha jól tudom úgy történ a dolog, hogy a P18-on látták hogy jön, és a csöves légvédelem szedte le, mert a célkövető radaron már nem látszott.
Előzmény: Tomy44 (16)
Tomy44 Creative Commons License 2003.04.01 0 0 17
Ennyit az újkori lopakodó technikáról. A német mérnökök 44 telén készítettek egy ilyen vázlatot.
"Korabeli radarokkal valószínűleg észlelhetetlen lett volna"

HortenXVII A

Tomy44 Creative Commons License 2003.04.01 0 0 16
Off

Ehh... :)))
Keverek is egyet az 1.5-ös ladámra trafipax ellen.
Ugyan ilyen nincs lézer ellen :)))
ON

Viszont a lopakodó technikáról: Álítólag, a Jugoszláv légiháborúval kapcsolatban röppent fel a hír anno, hogy régebbi radarokkal be tudják mérni. Ha jól emlékszem egy lelőtt/lezuhant F-111-est reprezentáltak bizonyítékként.

Előzmény: numizmata (9)
Tiger205 Creative Commons License 2003.04.01 0 0 15
Tengerallattjáró (OFFTOPIC?)
A "fószer" technikai zseni, és az ő kamerája azonosította be pl. a budapesten elsűlyedt hadianyaggal megrakott uszályt =(valamelyik topicban szó volt már róla, ma is ott bomlik a több ezer tonna tnt).

TRG

KublaKhan Creative Commons License 2003.04.01 0 0 14
"flottilla dunai tengeralattjárójából"

Az magánkezdeményezés volt, szerintem a fószer azóta Perpetum Mobilet épít...:))

golbat Creative Commons License 2003.04.01 0 0 12
Lelki szemeim elott mar fel is derengett az uj iraki csodafegyver: a LOPAKODO ROHAMTRABANT!!! ;)
Előzmény: numizmata (9)
Tiger205 Creative Commons License 2003.04.01 0 0 11
Hi !

Április 1 ide vagy oda,
volt egy eláég híres, a Po-2/u-2-re gondolok!

Mivel fából, vászonból és egy bazi kicsi (és gyenge) motorból állt, a német radarok nem tudták észlelni!

Irak is bevethetne néhányat. Kis hátrányai: alacsony sebesség, kis hatósugár és bombaterhelés.
Előnye: egyszerű "manual"

üdv:
Tgr

numizmata Creative Commons License 2003.03.31 0 0 9
üdv!

Elvileg lehet készíteni "házilag" is olyan anyagot amit nem érzékel a radar.

Mégpedig ez epoxy gyanta és grafit keveréke.
Az arányokat sajna nem tudom, de ki lehetne kísérletezni.

stopposbácsi Creative Commons License 2003.01.28 0 0 7
Azt hittem arra gondolsz, hogy van lopakodójuk, csak surranónak hívják
H-turul Creative Commons License 2003.01.28 0 0 6
Jaj, gyerekek! Ezt a tájékozatlanságot!
Időtlen idők óta létezik már az orosz lopakodó!
A barnamedve, mamuszban!
Biovadász Creative Commons License 2003.01.03 0 0 5
Sajnos nem emlékszem...
A doboza már nincs meg és mivel nem létező tipus, nem is jegyeztem meg. :)
col.valentine Creative Commons License 2002.12.16 0 0 4
Rémlik valami. Nem a "Mig-37" Ferret (menyét)-re gondolsz?

Üdv:Col.Valentine:)

Előzmény: Biovadász (3)
Biovadász Creative Commons License 2002.12.16 0 0 3
Hello

Volt valami terv, de a végeredmény csak 1:72-es revell makettként jelent meg. Nekem is van belőle otthon egy példány, de a tipusszámra nem emlékszem. :)

Labi

Gróf Úr Creative Commons License 2002.12.09 0 0 2
Beszélgetés légelhárítóéknál:
- Láttad, Szása?
- Nem láttam, Sztyepan!
- Bazze, nekünk lopakodónk is van!

:-DDD

Előzmény: col.valentine (-)
col.valentine Creative Commons License 2002.12.08 0 0 1
Hi!:)

És ráadásul 1996...Miért lőtted ilyen korán le a poént?:):):)Most senki nem fog bedőlni.

A fenébe,azt mégsem adhattam topiccímnek hogy "Röhögjünk együtt" ugyanis az copyright by Index...

Annyi haszna viszont lehet,hogy ha valaki tud orosz lopakodótechnológiáról,az tán megosztaná a többiekkel.Ki tudja?

Előzmény: Rephyx (0)
Rephyx Creative Commons License 2002.12.08 0 0 0
Az altalad megadott linken is szepen villog az aprilis elsejei bejelentes datuma... :)))
Szerintem irrealis, tudnank rola. Ha letezik is, max 1 db prototipuskent hegesztgetnek valami hasonlo kaliberu gepet, de hogy szolgalatban is lenne, irrealisnak erzem.
Előzmény: col.valentine (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!