Keresés

Részletes keresés

Luiggi70 Creative Commons License 2012.03.14 0 0 3777

Pálinka főzde !? (Igaz nem én lettem meszólítva vele) Az biztos ,ha valamit megpróbál az ember igényesen csinálni akkor az rengeteg pénz,idő, energia.És nem biztos hogy megtérül.

Előzmény: OAndorka (3776)
OAndorka Creative Commons License 2012.03.14 0 0 3776

Nem roszz gondolatok, de a fűrészüzemben néha ingünk-gatyánk bent van. Egy új projekt, új üzlet, a 60 napos fizetésekkel viszi a pénzt rendesen. ( aztán meg hozza), és most csak a fáról beszéltem. Kertészkedés eleve kizárva, gyerek kormban a szüleim velem együtt nyomták a kertészetet rendesen. Amúgy minden új projekt horror bekerülés, ha igényes dolgot akarsz csinálni.

Mindamellett nem nyúltál mellé, mert a köv. projekt is hőenergia igényes, de az már a piásoknak szól.

Találós kérdés: Mi lehet a köv.projekt?

Üdv:

OAndorka

Előzmény: rr81 (3774)
Totya3 Creative Commons License 2012.03.14 0 0 3775

Pedig pont te hoztál fel egy csomó ész érvet, ami miatt nem... :)

Előzmény: rr81 (3773)
rr81 Creative Commons License 2012.03.14 0 0 3774

Értem és megértem.

De annyit hozzátennék a dologhoz (bár ez már erősen offtopic), hogy ha én lennék ennyire bővében a fűtőanyagnak, akkor biztosan nem adnám el aprópénzért, mert a belőle kinyerhető hőenergia sokkal többet ér. Csinálnék a fűrésztelepem mellé egy kertészetet, ahol egész évben melegigényes növényeket termeszthetnék. És/vagy melegigényes halakat (baramundi) tenyésztenék. Vagy uszoda, pálmaház, akármi, ami hasznot hoz.

Előzmény: OAndorka (3769)
rr81 Creative Commons License 2012.03.14 0 0 3773

Nem értek egyet a véleményeddel és a következtetéseddel :-) Ez a fajta (külső égőteres) fej pont annyira passzol egy normál táskás vegyestüzelésű kazánba, mint bármelyik másik.

Előzmény: Totya3 (3768)
Totya3 Creative Commons License 2012.03.14 0 0 3772

Szia! Természetes, hogy nincs lerakódás, miután a kazánban folyamatosan több mint 100fok van. Én arról beszéltem, hogy a fejed hatalmas és ezért valószínű csak szakaszosan fogod tudni használni. A szakaszos üzem velejárója, hogy visszahűl a rendszer50fok alá, amikor is kicsapódik minden...

Előzmény: OAndorka (3771)
OAndorka Creative Commons License 2012.03.13 0 0 3771

Igazából most otthon fűtök f.porral a legrosszabb hatásfokkal ( szerintem )

Aknás kazánban, zsákból felöntve f.porral, és csak huzatszabályzóval vezérelve.

Tavasszal, ősszel (most is ) csak büzölög a kazán, alig van huzatrés.

Kátrányosodás viszont nem volt soha. Hamu sincs, az kimegy a kéményen ( gondolom a szomszédok sem tudják, hogy mi az a finom fekete aró szar, ami néha a teraszukra száll.). Kéményt viszont seprek évente 3-4 alkalommal , de csak a pernyelerakódás van ott is.

Én a kazánajtón, meg a kémény mellett, kéményajtón nem láttam soha vízfolyást.

Na majd meglátjuk. A giga-erőműnek annak menni kell úgyis gőzerővel. A kicsinek szintén, mert nálunk ritkán van 26 fok alatt, a ház 40 éves, szigetelésre nem költök, mert van energia bőven.

Mindenesetre majd meglátjuk.

Üdv:

OAndorka

Előzmény: Totya3 (3770)
Totya3 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 3770

Szia! Nincs ezzel semmi baj, de nem minden az, hogy sok anyagod van. A kazánod 65kW-os, a fej legalább ugyanannyi, tehát ha nyomod neki, mondván van anyag, akkor a lakásodban 40°C lesz. Ha meg nem nyomod neki, akkor meg a kis levegőáramlás miatt berakódik a fej hamuval. Szakaszos üzemben meg kátrányos lesz a vizes fportól, mint nekem is eleinte. Ezek a fejek jobb hatásfokkal égetnek, ha megfelelő teljesítményen dolgoznak, de nem nagyon szeretik, ha nem kapnak levegőt, ha fél, ne adj isten 10%-os teljesítményen kellene menjen.

Persze a fóliára tökéletes lenne, ott aztán nyomathatnád, ami a csövön kifér(szó szerint).

Előzmény: OAndorka (3769)
OAndorka Creative Commons License 2012.03.13 0 0 3769

Lehet, hogy kicsit ördögtől valónak érzitek, amit írok, de nálam ez van:

Nem a hatékonyságra hajtok, nem feltétlenül a legjobb hatásfok elérése a cél.

Ebben az energiaszegény világban, amikor minden energiahordozó ára csak egy irányt ismer, és az a felfele, nekem egy fajta energiaforrás áll a rendelkezésemre naggyából korlátlanul, az a fa és a fűrészpor. Értem amit írsz, még egyet is tudok vele érteni, mert nekem nincs tapaszatlatom vele. De van égetőm, van kazánom, ami van az jól működik, láttam, tapasztaltam ugyanezt az égetőt kazánnal összekötve menni. Most abból építkezek, ami van, a pénz herdálását egyenlőre befejezem. A csöves hőcserélő megint csak kísérletezés lenne, mivel még az életban nem láttam ilyet, csak hallottam vízcsöves, meg füstcsöves kazánokról.

Mondjuk nem értem, hogy az előtét égetős mivel lenne más, mint az az égőfej, ami a kazánban ég.

Az előtétből is csak kimegy a meleg, és csak egy kifele irány van, mégpedig a kazán fele.

Üdv:

OAndorka

Előzmény: rr81 (3767)
Totya3 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 3768

Egyetértek a véleményeddel és a következtetéseiddel. Ez a fajta fej vegyestüzelésű kazánba nem igazán passzol...

Előzmény: rr81 (3767)
rr81 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 3767

A keresés helyett miért nem csinálsz egy normális füst/víz hőcserélőt (ha jól emlékszem külső égőtered van)? Valami sokcsöves, tisztítással (spirállal) ellátott  cuccra gondolok jó nagy felülettel. A kazánoknál általában nincs ventilátor, így a füstelvezetésnek kis áramlási ellenállásúnak kell lennie, ebből relatíve kis felület is jön ki, ami a te esetedben kisebb hőcserélő-hatásfokot eredményez. Csinálj sajátot, jobban jársz (az eddigiekből azt vettem ki, hogy meg van rá a lehetőséged). Én is már sajnálom, hogy anno megvettem ezt a kazánt (ami mint kazán rendben van, de mint külső fejes hőcserélő nem optimális).

Előzmény: OAndorka (3763)
rvautomatika Creative Commons License 2012.03.12 0 0 3766

Ügyes vagy:)

Megy ez neked mint az ágyba.....

 

Előzmény: Totya3 (3765)
Totya3 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 3765

Beállított 25.50, a DW0 értéke 2550 lesz. Igaz, hogy ha ezt beviszem egy MATH-ba, vagy analog komparátorba, akkor ismét 25.50 lesz. Valamit sejtek, hogy miért van így, de nem túl elegáns (Egy regiszter értéke nem lehet tört, de bizonyos esetekben úgy lesz értelmezve). Ez van, együtt lehet vele élni.

 

Közben haladtam, itt a füstre beadagoló:

A 4 bemenetű AND kapu negyedik bemenetére még rá kell vezetni a ventilátor PWM max elérése esetén az engedélyező jelet és majdnem ugyanúgy működik, mint a C-be írt megoldásom. A PWM részt még nem próbáltam, talán holnap...

Előzmény: rvautomatika (3764)
rvautomatika Creative Commons License 2012.03.12 0 0 3764

Mivel nem vagyok programozó csak úgy magamtól megtanultam egy két dolgot ezért magyarázatot nem tudok rá adni, de

ha a MOVE blokkban az INT helyett a DOUBLE -t jelölöd ki és oda írod be az értéket akkor a jó érték fog megjelenni.

 

Előzmény: Totya3 (3762)
OAndorka Creative Commons License 2012.03.12 0 0 3763

A sajátot nem fejeztem még be, de én is gondoltam rá, hogy azt kellene beüzemelni.

Valószínű, hogy a Lébényinek is kiteszem a szűrét, keresek helyette egy másikat. Igazából van is egy kazánom, ami adattábla híjján, kb. 100-120 KW ( ua tip, mint az otthonim, de mégegyszer akkora, üzemet fűtött a labancoknál). Valószínű, hogy az lesz ősztől a telepen is beüzemelve. Igazából az " újnak " a megoldásait jobbnak tartom. Most első körben csak az égőteret csinálom meg a giga erőműhöz, és összekapcsolom a " kicsi " adagolójával, és vezérlésével. Már benne vagyok a gigában, lehajtattam, kivágattam a lemez részét, ami nem kevés forint, remélem úgy muzsikál majd, mint a kicsi.

Előzmény: Süsü1983 (3761)
Totya3 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 3762

Szia! Mitől lehet az, hogy az analog komparátorban a DW6 regiszter értéke nem egyezik a valós DW6 értékével? A MOVE fix értéke 25. A B0016-ban 0.25!

Előzmény: rvautomatika (3740)
Süsü1983 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 3761

Szervusz!

 

Saját fejlesztésű égetődet nem használod? Lébényivel együtt nem "menne"?! Ahoz nagyobb/jobb kazán kéne?

Előzmény: OAndorka (3759)
Totya3 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 3760

Mit mondhatnék... Az elírás elég gáz! Ezek szerint ami már fordulatszám szabályoz, az 91ezer. Na az már pofátlanul drága. Biztosan elvezérel valahogy egy kazánt, ezért tudják eladni. Nekem azóta fogy kevesebb és azóta nincs kátrány a kazánban, amióta modulálom a lángot.

 

Épp most vetettem számot, eddig elfogyott 25m3 anyag, amiben 1/3 részben voltak olyan időszakok az elején, amikor 4zsákkal is elment(250°C füst, szakaszos üzem, régi fej), pedig kint "meleg" volt, mint most. Most 2 zsákkal megy el, vagy annyi sem. A leghidegebb időszakban 3,5zsák ment el(1zsák 15kg). Jelenleg van még 7m3 száraz fporom, lehet elég is lesz. Akkor 32m3 lesz a vége. Ennyit is számoltam még az elején kb, de az első harmad még korán sem volt hatékony és 10m3 vizes fporom is elfogyott, azaz lehet, hogy jövő télen 25m3 száraz fpor egész télre elég lesz.

 

Tehát egyértelműen jobb a folyamatos üzem és nem csak a fogyasztás miatt. Viszont az probléma, hogy sokkal nehezebb ilyen vezérlőt építeni. Nehéz ilyenkor okosat tanácsolni. A PLC-s megoldáson rajta vagyok, de miután nincs ilyen PLC-m és erre nincs most 26ezrem, csak szimulációkat tudok végezni, ami ugyan segít, de nem garantál semmit. Azaz nektek kéne kipróbálni, finomítani, befejezni! Egyégként sem biztos, hogy gyorsan el tudok készülni, talán őszre összeáll valami használható, de az is kiderülhet, hogy nem lehet vele megoldani(kevés blokk). Ez egy olcsó alap PLC, nem kívánhatunk túl sokat, ennek ellenére még nem temetném. A másik megoldás, egy céláramkör, de azt meg szintén meg kéne tanulni programozni annak aki használni akarja és még az áramkört is el kell készíteni! Tehát nem egyszerű a helyzet...

Előzmény: Mokuss84 (3757)
OAndorka Creative Commons License 2012.03.12 0 0 3759

Hali!

A cucc nagyon jó!

Tök friss fűrészpor füstmentsen ég benne.

Ezt fogom beszerelni nyáron otthonra.

Még tesztelni akarom a kazánnal egybeépítve is, de biztos vagyok benne, hogy nem lesz vele gondom otthon.

Teljesítmény adatai szerint 65KW-os. Nekem az elég otthonra, még akkor is, ha a nyers porral nem adja a max teljesítményt.

Mindenfajta rábeszélést megelőzendő, nekem nyers f.forom van, nem akarom szárítani, azt akarom jól elégetni, ami van.

Szóval ez a teljesítmény jó otthonra, de nem elég a telephelyre.

Ott 125 KW-os Lébényi kazán van, ami száraz fával erősen meghajtva jól fűti a fatelepet.

( A Lébényiről viszont nincs nagy véleményem, egészen konkrétan szerintem f..s )

A telepet is át akarom állítani fűrészporra, éjjel, hétvégén mindenképpen, de napközbenre is akár.

Na oda kell a Giga erőmű.

A gyáriról üzem közben teszek fel hamarosan még képeket.

Üdv:

OAndorka

Előzmény: rr81 (3748)
mambru Creative Commons License 2012.03.12 0 0 3758

ok köszönöm a segítséget

Mokuss84 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 3757

 Ma felhivtam a hu-37es vezélö gyártoját és beszéltem a szervizes sráccal vagy 20percet. Ö asz mondta nekem,hogy elirási hiba van a veboldalukon és ,hogy a hu-37 nem is képes füstre szabájozni a venti fordulatát és ,hogy igazábol egyik se ami naluk kaphato pellet kazánra. Meg aszt taglalta ,hogy milyen takarékos a rencer ha nem üzemel mindig (ezek szerint ez nem igaz) és ,hogy tőkéletesen el tud vezérelni hu-37 egy egetöt nagyon takarékosan.Mit szólsz Totya3?

Előzmény: Totya3 (3756)
Totya3 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 3756

Mondjuk a gázrobbanás inkább csak a régi hagyományos fejjel volt a betemetődés miatt az újra indulásokkor. Ez félő a csőfejeknél is, ha nem folyamatos az üzem...

Előzmény: Totya3 (3755)
Totya3 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 3755

Szia! Igen, ezek amiket felsoroltál és igen árthat. Plusz veszteséget is okoz. Gázrobbanások is lehetnek. Én ezt mind megtapasztaltam...

Előzmény: Mokuss84 (3754)
Mokuss84 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 3754

Szia Totya3. Irj már egy pár sort kérlek,hogy  milyen hátranya van ,ha ugy használon az égetőt ,hogy tüzfentartás mig le nem megy a vizhöfok és utana meg üzem? Kondenz fog keletkezni a kazánba? Ez árt az öntvény kazának is? Jobban füstol beadagolaskor?

Előzmény: Totya3 (3753)
Totya3 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 3753

Szia! Lehet, hogy az apríték(fpor tömörebb) és esetleg a nyitott tér is segített a ventinek. De ha bírni fogja, akkor tényleg butaság lenne mást használni helyette, mert ezt lehet szépen fordszámszabályozni!

 

A fogyási adatok ilyen formában igazából nem számítanak, mert egy adott fűtőanyag mennyiség egy adott energiát fog leadni, kérdés, hogy mekkora hatásfokkal fog a víznek ez átadódni. Ha mind, akkor nincs több kérdőjel. Persze ilyen nem fordulhat elő, és majd kiderül, ezek szerint a következő télen, hogy mennyi fogy egy nap. Nyáron nem lehet következtetéseket levonni, mert tíz perceket fog menni a melegvíz miatt naponta, szerintem! :) Én is gyúrok a hőcserélős bojlerre...

 

 

Előzmény: rr81 (3752)
rr81 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 3752

Szia! Nekem is tetszik,ahogy ég! Nem gondoltam, hogy egy sima venti el tudja látni levegővel, lehet, ha cső is lesz a bevezetésnél, akkor már kevés lesz, mert ezek nem csőre valók.
Pedig csak 8V és 15V között járattam, 24V-on kidobálta volna a parazsat. Vettem már rendes radiális ventilátort(http://forum.index.hu/Article/addBookmark?a=116750524&t=9200024,az első képen látszik a csövön át, jobb oldalon, kék motor + szellőztető (füstre is alkalmas!) + járókerék), de elgondolkodtam, hogy maradni kellene a mostaninál: 8V-on "normál" lángot produkált 1,2W teljesítményfelvétel mellett. A 230-as üresjáratban is sokszor ennyit kell egyen + a vezérlés fogyasztása, ami azért nem mindegy. Majd próbálkozom, rövid csővel és nagy keresztmetszettel működnie kellene, bár az előfűtött levegőt biztosan nem szeretné :-)

Tudom, hogy csak próbaüzem, ezért még korai számolgatni, de 10liter/fél óra az 480liter/nap. A fele is sok, de nyílván a fűtendő tértől is függ, hogy mit kíván. Viszont ha nem megy ki a meleg a kéményen majd(ami amúgy ki fog :) ) akkor be lehet tárolni a pufferbe.
Semmit nem jelent, csak kézzel dobáltam be szemre. Meg aztán teljesítmény is volt, nyomta rendesen a meleget. Ha sok lenne, akkor 3 alkatrész cseréjével (cső, alsó + felső ytong szigetelés) kisebbre is át tudom alakítani, gyakorlatilag percek alatt.


Meglátjuk! Még idén ki tudod próbálni?
Nyáron már neki kellene csinálni a hasunálati melegvizet. Csak az a gondom, hogy nincs aprítékom, aprítanivalóm lenne, de nincs mivel. Az égő utáni következő projekt :-)
Közben készül a vezérlés, majd arról is küldöm amit tudok.

Előzmény: Totya3 (3751)
Totya3 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 3751

Szia! Nekem is tetszik,ahogy ég! Nem gondoltam, hogy egy sima venti el tudja látni levegővel, lehet, ha cső is lesz a bevezetésnél, akkor már kevés lesz, mert ezek nem csőre valók.

Tudom, hogy csak próbaüzem, ezért még korai számolgatni, de 10liter/fél óra az 480liter/nap. A fele is sok, de nyílván a fűtendő tértől is függ, hogy mit kíván. Viszont ha nem megy ki a meleg a kéményen majd(ami amúgy ki fog :) ) akkor be lehet tárolni a pufferbe. Meglátjuk! Még idén ki tudod próbálni? 

Előzmény: rr81 (3727)
rr81 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 3750

Eredményes próbaüzem gratulálok!

Köszönöm :-)

Előzmény: Süsü1983 (3742)
rr81 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 3749

Ha mégsem bírná, akkor hőálló betonból (1300-1400°C) is meg lehet csinálni a csövet.

Nem is igazán aggódtam a cső miatt, ha nem bírja, akkor jön a beton.

 

A befúvó ventillátorod közvetlenül alatta van a rostélynak? Fölülről nem tud beleesni izzó parázs?

Igen, most a próbára csak simán alátettem. Így volt a leggyorsabb és a legegyszerűbb, persze a végleges fejnél nem alatta lesz. Lehetett hallani, ahogy rápereg a parázs, de csak apró darabok, amiket kidolgozott magából a ventilátor.

Előzmény: Süsü1983 (3742)
rr81 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 3748

Mi a helyzet a vásárolt kazánnal+előtétégővel, azt alakítod át vagy újat csinálsz?

Előzmény: OAndorka (3743)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!