Keresés

Részletes keresés

boomerhu Creative Commons License 2004.09.28 0 0 2049
Valaki mondja már meg, hogy mit jelent az, hogy A,B,C,D... energiaosztályú egy klíma, és hogy ez mitől függ.
Dr. Klíma Creative Commons License 2004.09.28 0 0 2048

Szia.

A beltérit mindenképpen javasolt tisztán tartani, főleg ha télire nem használod. Ha a lemezfelületek nem "koszosak", akkor elég a szűrőket kitakarítani. Ha a lemezfelületek koszosak, akkor ajánlott szerelővel szétszedetni, kitakarítattni (hacsaknem magad akarod elvégezni)

A kültérit elvileg nem kell letakarni, úgy van megtervezve, hogy a "kültéri" viszonyoknak meg kell felelnie. Ha télen nem használod, akkor mindegy hogy most, vagy tavasszal tartatod karban.

Ha letakarod, akkor vigyázz, hogy tavasszal a gép elindítása elött szedd is le.

 

üdv

Előzmény: Bumbula2 (2022)
windy12 Creative Commons License 2004.09.28 0 0 2047

Coli22

 

Jelenleg,  komfortklíma-készülékeknél általánosan elfogadott, modern hűtőközeg az R407C, egészen jó hűtéstechnikai tulajdonságokkal, és környezetvédelmi szempontból is megfelelő. Az R410A ugyan jobb, de majdnem dupla árú, és amivel nagyobb a nyomása, ezért az ezzel működő készülékek is drágábbak.

Előzmény: coli22 (2046)
coli22 Creative Commons License 2004.09.28 0 0 2046

És az milyen minőség? (Laikus vagyok... :))

 

Előzmény: windy12 (2045)
windy12 Creative Commons License 2004.09.28 0 0 2045

Magnat

 

 

R407C-vel töltik a Dimarsonokat.

Előzmény: Magnat (2040)
blueye Creative Commons License 2004.09.28 0 0 2044
Ha nem hívtak legalább e-mailben visszaigazolták?
Előzmény: k2laci (2043)
k2laci Creative Commons License 2004.09.28 0 0 2043
Nálam ! félig-meddig ! Szept. 7-én jelentkeztem, de eddig még nem hívtak .... :-)))
Előzmény: blueye (2041)
Infomaker Creative Commons License 2004.09.28 0 0 2042

Akkor én arc lennék, ha lefújnám a GENEX beltérim ezüstre?

 

:-D

blueye Creative Commons License 2004.09.28 0 0 2041
Volt aki e-mail-en jelentkezett be a Dimarson uingyenszerelésre és válaszoltak is neki? Ha igen, mennyi idő alatt?
Magnat Creative Commons License 2004.09.28 0 0 2040
Sziasztok,



tudja vki, miylen gáz van az ingyenszerelt Dimarsonokban?
halford Creative Commons License 2004.09.28 0 0 2039
Szezonra csak adnak majd egy működőt is. Az csak egy szinezett műanyag? Azannyát simán megéri:[
Nos, egyre nyugodtabb vagyok már a Mideámmal.
Előzmény: windy12 (2036)
viricsi Creative Commons License 2004.09.28 0 0 2038

Üdv!

Ilyenkor még nincs különösebb teendő a gépeddel,különösen hogy még esetleg fűtésre fogod használni.Ha átállítod fűtésre a gépet,nem árt üzem közben megnézni a csatlakozások környékét,hogy nincsenek e olajnyomok,ami szivárgásra utal.Mivel a berendezésben megfordul hűtő-fűtő hőcserélő(beltéri fűt,kültéri hűt),ezért megváltoznak a nyomásviszonyok is,így a beltéri egységben fűtő üzemmódban jóval nagyobb lesz a hűtőközeg nyomása,mint a hűtő üzemmódnál.Tehát hogy érthető legyen amit írok,az a csatlakozás,ami jól szuperált 4-5bar nyomáson,nem biztos hogy oké 10-12bar nyomáson is.

Ha vége az üzemeltetésnek,nem árt ha letakarod a kültérit(ügyelj rá,hogy teljesen száraz legyen),Ha akarod kitisztíthatod a beltérit is,bár azt inkább tavasszal lesz érdemes,a téli hónapok alatt sok por fog rárakódni.Ha tudod,áramtalanítsd az egész gépet.

 

Üdvözlettel: viricsi

Előzmény: Bumbula2 (2022)
Pat_ Creative Commons License 2004.09.28 0 0 2037
Ráadásul rendkívül csendes, elsősorban a kültérire gondolok.
Előzmény: windy12 (2036)
windy12 Creative Commons License 2004.09.28 0 0 2036

A Samsungokkal kapcsolatban azért van egy-két rossz tapasztalatunk, meg a szervízükkel is. Történt az, hogy lyukas volt az egyik beltéri (160.000 forintos gép!) elvittük megcsináltatni, visszakaptuk ugyanolyan lyukasan, aztán kértük a cserét, erre kaptunk egy másik gépet, ami ugyancsak nem működött. Most várjuk az újab cserét.

A prémiumosztály burkolata ogyanolyan műanyag, csak fémes színre van lefújva.

 

Egyébként ha valaki jó minőségű, de viszonylag olcsóbb klímát szeretne, érdemes a Midea készülékei közül a 410-es gázzal töltöttet veni, az elég profi, megkockáztatom, hogy van olyan, mint a Samsung, LG, stb középkategóriás gépek.

Előzmény: halford (2034)
scratch Creative Commons License 2004.09.28 0 0 2035
Nekem is a Toyo -n óra:perc -be kell megadni, nem kell számolgatni a programozást
Előzmény: PÍT (2023)
halford Creative Commons License 2004.09.27 0 0 2034
Samsung - itt most egy szám jönne - Classik awh 4,2kw-os és nem világít a távkapcsolója.
Van egy Prémium változata is majd két kilóért, ez fémmel van borítva. A design+40
rongy:)
Előzmény: halford (2027)
gergo9 Creative Commons License 2004.09.27 0 0 2033

tényleg más mint a tv kapcsoló...

 

Először is Tv-zés közben (többnyire) magadnál vagy...

másodszor éjszaka, csak azt sejted, hogy meleg van, de ne kelljen már emlékezni, hogy milyen paraméterekre állítottad be (vagy csak akkor szeretnéd bekapcsolni), harmadszor mi "klímaőrültek" kitapogatjuk, de egy átlagjúzertől azért alapból ne várja el a gyártó.

Ha van rajta éjszakai üzemmód akkor meg pláne (ez félmunka!)

 

megj: Kedvelem a Japán autókat, de a 90-es években (most nem tudom mi a helyzet) rendre kihagyták az el.ablakemelő gombjainak a megvilágítását...este ne huzogassuk az ablakot, vagy mi?!

 

Azért minden klímára kellene egy jól kitapintható háttérvilágítás gomb (ez csak odafigyelés kérdése lenne, semmi más.)

halford Creative Commons License 2004.09.27 0 0 2032
:)))
Előzmény: Törölt nick (2031)
blueye Creative Commons License 2004.09.27 0 0 2030

Az enyémek nem zenélnek. :o))))

 

Azért amikor TV-t nézel vszínű magadnál vagy.

Amikor hajnal 2-kor felriadsz és hűvösebbet szeretnél lehet, hogy keresgélnél. (Nem beszélve a Funai agyonbonyolított távkapcsolójáról)

halford Creative Commons License 2004.09.27 0 0 2029
Na jó de én nem te vagyok:)))
Előzmény: Törölt nick (2028)
halford Creative Commons License 2004.09.27 0 0 2027
Tényleg jó neked!:)

És, hogy új tipus a tiéd erről jutott most eszembe, hogy a napokban szereltek fel egy ismerősnél 4-6 zsír új Samsung split klímát, zenél ki be kapcsolásnál meg amit akarsz. Második nap az egyik félig megadta magát, mert fűteni már nem volt hajlandó...

Meg is kérdezem majd, hogy világít-e távbuzerátora éjjel.
Előzmény: blueye (2024)
blueye Creative Commons License 2004.09.27 0 0 2026

Ezzel csak arra céloztam, hogy ezek a nem felsőkategóriás klímák tudják ezt a szerintem (is) alapvető dolgot, hogy ha éjjel felébredsz és állítani akarsz ne kelljen villanyt kapcsolnod.

Mondjuk ezek viszonylag új típusok.

Előzmény: gergo9 (2025)
gergo9 Creative Commons License 2004.09.27 0 0 2025
jó neked! :-)
Előzmény: blueye (2024)
blueye Creative Commons License 2004.09.27 0 0 2024

Nekem (most még) van Funaim: a teljes nagy LCD világít és van egy Frigidaire: a teljes kisLCD világít .

A Dimarson még nincs felszerelelve.

PÍT Creative Commons License 2004.09.27 0 0 2023

Szia!

 

Nekem Daikin klímám van, vegyük úgy hogy viszonylag prémium gép. DE! Ennek a távirányitója sem világit, csak a bekapcs. gomb sötétben halványan dereng.:O) Az idő programozás mondjuk óra, percre történik, nem kell számolgatni.

 

Üdv:c20xe 

Előzmény: gergo9 (2018)
Bumbula2 Creative Commons License 2004.09.27 0 0 2022

Sziasztok!

 

Mi a teendő így tél előtt a klímák karbantartását illetően? Gondolom érdemes kitisztítani a szűrőt, leporolni, stb., de van még más egyéb is? (egyébként hűtő-fűtő klímáról van szó, úgyhogy még lehet, hogy fűtésre be lesz indítva....)

A kültérivel érdemes valamit kezdeni (beburkolni), ha nem éri hó, eső, jég (erkélyen van), csak a hideg és pára; vagy úgy jó ahogy van?

 

Előre is kösz a válaszokat!

(Windy, viricsi, Dr. Klíma,...)

gerdeii Creative Commons License 2004.09.27 0 0 2021

További feltételekről a DIMARSON KLÍMAVONALON lehet érdeklődni

munkanapokon 8-17 óráig:

 

06-40-200-518

 

06-20-244-1048

 

06-20-244-1049

 

klima@dimarsn.co.hu

 

 

gerdeii Creative Commons License 2004.09.27 0 0 2020

Sziasztok!

 

DIMARSON vs. KERAVILL ingyenes beszerelési feltételek:

 

1.

 A készülék beszerelésének és üzembehelyezésének díját a 2004.09.01 - 2005.04.30. között vásárolt készülékek vételára tartalmazza az alábbiakban felsorolt feltételekkel:

 

- a faláttörés vastagsága teglafal eetén 40 cm-nél, betonfal esetén 15 cm-nél nem nagyobb,

 

- az üzembe helyezéshez a klíma készülék tartozékát képező szerelési csomagban található anyagok (kábel, rézcső, tömítők) felhasználása elegendő,

 

- a kültéri eység szereléséhez nem szükséges külön eljárás ( pl.: állványzat, kosaras kocsi, ipari alpinista technológia, speciális biztosítást igéylő munkavégzés stb.) és a kültéri egység telepítésének magassága nem haladja meg a 4m-es magasságot,

 

-a készülék elektromos csatlakozásához elegendő az eredeti hálózati vezeték és nem szükséges külön elektromos hálózat kiépítése.

 

2.

 A készülék vételárába foglalt beszerelési és üzembe helyezési díj nem tartalmazza a következőket:

 

- a kiszállás költségét (BP.-en kb. 5000 HUF)

 

- a készülék tartozékain kívül felhasználásra került anyagok költségeit (pl.: kültéri tartókonzol, kábelcsatorna, plusz csővezeték dűbel, stb),

 

- az elektromos hálózatépítés vagy csőhosszabítás költségét!

 

A felmerülő egyéb költségek ( pl.: tarókonzol, többszöri faláttörés, kiszállás, stb.) a beszerelést és az üzembehelyezést követően a helyszínen fizetendők.

 

3.

Az ingyenes beszerelési ajánlat 2005. április 30-ig érvényes. Az említett időpont után beérkezett beszerelési és üzembe helyezési igényeket nem áll módunkban teljesíteni az ingyenes beszerelési tájékoztatóban szereplő feltételekkel.

 

4.

 A készülékek ingyenes beszerelészi tájékoztatóban feltüntetett feltételekkel történő beszerelését és üzembe helyezését a egisztrációt követően 30 napon belül vállaljuk.

 

 

Ennyi, amit éredemes tudi. A tartó konzol ára, attól függően milyen magasra kell szerelni 8-13ezer HUF között van.

Mi  is most vettünk Dimarson klímát Kb. 3 hetet mondtak mire be tudják szerelni Bp-en. :)

 

Üdv:

Gerdei

halford Creative Commons License 2004.09.26 0 0 2019
Pontosan!! Ez a háttérvilágítási "örök hiány" elképesztő. Nem is értem, hogy miért nem veszi akármelyik magára vmit is adó adó cég, ennek a baromi nagy' promlémának a megoldását.

Érdekelne is a T.szakértők véleménye, hogy ez a két ledes nagy technikai alakítás, miért is hiányzik a távirányítokból.

Én sem szarozom vele egyébként: az irányító az ágy fölött, még kartávolságra van a falon, és be van lökve mondjuk 23 celsiusra vmint alacsony fokozatra este. Ha netán kell, akkor ki-be kapcsolom éjjel és kész:-))
Előzmény: gergo9 (2018)
gergo9 Creative Commons License 2004.09.26 0 0 2018

Ha már a midea programozási hátrányainál tartunk, elég "80-as évek", hogy "t-" időket kell megadni.

 

Magyarul: Ha most pl. 14:00 van és azt szeretném, hogy 15-kor kapcsoljon be és 16-kor ki, akkor úgy kell megadni a gépnek, hogy az "on" 60 perc múlva, az "off"120 perc múlva legyen. De a t...m fogyja számolgatni nyári estéken 21:42 kor, hogy hány perc múlva lesz éjjel 1:00 óra. (a gépem 2 éves, de lehet, hogy az újakon ez már máshogy van)

 

A másik ami nem csak midea jellegzetesség, az a távkapcsoló háttérvilágításának a hiánya. Pedig éjszaka jól jönne, detto TV távirányítók (term.kiv.prémiummárkák)

 

2-3db 20 Ft-os leddel meg lehetne oldalni az egészet...főleg kínában, ahol még az is világít ami nem. :-)

Előzmény: halford (2017)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!