Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.06 0 0 1474

Régen( az átkosban) a tűzrendészeti előírás ilyen esetben az volt.

Füstcső átmérő kétszerese a hővédő lemez szélessége. Faltól 5 cm-re felszerelni a füstcső teljes hosszában párhuzamosan a füstcső vonalával.

Hát lehet hogy hülyén hangzik de így szólt, és jó is volt.

A lemez alumínium volt.

Előzmény: chevallier (1469)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.06 0 0 1473

Azt hiszem már írtam, hogy a pelletes fűtőberendezések (EDILKAMIN) nem turbós berenedezések a szó klasszikus értelmében. Itt a füstgáz motor, illetve az általa hajtott ventillátor szerepe az, hogy "kisegítse" az égésterméket (füst) illetve "besegítse" az égéshez szükséges levegőt a tűztérbe(ből)!

Tehát, ha a füstgáz hőmérsékletet lehűtöm oly mértékig, hogy az önáramlási energiáját elveszti, azonnal füstgáz torlódást idéz elő. Ezt ha a kémény (füstelvezető) hossza meghaladja a 3,5 - 4,5 métert könnyedén elérhetjük egy szigeteletlen külső kémény esetében. Pl.: ezért nem lehet "kondenzációs" pellet fűtőberendezést készíteni. Hihetelen ugyan, de ezt is megpróbálták a fejlesztők, de "nem jött be"!

Előzmény: Törölt nick (1471)
Jesu Creative Commons License 2009.02.05 0 0 1472
Szerintem semmi gond nem lehet, ha 40-50 fok alá nem hűtöd. No meg kell kis elektronika és egy szünetmentes, ami biztosítja, hogy áramszünet esetén ne hűtse, és azonnal leállítsa a kályhát normál módon. (szünetmentes azért kell, hogy le is fusson shutdown)
Előzmény: Törölt nick (1471)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 1471

Sziasztok!

 

Ecoidro pelletkandalló forró füstcsövének a hőjét szeretném felhasználni a rekuperátorom friss levegőjének az előmelegítésére cső a csőben módszerrel, term. a belső cső a 8centis füstcső. Lehet baj abból, hogy némileg lehül a füstgáz, vagy valami egyéb probléma?

 

 

chevallier Creative Commons License 2009.02.05 0 0 1469
Sziasztok

Egy lambéria falat szeretnék megóvni a hőtől, ugyanis a füstcső elég közel van hozzá. Kérdésem, hogy alukasírozott kőzetgyapot megoldást jelent-e alus felével a füstcső felé? Így az alus fele 5-10 cm-re lenne a csőtől.

Üdv
au rora Creative Commons License 2009.02.05 0 0 1468
KÖSZÖNÖM!
Előzmény: Törölt nick (1462)
komcsa Creative Commons License 2009.02.04 0 0 1467

Kitzoli, köszi az infót és mindenki másnak is!

Előzmény: Törölt nick (1461)
komcsa Creative Commons License 2009.02.04 0 0 1466

Pellet info,

a mai napon szomorúan éreztette hatását az árfolyam mizéria, 47 Ft-ért vettem amit 1 hete 42-ért mértek. :-(

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.04 0 0 1465

Aki keres az talál.

És ez csak a kezdet.

Ezek hozzáférhető adatok, melyeket feltesznek a szervíz honlapjára. És ez így korrekt. Sztem! :), :)

Előzmény: Jesu (1463)
Axióma Creative Commons License 2009.02.04 0 0 1464
Kiegeszites: ha nem surgos, akkor Construma... de pl. a Drazice is eleg hasznalhato aron van a naplopo.hu-n.
Előzmény: Törölt nick (1461)
Jesu Creative Commons License 2009.02.04 0 0 1463
Örömmel konstatálom, hogy kezdesz "liberalizálódni" szerviz-infó ügyben. ;)
Előzmény: Törölt nick (1459)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.04 0 0 1462

http://www.gazesmas.hu/download/Kemeny_rajz.pdf

http://www.gazesmas.hu/download/Bekotes_ECOIDRO.pdf

http://gazesmas.hu/download/ECOIDRO.pdf

 

Ezzel már elindulhat a gondolat.

És egy kéményépítő, aki "hallott" már ilyet. 30/2716311

Előzmény: au rora (1460)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.04 0 0 1461

Szia!

 

A következő címen találsz elég sok puffertartályt ami jó lehet Neked. Az én infóm szerint a legjobb árakon forgalmaznak. http://www.permanent.hu/index.php

Előzmény: komcsa (1447)
au rora Creative Commons License 2009.02.04 0 0 1460

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék. Nagyon rágyorsultam erre a pellet-fűtésre! A falamban 11 cm átmérőjű kéményüreg van, ami ugye bőven jó lehet pelletfűtéshez. Már felhívtam két kéményest. Az egyik tőlem hallott először erről a fűtésről amásik azt mondta nem vállal ilyen kéménybélelést mert a pellet iszonyatosan kormol és félévente jöhetne garanciában kéményt tisztítani, viszont nem is ajánlja ezt a pellet-fűtést. Egyrészt azt kérdem ez igaz-e valamit tudot-e dél-Buda, Budaörs vonalon olyan kéményest aki tudja és érti miről van szó4 A privát emil címem nyilvános.

Nagyon köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.03 0 0 1459

"A szervizesek mintha atom titkok őríznének, semmi infó kiadás! "

 

Tisztelet a kivételnek! :)

Előzmény: komcsa (1458)
komcsa Creative Commons License 2009.02.03 0 0 1458

igen, Én attól tartok, hogy vmi hiba üzenet fog jelentkezni és bedől az elmélet.

Marad a tovább gondolása a problémának.

Kipróbálom este, leállítom a szivattyút (biztosítékot lekapcsolom) és meglátom a reakciót. Majd írok!

 

A szervizesek mintha atom titkok őríznének, semmi infó kiadás!

Előzmény: Törölt nick (1457)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.03 0 0 1457

"Elméletileg lehet állítani az 53 C-okos határt, de egyelőre nem javasolja mert hatással lehet más beállításokra is."

 

Na erről mondhatott volna többet is!

 

"Javaslata első körben, vegyek a pufferbe egy tartály termosztátot, amit közvetlenül bekötök a szivattyú vezetékére. A termosztáton beállítom a kívánt hőmérsékletet pl.: 65C és amikor eléri ezt a hőmérsékletet lszakítja az áramkört a szivattyú leáll, ahogy a kazán érzékeli a vízhő emelkedését automatikusan lekapcsol,"

 

Igen, leáll. Valószínűleg kiáll hibára és küld neked egy víz túlmelegedés üzenetet.

Nem gondolom, hogy ez jó megoldás.

 

A   "hiszterézis" a hőfokváltozásra történő reakció idő, illetve hőmérséklet különbség. És azt kell ilyenkor figyelned, hogy mennyi is az az idő, amig a tartályod vízhőmérséklete ennyit csökken. Mert a hibára kiállt berendezésbe hiába kapcsol vissza a termosztát.

Előzmény: komcsa (1454)
Érdrobi Creative Commons License 2009.02.03 0 0 1456

Lehet kapni olyan termosztátot a pufferba, aminek a nyitását ill. a zárását ( az előremenő vezetékbe kell bekötni ami a pufferba megy) lehet szabályozni ( hőmérséklet min/max. illetve idő intervallumot is be lehet állítani ) és ettől függetlenül szabályozhatja a kazán a keringetőszivattyút a saját igénye szerint.

Csak egy ötlet volt !

Előzmény: komcsa (1454)
Érdrobi Creative Commons License 2009.02.03 0 0 1455

GlobalStone Mo.Kft. Páty, Erkel F.u.

A honlapján minden információt megtalálsz.

Előzmény: Demcsi (1453)
komcsa Creative Commons License 2009.02.03 0 0 1454

Sziasztok!

 

Beszéltem a hivatalos beüzemelővel a hőfok szabályozással kapcsolatban (Biodom VS Puffer) :-)

Elméletileg lehet állítani az 53 C-okos határt, de egyelőre nem javasolja mert hatással lehet más beállításokra is.

Javaslata első körben, vegyek a pufferbe egy tartály termosztátot, amit közvetlenül bekötök a szivattyú vezetékére. A termosztáton beállítom a kívánt hőmérsékletet pl.: 65C és amikor eléri ezt a hőmérsékletet lszakítja az áramkört a szivattyú leáll, ahogy a kazán érzékeli a vízhő emelkedését automatikusan lekapcsol, viszont úgy érzékeli, hogy a szivattyú még dolgozik. Amint a pufferben lévő víz hőmérséklete lecsökken 65 alá...

(nem tudom mekkora határ között mozog, találtam egy honeywell termosztátot, ezekkel az adatokkal a 4-10 jelenti a kapcsolási hiszterézis adatot. Mit is jelent ez?)

L6188A2002

25…95°C

4…10

SPDT

Külső gomb

...akkor újra zárja az áramkört és a szivattyú beindul.

A termosztát elhelyezését az alsó szegmensbe javasolta, így a fenti részeken kb. 5-10 fokkal lenne melegebb a víz hőmérséklete.

 

Nos, remélem érthetően ecseteltem a hallotakat és várnék némi reflektálást erre a megoldásra.

 

 

Köszönettel:

Kom

Demcsi Creative Commons License 2009.02.03 0 0 1453
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Székesfehérvár vagy Budaörs környékén tudtok-e pellet beszerzési helyet?
A praktiker már nem forgalmaz, mert mint mondják vége a szezonja!!!???(szerintem nem normálisak. Neten rendeltem, de nem szólnak ám vissza, hogy kb Szeptemberig nem lesz)
A Baumax ahol idáig vettem, szintén nem tart jelenleg. (Érdekesek, mert Szfváron és Budaörsön is jó darabig nem volt, ugyanekkor pont Debrecenben dolgoztam és beugrottam a Baumaxba, ahol hegyekben állt.Vettem is amennyi befért az autóba)

Találtam a Pellet HU Kft.-nél Dunaharaszti környékén, de szívesen utaznék kevesebbet ha lehet.

A segítő hozzászólásokat tisztelettel és előre is köszönöm.

Érdrobi Creative Commons License 2009.02.03 0 0 1452

Menj fel egy napkollektor rendszert forgalmazó cég honlapjára és meg fogod látni, hogy milyen sokféle variációjú puffereket lehet kapni ( több hőcserélő lehetőség 1 tartályban ) ! Nagyon jó hőszigetelésük van, még nyáron sem lehet érezni a meleget az oldalán 60-80 C esetén.

Üdv

Előzmény: komcsa (1447)
Axióma Creative Commons License 2009.02.03 0 0 1451
Van tartaly a tartalyban tarolo, de az csak akkor jo, ha a kazanmentes napokon mar erosen sut a nap. Ugyanis hmv-t csak a puffer felfutesevel tudsz csinalni... rossz szigetelesu hazon meg igaz is lehet, jobb hoszig. eseten mar gyanus, hogy hosszu lesz az atmeneti idoszak, amikor szenvedes van hogy induljon-e a kazan, meg felesleges vesztesegek.
Előzmény: komcsa (1447)
andrago_ Creative Commons License 2009.02.02 0 0 1450
Nem értem. Túl árnyalt a hasonlatod. Gyermeteg? Miért ne lehetne mérlegelni, hogy nekem mennyire drága az időm? Konditerem helyett lapátolni fogok. Jól megmozgat...

Mellesleg hét ugyanolyan komfortot nyújtó fűtési rendszert igenis így kell összehasonlítani: kiszámolom a beruházás, működtatés, karbantartás költségeit, amit szembeállítok a jelenlegi rendszerem költségeivel. Nyilván van néhány bizonytalan tényező, pl. az energiaárak, de a jövőre vonatkozó árakat egyész jól lehet prognosztizálni, mivel minden folyamat exponenciális :)))
Előzmény: Törölt nick (1443)
andrago_ Creative Commons License 2009.02.02 0 0 1449
"Átlag felvett elektromos teljesítménye:250-300 W"

Ott van az a bűvös szó, hogy átlag. Nyilván nem arra gondoltam, hogy a begyújtásnál felvett/leadptt 1,1 kW fogyasztás érvényes 24 órában. Szóval szerintem itt a fűtési idény során adódó átlagra céloz az illető.

Igen, egy gázkazán is fogyaszt áramot. Nem vitatkozni akarok, csupán a költségeket számba venni. Csak úgy lehet logikus döntést hozni. Mérlegelni, hogy megéri-e a + ráfordítást és beruházást...
Előzmény: norbert 5 (1439)
andrago_ Creative Commons License 2009.02.02 0 0 1448
Ezzel vitatkoznék.
A puffer fűti a kazánházat, ami veszteség. A puffer pénzbe kerül. Nem működik örökké. Ezeket is figyelembe kell venni, nem? Persze fontos az is, hogy ne fűtsük túl a lakást, mert az is veszteség...
Előzmény: Törölt nick (1444)
komcsa Creative Commons License 2009.02.02 0 0 1447

Szia!

A puffer még a vegyetüzelésű kazán miatt volt, ezzel elkerülhető, hogy túlfusson a rendszer! A buderus-nál is össze állítattam egy ajánlatot, régebben (Nep-2008 pályázathoz) és Ők is javasoltak puffert. Annyiból hasznos meglátásom szerint, hogy egyrészt nem 20 fokról indul a víz melegítése másrészt, pedig biztonsági funkció.

Az utcánkban lakik egy házaspár, egyszer kirobbantotta a falból a fűtéscsövet, mivel az asszony megpakolta a kazánt, nem tudta hova leadni az energiát és felforrt a rendszer.

 

Igazából a pufferben tárolt víz hőfoka 53-55 fok körül van, így  ha a  keringető szivattyúk valamelyike beindul (a kazánnak kell 5-30 perc mire teljesen beindul) egyből meleg vizet szállít és azonnal meleg  radiátor. ezt addig tudja tartani amíg a kazán fel nem fűti a vízet erre az értékre.

 

Be akarok szerezni egy HMV tárolót is, mivel jelenleg villany bojlerrel van megoldva a használati melegvíz. Nem tudom létezik-e olyan kombi tartály ami 3in1 funkcióval bír. Tudom, hogy van tartály a tartályban, de nem tudom 1 tartállyal megoldható lenne-e a használati melegvíz (napkollektorral nyáron, pellet kazánnal télen+napkollektor rásegítés) és ezen felül fűtési pufferként is működne.

Vélemények?

 

Üdv,

Kom

Előzmény: norbert 5 (1428)
Érdrobi Creative Commons License 2009.02.02 0 0 1446

Üdv Érdeklődők !

Valaki leírhatná már konkrét adatokkal és pontosan, hogy pellet kazán esetén, hagyományos radiátorokkal és 500l-es puffer-tartállyal ( esetleg napkoli rásegítéssel ) milyen vezérlést, hőfokszabályzót, más szelepeket vagy valami más kütyüket, hogyan és miként kell beépíteni a rendszerbe úgy, hogy ha nem is tökéletesen, de a leghatékonyabban működjön és ne cirkuláljon feleslegesen a keringetőszivattyú. Figyelembe véve, hogy a kazánt is tudom programozni napi és heti ciklosakra bontva, illetve a szobatermosztátot is hasonlóan.  Itt olvastam már mindenféle véleményt, hozzászólást, de valaki rendszerbe szedehetné aki nagyon ért hozzá, mások okulására. Még egy kérdés, ha a kazánból a füstcső kimeneti csonkja 80 mm-es, akkor végig ezzel az átmérővel vihetem fel a tetőig, vagy csak addig mig kiviszem a falon túlra és onnét már 150-180 mm-est kell használnom? Itt most a huzatszámításokba nem akarok belemenni !

Üdv Érdrobi

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.02 0 0 1445
Igaz. Ezt kifelejtettem.
Előzmény: Törölt nick (1444)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.02 0 0 1444
Nem csak a napkoli, hanem egyéb dolgok miatt is lehet olcsóbb a pufferes fűtés:
Ha a kazán/kandalló optimális (legmagasabb hatásfokú) működési hőmérséklete magasabb mint amit a pl padló vagy falfűtésben fel lehet használni.
Előzmény: Törölt nick (1443)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!