Keresés

Részletes keresés

Qqberci Creative Commons License 2011.03.12 0 0 164

Ez egy klasszikus analóg hangszer. Kritikus pontja az YM252 - YM253 top oszci, ha ezek elszállnak, igen nehéz pótolni őket.

Előzmény: hetoaat (163)
hetoaat Creative Commons License 2011.03.12 0 0 163

köszi!

 

szóval ez az analog subtractive dolog azt jeleni, hogy inkább a szintik felé közelít és nem mozgó alkatrészekkel történik a hangkeltés?

Előzmény: Qqberci (162)
Qqberci Creative Commons License 2011.03.12 0 0 162


Yamaha CP - 30 Specifications

  • Type: Synth/ keyboard/
  • Synthesis Type: Analog subtractive
  • Polyphony:
    • Max: 76 notes
    • Typical in use:
  • Multi-timbral (number of parts): 3
  • Oscillators per Voice :
    • Min : 1
    • Max : 2
  • Controllers : 1
  • Effects :
    • Number of FX units : 1
    • Number of different effects : Tremelo
  • Keyboard :
    • Number of Keys : 76
    • Can send on 0 simultaneous MIDI channels
    • Responds to : velocity,
    • Sounds can be split by :
  • Memory :
    • Patches : 4
    • Performances :
  • Inputs and Outputs :
    • Number of Audio Outs (excluding Phones) : 3
    • Number of Audio Ins : 0
    • Number of MIDI Outs (excluding Thru) : 0
    • Number of MIDI Ins : 0

Comments about the sounds :
Your classic electronic piano sounds from the late 70's with clav and harpsichord.

 

Gyártási éve:1978...

Előzmény: hetoaat (161)
hetoaat Creative Commons License 2011.03.12 0 0 161

sziasztok!

 

nemrég találtam meg ezt a fórumot, és sok hasznos infót találtam itt. lenne viszont egy kérdésem: jó áron hozzá tudnék jutni egy yamaha cp30-ashoz, viszont nagyon kevés infót találtam róla...

abból a néhány videóból amit youtubeon találtam azt szűrtem le, hogy hangilag kb a rhodes és a clavinet között van (bár nem szeretek így hasonlítgtni) viszont a működéséről, felépítéséről nem találtam semmi infót, azon túl, hogy analóg hangkeltésű...

tehát  azt kérdezném, vki tud-e infókkal szolgálni róla, vagy akár személyes tapasztalatokkal is?

köszi!

trambi Creative Commons License 2011.01.01 0 0 160

Boldog Uj Évet kivánok minden billentyüs hangszert használónak

 

tehtube Creative Commons License 2010.10.20 0 0 159
Én is állványért kiáltottam föl! :-)
Előzmény: trambi (158)
trambi Creative Commons License 2010.10.19 0 0 158

Nekem pl tetszik, gratulálok, a kamera mannak külön hogy egy  tengeri utazás élményét adta nekem :P

 

Előzmény: bazookabill (157)
bazookabill Creative Commons License 2010.10.17 0 0 157
Szóval itt a link :)

http://www.youtube.com/watch?v=RryvrNZpc4A
bazookabill Creative Commons License 2010.10.17 0 0 156
Üdv!


Weltmeister Claviset akcióban!

Doktor Csoport muzsikál.
trambi Creative Commons License 2010.10.16 0 0 155

szia

 

Roppant egyszerüen, irsz egy mailt a bp1238@gmail.com - ra és hogy mire is lenne szükséged és válaszolok.

A ragasztást két komponenses fa müanyag ragasztására alkalmas epoxi ragasztóval javasolnám , de van ha kell billentyü is van külön eladó   

És igen reszelövel lehet hangolni , jó szorakozást.

Előzmény: CrashDive (154)
CrashDive Creative Commons License 2010.10.15 0 0 154
Szia,

Jaj de jó,
megvettem ugyanis a hangszert és hát roppant sok javitanivaló van rajta.
Az biztos hogy legalább egy-két pengető egységet megvennék,(meg a közben felmerülő egyéb tételekből) hogy szervezzük le?
Az elektronika állapotáról még semmit sem tudok, most próbálok DIN csatit szerezni hozzá hogy kipróbáljam.
Kérdés: egy két billentyün elvált a müanyag fedlap a fától, ezt milyen ragasztóval lehet megtámadni?
Ezen kivül a mély "lemezek" roppant mód el vannak hangolódva, ezeket lehet ugy hangolni mint a pianetet, "megreszelve" a lemezt?
http://www.youtube.com/watch?v=8FKmsIGP3mg




Előzmény: trambi (153)
trambi Creative Commons License 2010.10.13 0 0 153

Szia

 

Minden öreg hangszer egy idözitett bomba, valami mindig el tud romlani benne,

de javitható, ellentétben az uj csoda hangszerekkel melyek gazdaságosan nem  Ezen készülékekben  a negyven-50 év alatt elögedik az elemtartó müanyag a tranzisztorok be "zajosodnak" a pengetök a rossz beállitás miatt eltörnek stb

 A pengetö egységet nem igazán tudod javitani , mert a tartó bakelit

eltörik, de pl nekem is van eladó, de elektronika, billentyü is  , tehát majdnem minden..

Nagyon jó hangszernek tartom, és a 60as években készült filmekben sokszor hallható a jellegzetes hang .  

Előzmény: CrashDive (152)
CrashDive Creative Commons License 2010.10.10 0 0 152
Sziasztok,

Claviset 200 vásárlás előtt állok, van valami jellegyetes hibája ami ha fennáll, akkor nem érdemes megvenni, mert nem tudom(vagy csak aranyáron ) pótolni/javitani?
Pl ennnek a "pengető"-it lehet reparálni?

Köszi.
billgab Creative Commons License 2010.09.14 0 0 151
Nana, azért nem azt mondtam hogy szarság Rhodes-ot javítani... Ha tényleg az lenne, akkor nem azt csinálnám pl. most is :)

Amúgy a húzószalagok normál esetben megegyező hosszúságúak és bizony a tompítóglídek óvatos görbítésével lehet beállítani, nem gányolás a dolog, így van kitalálva.
Előzmény: trambi (146)
Náitszirk Creative Commons License 2010.08.23 0 0 150
Köszi az infókat!
Előzmény: trambi (149)
trambi Creative Commons License 2010.08.19 0 0 149

Szerintem a problémát az okozza hogy a billentyüt, és a tompitó filcet tartó alu nyelvet összekötő textil szalagok  nem egyforma hosszuak, vagy nem gyáriak/láttam

már nagyon frappáns gatya gumival is potolni/ és igy nem egyformán mozognak

Kicserélésük után , a felülröl leszoritó aluminium sin állitó csavarjával tudod beállitani az optimális "kitartás", tompitás állapotot. A lemezek elhajtogatása nem célszerü...

 

Előzmény: Náitszirk (148)
Náitszirk Creative Commons License 2010.08.04 0 0 148
Nagyon köszönöm a választ. Egy darabig nem voltam gépközelben, ezért írok csak most. A múlt évezredben egyből a megvásárlás után rendbeszedettem szakemberrel Pesten a hangszeremet és az eredmény olyan lesújtó volt, hogy otthon végig kellett állítani az egészet. Ha jobb tapasztalatom lett volna a "szakemberekkel", eszembe sem jut, hogy magam csináljam a reparálást.
Lenne még egy tiszteletteljes kérdésem. Azt szeretném megtudni, hogy kell beállítani a visszaengedett billentyűk tompítását, hogy a billentyű felengedésekor egyből vége lehessen a hangnak. Gondolom, nem a filceket tartó aluminium nyelvek hajtogatása az üdvösséget hozó megoldás.
Előzmény: trambi (146)
ozjo Creative Commons License 2010.07.30 0 0 147
Szia!
...hát igen, amikor ezek a hangszerek készültek még a szakemberek nem az élethosszig tanulás jegyében 2 hónap alatt váltak "szakmájuk" mesterévé, aztán egy év múlva újabb szakmája lesz és így tovább, ami a piacnak kell, leginkább üzletkötő meg ilyenek, mondjuk marketing manager, hogy csak a legszebbeket emeljem ki. A régi szaki bármennyire is ki volt zsákmányolva adott arra, hogy az Ő keze alól ne kerüljön ki sz@r. Ezt én is nagyra becsülöm, vonzódom ezekhez a tárgyakhoz, mert ahogy írod érzem benne a szellemi kincset.
Ez van...
Előzmény: trambi (146)
trambi Creative Commons License 2010.07.30 0 0 146

szia

 

a kérdésedre a választ ezen a honlapon megtalálod http://www.vintagevibe.com/c-6-rhodes-parts.aspx

A javitást pedig videoval itt http://www.youtube.com/watch?v=zUNQZuBX8Sk

A gonosz szól belölem , hogy a bekötött kezü reparátor nem jó omen ...

Ha meg profit keresel/hangszer javitot/ akkor olvass vissza itt a fórum kezdetén

néha hozzászólt a kollega  hogy mekkora sz@rság ezeket a hengszereket javitani

Saját véleményem , hogy azért ennek ellenére elég sikeres lett ez a hangszer....

 

más

 

szia OZJÓ

 

Gratulálok a nem is kicsi gyüjteményedhez, azért a Ratkó korszak /azt hiszem te is

ehhez tartozól/ gyermekeiben, beleivodott egy bizonyos tisztelet a tárgyak iránt,

a tárgyakban rejlö munka megbecsülése. Ez lassan biztosan az uj generáciokból

kinevelödik. Ez van , éjen és virágozzék a fogyasztói társadalom, éljen a megbonthatatlan profit hajsza....

Előzmény: Náitszirk (142)
ozjo Creative Commons License 2010.07.29 0 0 145
Bocsi a két hozzászólásért, az egyiket sokáig lenyelte a rendszer, csak a második megjelenésekor jött elő. HMMM.
Előzmény: ozjo (144)
ozjo Creative Commons License 2010.07.29 0 0 144
Köszi, fantasztikus ötletekkel rukkoltak ki annak idején.
OFF:(mert ez már digitális, bár kb. 50 kiló) vagyis egy Kawai PV 30-al vacakoltam, rettenetesen csúnya fizikai állapotban került hozzám (törött billentyűk sokasága, stb.), de már mindenki szól rajta. Most ez az új játékszer. Egyszerű mint a faék, de egész jó gyakorolni.

Bár ez még a felújítás előtti állapot
Előzmény: trambi (141)
ozjo Creative Commons License 2010.07.29 0 0 143
Köszi, fantasztikus dolgokat tudsz elővadászni!
Előzmény: trambi (141)
Náitszirk Creative Commons License 2010.07.28 0 0 142
Sziasztok!
Új vagyok ezen a fórumon és a segítségetekre lenne szükségem. Van egy régi Rhodes Mark I-esem aminek szeretném felújítani a kalapácsvégeit. Szerintetek honnan lehet/érdemes megvenni az ehhez való gumikat kompletten? Még azt szeretném megtudni, hogy egy ilyen javítószett mennyibe kerül.
trambi Creative Commons License 2010.07.28 0 0 141

szia

 

Hangkeltése elektronikus, analóg.Mechanikailag, a yamaha cp30ra hasonlit legjobban.  A zongora sztereo hatását  ugy oldották meg hogy minden hangot két különbözö  önálló oszcillátorral ,állitanak elö és azokra különbözö effekteket lehet tekerni különbözö idöbeli késleltetéssel . Jópofa dolog ,hogy egy burkoló görbe generátoron keresztül is  át lehet engedni a különböző zongora hangzásokat amitől

 a 80-as évek fankys hangzása is kitekergethető a készülékből

Van azon kivül egy az olasz orgonákra jellemzö "slalom" effekt is , ami nélkül meglehetne lenni, de hát hamár benne van...

Billentyüzete sulyozott nagyon kellemes billentésü, azért nem lett igazán ismert

mert nagyon kevés készült belöle

 

Előzmény: ozjo (140)
ozjo Creative Commons License 2010.07.28 0 0 140
Trambi, tudnál közeli képeket feltenni a kezelőszervekről?
Ilyet még nem láttam, pedig 17 billentyűs hangszerem nekem is van, és ebből 7 db 2 manuálos. Egyszer megmutathatnád a gyűjteményedet.
Üdv: ozjo
Előzmény: trambi (138)
tehtube Creative Commons License 2010.07.26 0 0 139
Fantasztikus! Létezett ilyen? Kalapácsos vagmint a Rhodesok?
Előzmény: trambi (138)
trambi Creative Commons License 2010.07.26 0 0 138

Hátha olvassa ezt a topikot  is valaki ....

 

Elkészült a restaurálása egy Német wersi pianostar T2000 nek, mely nem csak elsö látásra hasonlit Rhodes  mark 2 es zongorákra, hanem hangjára is. érdekessége

egy burkológörbe generátor, amivel  igen "veszett" hangokat lehet kicsiholni a hangszerből

 

 

 

 

 

 

 

trambi Creative Commons License 2010.06.14 0 0 137

Az utápotlás, az ötödik évét taposó keresztgyerek, már nagyon komolyan nyaggatja

a fender zongorát, hamarosan feléri a hammondot is ....

 

tehtube Creative Commons License 2010.05.31 0 0 136
Ez nem semmi! Lelki szemeimmel már vizionáltam a kétmanuálos Rhodest, ahol a fölső manuál természetesen elektronikus. Vaamiféle szintetizátor, villanyorgona...
Előzmény: trambi (135)
trambi Creative Commons License 2010.05.31 0 0 135

Oszt hát készitették igy is a Rhodest  , itt legalább a lábaddal biztos hogy rugdoshatod a kezelő egységet , és az is maradandó élményeket  okoz...

 

 

 

 

Az ami biztos, amikor a CBS betette a "lábát" a Fenderbe  és a Rhodesba  is

maradandó változásokat hozott ...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!