Hmm...A tervekből lesznek az eredmények..és nem hinném, hogy egyes gyártók örülnének, ha egy új anyag (ami lehet jobb és olcsóbb mint az övék) kerülne a piacra ...azzal csökkenne a saját vevőkörük, mert ma anyagias világban...
A mai anyagias világban, meg minden aljas módszert bevetnek, hogy megpróbálják ellehetetleníteni a másikat, akik esetleg az ő üzleti érdekeit sérthetik...
Ennyit a konkurenciáról....
Úgy, hogy ne akard már nekem bemagyarázni milyen is ez a világ....
A szabadalmi adatbázisokban, hol máshol. Kérdésed tudatlanságodat jelzi, már ne is haragudj. Ezek teljesen nyilvánosak, te is szabadon utánanézhetsz az EPO, WIPO és az MSZH adatbázisaiban... És mellékesen ha lenne szabadalmuk és ÉMI engedélyük, nyilván annak a másolatát tennék fel a honlapra, nem egy jelentőség nélküli levelet meg egy kérelmet, amit még nem bíráltak el.
A lényeg éppen az, hogy nem tervekről beszélnek, hanem szabadalomról, holott nincsen rá szabadalmuk, és felhasználható építőanyagról, holott nincs ÉMI engedélye, ezért nem használható fel ház építésére. Ez egészen világosan és egyértelműen megvalósítja a fogyasztó megtévesztését.
Velem próbálhatsz vitatkozni, csak sajna jogász vagyok, és pontosan tudom, miről beszélek. Veled ellentétben...
Én nem így tudom..annál a bizonyos technológiánál a gyártó sem teszi előfeltételnek a gépi szellőztetést..sőt... Az, hogy a hagyományos építésű épületek kapnak egy külső hőszigetelést, ma már természetes. Az viszont már nem, hogy egy épületet állandóan szellőztetni kell (akár kézi, akár gépi megoldással)...Akkor ki a környezetszennyező?
A tégla építésű szerkezeten keresztül egy bizonyos mennyiségű pára eltud távozni, az általad említett technológiánál mennyi is?.
Én nem vagyok híve a "jól légzáró" nyílászáróknak, nem is építeném be a saját lakásomba (voltak is vele gondok ezért találtak ki különböző megoldásokat rá (a légzárás miatt).
Ami nekem szimpatikus: hagyományos építési forma+keményfa nyílászárok.
OFF 1. a szellozteto rendszernel jobban nem tudsz szelloztetni, ez minden jol szigetelt (pontosabban jol legzaro) haznal ma mar gyakorlatilag elofeltetel 2. jol ertem, te az EPS-be csomagolt teglahazat se fogadod el? Maradsz max. 0,44-nel? Kornyezetszennyezo...
Szerintem ne vitázzunk a veklán...nekem van egy álláspontom, másoknak erről más a véleménye..én kivárom, a gyártás kezdetét, majd utána bántom vagy dícsérem őket...
"..pedig szoktam vadászni..." ha már ilyen nagy vadász vagy. Tudod-e minek a vadász szezonja kezdődik szerdán?
Egyre jobban az az érzésem, hogy te is úgy állsz most ehhez a VEKLA témához mint az egyszeri autós aki hallja a hírekben, hogy egy ámokfutó szembe megy a forgalommal mire az felkiállt, hogy "mi az hogy egy, mind !" De tudod mit legyen neked igazad !
Juj én állandóan mellé lövök?:):)...ahogy írtad, a neten mindenki azt állít, amit akar....ha akarom elhiszem, hogy odamentél, ha akarom nem...., de szerintem nem....az idézeted előzményeit meg olvasd el...ez megint csak téged minősít, ha kicsippentesz egy mondatot és az előzményét nem idézed...
pff..Mellé-lőttem?..pedig szoktam vadászni...nem baj, remélem, holnap/ma még kisüt a nap..
A fórum reakciója?, mire? az igazságra?, én kötözködöm?.inkább fordítva...persze, ahogy írod is, a fórum összetart és megakarjátok egymást védeni...de, ahogy ez folyik, az nem engem minősít..
Ezzel megint mellé lőttél ! Az általad összehangolt támadásnak vélt dolog egy természetes reakció a hozzászólásaidra a fórum részéről. Mi azért máshol is szoktunk írogatni veled ellentétben - és nem állandóan kötözködni.
Megint mellé lőttél ! Már előbb írtam a Construmán vettem a fáradtságot és odamentem hozzájuk - az eredményt látsd lentebb. Ez azt hiszem több mint csak felhívni őket. Szakmaiságról: szerintem te kezdtél vagdalkózni vele. Amennyire te itt szakmai voltál eddig annyira én is az voltam csak én nem állítom magamról, hogy szakmabeli lennék. A lenézésről egy idézet tőled: " ..... Olvastam más topikban mivel foglalkozik (legó házak építtetésével, aminek a technológiáját nem akarom minősíteni), ...... "
Sok a mellé-beszéd...vedd a fáradságot, a pénzt és kérdezz tőlük... Nem magyarázkodni kell, azt a legegyszerűbb a net mögé bújva... Egyikőtöknek sincs mersze önmagát felvállalva eléjük állni.. A gyanúd meg téves...
Nincs itt lenézve senki...véleményem, hogy én nem szimpatizálok azzal a technológiával. Engem nem kell megítélni, ennek a topiknak sosem volt köze a szakmához!!!! De milyen szakmai kérdésekről is lehetne itt beszélni pl.veled?
Gyanús, hogy nem a konkurencia hangja hallatszik-e!!!!
Soós Zoltán a feltaláló fiával beszéltem. Engedelmével kértem, hogy az elérhetőségét ide beírhassam: 06-70/431-8102.
Semmi probléma a fogadtatással, nem tudom miért írnak olyat egyesek, hogy ez nem így van.
Elmondta, hogy bárki felhívhatja, szívesen fogadja a hívásokat.
Szóval kíváncsi leszek, innen hány ember fogja megkeresni.
Kíváncsian várom azon emberek hozzászólását, akik veszik a fáradságot és nem sajnálva 200-300ft-ot megteszik és felhívják, a-helyett, hogy bántják és rágalmazzák őket.
Itt a lehetőség, éljen vele minden érdeklődő."
Azt azért elfelejtetted velünk megosztani, hogy a kérdésekre milyen választ kaptál.
Mert a hivatkozott személy telefonszámát bárki megtalálhatta a VEKLA honlapján. Élek a gyanúval, hogy te esetleg éppen ő vagy. Még egy dolog bárki szakmaiságáról: a neten bárki lehet bármi - állíthatnám én is magamról, hogy mondjuk egyetemi professzor vagyok ( nem vagyok az ). Itt az alapján lehet valakit megítélni amiket beír, hozzászól. Tőled még nem sok szakmai beírást láttunk. Az EPS zsaluból épített házakról: előljáróban csak annyit, hogy én nem laknék valószínűleg ilyen házban, de nem nézem le azokat akik ilyet építenek maguknak. Neves építészek állnak a technológia mellé - nem minősíteném őket le emiatt.
Ja-Ja...ha te mondod biztos úgy van...de én inkább szeretem magam eldönteni, hogy mikor szellőztetek és mikor nem..., na és jobban érzem magam egy általam--és sok építész által is-- egészségesnek vélt környezetben..
Az, hogy milyen technológiával épített házban laksz, a saját döntésed.. Én saját részre más technológiát tartok jobbnak és előnyösebbnek. (Nem nézve egy bizonyos többletköltséget) Abból is építkeztem ezelőtt 12 évvel. -akkor a 38 N+F-re esett a választás-
Gondolom abban egyetértünk, hogy több hasonló technológia létezik a mai hazai építőipari piacon, melyekre a legjellemzőbb az, hogy tekinthetjük őket klónozott technológiáknak a saját maguk előnyével és sajnos hátrányával.
Itt megjegyzem ezeket a technológiákat nem akarom minősíteni, ezért nem írok róluk sem jót, sem rosszat. Viszont abban biztos vagyok, hogy te pontosan tudod, mik az elsődleges problémái.
Abban nagy mértékben tévedsz, ha azt gondolod, hogy nálam az a szempont, hogy szart adjak el, mivel nem foglalkozom ingatlan értékesítéssel.
Én mindig kommunikációra alkalmas a stílusom csak a te értelmetlen írásaid ami a szövegértelmezési hibádból ered váltanak ki belőlem keményebb hangnemet. Pl ,ki beszél itt egy technológiáról. Ha elmondom azt, hogy én is ilyen technológiával épített házban lakom akkor remélem felfogod ,hogy nem a laikusoknak akarom eladni a"szart". Lehet nálad ez a szempont.
Na látod, ez már kezd olyan stílus lenni, ami nagy-vonalakban kommunikációra alkalmas.
Ez való, hogy a papírral kitörölheti a valagát az, akinek nincs gyakorlata. (akár építész-, akár építő mérnök legyen az illető.) Egy bizonyos idő után, belelehet tanulni, ebben igazad van, de az építőipar nem 1 technológiáról szól.
Az a technológia, amivel te készíttetted a cs.házakat, nem a legjobb építési megoldás, ez az én véleményem. Értékesítésre, hozzá nem értőknek jó, és gondolom ez az elsődleges szempont, és ezért is érdeklődsz a vekla után.
Németországi cikkeket, gondolom már olvastál az általad alkalmazott technológiáról..
Ha értenél hozzá akkor a legóház is úgy épül mint a többi csak a falazat a különbség. Építettem téglából , ytongból, fából is és 2 házat felújítottam . A tervezéstől a kulcsrakész állapotig mindent én csinálok. Nem suliban tanultam meg de ez lényegtelen mert van olyan ember akinek mindenféle papírja van és nem ért semmihez csak jön a süket dumával itt a fórumon és bizonygatja ,hogy milyen fasza szakember.
A Topik nem rólad és nem rólam szól..ahogy arról sem, hogy ki-kinek segít vagy éppen nem.
Az, hogy értek-e az építőiparhoz?..nem..csak te értesz??...:):)..és még te el is hiszed magadról, hogy értesz hozzá???? Az hozzáértés, hogy felépítettél pár x technológiával készült házat?...végül kiderül, hogy még jogosultsági vizsgád is van..:D
Ezt elmondhatnád az Építész Kamarában, hogy te szakembernek érzed magad, mert felépítettél pár legó-házikót...Jót röhögnének rajtad..
Ismétlem önmagam:
"A DUMA az áskálódás, alattomos módon, névtelenül megy, de hogy felvegyék a kapcsolatot arra már senkinek nincs vér a pucájában.
Felkell hívni őket, bemutatkozni, hogy ez és ez vagyok erről a fórumról, ezzel a nickkel.
Ja értem ez már így ebben a formában nem megy a saját nevét/telefonszámát már senki nem meri felvállalni előttük...KORREKT EMBERSÉGRE VALL!!!!"
Nem fantáziálni kell, és különböző állításokkal áskálódni a másik háta mögött.
Őszintén szembe kell állni azzal, akit kritizálok.
Itt a lehetőség, miért nem éltek vele?..többek között te is...
Rólam lehet tudni mit csinálok, rólad semmit. Még az sem igazolódott ,hogy te értesz az építőiparhoz. Aki így áll hozzá és ilyeneket ír mint az fabatkát sem ért hozzá csak azt hiszi. Én sok embernek segítettem már itt a fórumon veled ellentétben. Szerintem ezzel le is zárhatom ezt az értelmetlen beszélgetést egy értelmetlen emberrel. "Páran, állandóan ugyanazt fújjátok..." Ebben az egyik te vagy és ha nem hiszed akkor olvasd el a hsz-eid.
Ne is törődj vele, beteg ember szegényke és neki mindegy gizike vagy gőzeke csak mondja a hülyeségeit és nem sértegetni akartam hanem leírtam a milyen ember. Valszeg igazat írtam mert nagyon megsértődött , "mindenkinek fáj az igazság" .:-)))))
Végszóként, mert ennek tényleg nem látom értelmét...
1. Nem vájkálok, csak szemfüles vagyok! Információt szerettem volna szerezni egy cégről, hogy megállapíthassam magamba, hogy mennyire tartom megbízhatónak.
2. Létezik, csak még a részemre nem...
3. Tervek, tehát nem nekem szól...
4. Buta vagyok, mert ugyan minek gondolkozok én még arról, hogy majd 1-2 év múlva milyen építési anyagot válasszak a min. 30 évre tervezett házamnak!
5. Akkor írom a szakmai részre is, hogy a K családnak semmi, de semmi köze az építőiparhoz!!!
6. Nem feltételezgetek, hanem találok! Használja egészséggel az alábbi linket: http://www.e-cegjegyzek.hu/info/page/ceginfo - Igaz, ehhez Önnek is megfelelő információval kellene rendelkeznie min. cégnévről / adószám / cégjegyzékszám. Engedje meg, hogy ezt a forrásomat ne áruljam el az Ön kedvéért.
7. Szerencsére engem a jövőben sem károsítanak meg, de továbbra is az a véleményem, hogy ezzel maguknak ártanak a legtöbbet!!!