Keresés

Részletes keresés

taormina001 Creative Commons License 2020.06.10 0 0 9867

Köszönöm az elismerö soraidat; nyugodtan keress, ha szükség van valamire, bár ez nálam is idény jellegü, és mindig igyekszem mihamarabb megszabadulni a fölöslegtöl, lehetöleg jó gazdát találva nekik, ami azonban egyre nehezebben megy.

Előzmény: MDmot 3020 (9863)
bombaba Creative Commons License 2020.05.16 0 0 9866

Nem hiszem, hogy rá vannak az én tippjeimre szorulva. 

De nem írom le, mikre gondolok a tippjeik alatt, amiket nem tőlem hallottak. 

Előzmény: Nobody1 (9865)
Nobody1 Creative Commons License 2020.05.15 0 0 9865

"(Még jó, ha..."

 

Nem kéne tippeket adni. Van így is éppen elég. :(

Előzmény: bombaba (9864)
bombaba Creative Commons License 2020.05.15 0 0 9864

Nem akarlak lelombozni, megvan az érdeklődés is, az adakozókedv is, csak épp a csere vagy adományozás feltételei változtak meg. Már rég megszűnt a max "2 kg-ig levélként küldhető" postai kategória, a postai csomagárak meg annyira felmentek, hogy akár drágább a küldés, mint a növény megvétele. 

Pesten kellene olyan  társaságot keresned, akikkel tudsz zöldségelni. Az ország távoli részével ez nem jön össze, mert az már nem gazdaságos, nem éri meg. 

(Még jó, ha adót nem kell befizetni a saját termékért.) 

Előzmény: taormina001 (9860)
MDmot 3020 Creative Commons License 2020.05.14 0 0 9863

Szia!

 

Ritkan nezek ra erre a topikra koszonom hogy eletben tartod. Illetve azt is hogy ennyire szeretsz adni novenyeket! Felemel engem! Ahol lakast berelek ott most kedvet kapott(nem a virushelyzet miatt hanem sajat oromuk vegett) a fele tarsasag hogy rendezzek a kornyezetet a tarsashaz korul ahol meg akad hely az egyik kertresz-kisajatitos szomszed teruleten kivul. Csinaljak es ujra osszejonnek mint 20 evvel ezelott. Megemlitenelek nekik teged mert itt van szandek hogy kialakitsanak valamit. Kitakaritottak szellosebbe tettek a teruletet. Rendeltek eszkozoket a kerteszkedeshez hamarosan megerkeznek. Segiteni fogok abban hogy felasom atforgatom a talajt ketszer illetve a tujasor torzset kisse felnyirom. Szoval megmozdult valami.... ha elfelejtenek agyalni oromuket lelik benne es jol erzik magukat a borukben akkor jo az ido! Jovore lesz kesz szerintem a formaja ennek a kisebb kertresznek es akkor szivesen fogadnank novenyeket es el is mennenk erte! Figyelem ezentul a topikot!

 

Orulok neked udvozlettel:

 

Erdesz Zsiraf 

Előzmény: taormina001 (9860)
Réti-pipi-tér Creative Commons License 2020.04.28 0 0 9862

Szia,

Jól látod a dolgot.

Én ennek társadalmi problémáját sejtem.

Mindenki ahhoz szokott, hogy leül a gép elé aztán jól elfaxbúkol, azt ezzel virtuálisan jól ki vannak elégítve a vágyai, de amikor meg kellene  mozdulni vagy érte menni, akkor az rendkívül nagy akadályba ütközik. Először is

- el kell határozni, hogy odamegy
- aztán oda kell menni
- személyesen kell valakivel beszélgetni (van akinek ez már problémát okoz, mert teljesen be van drótozva a faxbúkba meg a gugliba)
- aztán még ha ez is sikerül akkor hazaér lebaxa a sarokba és a faxbúk fontosabb mint a növény
- majd holnap elültetem
- most még ez a mesterségesen létrehozott vírus mánia is tetézi a dolgot, mert mindenki be van reccsenve, hogy jaj elkapom és belehalok :)

Aztán ha a csere partner távol van, akkor meg a posta annyi sok pénzt kér már egy sima ajánlott levélért is, hogy sokszor olcsóbb egy boltban megvenni a kész növényt vagy termést, mint küzdeni érte: elültetni, locsolni, kapálni, metszeni stb...

Én így gondolom, hogy elpuhányosodott satnya társadalomban kötöttünk ki és még nincs itt a vége.

zsolt

Előzmény: taormina001 (9860)
valamiize... Creative Commons License 2020.04.26 0 0 9861

Sziasztok!
Tudom, ez egy csere-bere topic, de nekem olyan kérdésem lenne, hogy esetleg van-e valakinek eladó egynyári SERLEGLONC (Cobaea scandens) palántája?  Vagy tud-e olyan helyet, ahol kapok ilyen növényt...
Próbáltam magról nevelni, de nekem nem sikerül. 

Nagyon boldog lennék, mert kellene valami szépen futó, sokáig virágzó növény a csupasz teraszomra, de sajnos nincs lehetőségem a teleltetésre, mert nincs hozzá megfelelő helyem, az évelőkből meg nem találtam nekem megfelelőt. Ezért is gondolkodom egynyári növényben. Esetleg még szárnyas feketeszem is jó lenne. Vagy ha valakinek van valamilyen ötlete -akár dézsás, akár szabadföldi megoldásra, ami kúszva/futva dekorálhatná a teraszt-, azt is hálásan fogadom!
Köszönöm!


taormina001 Creative Commons License 2020.04.19 0 2 9860

Emberek, tényleg, van értelme ennek, hogy mindenki csak piszmog magában, ahelyett, hogy összefognánk? Ezt a topicot évek óta kb. én tartom lélegeztetö gépen, és bármit ajánlok, nem kell senkinek. Még néhány éve tucatnyi topiclakó volt itt, akik utánfutóval hordták tölem az egész kert benépesítésére elegendö indító növénykészletet.

 

Most pl. a zöldségesek ajánlására elmentem gazdaboltba és aranyáron megvásároltam 1 csomag Kecskeméti padlizsánt (állítólag az Magyarországon is beérik) és 1 csomag Black Beauty cukkinit. Elöbbi 460 Ft-ba került, 250-300 mag van benne, (gondolom jövöre lejár), elvetettem belöle 4-et. A cukkini "csak" 260 Ft volt, de abból csak 2-t vetettem el, mert az elég biztosan kel. Az áprilisi  padlizsánvetés persze egyébként is egy agyrém, abból kb. jövö ilyenkorra lesz termés, ha enyhe lesz a tél.

Mi akadálya, hogy összefogjunk és ilyen kiemelt beruházásokat megosszunk egymással? Igazán nem a pénzt sajnálom, hanem a rengeteg kárbaveszö magot, amikböl mind-mind elö növény lehetne, így meg szemét lesz.

Ti nem így látjátok?

Réti-pipi-tér Creative Commons License 2020.03.29 0 0 9859

Ja, Budapesten vagyok.

Réti-pipi-tér Creative Commons License 2020.03.29 0 0 9858

Sziasztok,


Szívesen cserélnék Magyarországi éghajlaton nevelhető kerti évelő, télálló növényeket, magokat.


Amit tudok adni:

-piros, fekete, fehér ribizli dugvány

-füge dugvány

-josta dugvány

-mirtusz lonc dugvány

-levendula dugvány

-evódia csemete

-sárga vagy fehér kecskerágó

-rózsák

-japánbirs

-sásliliom akár ingyen is csak ásd és vidd

-kék, lila, narancssárga írisz

-narancssárga krizantém

-rebarbara mag télálló


Ami érdekel:

-bármi ami még nekem nincs

-sárga pünkösdi rózsa vagy egyéb más különleges színű

-sárga írisz, vagy egyéb más különleges színű

-magnólia

-színes liliomok

-csemegeszőlő fajták

-áfonya

-barka, csüngő barka

-valódi sárga málna (mert amit vettem az kávára nem az)


Meg sorolhatnám még...


Köszi

szesza2000 Creative Commons License 2020.03.17 0 0 9857

Kedves Laci!

 

szívesen adok egy 1,5 éves cserepes Meyer citromot további gondozásra,

de Budapesten van és postázni nem szeretném.

A citromot magról  szaporítottam, kb. 20-25 cm-es.

 

Ha érdekel, jelentkezz.

Üdv.

Szesza

Előzmény: szlaci_s70 (9856)
szlaci_s70 Creative Commons License 2020.03.15 0 0 9856

Sziasztok,

 

Kertbaráti költségtérítés mellett tudna valaki borítékban küldeni részemre Meyer vagy más fogyasztható jó fajta

citrom ágat/vesszőt gyökereztetésre?

 

Email címem publikus.

 

Köszönöm

Balage-81 Creative Commons License 2020.02.18 0 0 9855

Kedves Mindenki!

 

Kezdő hobbikertész vagyok, egyelőre kisebb sikerekkel.

Szeretnék kipróbálni néhány különlegesebb fajtát, amiket a boltban nem tudtam beszerezni. Olyan személyt keresek, aki tudna eladni ilyen fajtákból magokat.

5-10 szem elég lenne fajtánként.

A legjobban a következők érdekelnének:

 

Novosadski Jabucar (Újvidéki alma-alakú)

Patvarci óriás rongyos

Erdélyi ökörszív

Pácini tájfajta

Beefstake típusú paradicsomok

Fekete paradicsomok (Black krim, Black plum stb.)

Perui földicseresznye (ez nem paradicsom, de mindegy:)

 

E-mail címem: bigred7@freemail.hu

 

Cseremagjaim is vannak (zöldség- és virágmagok), de szívesen fizetek is a magokért. Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

 

Köszönettel: Balázs

Somevan Creative Commons License 2019.12.11 0 0 9852

Konstantinapolyi Birs oltó vesszőt keresnék Budapesten

taormina001 Creative Commons License 2019.09.16 0 0 9853

Hát akkor mégegyszer köszönöm a lehetöséget

Előzmény: taormina001 (9852)
taormina001 Creative Commons License 2019.09.09 0 0 9852

Keresek lisztharmatra rezisztens egresdugványt gyökérrel vagy anélkül, valamint Fritillaria imperialis hagymát.

Canna növényt/rhysomat, japán csodatölcsér gumót, Yucca filomentosát, többféle Irist, Hemerocallist, fagytürö kerti Ciklament tudok cserébe ajánlani

Előzmény: taormina001 (9851)
taormina001 Creative Commons License 2019.08.05 0 0 9851

Keresek lisztharmatra rezisztens egresdugványt gyökérrel vagy anélkül, valamint fagytürö kaktuszt.

taormina001 Creative Commons License 2019.06.28 0 0 9850

Szia Laci; egyelöre bármikor!

Előzmény: Laci/Zápolya (9849)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2019.06.28 0 0 9849

Jelentkezem!

Megírod privátban, hogy mikor jó neked, ha érte megyek?

Előzmény: taormina001 (9848)
taormina001 Creative Commons License 2019.06.27 0 0 9848

Hogy Irisz és Tulipán hogy kell-e valakinek, az érdekelne...

Előzmény: taormina001 (9844)
taormina001 Creative Commons License 2019.06.27 0 0 9847

A rejtély ebben van: ezek egyszerü, régi fajták; megbízhatóan virágoznak. Örülnék, ha magadhoz vennéd öket. Irisz is van még.

Előzmény: Laci/Zápolya (9846)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2019.06.27 0 0 9846

Szia Tao!

Te mit csinálsz velük? Mi megvesszük: az első évben virágzik, a második évben esetleg virágzik, a harmadik évben esetleg kihajt, de nem virágzik. Azután leginkább ki sem hajt.

Előzmény: taormina001 (9844)
CBNora Creative Commons License 2019.06.27 0 0 9845

Hm... Az a legszebb.

Előzmény: taormina001 (9844)
taormina001 Creative Commons License 2019.06.26 0 0 9844

Kezdö kertészeknek ajánlanék föl ipari mennyiségü tulipánhagymát. Egyszerü nagyvirágú piros és sárga.

taormina001 Creative Commons License 2019.06.26 0 0 9843

Szia, igen, van még rengeteg írisz, szívesen adok.

Előzmény: Enikő Nagyné Telek (9838)
shalinacska Creative Commons License 2019.06.24 0 0 9842

Sziasztok! Elcserélném a képen látható kaktuszokat, pozsgásokat. Ami érdekel kerti évelők, banánok, díszfüvek, murvafürt, leander. Helyileg Albertirsán vannak, lehetőleg személyesen intézném, lehet postán is, de akkor egyben az egészet.

marmande Creative Commons License 2019.06.16 0 0 9841

Sziasztok!

 

Cseresznyét vásárolnék szegedi átvétellel. Akár 50-100 kilót is.

Bármilyen fajta megfelel, ami érett, finom és nem kukacos. Legjobb lenne germersdorfi vagy szomolyai, de tényleg bármi más megfelel.

Festő levű cigánymeggy is érdekel. Érte menni nem tudok.

Eavit Creative Commons License 2019.06.07 0 0 9840

Es szivesen cserelnek iriszt vagy bazsarozsat. bazsarozsabol van ez a szimpla rozsaszin meg sima feher tomvetelt, illatos. 

Eavit Creative Commons License 2019.06.07 0 0 9839

Nekem nagyon sok malna sarjam van, jofele igazi finom, nem gyozom ritkitani, az osszes munkatarsamra ratukmaltam, ha vkinek kell tudok adni. Bp, Soroksár, Dunaharaszti.

Enikő Nagyné Telek Creative Commons License 2019.05.25 0 0 9838

Szia!

Én nagyon szívesen cserélnék Íriszt, ha még van felesleges töved.

Nekem fehér van amiből tudnék adni.

Enikő

Előzmény: taormina001 (9797)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!