Keresés

Részletes keresés

luigi106 Creative Commons License 2020.03.08 0 0 2490

“igen, legegyszerűbb ha MIDI kábellel (nyilván mindkettő eszközön legyen hagyományos DIN MIDI csatlakozó) össze tudod kötni őket, és kész “

 

Hát sajnos csak az egyiken van din midi csati, a másikon csak USB midi van, és azon nincs midi állítási lehetőség. Szóval ez így elég zavaros, ezért leírom mit mivel szeretnék csinálni.

Az alapállás az volt, hogy volt egy régi Casio WK 110-es szintim 76 billentyűvel. Azon csak egy USB B csati van. De nincs rajta setup, a midin nem tudok semmit állítani. A billentyűzete viszont hibátlan állapotban van. A hangjával nem voltam megelégedve, ezért úgy gondoltam öreg fejemmel megérdemlek egy jobb hangú szintit. Ezért vettem meg egy Casio MZ-X 300-at. Sajnos neten rendeltem  egy Syncopa nevű boltban ami bagodon van, én meg Pesten. A kereskedő megesküdött, hogy hibátlan új, de ez azért nem fedi a valóságot, mert a billentyűk (nem mind) zörögnek. Engem ez zavar, és ezért gondoltam előszőr arra, hogy veszek egy master keyboardot, de ha valami jó minőségüt vennék az elég drága mulatság lenne. Ekkor jutott eszembe, hogy mi lenne ha midin keresztűl összekötném és akkor olcsóbban megúsznám. Igaz valószínű vennem kellene egy miditech midi host-ot (az a legolcsóbb, 28k) csak nem tudom ez működne-e? Néztem az MZ-X 300-ban a midit lehet állítani, de a midi in-nél három lehetőségből választhatok, A B vagy C. Ezt meg nem is értem, pedig már egy csomót olvasgattam a midiről, de ilyenről még nem is találtam infót, hogy mi ez az A,B,C? Hát itt tartok, vagyis sehol.

Ha valakinek van valami hasznos ötlete, azt megköszönném.

Előzmény: Törölt nick (2476)
djuice Creative Commons License 2020.03.05 0 0 2489

Sajnos ma mindenki rohan, kergeti az elvesztegetett perceit. Rengeteg ismerőstől ezt hallom, még akikkel 2 hetente 5-10 éve rendszeresen összeültünk sörözni is stb...

Hát, kár!

Előzmény: MidiTom (2488)
MidiTom Creative Commons License 2020.03.05 0 0 2488

Részemről krónikus időhiány, meg szerintem Gábor is igen elfoglalt mostanság, nem ér rá hobbizni.

Előzmény: djuice (2484)
djuice Creative Commons License 2020.03.04 0 0 2487

Akkor hát... VIVA LA MUSICA! :)

Előzmény: Spezial (2486)
Spezial Creative Commons License 2020.03.04 0 1 2486

Megnéztem ezt is meg még egy csomót. Elképesztő kínálat van szofver szintiből, realisztikus zongorától, nagyzenekaron át mindenféle és vannak nagyon élethűek is.

Előzmény: djuice (2485)
djuice Creative Commons License 2020.03.03 0 0 2485

Öreg ember nem vén zenész ezek szerint. :)

Azóta scanvas is van szoftveresen! :D

Sőt XV5080 is, D50 is stb...!!! :)))

https://youtu.be/WfrFx5DzJzk

https://youtu.be/lM4NDWbeDcc

Előzmény: luigi106 (2482)
djuice Creative Commons License 2020.03.03 0 0 2484

Ez jó kérdés, szerintem egyszerűen besült mint midiTom bitzenedéje.

Előzmény: Törölt nick (2481)
luigi106 Creative Commons License 2020.03.03 0 0 2483

Hú. Az előbbi hosszút neked szántam, csak rossz helyen nyomtam meg a választ. Bocsi.

Előzmény: djuice (2479)
luigi106 Creative Commons License 2020.03.03 0 0 2482

Köszi a jótanácsot, ezt már letöltöttem PDF-ben hála a szerzőknek, és nagyjából azt a választ vártam amit kollega írt. De az ördög nem alszik /a fene a pofáját/ és inkább megkérdezek egy szakavatott fórumot, hiszen arra van, minthogy utólag derüljön ki, hogy az általam elképzelt dolog csak akkor működik ha Mekka felé fordítom a billentyűt. Így viszont már nyugodtan alszom.

Egyébb iránt volt már midi billentyűm egy Roland A70-es még a 2000-es évek elején, csak akkor még pc-n toltam egy s-blaster16-os kártyával a hátán egy Roland sound canvas-al, csak sajnos akkor még isa slotton volt a kártya. Sajnos a billentyűt el kellet adnom amit azóta is sajnálok, de a sound canvas még megvan. Csak sajnos a mai gépekben már nem megyek vele semmire sem. Pedig az SC 55 MKII hangmintái voltak rajta a canvason is, ha jól emlékszem.

 

 

Előzmény: luigi106 (2480)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.03 0 0 2481

téynelg, mi lett a midi.blog.hu-val, Gerényivel, hogy nem frissül?

Előzmény: djuice (2479)
luigi106 Creative Commons License 2020.03.03 0 0 2480

Vettem egy Mac minit és minden gondom megoldódott.

Előzmény: Törölt nick (2478)
djuice Creative Commons License 2020.03.03 0 0 2479

Jót tennél magaddal ha ezt is olvasgatnád!

https://midi.blog.hu/2006/06/29/sik_gerenyi_midi

Előzmény: luigi106 (2477)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.03 0 0 2478

Igazán nincs mit, és mi lett a musescore-vel?

Előzmény: luigi106 (2477)
luigi106 Creative Commons License 2020.03.03 0 0 2477

Köszi, benned bíztam, és nem is csalódtam a segítőkészségedben és a tudásodban.

Igen a szintin lehet transzponálni fel is és le is, ezért gondoltam hogy működhet a dolog.👏

Előzmény: Törölt nick (2476)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.03 0 0 2476

igen, legegyszerűbb ha MIDI kábellel (nyilván mindkettő eszközön legyen hagyományos DIN MIDI csatlakozó) össze tudod kötni őket, és kész

mind a 88 elérhető lesz (általában a szintiről is elérhetők oktáv transzponálással a magasabbak a és mélyebbek is)

 

Előzmény: luigi106 (2475)
luigi106 Creative Commons License 2020.03.03 0 0 2475

Sziasztok.

Azt szeretném megtudni, hogy ha van egy egyébként jó hangú szinti aminek a bill-je már nem a legjobb (zörög), megoldható az hogy egy midi billentyűt használok hozzá a rossz bill helyett?

És mi van olyankor ha a szinti 61 bill-űs a midi keyboard pedig mondjuk 88. Akkor csak 61 hang (bill) elérhető? 

djuice Creative Commons License 2020.03.03 0 0 2474

Igen, ezekre már rég komolyabban ráfeküdtek...

https://www.modartt.com/pianoteq

Előzmény: Spezial (2473)
Spezial Creative Commons License 2020.03.02 0 0 2473

Értem.

Speciálisabb kérdés, hogy van olyan szoftveres aminél a zengető pedál zengetése is imitálva van? Vagyis nem csak egyszerűen a leütött hang szól, hanem ahogy bezengeti a többi húrt is hasonlóan, mint egy reverb effekt.

Előzmény: djuice (2472)
djuice Creative Commons License 2020.03.02 0 0 2472

Szoftverben ma már minden ingyen elérhető. :)

 

https://m.youtube.com/watch?v=2VtA2XtP518

Előzmény: Spezial (2471)
Spezial Creative Commons License 2020.03.02 0 0 2471

Bő tizenvalahány éve nem követem a dolgokat, mostanában vettem elő az öreg vasat. Mellékesen írnám ami nem annyira tetszett ebben, hogy nem teljes méretűek a billentyűk, ami azért elég vicces. Ahogy látom az árakat nem érdemes ezt bővítgetni, bár tettem bele nem rég egy floppy-USB átalakítót és az elemet is cseréltem, egyenlőre minden klappol.. Van ennek a szintinek jellegzetes hibája?

 

Ez a Roland Juno DS meglepett! Kb pont az van benne amit elképzelnék, meg amit anno szerettem volna és az ára se vészes. A teljesen saját hangminta valszeg csak időpocsékolás lenne, de a hozzáértők által készített már vonzó. Ahogy látom a youtubon bár egyszerű művelet, de vannak megkötések. Meglátom még mi lesz ebből, mennyi időm van erre...

 

Szoftveres zongorából melyiket szokták favorizálni? Van ilyenből jó is és ingyenes is?

 

Előzmény: djuice (2470)
djuice Creative Commons License 2020.03.01 0 0 2470

Hát az még a későbbi SRX-ekből sem volt üres!

Abban az időben a Korg Trinity volt az egyetlen és első workstation amiben méregdrága flash ROM technológiájú (kikapcs után nem felejtő) felhasználói memória debütált, kemény 8MB kapacitással, ahogy az SR-JV-k is ennyi mintát szuszakoltak (persze tömörítve) magukban. Viszont pont ezért, ennek csak a gyártók ismerték a titkát, hogy lehetett használható módon feltölteni ennyi tárterületet, hisz ha a samplereket nézzük, 8MB-ot ott is elvitt egy szuszra egy jobb zongora vagy stb.

 

Nézzd meg inkább a Roland mai Juno DS workstationjét, ha saját mintákra vágysz, 2 okból is javasolhatom:

- az XP80-tól 100x többet tud már csak saját hangjára nézve is

- a user memory slotjába ingyen letölthető az axial.com-ról  az összes SRX kártya hangkészlete (és így azokban foglaltan az SR-JV-k tömkelege is) + amit keresel, még saját magad is tölthetsz bele egyéni mintákat.

 

Sajnos az XP80 már van annyira koros darab, hogy bármikor kiadhatja a lelkét és ha mondjuk alaplap szintjén száll el, hát azt a szervíz már meg nem javítja! Érdemes bebiztosítani ellene magunkat ha mondhatom ezt, bármennyire is a szívünkhöz nőtt esetleg. Ráadásul a Juno pont ugyanazt az architektúrát alkalmazza mint az XP és hangzásban sincs olyan amit ne tudna mint a nagy elődje.

 

 

Előzmény: Spezial (2469)
Spezial Creative Commons License 2020.03.01 0 0 2469

Hűha, köszi, nem is gondoltam, hogy tényleg van ilyen. Próbálgatom majd, hogy melyiket tudom használni.

Már csak az lenne a hab a tortán ha létezne üres és hangmintával szabadon feltölthető SR-JV kártya.

Előzmény: Törölt nick (2468)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.01 0 0 2468
Előzmény: Spezial (2467)
Spezial Creative Commons License 2020.03.01 0 0 2467

Van egy régi Roland XP80-as szintim, az lenne a kérdésem, hogy létezik hozzá valamilyen Windows-os esetleg Android-os program, VST, akármi, amivel áttekinthetően tudom vezérelni? Pl a patch/performance beállításokat valamilyen grafikus felületen közvetlenebbül hozzáférve?

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.22 0 0 2466

nincs mit, elvileg, ha csak MIDI-t akarsz használni (pld. egy MIDI bill. (a szinti akár), PC, külső hangmodul (ami lehet a szinti is)konfigurációban), akkor valóban nincs szükség hangkártyára - az "eredeti" MIDI szekvencerek ilyenek pld. a Sekaiju

 

ez a musescore alapból hangkártyán (szoftveres szintivel, nem a windows MIDI szintijével) szól, lehet ezért is van tényleg gondja

 

Előzmény: luigi106 (2464)
luigi106 Creative Commons License 2020.02.22 0 0 2465

 

 

Utóirat: köszi a linket is, ez a scorecloud első ránézésre nagyon tetszik, és van win-re is és mac-re is.

Előzmény: luigi106 (2464)
luigi106 Creative Commons License 2020.02.22 0 0 2464

Szia, köszi a gyors választ. A kérdésedre válaszolva, nekem itt sajnos nem jelenik meg semmi amit ki lehetne választani. Pont ez a problémám. Viszont most van egy gyanúm, mert per pillanat nincs hangkártya a gépben, és lehet hogy azt hiányolja. Valaki ezt mondta nekem. Csak én naív azt hittem, hogyha a szintivel akarom lejátszatni akkor semmi szükség rá. De holnap kipróbáljuk egy Mac minin és akkor talán okosabb /tapasztaltabb/ leszek. Azért köszi a segítő szándékot. Respect.

Előzmény: Törölt nick (2463)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.22 0 0 2463

Szia, nem vad, ha (és ezek szerint igen) van MIDI a szintiden, és felismeri a PC-d is.

Ahogy nézem, a musescore-ban nagyon nem is lehet állítani a MIDI eszközt, Nálad itt mi van?

Az Origin61 az én MIDI billentyűm, Nálad a Casionak kellene itt úgy megjelenni, ahogy a MIDI-OX-ban megjelenik.

Lejátszani a szinin keresztül is kellene hogy menjen, de ekkor a MIDI kimenethez is be kell állítani a szintidet.

Amennyire nézem ezzel nem lehet realtime felvenni, azaz hogy amit játszol (a hibáival együtt) úgy lesz rögzítve.

Nekem az egész program nem tűnik valami stabilnak (bár lehet, hogy csak lassú már a gépem hozzá).

 

Esetleg nézd meg ezekkel megy-e:

https://scorecloud.com

https://openmidiproject.osdn.jp/index_en.html

 

Előzmény: luigi106 (2462)
luigi106 Creative Commons License 2020.02.21 0 0 2462

Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem, mert midi ügyben járatlan vagyok.

Van egy casio szintim és adva van egy pc. Nagyon vad elképzelés az, hogy egy kottaíró programmal (musescore) lejátszok egy kottát és az a szintin szólaljon meg, ne a sz.géphez csatlakoztatott hangszórón? És a szintiről játszva írjak egy kottát? Bocs ha badarságokat írok. Bár a legnagyobb problémám inkább a hardvernél van. A szintin van egy USB B csatlakozó, és ha USB B-A kábellel csatlakozok a pc-hez akkor egy midi ox nevü programmal látom hogy a pc megkapja a midis adatokat, látom pl hogy melyik billentyűt ütöttem le. De a musescore beállításoknál nem jelenik meg a szinti.

Előre is köszi a segítséget. 

djuice Creative Commons License 2020.02.06 0 0 2461

nem

Előzmény: Törölt nick (2460)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!