Keresés

Részletes keresés

bubis Creative Commons License 2000.09.27 0 0 163
Kedves MGperY!

Vennek egy jol mukodo lemezegyseget, megkerdezned? Ha lenne olyan kabel aminek segitsegevel pc-vel is ossze lehet kotni, az szinten nagyon jo lenne!

Udv
Andras

Előzmény: MGperY (161)
micu Creative Commons License 2000.09.11 0 0 162
Bár kissé OT, de nemrég jelent meg a vice legújabb verziója. Ez ugyan pont a C16/Plusz4-et nem emulálja (azon kívül viszont szinte az összes 8 bites Commodore gépet), és valamikor ezt is ígérték. Ami viszont most számomra igen kellemes meglepetés volt, hogy a C128-as része már bebootolja a C128 CP/M-et, bár ez a része még picit instabil.
Üdv:Micu
MGperY Creative Commons License 2000.09.11 0 0 161
ma vettem egy c64est driveval meg 2 joxstick csomo játék. jó :)

kiderült hogy egy csomo nem cyber ismerősömnök porosdik otthon c64s, spektrum, c16, plus/4-e, azt nem tudják micsináljanak vele :(

Gaia Creative Commons License 2000.07.30 0 0 160
Linuxra van még egy C16/+4 emulátor, az "xc16emu", amit sajnos a készítője nemrég levett a honlapjáról, de szerencsére számos más honlapon elérhető, letülthető (és GPL-es). URL-t most nem tudok, de egy keresővel érdemes megpróbálkozni...
Előzmény: micu (143)
Genialis Creative Commons License 2000.07.20 0 0 159
Hali!

Annak idején volt egy C64 emulátor progi, ami tudta kezelni a 1541-es floppyt. Én azzal hoztam át PC-re néhány stuffot. Persze kell hozzá egy speckó kábel is, de az könnyen megépíthető. (nekem tán még megvan)

Én ráadásul csináltam egy transzfel progit is, amivel apám regényét áthoztam PC-re, csak az iszonyú lassú lett. Sajna nem tudom tovább fejleszteni a dolgot, mert a plusibamban meghalt a processzor..:(

Üdv
MG.

Előzmény: ibolyka (151)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.30 0 0 158
Vagy hirdessél, vagy nézegessed a boltokban. Én annó egy TV filmhez kölcsönöztem ilyeneket az egyikből. Akkor még voltak.
Előzmény: KoGaMoQs (157)
KoGaMoQs Creative Commons License 2000.06.30 0 0 157
Enis enis Plus4! Rulez ;))

Most vettem nemreg egy gepet, sajna nincs sok minden hozza.
Szoval ha valakinek van doksi, lemezmeghajto vagy barmi plus4-hez, erdekelne a dolog...

Es lehet hogy egy elado C64 is erdekelne :)

Aki tud neten barmi infot ezekrol a cuccokrol, lecci irjon URL-t.

KoGa

DrZsolt Creative Commons License 2000.06.30 0 0 156
Probald meg ezt:

http://winemu.emuunlim.com/

A linkek kozt elerheto a Mike oldala is.

Udv: Zsolt

Előzmény: putyi (155)
putyi Creative Commons License 2000.06.27 0 0 155
Bocs, de nem megy...
Esetleg valami más????

Előre is köszi...

OmEgA/EVS

Előzmény: Evil Skeleton Sam (154)
Evil Skeleton Sam Creative Commons License 2000.06.23 0 0 154
Hi!

Mike Daily pajtas +4 emulaciojava foglalkozo oldalan mindent megtalalsz ami csak kellhet...
Szerintem ez a cim:
scotch.demon.co.uk
ha nem, vagy nincs net eleresed, vagy akarmi mas a gond, akkor szoljal....

Sam

Előzmény: putyi (153)
putyi Creative Commons License 2000.06.23 0 0 153
Üdv... Nem olvastam végig a Topicot, de ha valaki tudna egy jó emulátort, ami jó müködik is, az küldje már el légyszi nekem....

Köszi, és az ERŐ LEGYEN VELETEK !!!

Omega/EVS

Filburt Creative Commons License 2000.06.17 0 0 152
DELTEX????

KIRÁLY!!! B-))))))))

Filburt

Előzmény: ibolyka (150)
ibolyka Creative Commons License 2000.06.17 0 0 151
szió!
írd át a lemezeim pc-s vinyóra. Tied lehet a +4-m táppal együtt.
Ibolyka
Előzmény: disp_ (32)
ibolyka Creative Commons License 2000.06.17 0 0 150
De jó, hogy van ez a topic!!

Hátha segíteni is tudna valaki!

Én 87-ben vettem, volt floppym is nyomtatóm is.
Azért vettem, mert kevés pénzemből erre futota, és céljaimnak ez felet meg.
Akkoriban gyes mellett orosz nyelvű szaklapokat olvastam és írtam kivonatokat, a cikkekről - megrendelésre, pénzért.

Vettem hozzá DELTEX szekesztő modult, és nagyon jól tudtam a formanyomtatvány kitöltését automatizálni. Az írógépes munkához képest ég és föld volt.

Aztán 3 éven keresztül egy második nyomtatóval kiegészítve ezen készült a havi 1-2 (500 pld/szám) szamizdatom, egyéb írásaim.
A két nyomtató egyszerre nyomta az oldalakat.

Mindkét nyomtatómba magyar karaktereket szereltem.

A floppy-t, az egyik nyomtatóm eladta.
A C+4 és a jobbik fajta (Seikosha 1200, 1200 cp) nyomtató megvan. Szegény nyomtató kíváncsiságom áldozata lett. Szét szedtem a fejét és (ezt pechemre) nem tudtam összerakni.

EZT BÁRKI MEGKAPHATJA AJÁNDÉKBA.

SEGÍTSÉG is kellene. Összes közírásaim C+4-es lemezeken vannak.
Hogyan lehetne PC-re (linuxra) átteni?

Ibolyka

Filburt Creative Commons License 2000.06.17 0 0 149
Éltek még?!

Filburt

Evil Skeleton Sam Creative Commons License 2000.04.20 0 0 148
Udv mindenkinek!!!

Volna egy, ket kerdesem!
Nincs veletlenul meg valakinek PC-re atteve a DokiNews akarmelyik szama, vagy a Japanese Wars nevu vacak?
Tudom, nagyon sz*r mind, de hat en irtam oket :)))) Ugyhogy nosztalgia rulez.

FooLman (vagy ahogy regebben Doki/MFS)

Törölt nick Creative Commons License 2000.04.18 0 0 147
Sziasztok,

nincsen vkinek meg a Démonok Birodalma, de nem a hibás verzió a c64rulez.org-ról? Az is érdekelne, ha eredeti gyári kazettán lenne, átjátszanám PC-re a Minus4-gyel.

lavina Creative Commons License 2000.04.18 0 0 146
Hali!

Csabo, kiraly a lista, csak igy tovabb! Legyszi a programjaim nevet teljesen ird ki, Pl nem HEADBANG, hanem HEADBANGER ! Koszi.

LaViNa of GOTU

Email: lavina@kgb.hu

Gotu homepage: http://lavina.spedia.net

Előzmény: Csabo of LOD (145)
Csabo of LOD Creative Commons License 2000.04.12 0 0 145
Sziasztok!

Elkezdtem egy kis adatbázist csinálgatni, hogy dokumentáljam/megőrizzem a Plus/4 múltját (és jelenét?). Elég kezdetleges és hiányos, de majd fejlesztgetem. Mindenesetre ha van kedvetek, nézzétek meg ( plus4.homepage.com ), és ha időtök is van, minden információt, kiegészítést, helyesbítést, ötletet szívesen várok. Üdv mindannyiótoknak.

Csabo of LOD

Gaia Creative Commons License 2000.03.24 0 0 144
Akkor meg már áruljuk el a címet is ennek a remek projektnek:
http://mess.emuverse.com/
Előzmény: micu (143)
micu Creative Commons License 2000.03.21 0 0 143
Most már plus4-es emulátorom is van linux alá :-). xmess rulez, rajta kívül még egy csomó más gépet is emulál.

Üdv:Micu

edhellon Creative Commons License 2000.03.20 0 0 142
albino:

milyen nick-el nyomultal? Csak hogy hallottam-e rolad :-)

tobbiek:

neha irjatok mar ide, ne haljon ki a topic :)

Udv,
Edhellon

Előzmény: albino (141)
albino Creative Commons License 2000.03.12 0 0 141
Sziasztok,

85-ben en is plus/4-el kezdtem. A kedvenc gepem lett, de sajnos egeszen 91-ig csak magnoval hasznaltam.Mikor lemezegysegem lett hozza addigra meg egy Amiga500-asom is volt, szoval elhanyagoltam.
Munkaim:

-Altalaban gyari programokat tortem fel es tettem masolhatova (Invincible, Elvarazsolt kastely,...)
-94-ben elkeszitettem egy RS232 feszultsegszint illesztot hozza es egy master-slave alapu filetranszfer programot irtam a PC-re es +4-re ami 9600bps-al tudott file-okat atvinni.

Ma mar csak a szekrenyben van es a billentyuzete sem erintkezik rendesen (tipushiba).

Kedvenc jatekok: Hexenkuche, Wizard of War

tutuka Creative Commons License 2000.03.12 0 0 140
Sziasztok! Baromi jó hogy van ez a topic. Annak idején nekem c16-om volt, és imádtam. Programozni csak Basicben tudtam, de avval is meg lehetett csinálni egy sor hasznos dolgot. (pl. írtam két játékot magamnak, meg gombfocizáshoz segédprogramokat: időmérő, tabellakezelő, eredménynyilvántartó progi, csináltam kazettakatalógust, stb.) Egyszóval jó volt. Játszani nem annyira szerettem. Most viszont, hogy ráakadtam a topicra, egyből letöltöttem az emulátort, és azóta is életem legelső számítógépes játékával, a Punchyval játszom. Szóval: Köszönet Nektek srácok!
lavina Creative Commons License 2000.03.01 0 0 138
RERE SKACOK! Lavina of Gotu is idetalalt! :)) Hali all, hanyan vagyunk itt osszesen? Ismeri mindenki a pluszis levelezo listat a c64.rulez.org-on? Nezzetek meg a homepagem, www.econ.klte.hu/~gotu , ott van felpakolva az osszes cucc tolunk... Irjatok! LVN
krona Creative Commons License 2000.02.29 0 0 137
Sziasztok!

En is a BIT2 cikk alapjan talaltam ide..

Nahh 1-2 dolog: IMBK NEWS #13 (98 dec kornyeke) nem nagyon terjedt ugyhogy reklamozom! van meg ket konvertalt jatek SNAKE ATTACK 95%-os keszultsegi allapotban es megegy.. a Corpse-szal konvertaltuk C64-rol. Irjatok, kuldom!

chronos/absence (elotte TTC..) :))
chronos@freemail.hu

!es plusis forum rulz!

edhellon Creative Commons License 2000.02.29 0 0 136
Re mindenki! :)

Ujra rabukkantam a topicra, a BIT2
cikk kapcsan... :)
Dale, nem is tudtam hogy te is szoktal erre
jarni :) Es mar le is nyomtal a hozzaszolasok
szamat tekintve (mondjuk nem volt egy nagy szam :)

Omega: Oscar-al hellyel-kozzel tartjuk a kapcsolatot, csak eladta magat egy multinak
(ez nem a reklam helye, ugyhogy nem arulom el
melyiknek :) igy baromi keves ideje van (mindig ezzel a hulye kifogassal jon :), es tenyleg nosulni keszul a marhaja...

Tenyleg van egy kisebb rakas kiadatlan demopartunk plus/4-re valahol, atlag felevente eljaccok a gondolattal hogy mi lenne ha, de aztan mindig csak a gondolatig jutok... :)

Egy masik rakas 64-re irt demopartot meg viszonylag fajdalommentesen lehetne atirni plusira, de valahogy ahhoz se fulik a fogam. Lustasag felegeszseg... :)
Kulonbensem hiszem hogy olyan nagy kozonsege lenne
egy 2000-ben irt plusis demonak...

Na befejezem, ne en toltsem ki a topicot :)

Udv,
Edhellon

DaleHeke Creative Commons License 2000.02.29 0 0 135
Hmmm... Sorry vagyok, nem való nekem a magyar gombozat... :-)
Előzmény: DaleHeke (134)
DaleHeke Creative Commons License 2000.02.29 0 0 134
Szia Omega!

Nem olvastam ugyan végig a topicot, de azért firkálok ide valamit... Ugye tudod hogy csapattársak vagyunk? Biza, én valék Dale/EVS... :) Szerintem talalkoztunk még nagyon régen valami Compy XMas-on is, de persze a helyedben én sem emlékeznék rám. :) Az EVS-be a Virtually Yours kiadásának napján léptem be, Oscar bátyó meg a C64-es csapatunkba, a Resource-ba. http://www.resource.cx ha bovebb info kell. Sajna a Vector Overdose es hasonlók amikbe Oscar meg aktivan kódolt, Exile név alatt lettek kiadva, és (még) nincsenek fent a site-on. Tudod a VO Plus/4-es verziója az Infinity, amiben néha fagy a loader és Oscar elrontotta a képed színbeállitását eredetileg... :)

Régen voltam még a FYC-ben is, de akkor még süldokori Garfield handle-val. Világlátott ember vagyok. :) SJP-re biztos emlékszel, o most Edhellon néven nyomul.

Tudtad hogy Oscar nosülni készül? :-)

Ha van kedved, szedd le a demóinkat és nézd meg emulátor alatt, illetve ftp://c64.rulez.org/pub/c64/demos es az alatt van valahol Exile könyvtár is.

Werner Zsolt: Szia! Klassz a JAVA könyved bétája!

Üdv,
Dale

PS: Van valahol pár kiadatlan demópartunk Plus/4-re, nekem pl. egy agyondesignolt, nagyon gyors (tényleg) complex torus, linevector...

DrZsolt Creative Commons License 2000.02.29 0 0 133
Hali!

Esetleg meg van fájlban ennek a cartridge-nek a tartalma? Nagyon érdekelne!

DrZsolt

Előzmény: putyi (132)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!