Az Ön által felkeresett topic fegyverek, ill. annak látszó eszközök
forgalmazásával kapcsolatos adatokat is tartalmazhat.
Felhívjuk figyelmét, hogy csak akkor lépjen be, ha Ön fegyverek forgalmazásával
vagy felhasználásával hivatásszerűen foglalkozik, és a honlap látogatása nem
eredményezi valamely Önre vonatkozó jogszabály vagy egyéb szabályozás
rendelkezéseinek megsértését.
Az Port.hu Kft. a fórum számára kizárólag tárhelyet szolgáltat, a honlapon
megjelenő információk vonatkozásában szerkesztői felelősséget nem vállal.
Amennyiben megítélése szerint a honlapon jogellenes tartalom jelenik meg, úgy
azt kérjük, jelezze az Port.hu Kft. mint tárhelyszolgáltató felé.
...én is csak most találkoztam ezzel, de nem kizárt hogy csak kozmetikai, v. felszereltségi tuningot kapott - (??) . Rács stb. _ a mostani kiutazás miatt linkeltem csak be tkp..
egyébként ezek a stormer ek angoloknál már nagyon olcsók - kb. Suzuki árban is láttam rá hirdetést. Meg voltak itt velük roadshowzni is. CVRt? - vel.. Talán ezek amik Bmp/török árkategóriát sem érik el.
De tulajdonképp Pumákat is lehet apc-ig butitani, de nem feltehetőleg nem minálunk.
létezik minőségellenőrzés. És nem is feltétlen tudják biztonsággal hangolni hogy meddig spórolhatnak. A 2a7+ éppenhogy az exportcikkük lesz. Amíg nincs újabb portékájuk nem fog kelleni nekik, egy esetleges negatív kampány.
A német áruk utolsó mítosza, a kvalitás. Hát nem a Natoszövijüknél fogják kezdeni a min.rontást. hova jutna így a világ... gyorsan kreccsig.
És még mi vagyunk akik kiszolgáltatják magukat. Egy cseh hirportál ~ armadninoviny.cz ~ szerint akár a Boxer is sanszos,az úgyis modulrendszerű ahhoz pont megérné már egy 50 millis. De a sztenderd tornya is nagyon rendbe van
__________________________
Éppen minimális diverzifikáció miatt (?)
De ha esetleg vki maradt még a küldöttségből hétvégére indokínában, akkor egy licenc bagóért még lehet elintéződhetne. :
Én kieg. páncéllal olyan 23-25mm állóig saccolnám (egyszerűbb 30-as?). Valami ergonomikus kalibert is elbirhat
meg van apc-jük amx alapon, de nem fogok utánanézegetni
Hülyeség. Azért reklamálnak, mert a Leopard német. A lengyelek nem szeretik különösképpen a németeket sem, de érthető okokból őket mégsem gyűlölik annyira mint az oroszokat. Ezért voltak eddig hajlandóak német fegyvereket venni. Mára viszont az amerikai fegyverlobbi (=korrupció) olyan mértékű lett, hogy szinte csak onnan vásárolnak. És nehogy azt hidd, hogy ha valami baj van az amerikai technikával (márpedig azzal is van!) akkor reklamálni fognak. Megy a szőnyeg alá.
A Lengyelek legalább mernek reklamálni, ha a pénzükért valami gyengébbet kaptak, mint amit a prospektusok ígértek.
Sajnos a Magyar mentalitást ismerve, mi inkább magunkban anyázunk, ha valami nem tetszik, de kifelé "lóg" a nyelvünk...Tartok tőle, hogy a Leo páncélzata is csak II.o. (ötvözők, összetétel) lesz, mert jó az a magyarnak...lásd élelmiszerek...
Amúgy nem lenne rossz gép az Ariete. Én is látnék benne fantáziát, simán fel lehetne javítani a T-72B3 szintjére, és az fölé is. Csak pénz kérdése. Az viszont nincs az olaszoknak.
Eresszétek rá a fordítót én lusta vagyok begépelni magyarul.
Gond a német hozzáállással?
In December 2019, the Ministry of National Defense announced that "negotiations are currently underway with the Contractor to sign annexes updating the provisions of the contract, which include, among others the so-called. "resultant repairs" or repairs of tank components. The subject of the contract since its conclusion is also the improvement of tanks, for this purpose the Contractor was required to verify. Transmission of verification reports for the first batch of 64 tanks, the Contractor completed November 15 this year. " According to the program, Rheinmetall Defense was not only to provide tanks to help establish in Poland (in Bumar) the ability to operate and support them. This assumption, regardless of the literal interpretation of the contracts, has not been met yet, and even if it succeeds in the future, it will be delayed. What's more, it is possible that the German partner will expect additional funds beyond the February 2016 agreement, since - in its interpretation - he was responsible only for specific elements, and not for improving the tanks as a whole. In fact, the scope of obligations towards Rheinmetall has not been fully defined ...
In 2018, a prototype and several pre-series tanks came to Poland from Germany. Research has begun. Unofficial information indicates that some of the elements of at least one tank - those not subject to modernization - were not functional. PGZ Vice President Sebastian Chwałek indirectly confirmed this in August 2019
Nem ez az olasz tank a specialitásom nekem se.. De azért gyanús hogy ez az egyik legutoljára konstruált "nyugati" tank. Ha minden igaz itt már megpróbálták egyesíteni a költséghatékonyságot, és a performanszot. Éppenhogy az olaszok már tisztába lehettek azzal hogy milyen eljárás mennyit ér meg - rétegelt, kompozit, spec, vagy csak minőség -. Ránézésre is olyan koncepciónak tűnik ami semmi különösre nem törekszik, de a kötelező mutatványokat viszont hozza. És azért senki ne higgye pláne ha maguknak gyártják, hogy ők nem az elkövetkező 30 évre tervezték. Formaalakításra az egyik legegyszerűbb. Hogy ne legyen gond felkokszolni. Egyébként még meg szokták említeni hogy, ez egy olasz terepre (hegyes-völgyes) optimalizált tank elvileg, ami képes hatékonyan kihasználni az ottani terepadottságokat.. A 72-eseknél meg időről időre aktualizálják, maximalizálják a védelmi szintet. Kíssebb célt mutat - Kissebb a fenntartási költsége, képes önvédelemre, szállíthatóbb ezek a valódi értékei. De ha jól tudjuk a konstrukciós gyengeségek miatt épp az a téma hogy meg kell óvni őket a kikukázástól. A Mozgékonyság fontos lehet, ebben is hozza a manapság elvárható szintet, de a tartalékok és extrakapacitások továbbra is inkább a nyugati gépek jellemzői. (az Armata és Kína az már színezi a képet) De a T-90 fejlesztés is még kényszermegoldás
A 72A/M1-el azért elég sűrűek voltak a minőségbiztosítási problémák
Attól függ ki gyártotta. Minőség terén a sorrend: szovjet, cseh, lengyel. A szovjet kifejezetten jól megépített, megbízható gép. Utána egy jó nagy szakadék, jön a cseh, majd végül a lengyel, ami botrányosan rossz.
Lehetetlen hogy egy T72B1-es szintet ne haladna meg.
Hát perdig páncélzatban bizony erősen a T-72B (1984) alatt van. A B1-nél minden másban jobb. Nade a jelenlegi B3-nál? Nem igazán... A 72-es páncélzatban, tűzerőben már előtte jár, tűzvezetőrendszere is messze jobb. Mozgékonyságban is ugyanott van már a 72-es. Miben is jobb az Ariete?... Hát talán csak abban, hogy a parancsnoknak van egy külön panoráma figyelőműszere, meg talán korszerűbb a rádiója. Ne feledjük: az Ariete pénzhiány miatt sosem lett modernizálva!
Ha kiütnek egy ugrán csodát jöhet más... :) persze nem megoldás, de megoldható.
Az ukránok még egymással sem barátik. De tényleg úgy tűnik szerencse dolga hogy melyik megrendelést teljesítik (időbe).
A 72A/M1-el azért elég sűrűek voltak a minőségbiztosítási problémák . Tömegtank. Gondolom csak jólsikerült daraboknál érvényes amiket megadnak, és szűkebb szögtartományokban. Ezzel szemben az olaszok kis szériába kihoztak egy tankot, ami legrosszabb esetben is az amerikai M1 Abrams export változatának a benzines változata - relatív védettségben. Soha nem voltak pariban, Max annyiban hogy a 72 is kilőheti. Lehetetlen hogy egy T72B1-es szintet ne haladna meg. A Corpus meg relativ hogy mi ellen optimalizált. a torony mindig a tank legerősebb része, persze hogy alatta van. A 72 család előnye az olcsósága, semmi más. Fizika.
Ha jól tudom ez az 550mm, amit a lengyel lőszer átütésére írsz is csak a 80-as évek végének szintje. Sőt, a jenkiknek ekkoriban még 105mm-es huzagolt csövűhöz is volt olyan urán lőszere, ami ennél többet tudott.
Emiatt szerintem ez sem az a szint, amire szerintem érdemes lenne felhozni egy technikát, amit még 2 évtizedig a rendszerben akarnék tartani.
Tartom, hogy a PT-16 az egyetlen értelmes T72 modernizációs koncepció, viszont ez már olyan szintű átépítés, hogy a logisztikai előnyök miatt azt a pénzt célszerűbb lenne további Leokra költeni.
Ami a nálunk levő 1000 körüli T72 alvázat illeti, inkább rakassunk az alvázakra Dana/Zuzana tornyot, meg esetleg néhányból csináltassunk valami TOS szerű járművet..
Igen, elvileg jobbak lennének a 64-esek, csak egy a baj velük. Alkatrészutánpótlás. Na az nincs. Egyedül ukrajnából lehetne beszerezni alkatrészt, elvileg. A baj, hogy egyrészt ukrajna nem éppen baráti ország, másrészt ha az is lenne, óriási késésekkel szállítanak, és az alkatrészek minősége is elképesztően rossz.
Ariete:
Páncélzatáról nincsenek részletes adatok, annyit lehet tudni róla, hogy szemből a torony kb. T-72A/M1 szint, a test jóval alatta, az már nem is kompozit, csak egyszerű rétegelt páncél. Annyi biztos még, hogy nem lett modernizálva mióta szolgálatba lépett (1995), egyedül az irakba vezényelt példányok tornyának oldalára szereltek egy kis kiegészítő páncélzatot.
Eltérőek az igények, én a 72-seink helyett, még manapság is szívesebben elfogadnék 64-seket, nem is exportálták. De nem lett volna kötelező legyártani a c1t ha nem tudott volna odaállni egy 80-as elé. A 2a4-nek is éppenhogy a toronykialakitását kellett korrigálni a 2a5-el, amit az Arieténél már figyelembe vettek... épp ezt írtam az elején. Az idő a körülmények és a konkurencia, a tömege is amellett szól hogy nem lehet tudni mit produkáltak az olaszok. Nem lehet találni közkézen infót. A leo2 is az eggyessel kezdődött. A valódi probléma a lőszerelhelyezés - de egy M1 essel ne vegyük már egy kalap alá. A 72B2-3 pedig egy olyan tank ami manapság is megállja a helyét a harcmezőn, (az oroszok szerint) ha nem is párbajban.
A lényeg, hogy a kompozit páncél/szendvics páncél ált. Valamilyen kemény fémből - acél, wolfram esetleg uránium + valamilyen szintetikus anyagból készült páncél rétegek + köztük légrések kombinációja.
Ez igen hatékonyan véd a rogyókúpos gránátok ellen - azok mára szinte el is tűntek és igen hatékony a régebbi fajta kumulatív/formázott töltetek ellen.
Részben a fentiek miatt a harckocsik ill. harcjárművek legelterjedtebb páncéltörő lőszertípusa az űrméret alatti lövedék vagy más néven nyíllövedék. Ennél a lövedéken belül van egy vékony, 30-40mm átmérőjű nyíllövedék, ami igen kemény anyagból készül, és kilövés után mozgási energia formájában átveszi a löveg torkolati energiájának 80-85 százalékát. Mivel vékony, a légellenállása kicsi, ezért a mozgási energiája sokáig megmarad. A löveget elhagyva hiperszonikus sebességgel repül - kb. 5M-el. Hatékonyságát egyrészt a mozgási energiája adja, másrészt az anyag keménysége és a lövedék hossza.
A mozgási energia miatt egy bizonyos határig jobb, ha azonos űrméret esetén hosszabb a lövegcső (lásd L44-es 120mm-es ágyú vs L55-ös 120mm-es)
Az anyag keménysége miatt a wolfram a legjobb lőszertípus.
A hosszúság hatása miatt van az, hogy a szovjet/orosz 125mm-es osztott lőszer kezd elavulttá válni, mert kb. elérték a fejlesztési lehetőségeik határát, míg a 120mm-s nem (lásd új Rheinmetal 120mm-es ágyú, ami elvileg a mi Leoinkban is lesz.
Szerintem meglepődnél a Leopard-2 eredeti páncélzatán is... Semmivel nem volt erősebb a T-64A/B-nél KE lőszer ellen! Pedig a két típus között több mint 15 tonna a különbség! A tömeg nem jelent semmit.
De azért annyit hozzá lehet tenni, hogy a C1mégiscsak egy 55tonnás szerkezet (csak 10% különbség van a 2a4-hez képest). Van benne kompozit tech is. És már a T-80 hoz igazították nem is a 72-höz. Manapság persze ez sem feltétlen sok. De azért Hasznos páncélzatban ez kB.1.5- 2xese lehet egy T-72nek.
És amit elismernek hogy az oldalirányú páncélozása gyengébb mint lehetne, tehát nem szemből hiányoznak azok a százalékok ~
Kb. 30db T-80BV-t használnak, ez lényegében 80-as évek eleje színvonal. Ennél jóval korszerűbb a T-64BM Bulat, amiből olyan 100db lehet még nekik. A régebbi T-64BV-ből van olyan 4-500db, ezeknek a harcértéke megegyezik a T-80BV-vel, kivéve azt a pár 64-est, amiket hőképes optikával modernizáltak.
Az ukránoknál amúgy a számok nem mondanak semmit, mivel a harceszközeik rendkívül rossz állapotban vannak. A felújított, modernizált gépek is teljesen megbízhatatlanok, az üzemekben már leginkább csak alkoholista, rosszul fizetett munkások dolgoznak.
Nem feltétlenül! Két fajta űrméret alatti lövedék van nálunk rendszeresítve. Egy acél és egy volfrámmagvas. Az acél (monoblok) kizárásos alapon a 3BM9 lesz. Ez annyire reménytelenül elavult, hogy pl. az ősrégi M-60A1 tornyát sem üti át szemből. Ezeket lehetne akár vinni a kohóba újrahasznosítás céljából, semmi másra nem jók. (sajnos itthon még éleslövészetre sem lehet ellőni őket, nincs akkora lőterünk)
A másik a volfrámmagvas. Na erről infót nem találtam melyik típus. Én a 3BM15-re tippelnék, ezt exportálta a szovjet leginkább. Átütése ennek is nyomorúságos 310-340mm acélban, kompozit páncélban enél is kevesebb.
Na most ehez képest a lengyeleké 500-550mm-t üt át, viszonylag korszerű felépítésű, így jóval kedvezőbb a teljesítménye rétegelt és kompozit páncélzat esetén is. Nem biztos, hogy rossz vétel lenne. Ez bármilyen elképzelhető távolságból és szögből átüti a román TR-85 páncélzatát. Vannak ugye pletykák, hogy a szőröstalpúak is vennének Leopardot, de nem tudni milyen verziót. Torony ellen természetesen reménytelen ez a lőszer is, de az A6 testét szemből valószínűleg átüti. Ezen kívül fenyegetés egyedül ukrajnából várható: Bár a T-64BM ellen reménytelen, de a jóval nagyobb számban előforduló régebbi BV-ket, és a T-80-askokat gond nélkül kivégzi.