Keresés

Részletes keresés

modigliani Creative Commons License 2000.07.13 0 0 1193
"< img src="http://www.nexus.hu/modigliani/img/modi.jpg">"

vagy

< a href="http://internetto.hu/forum/">Link az Internetto fórumára

Előzmény: bd (1190)
Hibiszkusz Creative Commons License 2000.07.13 0 0 1192
Esetleg olvassál bele - mindjárt az elsőtől - az Igy tehetsz be képet c. topicba. Hátha kitér a témanyitó a link betevésére is.
Előzmény: bd (1190)
Törölt nick Creative Commons License 2000.07.13 0 0 1191
Általában vagy feta sajtot, vagy érett juhsajtot.

Cic

ui. Az epertorta"receptje" naggggyyyyon jó! :-))

Előzmény: Hibiszkusz (1188)
bd Creative Commons License 2000.07.13 0 0 1190
Nem sikerült link-nek.
Hogy kellene beírnom?
bd Creative Commons License 2000.07.13 0 0 1189
Lenard Sándor

http://www.mek.iif.hu/kiallit/lenard/konyha.html

Hibiszkusz Creative Commons License 2000.07.13 0 0 1188
Kedves Textor!

A sopszka salátába milyen sajtot tesznek (eredetben), mert ugye abból nem maradhat ki?

Előzmény: textor (1187)
textor Creative Commons License 2000.07.13 0 0 1187
Szóval szerintem megállapodhatunk a következőkben:

1. Valószínüleg létezik olyan autentikus olasz recept, amely mozzarellát tesz a paradicsomsalátába

2. Néhányan úgy gondoljuk, hogy autentika ide vagy oda, a mozzarella nyersen íztelen, ergo nem való salátába. Ezt a véleményünket irott szaktekintélyekkel is megtámogattuk.

3. Alternativaként említettem a fetát, ami ugyan abszolút nem eredeti olasz, viszont lágy, ízes, szerintem (és sok recept szerint) illik a paradicsomsalátához

4. Egyébként mindent ki lehet próbálni, bár ha én most veszek negyedkiló mozzarellát a hétvégére, inkább megsütöm valahogy

Jó étvágyat

GPF Creative Commons License 2000.07.13 0 0 1186
Hú, bd, az a Római szakácskönyv nagyon tetszett, de kb. 15 éve láttam utoljára. Van benne egy anekdota a Szakácsnő (Kertész???) epertortájáról. Talán az a bevezető. Gyakran idézgetem, de kezdem elfelejteni.
Nem írnád, szkennelnéd... be ide? Nagyon tanulságos.
Előzmény: bd (1183)
adjika Creative Commons License 2000.07.13 0 0 1185
én én vagyok, tapasztalatból ismerem magam és nehéz megkapni engem
Előzmény: Gyalogk (1177)
Hibiszkusz Creative Commons License 2000.07.13 0 0 1184
Na most már jól megkutyultatok, hiába ez egy főzőcskés topic. Tehát, élvezhető-e, kell-e mozarella a paradicsomsalátába, vagy nem kell? Én még mozarellát nem ettem, akkor ez mibe való igazából, és mibe a feta.
Előzmény: bd (1183)
bd Creative Commons License 2000.07.13 0 0 1183
A tésztástál mellett ott a mozzarella. Ez a nyirkos sajt héjastul-göngyölegestül sajtsavóban tartandó. Sosem szabad kiszáradnia. Nyersen enni a mozzarellát bűn lenne: szívós, kemény, mintha ízetlen volna . . . Csak a hő olvasztja meg üdvösen, akkor sárgás színű lesz, és hihetetlen minőségekkel örvendeztet meg.

Lénard Sándor: Római szakácskönyv

berku Creative Commons License 2000.07.13 0 0 1182
Az olaszok pedig valószínűleg azt éreznék perverziónak, hogy fetát tegyél az ő salátájukba.

Nekem is lenne egy kérdésem, nem főzés, de konyha:
Ha kinyitom a spájzként funkcionáló szekrénykénket, molylepkék szállnak ki belőle, ezen kívül bogarakat (nem kukacokat) találtam a lisztben és a rizsben. Mit tehetek ellenük azon kívül, hogy kidobáltam amibe belemásztak? Levendula is volt a szekrényben, bár ezek szerint az csak a ruhamolyokat riasztja.

Előzmény: textor (1180)
Törölt nick Creative Commons License 2000.07.13 0 0 1181
Pedig a kagyló nagyon is finom, főleg ha jól van elkészítve!!

Cic

Előzmény: textor (1180)
textor Creative Commons License 2000.07.13 0 0 1180
"A Mozzarella sajt az un. fiatal sajtok családjába tartozik, ami a forrázott és gyúrt sajtok családját jelenti. E csoport legismertebb tagja a mozzarella, a provolone és a cacioavallo. Mindannyiukban azonos a sajtanyag különleges szerkezete - a köztük lévö különbséget csak a sajt összetétele adja. Az eredeti mozzarella sajt bivalytejböl készül, de ma már többnyire tehéntejböl készül. A sajt friss - semmilyen tartósítószert nem tartalmaz. Ez adja tulajdonképpen a sajt finomságát, hiszen azáltal, hogy semmilyen érlelésnek és ízesítésnek sem tesszük ki ezt a fajta sajtot, szinte minden konyhai technológiának alávethetjük azt. A mozzarella születési helyén Olaszországban pizza-sajtként hasznosítják, emellett felhasználhatjuk salátákhoz, tésztákhoz is."
(Forrás: http://www.extra.hu/mozzarella/recept.html. Kiemelés tőlem - T.)

Egyébként az oldalon van pár recept, köztük saláták is, "nyers" mozzarellával, de én ettől még mindig perverziónak érzem a nyers mozzarella fogyasztását. Persze egyesek a kagylót is megeszik... (;-P

modigliani Creative Commons License 2000.07.13 0 0 1179
ahój Cic, horvátho.-ban csak pőrén láttam a kukoricákat grillezni.
Előzmény: Törölt nick (1175)
modigliani Creative Commons License 2000.07.13 0 0 1178
Maminti! csak ne a fóti fagyiCorások válaszoljanak a kérdésedre, mert az őTölcsérük alul luqas és kemény és száraz, szóval ehet&len.
Előzmény: Maminti (1176)
Gyalogk Creative Commons License 2000.07.12 0 0 1177
Mondd, ki vagy te, ó, konyhatündér, aki tudja, hogy mi az a szent adjika? És honnan tudsz róla? És hol kapni olyant? Fontos.
És a mozzarellának szerintem sincs íze.
Előzmény: textor (1163)
Maminti Creative Commons License 2000.07.12 0 0 1176
Nagyon régen nem jártam már erre, de mostanában nem is nagyon főztem... Viszont itt van a fagyiszezon, és nagyon kíváncsi lennék (ha már volt szó róla korábban, akkor bocsi) arra, hogy hogyan készülnek a fagyitölcsérek, és lehet-e ilyeneket házilag készíteni? Főleg az édesek, amik össze vannak tekerve... nyam-nyam... :)
Törölt nick Creative Commons License 2000.07.12 0 0 1175
Ahogy mondtad - egy kis vaj + fólia.

Cic

Előzmény: iceberg (1174)
iceberg Creative Commons License 2000.07.12 0 0 1174
Hú,köszi,ki fogom próbálni...Eddig csak a mikróban olvasztottam rá a pirítósra.
És a kukorica grillezésének mi a titka?
Nekünk nagyon kiszáradt legutóbb.Egy kis vaj? Fólia?
Előzmény: kicsi emma (1173)
kicsi emma Creative Commons License 2000.07.12 0 0 1173
az a lenyeg a sajttal ugye - bar szerintem ezt mindenki magatol is kitalalhatja - hogy elfolyik ha ho eri. Ezert megfelelo csomagolas kell neki, ami osszetartja,e s akkor sutheto, grillezheto stb. Namost ez lehet panir, es akkor rantott sajt. Ha grillezed, akkor eleg ala tenni valamit - szelet kenyeret, szelet hust, szelet zoldseget, padlizsant, uborkat, paprikat, pardicsomot, gombat. Minden sajt finom egy kis petrezselyemmel, metelohagymaval, borssal, szerecsendioval, rendes dioval...

Ehhez igazan csak fantazia kell.

Előzmény: iceberg (1171)
Törölt nick Creative Commons License 2000.07.12 0 0 1172
Sziasztok!

Újra itt vagyok, köztetek. Ne kövezzetek meg, de kinek és milyen recipét ígértem?? Talán joynak kiflireceptet? Akinek adósa vónék, jelentkezzen.
A grill-téma naggggyyyyon tecccik, én is szeretek kipróbálni mindenfélét! :-))

Majd még jövök, Cic

iceberg Creative Commons License 2000.07.12 0 0 1171
Ohó,kicsi emma,most elkaptalak.
Légysziiiii,mondd már el,hogyan készül a grillezett sajt!!!
Úúúúúúúúúgy szeretném kipróbálni.
Előzmény: kicsi emma (1167)
adjika Creative Commons License 2000.07.12 0 0 1170
megszólítva érzem magam, tehát: az adjika abház? grúz? örmény? fűszer, kb. Erős Pista állagú keverék, erős és különleges (az összetevőket sajnos nem tudom felsorolni , 10-12 éve kóstoltam utoljára, bár fokhagyma biztosan van benne). Húsokhoz (saslik) használják elsősorban. üdv. adji

p.s. nekem a képek, Mod.

Előzmény: modigliani (1164)
kicsi emma Creative Commons License 2000.07.12 0 0 1169
Jolvannna, szelid vagyok en mint a galamb, csak a szakertestol megy fel mindig a vernyomasom...

Amugy mozarellat ki is lehet rantani, es valami gyumolcsszosszal megenni - fiiiinom.

ke

Előzmény: textor (1168)
textor Creative Commons License 2000.07.12 0 0 1168
Jól van, jól van, esküszöm, még ezen a héten kipróbálom, csak ne bánts... (;-))
Előzmény: kicsi emma (1167)
kicsi emma Creative Commons License 2000.07.12 0 0 1167
OK, tehat a mozzarellas bazsalikomos paradicsom salata hagyomanyos olasz recept. Minden rendesebb pizzeria etlapjan is rajta van, meg nalunk is, nemhogy odakint. ne idegeljetek...

Amugy van ize - eppugy, mint sok mas tejtermeknek. Milyen ize van a tejfolnek? vagy a sima tejszinnek? vagy...

Egyebkent sutve, grillezve hasznaljak meg, pizzakon is, tesztan is, husfeleken is.

kicsi emma

textor Creative Commons License 2000.07.12 0 0 1166
Én is így gondolom. Akkor viszont hogy' kerül a salátába. Oda inkább feta-sajtot tennék...
Előzmény: bd (1165)
bd Creative Commons License 2000.07.12 0 0 1165
A mozzarella magába', hidegen, nyersen ízetlen.
Sütni kell, szendvicsre, pizzára...
Előzmény: textor (1163)
modigliani Creative Commons License 2000.07.12 0 0 1164
bocssssss. miazaz "adjika" a nevén kivül?
Előzmény: textor (1163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!