Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.26 0 0 262
 pardon, megoldani termeszetesen = megovni !
Előzmény: Törölt nick (259)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.09.26 0 0 261
Már írtam, hogy nincsen a hittel semmi bajom, nekem mindig csak a klérussal van bajom, ha a hitgyüli bárkit is jó útra térít, akkor már megérte, hogy legyen, (ugyanakkor mélyen megvetem a vezetőjét, akiről az a meggyőződésem,hogy titokban hülyét csinál a híveiből)... szóval nem a hittel van a baj, az egyszerűbb felfogású embereknek nagyon is kéne valami hit, hogy ha már nem félnek a földi igazságszolgáltatástól, akkor féljenek a túlvilágitól - sok évszázadon keresztül ez egy komyoly visszatartó erő vot, szóval hazsnos volt... de magamat olyan embernek tartom, aki mindenféle papi hókkuszpókusz nélkü is képes megítélni azt, hogy mi az ami erkölcsös és mi az ami erkölcstelen, mi a vétek, és mi a bűn, mi az ami megbocsátható, és mi az ami nem az...
Előzmény: Törölt nick (251)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.26 0 0 260

 Engem meg felbosszantott regen, sot meg karomkodva a sarokba is hajitottam, de ....szerencsere ma mar egeszen maskeppen latom

 

Előzmény: AliceCsodaországban (258)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.26 0 0 259
nem, bocsanat, de ellent kell mondanom ebben....a tudas, melytol a Teremto ovott, az a gonosznak, a bunnek az ismerete volt.....ugy akarta a teremtmenyet ettol megovni, mint ahogy a jo apa is igyekszik megoldani  gyermeket attol  (pl. hogy gyakorlatias legyek, nem kuldi el gyermeket egy pedofil bacsival kirandulni, meg kikapcsolja a TV-t, ha a Pentek 13 megy, vagy mittomen mi most az ugyeletes orulet) 
Előzmény: Törölt nick (251)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.09.26 0 0 258
Én egyszerűbb, érthetőbb válaszra végyom. Nem vagyok az a fahta, aki kivülről fujja a bibliát, megpróbáltam párszor olvasgatni belőle, de állandóan abbahagytam, mert semmi más érzés nem volt bennem, mint a jeges félelem.
Előzmény: Linux fan (252)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.26 0 0 257

 Ez igy van....

 

Előzmény: Linux fan (247)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.26 0 0 256

 Barcsak lenne idod, hogy legalabb megprobaljam elmagyarazni....en szivesen tennem, s hidd el, nem vagyok egy mazas vallasos valaki....

 

De a 218- ast nem te irtad

Előzmény: AliceCsodaországban (245)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.09.26 0 0 255
Na még valami.
Tudom ciki, meg miegymás, de életemben egyetlen oylan könyvet olvastam ami kvázi a keresztény hittel volt átitatva és azt mondtam, hogy igen, ebben ÍGY én is tudnék hinni, és az nem volt más, mint egy bestseller: Croninnnak az a könyve, hogy "A menyország kulcsa". Ahol a főszereplő egy nagyon is emberi természetű, valóban a keresztény hitben élő és annak eredeti felfogását űző egyszerű pap (jellemző, hogy a könyv végén is csak egy egyszerű pap maradt, a max. jutalma az volt, hogy a klérus ellenőre meghagyta ebben a titulusában) , viszont egész életébe a könyörületesség, a a vigasznyujtás, a segítség, és az emberi megértés példáját mutatta, csak azért mert ilyennek született. És a könyvben az is benne volt, hogy a mennyországnak több ajtaja van, nem fontos éppen a keresztény vallás szerint oda bejutni. Na én meg ebben hiszek.
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.26 0 0 253

Szeretteim, szeressük egymást: mert a szeretet az Istentől van; és mindaz, a ki szeret, az Istentől született, és ismeri az Istent.

1Ján 4,8.  A ki nem szeret, nem ismerte meg az Istent; mert az Isten szeretet. 1Ján 4,9.  Az által lett nyilvánvalóvá az Isten szeretete bennünk, hogy az ő egyszülött Fiát elküldte az Isten e világra, hogy éljünk általa.

1Ján 4,10.  Nem abban van a szeretet, hogy mi szerettük az Istent, hanem hogy ő szeretett minket, és elküldte az ő Fiát engesztelő áldozatul a a mi bűneinkért. 1Ján 4,11.  Szeretteim, ha így szeretett minket az Isten, nekünk is szeretnünk kell egymást.

1Ján 4,12.  Az Istent soha senki nem látta: Ha szeretjük egymást, az Isten bennünk marad, és az ő szeretete teljessé lett bennünk:

1Ján 4,16.  És mi megismertük és elhittük az Istennek irántunk való szeretetét. Az Isten szeretet; és a ki a szeretetben marad, az Istenben marad, és az Isten is ő benne.

 

 

Előzmény: Törölt nick (244)
Linux fan Creative Commons License 2008.09.26 0 0 252
A 240 nem elég jó válasz?
Előzmény: AliceCsodaországban (250)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.09.26 0 0 250
Igen, elnéztem, 219.
Előzmény: Babco (248)
Linux fan Creative Commons License 2008.09.26 0 0 249
Nincs is ott kérdésed.
Előzmény: AliceCsodaországban (246)
Babco Creative Commons License 2008.09.26 0 0 248
219-es, nem? arra én is kíváncsi vagyok.
Előzmény: AliceCsodaországban (246)
Linux fan Creative Commons License 2008.09.26 0 0 247
Elméletileg a hívők lennének maga az egyház (a görög eredetiben: ecclesia), ahogy Péter első levele mondja:

"Ti pedig választott nemzetség, királyi papság, szent nemzet, megtartásra való nép vagytok, hogy hirdessétek Annak hatalmas dolgait, a ki a sötétségből az ő csodálatos világosságára hívott el titeket;
A kik hajdan nem nép voltatok, most pedig Isten népe vagytok; a kik nem kegyelmezettek voltatok, most pedig kegyelmezettek vagytok."
Előzmény: Törölt nick (244)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.09.26 0 0 246
Jelzem, a 218-as kérdésemre még senki nem válaszolt... pedig arra is kéne valami nem kenetteljes választ adni valakinek, aki azt hiszi magáról, hogy tudja...
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.09.26 0 0 245
Életem során már párszor próbáltam beszélgetni papokkal - nem ment.
Ők egyszerűen nem is értik mi a problémám.
A hitről nem lehet vitatkozni, mert a hit egyszerűen félresöpri az érveket.

Egyébként nem a hittel van bajom, mint említettem, titokban én is hiszek valamiben, amiben még isten is szerepel, aki így intézi - az egyházzal (keresztény, muszlim) se lenne problémám, ha azt tenné ami a dolga, de nem azt teszi. Az egyház politizál, erőszakosan térítene (ha hagynák). Az egyetlen nem térítő egyház a zsidó, az ortrodox zsidó vallással viszont az a bajom, amit már vázoltam is: ők kiválasztottnak érzik magukat, de mire fel, ha egyszer mindannyian ugyanarról a tőről szrmazunk??? (A Biblia szerint???)

Azt viszont, hogy miért van "megírva a Bibliában", hogy az ember ne egyen a tudás fájáról, már kezdem felfogni... a Biblia szerint isten kvázi játékszerének teremtette az emberpárt, és nagyon nem tetszikneki, ha az gondolkodik is.
Előzmény: Törölt nick (237)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.26 0 0 243
szegénykém. még az a szerencsénk, hogy te biztos vagy benne.
Előzmény: Törölt nick (242)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.26 0 0 242
 nem csodalom....viszont en biztos vagyok abban, hogy azok a papok nem azt az Egyhazat reprezentaljak, melyrol Jezus beszelt... szal nagy am itt a zavar, a keveredes 
Előzmény: Babco (239)
Állományjavító Creative Commons License 2008.09.26 0 0 240

A bibliai genezis természetesen nem történetírói célal készült, a teremtés és az ember történetének kezdete mai kifejezéssel élve metaforikus. akkoriban nem a tényszerűség volt a közlés célja, hanem a jelentőségteljesség, és ebben az értelemben a teremtéstörténetnek nagyon sok mondanivalója van és sok mindenről árulkodik, amire egyszer szívesen kitérek, ha tényleg érdekel.

 

Minél közeleb kerülünk a mai korhoz a leírásban, annál történetibb igényű a szöveg: a királyok könyvében a prófétai dolgok transzcendens részein  kívül már nyomon kövgethető dolgok vannak.

 

Ábrahám ebből a szempontból nyilván a keleti vallási szubsztrátum egyik kultúrhérosza, természetesen genetikailag nemigen lehet Ábrahámra hivatkozva kutatni. Amit itt  mondani akartak, az az lehetett, hogy a hagyomány Ábrahám hátom fiához köti a zsidókat, az izmáelitákat (későbbi arab muszlimokat) és az edomitákat. És nyilván azt akarják vizsgálni, hogy az arabok és a zsidók között mekkora a genetikai rokonság, ami teljesen legitim dolog, csak valóban furcsa hozzá a bibliai hagyomány körítése.

 

 

 

 

Előzmény: AliceCsodaországban (219)
Babco Creative Commons License 2008.09.26 0 0 239
Nekem pont a papok miatt annyira rossz a véleményem az egyházról.
Előzmény: Törölt nick (237)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.26 0 0 238
 Pont azert tagadjak, mert kihagyjak.....ok a harmadikat nevezik masodiknak.... a masodik eljovetelnel meg nem lesz feltamadas, hanem az elok ragadtatnak el....
Előzmény: Állományjavító (233)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.26 0 0 236

 Az nem biztos, hogy jo modszer, ha nem vagy megbekulve a Teremtovel, akkor teremtesz magadnak egy masikat....

 

 Ha viszont megismerned, akkor megtudnad, hogy igazsagos es talan megbekulnel vele ... 

 

Előzmény: AliceCsodaországban (232)
Babco Creative Commons License 2008.09.26 0 0 234
Én még mindig nem értem. Ha csak szimbolikus, akkor mit kutatnak rajta meg hogy jön ide a genetika?
Előzmény: Törölt nick (224)
Állományjavító Creative Commons License 2008.09.26 0 0 233

olvasd végig a "second coming" in the eastern orthodox church és efféléket, természetesen van második eljövetel, az nélkülözhetetlen része a mainstream keresztény dogmatikának keleten és nyugaton.

 

Orthodox Christians look forward to the Second Coming of Christ, the Resurrection of the physical body, and Everlasting Life with God.  The ultimate goal of Orthodox Christianity is theosis, or union with Christ.

 

http://www.saintmatts.org/about.htm

Előzmény: Törölt nick (231)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.09.26 0 0 232
Ítélkezik??? És mi alapján???
Hiszen az örökkévalósághoz képest a földii lét még egy pillanatnak is ezerbilliárnyi ideje, az örökkévalóságig tartó jutalom vagy büntetés annyira igazságtalan mind a két oldalról, hogy isten nem lehet aki ilyet kitalál, az ilyet nem lehet még tisztelni sem, ez egy kénye kedve szerint szórakozó despota!!!

Ha én egyáltalán hinni vagyok képest bármiben, az csakis a lélekvándorlás... hogy amikor megszületünk, kapunk valami feladatot, amit meg kell oldanunk, aztán ez vagy sikerül vagy nem, ha nem egészen sikerül, akkor valamivel fejlettebb lélekkel ujraszületünk és a feldatunk módosul, vagy ha tök elrontottuk akkor a következő életünkben ezt vezekeljük le... ebben van felfogható és teljesíthető (karma pl.)
Előzmény: Törölt nick (218)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.26 0 0 230
 Egy negyes alat azert beirok az ellenorzodbe...:)
Előzmény: Törölt nick (226)
kis-szabó Creative Commons License 2008.09.26 0 0 229

De bizony azonos ..és a  legszebb, amikor az inkonzisztencia érvényesíti a modellt:-)

...mert egyébként a szeretnek nincs se modellje, se elvi kategóriája, felülírja a törvényt is.

Jó éjt!

Előzmény: Állományjavító (213)
Állományjavító Creative Commons License 2008.09.26 0 0 228
És Káin egyik gyermeke Írországba vetődött s nevezteték ő McCainnak. És azt az álmot láttam, hogy emeltetik ő magas királyiszékbe.
Előzmény: AliceCsodaországban (219)
Linux fan Creative Commons License 2008.09.26 0 0 227
Nem tudtam... Asszem Maimonidésznél olvastam eccer valamit, amiről erre a gondolatra jutottam.
Előzmény: Állományjavító (223)
Állományjavító Creative Commons License 2008.09.26 0 0 225
naés mi van az utolsó ítélettel, a testnek feltámadásával, armageddonnal. az smafu?
Előzmény: Törölt nick (218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!