Keresés

Részletes keresés

jocó Creative Commons License 2000.04.04 0 0 302
Sziasztok Veszprémiek!
Én mint Veszprém megyei (Lovászpatona) illetékességü örültem a topik megjelenésének. Bár inkább csak hivatali ügyeim intézésére jártam többnyire Veszprémben, de nekem mindig adott valami újat. Ha megnézitek a dunántúli városokban van valami közös, főleg ha Szombathely, Győr, és Veszprémet nézzük. A többi város kicsit kilóg a sorból, talán még Pécs említhető.
Ha arra járok biztos hogy nem használom a körgyűrűt. A városközpontban leállítom a kocsit és szívesen sétálok egyet. Erre mindig szakítok időt. Nem értek egyet azokkal akik szerint halott város lenne. Akik ezt állitják nem jártak Borsod, Szabolcs és Hajdu megyében. A nagy civis város, Debrecen jobban haldoklik higgyétek el. Ennyit beköszöntőnek!
LÉGY Creative Commons License 2000.04.03 0 0 301

ÁPRILIS 1.JÓÓÓ VÓÓÓT!
És friss és új és őrülten aranyos.
Ahogy néztem a Lordok házának ablakaiból lógó nyugdíjasokat még Nekik is tetszett.
Az eső spec.engem nem zavart.
Jövőre kérek engedélyt beszállni a buliba!
A Kankánkánt pedik követeljük továbbra is.
Többet később.-Jó éjszakát.
Légy
+Örülök,hogy megismertelek CeCe legyem!
Előzmény: aCece (300)
aCece Creative Commons License 2000.04.01 0 0 300
Aprilis 1.

Megvolt.
Jo volt.
Jo volt? :)

Murak, itt is koszi a tamogatast! A Fintort egesz szepen sikerult bevenni,
a DC-re meg hal'istennek nem volt szukseg, de eleg necces volt az eso! :)
Huhh, de most ajulas agyba...

Cece

patriot Creative Commons License 2000.03.31 0 0 299
OFF
Hallgassatok Xikitára! Még zenét is kérhettek a JAM-től, hátha... Ace-nek bejött, lesz Manu Chao.
ON
Előzmény: Xikita (298)
Xikita Creative Commons License 2000.03.30 0 0 298
Ha Veszprém, akkor ide tartozik: http://index.hu/forum/forum.cgi?a=t&t=9014926&uq=10
LÉGY Creative Commons License 2000.03.29 0 0 297

Szia a CeCe!
A VMK-t azért (is) rugdalták,hogy nincs eléggé kihasználva-ha kimegyünk mégugyse.
Hát itt van a kutya feltemetve-
Tavaly 3 alkalomból,amikor kiköltöztünk(több órás technikai beszerelés,színpadépítés blabla) háromszorszor szakadt az eső,a délelőtti jó idő ellenére.
Egyíbkint lesz épp elég rendezvény a szabadtéren-ennek nagyrészt én iszom a levét-oda a július,augusztus,ég veled Napfény,ragyogás!-
Mert jönnek az Ezredbúcsúztatók,Zenélő Udvarok,Veszprémi Vigasságok...
....és ha tínyleg bólintanak, nagykoncertek.
Terv:Republic,Cserháti,jőnaZorán,Somló+LGT...
Mellesleg szoknyát én is tudok adni ápr.1-re dögivel.-tudjátok,a VMK-ban divat a kosztüm,csinibini meg a népművelős-dimitrovos cipő.
Ja és NE SZÍDJÁTOK MÁR ANNYIT A DIMITROVOT!
(vonatkozik ez az előző hozzászólásokra)
Egészen jó és fiatal csapat került a házhoz,ami szerintem kezd meglátszani.A "fiatal"ság meg nem=tapasztalatlannal.Az átlagéletkor jelenleg a szervezésen az uttóbbi fél év alatt 20 évet csökkent-új szelek fújnak és új nézet kezdett kialakulni.Sajnálom a kollégáimat hisz ilyen hangulatban nem könnyű ilyen hévvel dolgozni,ahogy teszik.Engem most hagyjunk ki e témából egy kaján félvigyorral.
Sokat beszéltem sorry.
LÉGY
Előzmény: aCece (295)
ace Creative Commons License 2000.03.29 0 0 296
Porcus!

Nem azt mondtam, hogy nem kell, hanem, hogy erre vannak kitalálva már kiadványok. Pl.:Est, Múzsa, Veszrémi7Nap, NAPLÓ.

Szia

Előzmény: aCece (289)
aCece Creative Commons License 2000.03.29 0 0 295
Szija LEGYunk!

Ifjonti Iroda: Igen ott van a szervezesi kozpont, a HQ :) Es a VIX/Koszi alatt fut az egesz.

Igen, volt szo, hogy eso eseten valahova menni kene, de azota ez is elrendezodott, koszi Murak!

VMK rendezvenyekkel kapcsolatban: nem kene igy tavasszal, nyaron, es esetleg meg osszel is neha kijonni a programokkal a szabad eg ala?

Korabban valo szervezes esete: igaz. Elkezdtunk egy nagyot tervezni meg januar elejen, de aztan az februarban felre let teve, hogy mar az is keso, nagy szponzorok atfutasi ideje es egyebek miatt. Aztan megiscsak feleledt a dolog, amikoris bevonodott egy csapatnyi kozepiskolas a dologba a Koszi program kereteben. Gondoltuk, legyen egy felvonulas azert megis, es aztan jott ujra, hogy akkor mar par amator zenekar, deakkormar... Es meglatjuk, mi lesz belole, ha kicsit nyogve is, de minden osszejonni latszik.
Termeszetesen jovore mar idoben elkezdjuk a dolgot. Aprilis 1 eleg fix, szamithattok a zaklatasra 2001 elejen is.

Nu, tul sok a duma, Cece!

bye

Előzmény: LÉGY (291)
aCece Creative Commons License 2000.03.29 0 0 294
Oppsz, eliras: egyutt leszunk helyett egyutt megyunk! ;))))))
aCece Creative Commons License 2000.03.29 0 0 293
Draga Zsolti-Batgnom! :)

Oten vagyunk, nagy sikerunk lesz, ha akarsz, leszel hatodik, ha nem,
nem. A koreografia rugalmas, ha felsz fellepni. :)))

Ruha beszerzese: turkalo. Sot, talan meg sikerul beszerezni toluk par zsak eladhatatlan holmit, ami viszont ez alkalombol pont jo lesz a vonulo tomegnek egy kis ruhazat feltupirozasra. Szerzunk Neked is ruhat, de ha akarsz megbeszeljuk, es egyutt leszunk.

Aszondja az RTL, hogy sutni fog a nap.

Ugy tunik, megis jonnek a Mehek, vallaljak csak utikoltsegert, oket erdemes megnezni! Sramlizenekar oke, meg alkalomhoz is oltoznek.

Jelenleg nagyon ugy all a helyzet, a dolog mar csak rajtunk mulik!

Izgi... :)

batgnóm Creative Commons License 2000.03.29 0 0 292
"Kedves" aCECE!

Azt most komolyan gondoltad, hogy leszek akkora ba..m és fellépek a szinpadon is a méltán világhírű KANKÁNKÁN színeiben. Ezt már most felejtsd el ( na jó megfelelő mennyiségű hangulatnövelő folyadék után talán :))) ).

Egyébként honnan lesz péntekre a próbára a szoknya. Ja és persze lesz e szervezői polónk?

Egyébként mindenki jöjjön aki tud, aki nem az is és csináljunk egy jó bulit

UI: A Kankánkán csoport nem tranzvesztitákból áll a félreértések végett (csak hogy tudják a lányok :)) ), ennek hangoztatása a program alatt mellőzendő. Köszönettel az egyik balek akit beszerveztek.

baTGnóm

Előzmény: aCece (287)
LÉGY Creative Commons License 2000.03.28 0 0 291

Kedves aCECE!
Az Ifjonti Irodából hívtak mult héten,hogy segítsek ápr.1-vel kapcsolatban.Pl.:a VMK-ban nem lehetne é megrendezni?De az sajna foglalt.
Egyiptomi Nap lesz.
(Úgysem dolgoztam múmiával egy házban.)
A "pletykát"ebből az irányból fújták a szelek.
Annak örülök,hogy Veres B.Zsuzsa segít Nektek.
Ha kell valami egyéb segítség,-azon kívül,amit elmondtatok-segítek.Jövőre legalább 2 hónappal korábban kell szervezni.
Trompos Júlia tudja a számom.
A VMK-ból velem tartják a kapcsolatot.
MÁS:
A középiskolásoknak:
Április 15-én, a Középiskolai Diákcentrum előtt:
Bluesberry oszt Irígy Hónaljmirígy lesz.
No búcsúzom.Már megint nem bírtam befogni a szájamat.A szombati viszontlátásig!
LÉGY

Előzmény: aCece (289)
porcus Creative Commons License 2000.03.28 0 0 290

Murak aranyos, ha én nem is tuttam elmagyarázni mire lenne jó pl. egy programelőkésztítő írás, akó nézd meg elmondta erhard. A többiben tán igazad is volt. Osztán nem tom, szűcs mondta é az új ötletét. Hálózatos megoldás erre a témára.Talán egy józanabb de setétebb iccaka el is meséli. porcus
Előzmény: aCece (289)
aCece Creative Commons License 2000.03.28 0 0 289
Matol figyelem a rovid es hosszutavu meteorologiai prognozisokat :)
De sutni fog a nap!!!
ace Creative Commons License 2000.03.28 0 0 288
Cece!

Nem fog esni, de ha mégis lóg az eső lába hívj fel. Én nem leszek Vp-ben, de mególdjuk ha időben szólsz.

Sok sikert!

Előzmény: aCece (287)
aCece Creative Commons License 2000.03.27 0 0 287
Nos, idorendben visszafele irok:


Nincs nagyon veszelyben a Bolondok Napja. Aprilis egy fix, a helyszin a
Centrum melletti, lepcso alatti placc. Szo sincs rola, hogy a nagybacsik bantanak
a mi kisded dolgainkat, sot... Veres B. Zsuzsatol (Kulturalis Iroda) tobb segitseget
kaptunk, mint barhonnan mashonnan. Edasz, Rendorseg, Kommunalis Rt., Sramli
zenekar sehol sem lenne meg a szervezesben, neki pedig csak par joliranyzott telefon.
Ugy tunik, szabadteri szinpadunk is lesz ingyen a VMK-tol, vagyishogy nekunk ingyen.

Tamogatas persze van mashonnan is parezer forint, de lett volna tobb is, ha idoben elkezdjuk
teljes nekifutassal (+1 tapasztalat).

Szoval en most nem ereztem azt, hogy lekezeloen bantak volna velunk, sot! Csak jo kezekbe kerult az ugyunk...

Mindent sikerult vegulis ugy elinteznunk, hogy 0-bol kijon az egesz. Lesz felvonulas
sramlizenekarral 10:00-kor, 11:00-kor pedig kezdodik a Without Face koncert, aztan
lesz tanccsoport (igazi), es kesz Kankánkán férfimazsorett csoport is a szinpadon. Alkotnak a BMX-esek, stb...

Murak segitsegevel lesz Fintorban is hely egy-ket helyi amator zenekarnak.

Apropo, meg is feledkeztunk az eso eseten megvalosulo B tervrol! Murak, mar felve
kerdem, erre esetleg nem lehetne a DC-t hasznalni? HOK-el meg tudjuk beszelni...
NA DE nem lesz eso! ;))

LEGY: Talan onnan johetett a 'pletyka' hogy fentrol beleszoltak a musorba, hogy
a helyi amator zenekarok bekerulnek az utcarol a Fintorba 14:00-tol. Ez belso berkekben alakult igy, semmi felso rahatas. Csak a jozan esz. Ez meg csak az elso alkalom, jo lenne nem elszurni egy izes botrannyal, mert hat megvan az esely hogy ezen zenekarok orjongo rajongoi esetleg szetszedik a belvarost ;)) De ha nem is szedik szet, azert ott van egy olyanfajta szovegvilag, amit talan nem kene igy elsore bemutatni. Hosszu tavra tervezunk, es ha mar elfogadtak a rendezvenyt, es kesobb tamogatast is kapunk (jovore), akkor mar lehet
szep lassan becsempeszni egy kis igazi izt a dolgokba. Ez az elso 'kiserleti' ev, ezert dontottunk az ovatossag mellett.


Par napja volt egy elmenyem almadiban a buszpalyaudvarnal levo bufeben: elcsiptem teazgatas kozben egy kis dumapartit, ahol epp Veszprem volt a tema:

- A veszpremiek tok igenytelenek!

- Na ma mer lennenek azok?

- Mi van ott nyaron? Semmi! 6-kor bezar az egesz koceraj, aztan mindenki megy alunni...

- Hat az igaz, pedig tok termeszetes lenne, hogy oda megy fel az ember bulizni, nem Urkutra meg Furedre...


Hat szoval rolunk volt szo...
10 ev, es ez megvaltozik, igaz? :))


Besh O Drom: Jo volt, csak rovid. Allitolag 3 orat is el szoktak jatszani, ez meg most
nem tunt annyinak. Raadasul azt hittem, utana meg hajnalig nyomnak mar nem eloben
balkani zenet, es a kozonseg altal is annyira kivant "Pitbull Terriert'! :) Ehelyett sajna koran vege volt az egesznek. Pedig szegeny lany ugy jott fel almadibol, hogy a hajnali otos buszaig ott bulizunk. Kettoig ezt is tettuk. Szerencsere azert ott van mentsvarnak a Fintor :) Mindenesetre szerintem eleg szep tomeg jott ossze. PErsze en benne voltam az ugrabugra frgatagban, onnan meg persze, hogy soknak tunt...

LEGY: Amugy nem ismerlek meg. :) De aprilis 1-en talalkozunk! Alkalomhoz illo oltozetben! :)

MAra ennyi eleg is belolem, sziasztok! Es persze gyertek aprilis 1-en! :)
LÉGY Creative Commons License 2000.03.21 0 0 286

Tisztelt Heki és Ace urak!
Nagyon kedvelem Önöket-hisz jól tudják.
Időnként azonban spriccel és fröcsög a költői vénám és gyorsabb a gondolatom,mint az írástempóm.Nem akartam Önöket megbántani.
Heki! Javaslom hozzunk össze egy tüntetőleges találkozót,ami úgy működik,hogy amikor a Többiek megjöttek,mi viccből elmegyünk.

Kedves aCECE!
Hallom gondok vannak április 1-vel?
A csúnya bácsik bántják a kisgyerekek játékát?
Mert valahogy így kezelik,akár az ifjuságot időnként Veszprémben.
Hát nem erről volt szó,az ifjusági programok kapcsán,hanem arról,hogy az "önkoris" bácsik támogatják Veszprém ifjuságának elképzeléseit.
Kész,korrekt a program-miért kell útjába állni?

Ennyit erről-remélem sokakat nem bántottam meg.
LÉGY

Előzmény: heki (282)
ace Creative Commons License 2000.03.20 0 0 285
Szia dealer!

Látom neked sem a Sopron, sem a Vp topicon nincs igazán maradéktalanul jo véleményed veszprémről.

A "tuc-tuc" zenét jól beazonosítottat valóban Palotai Zsolti lemeze volt. Pesten és sok olyan helyen ahol ki tudják fizetni Dj.Palotai szól a Besh O Drom koncertek után élőben. Nálunk sajna csak lemezről mehetett, mert az egyetem nem engedélyezi egyenlőre, hogy a koncertek után "buli" is lehessen.

Én nem gondolom úgy, -bár lehet, hogy ez hibás koncepció-, hogy a koncert után szoló zenének teljes egészében követni kellene az addig képviselt zenei műfajt. Jelen esetben sem illeszkedett rosszul a kettő, mutatta ezt a terem szerte mozgó lábak sokasága is annak ellenére, hogy csak levezető zenének szántam a fent említettek miatt.

Ha leírod miben rejlett a jegyszedő srác bunkósága, akkór számon fogom kérni rajta. Még többet érnénk el ha miután legközelebb sérelem ér rögtön szólsz és helyben tudjuk orvosolni a problémát.

Várunk a PUF-on szeretettel, és kösz az észrevételezést.

ace

Előzmény: dealer_ (281)
erhard Creative Commons License 2000.03.20 0 0 284
Meg egy gondolat a Besh O Drom koncertrol

Ha nem lett volna a Veszpremi Est cimlapjan hirdetve es par szoval ecsetelve milyen zenet is jatszanak, akkor biztos nem mentem volna el a koncertre. Ugyanis egy
"[Szo] 22.00 Besh O Drom" bejegyzes a DC programjaban a magamfajta,
Z+, MTV-bol vadaszgatni probalo, zenelileg nem epp up-to-date mukedvelonek
nem mondott volna sokat. Bar a "Drom" szobol sejtheto a stilus, de sem idovel,
sem penzzel nem allok olyan jol ahhoz, hogy kockara tegyek egy szombat estet,
es kovetkezeskepp egy vasarnap delelottot is.
Szoval, szumma-szummarum, mindenkepp erdemes reszletesebben szolni
valamilyen uton (pl. plakat, Veszremi Est hirdetes, stb.) a nem kozismert
eloadokrol (es filmklubos filmekrol). (Persze mondjuk a PUF nem esik
a "reszletesebben ismertetendo" zenekarok kategoriajaba.)

Előzmény: ace (280)
erhard Creative Commons License 2000.03.20 0 0 283
Tutti volt, ugy latszik vannak meg csodak Veszpremben. Ha nem szombaton lett volna, biztos tobb egyetemista is lett volna (szerintem legalabb 2x). Veszprem nem eppen "alternativ" varos, de szerintem, ha nem is varhato telt haz, de erdemes ilyen es ehhez hasonlo koncerteket szervezni. Ha ugyanis a resztvevok szamat osszeszoroznank a resztvevok aktualis "zene-elvezeti" egyutthatojaval (bocs), akkor szerintem az alternativ zenei esemenyekre nagyobb szam jonne ki, mint egy hagyomanyos nagy latogatottsagu discora. Egyebkent is, zenei teren a kinalat visszahat a keresletetre, es hiszek abban, hogy a veszpremi kozonseg igenyszintje is novelheto, a jelenlegi - egyetemi varoshoz kepest eleg szegyelletes - alacsony szintrol. Igaz ez a filmklubokra is.

Erhard

Előzmény: ace (280)
heki Creative Commons License 2000.03.20 0 0 282
OFF
kedves LÉGY,
és ne kedvetlen, nekem ne mondd, hogy "bezzeg"
ne báncsa senki a művközpontott mer lerúgom
és "éljenek a műv.központ idegösszeroppanással küzködő éhbérért végsőkig kizsákmányolt szegén dolgozó(nő)i hajrá" ----és tollbamondásból mekkapom azt ötöst?
dealer_ Creative Commons License 2000.03.20 0 0 281
Besh O Drom koncert rendben volt, bar a vege szerintem el lett szurva, ki lehetett volna talani, hogy azok akik balkani ciganyzenere keszultek nem azt a talan tilos radiosnak nevezheto, mindenesetre tucc-tucc gyanus zenet keresik. Persze ha az volt a cel, hogy az addig johangulatu kozonseg minel elobb eltunjon, nos akkor ertem.., merthogy egyebkent a hangulattal nem volt gaz, ugye? Avatott balkani szarmazasu barataim szerint a repertoar nem volt tul szeles, dehat az en balkanon innen edzodott izlesemnek ez is uj volt :)
Elfertunk volna azt hiszem tobben is, bar ahhoz kepest, hogy attol feltem <10-en leszunk kellemes meglepetes ert, mindenki kedves volt, kivetel talan a jegyszedo srac aki bunko volt, talan o ugyerzi ez a munkakorevel jar.;(?

Aprilis 5, >10-en leszunk biztos, most jon meg nehany masik haver is :)

Előzmény: ace (280)
ace Creative Commons License 2000.03.19 0 0 280
Na, az ott levők közül ki, hogy értékelte jelenlévők számát a Besh O Drom koncerten?
Na és persze, hogy tetszett?

Következőkben az alterosoknak üzenem, PUF április 5.

Előzmény: LÉGY (279)
LÉGY Creative Commons License 2000.03.19 0 0 279
Kedves Heki bá!
A Városi Műv.Központ dolgozói nevében tiltakozom!
Mi az,hogy a pétfürdőiek bezzeg...
Én spec. 0 forint plusszért dolgozom pl az Alma Máteren,ami 2 hónapon keresztül jelent biztos túlórázást,tök ingyen.Az iskolák ingyen használják ezalatt a teljes házat és technikát.Ez csak egy példa volt.Ha a terembérletekre gondoltál:Nem hinném,hogy a Diákszínjátszó a részvevőknek pénzébe kerülne a VMK-ban.Persze ezt nem velem kell megbeszélni.Tudnám még taglalni,a terembérletek kapcsán,hogy mennyi bevételt kell termelnie a VMKnak.
Erről ennyit.
ACECE légynek üzenem:röpülök április 1-én.
Megismersz?
Előzmény: heki (278)
heki Creative Commons License 2000.03.17 0 0 278
ma olyan anekdotás hangulatban vagyok,
aggyIsten,
rég jártam erre, de ha már itt jártam, gondoltam, önző módon reklámozom többek közt a megyei diákszínjátszó versenyt, amely a megye kultúrális központjában, Pétfürdőn (!) lesz, március 31-április 1, péntek-szombaton.

Városi Műv. Központ, figyelem!!!, a Pétfürdői Műv. Ház dolgozói egyébként évek óta szinte ingyér vállalják ezeket a programokat, ha jól tudom.

aztán erről eszembejut az, amikor tavaly viszont itt volt Veszprémben az országos diáxínjátszó, nekem nagy élmény volt, annak ellenére, hogy csak passzív néző voltam. Több friss előadást láttam pár nap alatt, mint a Petőfi Színházban két év alatt, bizonyítván az ún. "profizmus" és a szellemi prostitúció sajátos viszonyát.
aki ott volt, tanúsíthatja.
maj gyüvök

altf4 Creative Commons License 2000.03.17 0 0 277
Hali,

Imho penzert plakathelyet nagy disznosag az egyetem reszerol, ez ota az akcio ota az I epuletben semmirol nem lehet tudni, alig van valami a faliujsagon, azt is lefujja a szel xxx Ft-ert.
A penzert legalabb zart tablak lennenek. Szarrago ez az egyetem. Kerem a HOK tiltakozasat, az egytem ne kozvetve az egyetemistakon (ill. azok tajekoztatasan) sporoljon.
Az est, muzsa, stb ujsagot keretik nem osszevonni (volt itt ilyen otlet), akkor szepen elhalna, igy legalabb van osztonzo konkurencia, az elmult evekhez kepest nem rossz a programujsag helyzet.
Apropo, a Tilos bulik milyenek szoktak lenni, milyen zenek mennek?
Imho az egyetemesitak (en is) szimplan ki vannak egve, nincs mi igazan motivalja oket. Ez egy ilyen korszak. Eleg ha otthon szol a gepzene.
Murak! Ahhoz hogy valaki dj legyen mire van szuksege a tehetsegen kivul Veszpremben?
Ja, irtad hogy van lehetoseg. Imho lehetne csinalni egy amator dj versenyt vagy ilyesmit legalabb a VEN alatt. Persze ha van ra igeny... Talan van egy par egyetemista aki otthon a pc-jen barkacsol.
Imho a radio jam nagy kaki, csakugy mint danubius, juventus, de talan meg beszelni sem tudnak a bemondok igazan az fergetegesen valtozatos, progressziv zenerol nem is beszelve.

Hogy miert nem lehet itt fiataloknak letelepedni?
Meg lehet nezni az ingatlanarakat, az atlag orszagosnak 1.3-1.6 - szorosa. Persze munkahely sem sok, koszonjuk a varosvezetes otleteit, erofesziteseit az elmult evekben eme problemak orvoslasara (telkek kimerese, stb.).
Ami a legfelhaboritobb Diossy Ur reszerol: olvastam anno egy helyi ujsagban, hogy egyszer jart egy kulturaltabb orszagban es mennyire tesztett neki az ottani kerekparos kultura. Mikor hazajott, rogton bicajjal ment dolgozni (gondolom egyszer) es le is fenykepeztek....
Tudomasom szerintem Veszpremben 1 meter kerekparut sem letezik. Imho ez mar szegyen, foleg a Balaton mellett...
Emlexem amikor nehany eve a belso korgyurut csinaltak a Jet kut fele. Sokba kerulhetett, szep szeles az ut, kerekparsav eszukbe se jutott. Szegyenljek el magukat.
Ja most kert a muzeum vmilyen rekonstrukciojara (?) penzt a varos. A nyaron voltam ott, igazan nem lattam mire kell itt a penz, foleg az igenyekhez kepest. Persze Fidesz b@.ott adni, valahogy nem is sajnalom Veszpremet ezert. Kertek volna festekre legalabb kerekparsavokat festeni... :-(
Vagy lehetne zebrat festeni a Moricz utca vegebe az egyetem melle. Lattam mar ott embert az uton fekudni... sajnos nem jokedvebol. Ez sokba kerul? Ennek ellenere az egyetem utca vegere kerult (eppen a helyi valasztasok elott) "kicsivel" tobb penzert lampa. Nos azota van ott szmog, autok sorbanallasa (ezt mar csak tudom, majd minden nap jartam arra, sokszor csucsidoben). Ezt az egyik kedves helyi kepviselonek koszonhetjuk, aki igy akart a "megfelelo idoben" (gyik. valasztasok elott) hasznosat tenni a polgarokert.... hat kiharcolta a szmogot.

Udv azoknak akik tesznek az itt elokert (Murak, stb.) es nem az itt elokre - kezfeltartassal (gyik. szavazassal).

FatboySlim

u.i.: ha azt szeretne a varos hogy az egyetemistak "kulturaltabban" viselkedjenek, keretik tobb kukat elhelyezni a Moricz stb. utcakra es tudomasul venni, hogy valtozik a vilag es jelenleg naponta ott akar tobb ezer ember is elofordul - van ott kuka egyaltalan? Ja, es az I elott is elfogyott egy (biztos elegett vmi parajelenseg folytan :-(

Előzmény: ace (276)
ace Creative Commons License 2000.03.17 0 0 276
Légy!

Jó lenne, ha igazad lenne, de sajnos a mi tapasztalatunk szerint nincs. Alig két hete a Rektori Titkárságon kaptuk az infót, hogy csak pénzért lehet kihelyezni a koncertplakátjainkat az egyetem területén.

Sőt egy röpke ötlet erejéig felmerült a Veszprémi Est kihelyezéséért való pénz kérése is, de ezt amint kimondták, át is értékelték és természetesen nincs így.

ace

Előzmény: porcus (272)
sip pista Creative Commons License 2000.03.17 0 0 275
sziasztok, most belepofázok anélkül, hogy az eddigieket elolvastam volna :-( atyám kicsi kölök koromban egy darabig veszprémben újságíróskodott, albérlő volt kati(?) néninél, párszor meglátogattuk anyámmal,
a viadukt +++, az állatkert is ++(ambivalens)
jó abbahagyom, p
aCece Creative Commons License 2000.03.17 0 0 274
Ismet sikerult par felrefogalmazott mondatot alkotnom, bocsi! Gyorsan gepelek, csak sok hibaval...

Remelem, azert a mondanivalo eljutott hozzatok! :)
aCece Creative Commons License 2000.03.17 0 0 273
Szervusztok!

Mostansag ritkabban olvastalak Benneteket, de ahogy latom, volt
is egy kis 'torzsasztalcsend'. Mindenki melengette a leveset :)



A mai (penteki) naploban ismet szerepeltunk!


Magam reszerol szeretnek emlitest tenni a kabe ket het mulva bekovetkezo esemenyrol, ugyanis aprilis 1-en szombaton
kellemes kis agyament-felvonulast szervezunk.


Mi mar biztos, hogy lesz felvonulas, ha kapunk egy konnektort
arammal, akkor meg amator zenekarok is fel fognak lepni, sot
meg a Mehek is eljonnek a kedvunkert. Ketten jonek Budapestrol,
az biztos, tehat turisztikai vonzata is van a dolognak :)



Nagyjabol megvan a program, de ha valaki hozza kivan tenni
valamit, szivesen fogadjuk az otletet. Es persze szeretettel varjuk az egesz torzsasztalt a felvonulok kozott. Alkalomhoz illo oltozet javasolt, azaz szakadt, agyament, kreativan kiforditott, erdekes osszatasu ruhazat. aprogram tehat egy kissebbfajta vonulasbol, egy szep napkozbeni (jo ebedhez szol a punkzene) zenei programbol, es egy-ket vetelkedobol all a szombati delelott 10-kor kezdodo belvarosi heppening. Az onkormanyzat reszerol elviekben mar kaptunk tamogatast, a tobbi a jovo heten derul ki, de igazabol egyelore meg ott tartunk, hogy a szinpad is extra lesz, ha lesz :)


Mint resztvevore feltetlen szamitunk Ratok, de ha valaki meg emlekezetesebbe tudja tenni az esemenyt (no persze nem botrannyal), azt szivesen fogadjuk a szervezok, tamogatok kozt.



Remelem addigra eltunik ez a randa ho...



Puszilom e legyeket! :)



Cece

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!