Keresés

Részletes keresés

bubis Creative Commons License 2001.09.04 0 0 194
Tenyleg erdekelne, hogy akkor ez a topik megmurdelt-e. Hol van peldaul a nagy elesztgeto: Putyi?!?

Andras

bubis Creative Commons License 2001.08.31 0 0 193
Na kiprobalom, hogy tenyleg megmurdelt-e ez a topik:

A PLUS/4 egy nagy rakas szerencsetlenseg! Mindig az is volt! Fujjj! :)

Előzmény: bubis (192)
bubis Creative Commons License 2001.08.24 0 0 192
Azt gondoltam ez azert tetszeni fog, mert szerintem ilyet meg senki nem csinalt ezen a gepen. Lehet, hogy tenyleg meghalt a topik? :(
Előzmény: bubis (189)
bubis Creative Commons License 2001.08.22 0 0 191
Es 64-en lattal ilyet? :) Bar ebben nics semmi +4 specifikus, siman atirhato 64-re is.
Előzmény: im2lazytosetthis (190)
im2lazytosetthis Creative Commons License 2001.08.22 0 0 190
ez szép. Bár én inkább C64 fan voltam. :)
Előzmény: bubis (189)
bubis Creative Commons License 2001.08.22 0 0 189
Ide tettem.

Udv.
Andras

Előzmény: bubis (188)
bubis Creative Commons License 2001.08.22 0 0 188
Na jo, mindjart felrakok ket dolgot a netre, ami egy nemreg tortent fellangolasom eredmenye.

Ha esetleg valaki szeretne latni ezeket (illetve a fractal zoomer tovabbfejlesztett valtozatat) a demojaban, beszeljuk meg!

Mindjart irom, hogy hova tettem!

Udv.
Andras

Előzmény: putyi (187)
putyi Creative Commons License 2001.08.22 0 0 187
Még egy utolsó előtti próbálkozás a topic fellendítésére...

putyi Creative Commons License 2001.08.16 0 0 186
Lehet, hogy a süllyesztőben fog kikötni a Topic.
Elvégre a Plussy-nak vége, csak még nem fogtam fel!
:(((((
putyi Creative Commons License 2001.08.14 0 0 185
Hali! Valaki idenézhetne már!

Kihaltak a Plussy-sok?

Filburt Creative Commons License 2001.04.15 0 0 184
Sziasztok,

Tudtok olyan helyet a neten, ahonnan plusi zenéket lehet mp3-ban (vagy vmi emészthető formában) letölteni? Egyet találtam, a terranova-t, két napja újra csak ez szól. B;-)

Bye,

Filburt

putyi Creative Commons License 2001.03.22 0 0 183
Hali, csak frissítem a topikot, nagyon visszaesett a forgalom. Mondjuk eddig se volt nagy... PLUS/4 RULEZ!

Omega of EVS

micu Creative Commons License 2001.01.13 0 0 182
Igen. Akkor voltak a csúcson, azóta leszálló ágban vannak. Kb a C128 Basic volt az utolsó olyan M$ szoftvertermék ami kicsi volt, gyors és megbízhatóan működött.
Előzmény: Meridian (180)
Meridian Creative Commons License 2001.01.12 0 0 181
...csak azt, hogy SYNTAX ERROR IN...;))))
Előzmény: Meridian (180)
Meridian Creative Commons License 2001.01.12 0 0 180
"Azt egyebkent tudtatok, hogy a C64 es C+4 BASICet a Microsoft csinalta"

Jah, és működött; meg nem írta ki ötpercenként: illegal operation...

:))

Én is PLUS4-gyel kezdtem anno...:))

Előzmény: bubis (96)
cyber.greg Creative Commons License 2001.01.12 0 0 179
10 PRINT "SZIASZTOK!"
20 GOTO 10
RUN
Silan Creative Commons License 2001.01.12 0 0 178
Ja igen, elfelejtettem írni, hogy a cucc Budapesten található.
Előzmény: Silan (177)
Silan Creative Commons License 2001.01.12 0 0 177
Van egy C-16-osom 64 kbyte-ra bővített memóriával, valamint egy 1541-es floppy drive, egy rakás lemezzel, különféle játékokkal. Valamint szakkönyvek ezekhez. És mindez eladó. Akit érdekel, az küldjön emilt árajánlattal. Vagy adjatok tanácsot, hol lehet eladni, ha lehet egyáltalán. Én már nem használom és túl sok helyet foglal. Viszont teljesen tökéletesen működőképes az egész, pár hete kipróbáltam.
Gaia Creative Commons License 2000.10.26 0 0 176
Mike Dailly ezerrel fejleszti a Minus/4 új verzióját, 100%-osan emulált hangokkal (a digizést is ideértve!!). Ha valaki emlékszik az ACE +4 nevű játékra, akkor elmondom, hogy a hang a béta verzión tökéletesen ment: a beszéd, a lövések, minden. Nagyon remek lesz!

És ha már emulátor, akkor hadd csináljak egy kis önreklámot a sajátomnak, ami itt van: http://plus4.emuviews.com

Előzmény: bubis (164)
Gaia Creative Commons License 2000.10.26 0 0 175
Tud valaki egy (vagy több) helyet Budapesten, ahol régi Commodore cuccokat lehet még kapni, illetve javíttatni?
Genialis Creative Commons License 2000.10.11 0 0 174
Jelentem jelen.

Asszem 87 körül mentem ki először a Csokiba, de akkoriban még 9 évesen csak bámultam a nagyokat, ahogy bűvészkednek...

Előzmény: korika (170)
ratt Creative Commons License 2000.10.06 0 0 173
Sziasztok,

Üdv Omega,TCFS,Doky,SJP,Pitecus...és a többieknek persze...

Véletlenül beestem ide, és örömmel látom, hogy a "régiek" közül szép számmal vannak...

A világ (és a számítástechnika) változik, az emlékek változatlanok...

-bocs, ha kicsit költői voltam-

pingvin Creative Commons License 2000.10.04 0 0 172
Én is 93-ban adtam el a C64emet, hogy megvegyem életem első gitárját. A csere szükségszerű volt, de azóta is szánombánom bűnömet.
Én annak idején egy Rátkai-féle kalandjátékot írtam, habár nem lett kész, és utólag visszagondolva nagyon gagyi kis sztorija volt, valami varázslóról:-)
Arra emlékszem, hogy szokatlanul jól sikerült a grafikája, igaz viszonylag kis képernyőn, valami 4x. valahány egymást fedő sprite-ból volt kiszínezve, így nem kellett a multitéglalapocskákat használni.
Sajnos nem őriztem meg lemezen, ha véletlenül ráismer az, akinek eladtam a gépemet, nagyon szívesen visszakérem:-)

index-pingvin

YikeSS Creative Commons License 2000.10.03 0 0 171
Hali plus4 fanok!!!!!!

PLUS4 RULEZ JOOOLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!

Nekem egy kibovitett C16-om volt hosszu evekig.
Aztan, mikor 91-ben vettem az XT-met, kenytelen voltam eladni 10.000- HUF-ert. Teljesen beteg voltam bele. Szinte megsirattam, de nagyon akartam az XT-t, meghat kellett a sulihoz is.
Sosem tudtam magamnak megbocsatani!!!

Aztan kesobb megtehettem volna, hogy veszek masikat, de nekem O kellett. O, aki megszerettette velem a szamitogepeket, O, aki annyi szorakozast nyujtott, elhasznalt tobb tapegyseget, magnot, joysticket, tulelt egy memoriabovitest es soha semmi baja nem volt, pedig rohadt sokat hasznaltam, a fel osztaly is hozzam jart jatszani.

Eccercsak legnagyobb oromomre osszefutottam azzal, akinek eladtam, es visszavasaroltam az egeszet 5.000-ert. Teljesen megkonnyebulve vettem ismet birtokba, es azota is feltve orzom, nem valnek meg tole semmi penzert. Igaz, hogy nem nagyon hasznalom, de megnyugtat, hogy ott van es barmikor bekapcsolhatom!!!

Tenyleg, nincs valakinek egy elado floppydriveja?

Kedvencedik jatekaim:
- Mercenary
- Tir Na Nog
- Ace
- Ace 2(asszem ez az, ahol 2 geppel lehetett repulni eccerre)
- Wizard of War
- Bandits
- Scramble
- Pigmy fele Forma1, nemtom mi volt a neve, szegyen:-(
- Saboteur

Meg meg sokan masok, csak nem mindnek jut eszembe a neve. Komaztam nagyon a demokat es a diskmagokat is!

YikeSS

korika Creative Commons License 2000.10.03 0 0 170
Hali!

Ezt el sem hiszem...van itt esetleg olyan, aki anno 85-89 idejen a Csokiba (Csokonai Muvelodesi Haz) jart rendszeresen, s aktiv tagja volt a demo/crack scene-nek?
-koko

ps.: en is irtam par demot, tortem is programokat, de a `90 utani dolgokrol nem nagyon tudok!

Előzmény: bubis (169)
bubis Creative Commons License 2000.10.03 0 0 169
Hello!

Akkor ahogy igertem, felteszem a jo oreg digitalizalomat, nehany hangmitat es egy "demot". Ime.

Udv.
Andras

Előzmény: bubis (164)
bubis Creative Commons License 2000.10.03 0 0 168
Kedves Csaba!

Koszi a valaszokat! Kozben en is nyomultam es ratalaltam a minus4-re, a levlistara is, es talaltam egy helyet a weben, ahol mindenfele kabeleket es hardware kiegeszitoket lehet venni.

A hang egyebkent azert volt erdekes, mert PC-n akartam/akarok fejleszteni ezt kihasznalo lejatszot. Sajnos idokozben ra kellett dobbennem, hogy mar rengeteg ilyen van Plus/4-re. (Naiv voltam.) En igazabol 90 korul hagytam abba a Plus/4-el valo bibelodest, most csak szorakozasbol vettem elo (vajon mai fejjel mit tudok kihozni belole). Az egesznek mondjuk van annyi aktualitasa, hogy a munkahelyi sracokkal hamarosan rendezunk egy 8 bites Commodore bulit. Mindenki eloveszi a regi gepet, es nosztalgizunk. :)

Annyit meg segits, hogy tobbcsatornas (ue. mixelos) lejatszo van? Mondjuk biztos van, de hatha... :)

A grafikai dolgokkal majd igyekszem. :)

Udv.
Andras

Előzmény: Csabo of LOD (167)
Csabo of LOD Creative Commons License 2000.09.30 0 0 167
Jelenleg csak a Minus4 DOS-os verzioja tud 'digi'-t emulalni (egesz jol). A sima TED hangot mindharom emulator tudja, de abban a WinEMU a legjobb.

Csabo

Előzmény: bubis (164)
Csabo of LOD Creative Commons License 2000.09.30 0 0 166
Szia Andras,

A rajzoloprogramod felol amugy en erdeklodtem. Az emlitett kabelt nezd meg itt:

http://surf.to/solder

vagy iratkozz fel a Plus4 LevListara itt

http://c64.rulez.org

es szolj, biztos tud segiteni valaki.

Udv:

Csabo

Előzmény: bubis (165)
bubis Creative Commons License 2000.09.29 0 0 165
Hahooo!

Vennek olyan kabelt, amivel a PC-t az 1541/2-vel ossze lehet kotni. Van valakinek elado?

Andras

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!