Keresés

Részletes keresés

CICA Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5269

szerintem kizárt, hogy diffenbachia legyen...már rég nem élne, ha belerágott volna.

Apám egyik kollégájának még a 70-es években sikerült belehalnia, hogy bicskával vágta a növényt, aztán ugyanazzal vágott magának kenyeret és megette. A kollégák szeme láttára fulladt meg kb fél perc alatt.

(én a lakásom környékére sem engedek egyébként ilyen mérgező növényt)

Előzmény: valamilanykabatban (5264)
Antisystem Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5268

Na ja. Bár ha a növény oldaláról nézed a dolgot, teljesen ésszerűen és arányosan védekezik az ellen, hogy lelegeljék...egy rakat olyan növény van (legismertebb a pitypang /gyermekláncfű, kutyatej, kákics/) ami hasonló nedvet választ ki ilyen célból. Meg az bír ronda lenni, ha ilyen nedv a szembe jut..aránylag hosszan, és csúful, fájdalmasan begyullad tőle a szem.

 

ÜdV 

Előzmény: eMM (5267)
eMM Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5267

Még jó hogy disznövény.

Ha gyomnövény lenne megijednék hogy mikor futok össze vele.

Viszont rosszomszédnak ideális ajándék, hátha simizi meg rágicsálja is:)

Előzmény: Antisystem (5266)
Antisystem Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5266

Szia!

 

Buzogányvirág (diffenbachia)
Közismert foltos levelű szobai dísznövény. Az egész növény mérgező, még a levélcsúcson összegyűlő, harmatcseppszerű folyadék is. Oxálsavat, oxálkristályokat és egyéb méreganyagokat tartalmaz. A per os mérgezés tünetei: a nyálkahártya vörössé és duzzadttá válik, égető fájdalomérzet, bőséges nyálképződés, esetleg napokig tartó hangképzési és nyelési zavar. A szájüregben, a nyelőcsőben és a gyomorban felmaródások is kialakulhatnak. Előfordulhatnak még szívpanaszok, keringési rendellenességek, de a helyi jellegű tünetek maradnak túlsúlyban.
   Kezelés: mérgezés esetén bőséges folyadékbevitel, tüneti kezelés alkalmazható. A sérült növény nedve szembe kerülve szemhéjgörcsöt, könnyfolyást, kötőhártya-  gyulladást okoz. A panaszok 3-4 hét múlva, rendszerint maradandó károsodás nélkül megszűnnek. Bőrirritáció szintén kialakulhat, pl, egy levél ujjak közötti szétmorzsolását követően.

Nu, ezt ugyan emberre írták le, de a kutyánál-macskánál a mérgezés ezzel a növénnyel kb. hasonlóan néz ki. A dolog lényege az, hogy az oxálsav a kalciumot köti meg, a tejnedv többi (ciano-akrilát szerü gyulladáskeltő hatással bíró cianogén-glükozidok) méreganyaga meg helyi gyulladást hoz létre a szájban, gégében, nyelőcsőben, gyomorban. Szal az első, ahonnan észreveszed, hogy a jószág valóban a diffenbachiát rágcsálta, ha be van gyulladva a szája, be van rekedve, ilyenek. Ez különben egy mázli ennél a növénynél, mert pont ezért szokták abbahagyni a dolgot, még mielőtt halálos mennyiségű méreg juthatna a szervezetükbe.

 

Az ellátás lényege a még a gyomorban méreganyag minél jobb kipucolása hánytatással (még mielőtt a belekbe jutva ot is gyulladást csinálna) sok folyadék, kalcium, nyálkahártya-védő anyagok, pl. patikai mályvalevél főzete, pektin, bolus alba (kaolin), ilyenek. A tej is ajánlható, mert egyfelől kalcium is van benne, másfelől a nyálkahártyát is védi. Viszont bármiféle gyógyszerbeadás fokozott figyelmet igényel, mert a gyulladt gége miatt jelentékenyen nagyobb a félrenyelés veszélye. Orvosi terápia meg a fentiek mellett szükség esetén a szteroid, és a fekélygyógyszerek.

 

ÜdV

Előzmény: valamilanykabatban (5264)
Tibbe Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5265

A virágot eltetted olyan helyre, hogy ne férjenek hozzá???!
Valami züldet kell nekik rágcsálni, ami meghánytatja őket!

reméljük nem evett annyit, hogy mérgezése legyen tőle!
Ha jó a kedve, semmi probléma nem lehet. Nem mindig esznek sokat, de lehet, hogy most fokozottan figyeled, és kevésnek tűnik!. Majd eszik estére, ha éhes lesz!
Addig kiürül a gyomra. Vizet adjál neki csak.
Előzmény: valamilanykabatban (5264)
valamilanykabatban Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5264
szia Tibbe,
valójában különöseket nem csinál csak nem nagyon eszik illetve feleannyit mint szokott, mert azért minden evésnél eszik meg kéri is a kaját
de játszik meg élénk emellett
illetve tegnap este egy kis darabka zöldet kihányt ami valami növényből származott és a diffenbachia széle meg cakkos volt mint amit megrágcsáltak
Előzmény: Tibbe (5263)
Tibbe Creative Commons License 2004.08.30 0 0 5263
Hányás, görcsölés, hasmenés, remegés...
sokminden lehet... ugyis észreveszed, ha nem úgy viselkedik, ahogy szokott!
Ne enni adjál neki, inkább igyon vizet vagy tejet.
Ha valami rendkivülit látsz rajta, vidd orvoshoz.
Előzmény: valamilanykabatban (5261)
ZsuR Creative Commons License 2004.08.30 0 0 5262
Szia - Mokaval hasonlo a tapasztalatom. Negy cicambol ketto fiu (volt) es mind a ketto ivartalanitva volt. Berci 3 eves koraban, mert nem akart az uj hazban maradni allandoan "hazajart" - na meg verekedett is rengeteget, nem gyoztem apolni a sebeit.

Marci 6 honapos volt mikor ivartalanitva lett, de vannak elkepzelesei a sexrol, ramaszik a cicalany hatara - es korulnez, varja a segitseget: Na most innen hogyan tovabb. . .nem jut eszebe.

Picim az ivartalanitas ellenere maszkalos - ahogy a legutobbi baleset mutatja.

Bugyim meg bugyuta ivarral vagy nelkule. . .:)) Ot azert szeretjuk.
Előzmény: Mooni (5258)
valamilanykabatban Creative Commons License 2004.08.30 0 0 5261
jaj nagy baj van Maris megrágott valami diffenbachiát:((((((( eszik de inkább csak csipeget
mik a mérgezés tünetei tudja valaki ?????
plíz help!!!!!
eMM Creative Commons License 2004.08.30 0 0 5260

Szerintem meg jó esélyed van rá hogy ellustul és egész nap az ágyat őrzi.

Azonban ha valami csoda folytán nem változik a viselkedése éppúgy eltünhet csavargás alkalmával.

Én ezért nem ivartalanítok kandúrt(az más kérdés hogy kislányt se,inkább tablettázok) az enyéim nyakörvet kapnak.Így az "állatbarátok" tán nem csapdázzák be mert látszik hogy a cicus nem gazdátlan.

Egyébként van egy "ivartalanítás" c. topic is ott holmlokegyenest ellenkező választkapsz ha felveted a kérdést.:D

 

Előzmény: Mooni (5258)
Moka25 Creative Commons License 2004.08.30 0 0 5259

Szia Mooni,

 

a vadaszosztont minimalisan befolyasolja az ivartalanitas. Teruletert is fog verekedni tovabbra is, de legalabb a lanyokert nem - es kisebb turakat csinal csak, nem csavarog messze. Na persze, ha a Ti kertetekben elfogynak a verebek, kenytelen lesz szomszedolni!;))

Előzmény: Mooni (5258)
Mooni Creative Commons License 2004.08.30 0 0 5258

Sziasztok!

Remélem ez a jó topic a sok cicás közül (mármint a gondomhoz). A többi is nagyon tetszik, de állatorvosi dologról kérdeznék. Van egy kiscicánk kandúr (lesz), nemrég kaptuk. Szabadon szaladgál, és bár még feleakkora, mint egy ivarérett macs, már egerészik, gyíkászik és a verebeket is megfogja. Kérdésem: ha ivartalaníttatjuk úgyanígy fog-e vadászni, vagy megváltozik a viselkedése? Volt már egy gyönyörű kandúrunk, akit pont a lányokhoz való eljárogatás miatt vesztettünk el, ezt szeretném elkerülni a műtéttel. Előre is köszi a válaszokért: Mooni

eMM Creative Commons License 2004.08.30 0 0 5257

Á az nem lenne üzlet a gyógyszergyártóknak.1x megeteted azt kész.

Amiről én tudok és használok az az ovarid,de azt is hetenként kell adni.

Az injekció is csak 2-3 hónapig hatásos.

Előzmény: banyoca (5256)
banyoca Creative Commons License 2004.08.29 0 0 5256

Sziasztok!

Létezik olyan fogamzásgátló tabletta, amelyik 1 évig hatásos??? injekcióról már hallottam, de erről nem, lehet hogy le vagyok maradva?

ZsuR Creative Commons License 2004.08.28 0 0 5255
Tegnap este nem csuktuk be a macskaajtot ejjelre - az elso alkalom Picinek hogy ki tudott menni ejjel. . .

Reggelre mindnen ugy mint regen, a macskak alszanak - biztos koran jottek haza, marmint koran reggel - beke nyugalom ujra. Pici kedveskedik ahol tud - boldog!
ZsuR Creative Commons License 2004.08.27 0 0 5254
Yup! Virgonckodik rendesen es foleg ovatosan.
Előzmény: eMM (5253)
eMM Creative Commons License 2004.08.27 0 0 5253

Átment nyusziba?

Azért ilyen virgonc:D

Előzmény: ZsuR (5252)
ZsuR Creative Commons License 2004.08.27 0 0 5252
Koszi Moka - ssezmelyesen fogom atadni neki!

Tegnap keso estig kinnt volt a kertben - nem ment messzire, csak korbejart, megnezni, hogy minden a regi - vagy valtozott.

Aztan uldogelt a kerti szekben, bobiskolt.

Sok fuvet evett tegnap - biztos hianyzott neki az elmult hat het alatt.
Előzmény: Moka25 (5251)
Moka25 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 5251

Szvsz ez teljesen termeszetes. Onmagat is, es a tobbi kolykot is vedi. Mivel a beteg gyogyulasaert gyakorlatialg nem sokat tud tenni, legalabb magat es a tobbit menti - ha tavolsagot tart, talan nem kapjak el es legalabb ok eltben maradnak.

 

ZsuR,

orulok, hogy ilyen szepen gyogyul a cicad!!! Nagy puszi a kobakja kozepere!:o)))

Előzmény: eMM (5248)
eMM Creative Commons License 2004.08.27 0 0 5250
A nagyon beteg "gunnyasztós" társukról. 1 kis macskanátha, köhögés, ilyesmi az nemszámít.:D
Előzmény: ZsuR (5249)
ZsuR Creative Commons License 2004.08.27 0 0 5249
Biztos meg van ra az okuk - csak mi nem tudjuk.

Ma ment ki eloszor a cica - micsoda ovatosan! Korbe szaglaszta az ajto kornyeket - majd kicsit tavolabb, leult, evett fuvet, ivott a tobol, meg ilyenek, amiket szokott csinalni maskor is. Aztan bejott (macskaajton) es ujra kiment rogton, mintha csak meg akart volna gyozodni rola, nem vette el tole senki a lehetoseget.

Szoval, eljenek a macskak - akkor is ha nem vesznek tudomast a beteg tarsukrol.
Előzmény: eMM (5248)
eMM Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5248

A maccsok írtóznak a beteg társuktól.

Nézd meg a macskamamát pld, ha nagyon beteg cica van az alomban arébb viszi a többi kölyköt a beteget meg othagyja.

Valamilyen önfentartási ösztön lehet.

Előzmény: ZsuR (5247)
ZsuR Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5247
Milyen jo!!!

Tudod mit vettem eszre, amiga Pici beteg volt a masik ket macska keresztul nezett rajta. Ami nem artott a Bugyinal - mert boszorkanyos lelke van neki, es nemszeretik egymast a Picivel. De a Marci. .azon meglepodtem. O a potpapaja - mosdatja, jatszik vele, egyutt alszanak miota a Pici hozzank kerult par hetesen (Marci fiu volt amig. . . amig. . .el nem erte a kes. . .). Most, keresztulnezett a lanyan - egeszen a mai napig. Ma reggel mosdatta meg eloszor. . .

Emberi szemmel ez olyan furcsa.
Előzmény: Antisystem (5246)
Antisystem Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5246

Nézd, az ebcsont akkor is beforr, ha nyávog :)))

 

ÜdV

Előzmény: ZsuR (5245)
ZsuR Creative Commons License 2004.08.26 0 0 5245
Kepzeljetek el, a cicam jatszik - es nem csak a szonyeggel! Rohangal, ugrik, bujik, vadaszik, felfedez - csak ugy mint regen. . . Alig latszik a jarasan, hogy baja volt nem is olyan regen!!! HIHETETLEN!!!
emceje Creative Commons License 2004.08.25 0 0 5244

Sziasztok!

 

Egyébként erdekes ez a kilenc vagy het elet kerdes.... egyelore meg nem birtam kinyomozni, hogy ez kulturkorfuggo vagy honnan a kulonbseg... ha valakinek van otlete, akkor kerem, hogy ossza meg velem.

 

Koszonom.

Előzmény: ZsuR (5243)
ZsuR Creative Commons License 2004.08.23 0 0 5243
Kepzeld az amerikai macskaknak 9 eletuk van!!!
http://www.9lives.com/pages/products/canned/ground/
Előzmény: eMM (5241)
Antisystem Creative Commons License 2004.08.23 0 0 5242

Elment.

 

Szivesen.:)

 

ÜdV

Előzmény: Moka25 (5235)
eMM Creative Commons License 2004.08.23 0 0 5241

Hátja magyarként biztos ismeres a mondást,hogy 1 macseknak 7 élete van.

Esetleg 8?(Ez nyílván nem igaz a vírusosos/bakteriális problemákra)

Az tény hogy a sérülsekből igen gyorsan tudnak regenerálódni ha túlélik az első sokkot,és jó kezekben vannak.

Ittvan az én kutyaharapta szürke manóm.

Már minden jó, 1 karom leszakadtt ugyan meg a másik kettő is kérdéses.

Nem maegmaradásilag hanem hogy tudja e használni majd valaha 1X.De azért nagyon rossz, teljesen egézséges kismaccs.Mászik fára madarászik(na) stb,stb.

Szóval rá kell bízni a maccsokra, ők nagyon akarnak élni az tuti!

 

 

Előzmény: ZsuR (5240)
ZsuR Creative Commons License 2004.08.23 0 0 5240
Szerintem a loharito megadta a kezdo sebesseget es attol torott el a medencecsontja - aztan csuszott az aszfalton, es lejott a bor a fenekerol es a farkarol. . .

Mondtam mar, hogy imadom a cicakat??? Hihetetlen, miket tudnak. . .(itt nem a csuszasra gondolok :)), hanem az alkalmazkodasra es a kepessegre, hogy helyrehozzak magukat).

Orom nezni ahogy ul ahogy szokott - mi csak csomagcicanak hivjuk a pozt, amiko rmind a negy laba a teste alatt van -, ahogy szalad !!! Nem hittem, hogy ilyen hamar fog, ahogy leugrik - es okos modon a felugrasnal ha lehet megker, tegyem fel. Kiprobalta, tudja, de jobb ha meg en teszm fel. Ranez a fotelra, aztan ram. Moge kell menjek, mert szembol nem szereti ha felemelem - es akkor szepen log a kezmben amit folteszem az szofara. Utana jon a halas pisla.
Előzmény: eMM (5238)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!