Keresés

Részletes keresés

Csokis Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1315
A bogyobol csinaltal szorpot? Az milyen?
Előzmény: iLane (1313)
joy Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1314
Sokan bajlódunk a sütokkel, ahány tuzhely, annyi nyug. ’ lényeges: a sütnivalókat forró sütobe kell betenni, és az elso 20-25 ’-ben nem szabad rájuk nyitni az ajtót! Én általában a 4-5-ös fokozaton szoktam használni. Gázsüto 8 fokozattal. Ez kb 170-180 oC. Ráadásul forgatni kell a tepsit, mert a belso fele gyorsabban sül. Átsült-e? tupróba! Hústuvel beleszúrni, és ha maszatos, még nem sült át!
Előzmény: dalia (1309)
iLane Creative Commons License 2000.08.11 0 0 1313
Csinált már itt valaki bodzalekvárt? Most lenne szezonja... tegnap próbáltam, de eléggé hasraütésszerűen. Valahogy igy:
1.25 kg bodza + 1 kg cukor + 5 g citromsav + 1 óra főzés.
Tapasztalat: iszonyú édes, nagyon híg és sok a magja. Lekvárnak elég problémás, így szörp lett belőle. Tud valaki rendes lekvár receptet? :)
Köszi!
Mulan Creative Commons License 2000.08.11 0 0 1312
Bocsánat, a link nem pontosan a knédlire mutat, csak a file-ra, ami tartalmazza, de azért így is meg lehet találni.
Előzmény: Mulan (1311)
Mulan Creative Commons License 2000.08.11 0 0 1311
Előzmény: Csucsuka (1310)
Csucsuka Creative Commons License 2000.08.11 0 0 1310
Hali Mindenkinek!!
Szuper ez a topic!! Imádok sütni-főzni, hátmég enni (ami szerencsére nem nagyon látszik meg rajtam). Ezért, ha nem bánjátok bekapcsolódom.
Dália!
Szeretek sütni, de én sem tudok mindent jól megsütni. Fontos kérdés, hogy milyen sütőd van, villany vagy gáz? A régi lakásban nekünk villany volt, most gázsütőnk van. Az almáspite ott mindik csúcsszuper lett, itt még csak egyszer próbálkoztam vele (pocsék volt). Viszont a piskotáim ebben a sütőben kétszer olyan magasak, mint régen. A túrós rétesről nem is szólva.
Más
Lehet, hogy volt már róla szó, de még nem olvastam el az összes hozzászólást:
Knédlit szeretnék főzni!! Azt, amelyiket gőz fölött kell csinálni! Van egy szakácskönyvem - Gombócok, Knédlik címmel - de ebben nem gőz fölött kell főzni és az eredmény nem olyan, mint amit Csehországban ettem. Minden Megnyílvanulást szívesen veszek!!!!

Zsófi

dalia Creative Commons License 2000.08.11 0 0 1309
Köszönöm-köszönöm a sok jó tippet!
Végülis aznap Minestrone-t csináltam, friss paradicsommal, sok-sok zöldséggel, póréhagymával, és végül megbolondításként néhány kovászosuborkát is beledobáltam, plusz pár karika citromot, zöld borsot. Kicsit csípős volt, kicsit savanyú, nagy sikert aratott. :)))

Most elutazom pár napra, tengeri herkentyűk fogyasztása lesz nagy-nagy mennyiségben, hurrá! :)))

Lenne még egy kérdésem, lassan tanácstalan vagyok. Nagyon sok mindent, és sokféleképpen szoktam főzni, általában minden amihez hozzáfogok jól sikerül. Kivétel a sütések. A sütemények készítésében egyszerűen pocsék vagyok. Minden piskóta, torta, bármi ehetelen ami kikerül a kezem közül. Ált. kívül megég, belül nyers összeállításban.... Kár, mert bár nem vagyok nagyon édességes, de a gyümölcsös sütiket - szilvás, almás., meggyes - nagyon szeretem, és már lassan nem illik ezért folyton nagyit nyaggatnom...:))) Miért nem sikerül soha?

dália

joy Creative Commons License 2000.08.10 0 0 1308
Off!
Tisztelt "outdownS"!
Kösz a megtisztelo címet, de sajnos csak amator vagyok, de, ha újrakezdhhetném, biztos, szakács lennék!
On!
Előzmény: outdownS (1306)
joy Creative Commons License 2000.08.10 0 0 1307
Én nem szoktam nyáron, mert a maradékot hutve, lezsírozva másnap hidegen szoktuk fogyasztani. Ráadásul nyáron yobbb, ha nem eszünk húst hússal!
Azért lehet bele a habarás elott virslit, vagy még a zöldség elott füstöltsonkát bele tenni, vagy rántást füstölt kolbász karikákkal készíteni. akkor nem habarni, csak a citromos tejfölt belekeverni!
Előzmény: outdownS (1306)
outdownS Creative Commons License 2000.08.10 0 0 1306
Tisztelt Joy Ínyesmester!

1300 sz. műremeked afféle nyári korhely, nem kell bele valami husi? Nem kötözködésképpen, csak a férjem mindenben a húst keresi, még a tojásos nokedliben is!

Lappantyú Creative Commons License 2000.08.09 0 0 1305
Szia Nagylány!

Nekünk nagy kedvencünk [annyira, hogy én már öléggé unom is] a krumplileves, tejföllel, ecettel, kolbásszal és sooook tárkonnyal.
Az úgy van, hogy felteszed a krumplit foni, meg hozzá egy húsleveskockát (nálam minden úgy indul, különben kihagyható), jól jön egy babérlevél is bele és már ekkor a tárkony. Amikor a krumpli megfott, mehet bele a felkarikázott kolbász, majd rántás és ha a rántás felfott, akkor sok tejföl. Ha ezzel is felfott, akkor egy evokanál ecet, de ha savanyúan szereted, akkor akár több is.

Ma este is ilyet óhajtottak tolem...

Egyébként én ezt a cuccot csinálom mindenfélével, mármint a krumpli helyett bármilyen zöldség (akár vegyes zöldségkeverék is) és a kolbász helyett mondjuk felkockázott pulykamell, de akkor azt elobb meg kell pirítani, hogy puha legyen jól.

Jó étvágyat és kellemes konyhatündérkedést!

Lappa

Előzmény: dalia (1300)
joy Creative Commons License 2000.08.08 0 0 1304
Korhelyleves!
Most is yóóó!
1/2 savanyú káposzta (szecska), kicsavarva - leve félre téve.
Fazékban 1 eka kristálycukor karamelizálni, rádobni 1 kk. köménymagot, friss orölborsot 1 fej apróra []-zott v.hagymát, karikázott répa, gyökér (paszternák jobb), utána a s. káposzta, lepárolni, 1 kockázott krumplit, megszórni 1 csapott eka oröltpaprikával, fölengedni 1 l húsleves-alappal – []-ból is jó, fölforralni. Ha a répa eheto, 1-1 karikázott paprika, paradicsom után 1 pohár tejfölben elkevert 1 csapott eka búzakeményíto (liszt), 1 egész citrom levével behabarni, összeforralni. Savanyítás a káposztalével – ha addig valaki meg nem itta – ízlés szerint.
Vigyázat! A káposztalé is sós!

Off!
Ki volt az a csibész, aki a Word98 javítóba orültpaprikát írt?
On!

Előzmény: dalia (1300)
outdownS Creative Commons License 2000.08.08 0 0 1303
Kedves Dália!
Nálunk most zöldbabszezon van a kertben. A hétvégén 3 féle zöldbabból és 2 féle húsbúl palóclevest főztem.
Ez - ha nem ismered - eredetileg birkahússal indul, de én a birkát csak pulóvernek szeretem, ezért marha- és disznóhúsból készítem a pörkölt alapot, ami legyen egy kissé csípős.
Amikor ez majdnem kész, beleteszed a zöldbabokat, vizet, mennyiségtől függően 1-2
maggi erőleves kockát és egy szép szál borsikafüvet.
Közben néhány szem krumplit tisztítasz, kockára vágod és belefőzöd. Amikor már minden
megfőtt, tejfölt keversz bele (ne sajnáld). Nagyon kellemes, enyhén savanykás, melegíthető.
(Ha a pörkölt alap már előre elkészítve lapul a hűtőben, könnyen megvagy vele, és igy ráérsz 50 db palacsintát sütni 2. fogásnak! (-:))
Mulan Creative Commons License 2000.08.08 0 0 1302
Mertmivelhogy nagyon szeretjük a savanyú leveseket, a NetSzakácsban elég sokat találhatsz a savanyútojás-levestől az édes-savanyú leveseken keresztül a citromos erőlevesig (bár az hideg). Külön ajánlom figyelmedbe Nisa Szoljanka-féléjét, a sváb ököruszálylevest, a kedvenc káposztalevesemet - és annak tölgy féle változatát, ami lokálban már megvan, és előbb-utóbb a TAR-ra is felkerül (ugyanaz pörköltalapon)
Előzmény: dalia (1300)
Csokis Creative Commons License 2000.08.08 0 0 1301
Kerdezd meg az Erdely topicban is. Csak tudnak nehany csorbat.
Előzmény: dalia (1300)
dalia Creative Commons License 2000.08.07 0 0 1300
Sziasztok,
segítséget kérek.
Ismer valaki jó savanyú levbes receptet? Nema hideg verziókra gondolok, mint pl. az uborka, vagy a spanyol paradicsom levesek, hanem melegre, mint pl. a citromos tárkonyos bárányleves.
van valami jó tippetek?

köszi,

dália

Ps. szeretem ezt a topicot, nem írok, de olvasom és főzök is lelkesen...:)))

joy Creative Commons License 2000.08.07 0 0 1299
A titka: gyors sütés, hogy a lé benne maradjon, különösen a pulykánál!
joy Creative Commons License 2000.08.07 0 0 1298
Igen!
Akkor az igazi, ha úgy tudod szelni, hogy rostjára +ben, de csirkemellbol is lehet. Arra számíts, olyan mint minden, ami barom_fi: Párizsi, mortadella, kolbász... Nem az igazi!
De fonom, már csináltam én is.

Ez a tejbeáztatás egyik alapja a hamis-bécsinek is, csak nem kell bele fokhagyma.

Előzmény: La di la di da (1297)
La di la di da Creative Commons License 2000.08.07 0 0 1297
joy: Pulykamell is jó a Lacipecsenyéhez?
bd Creative Commons License 2000.08.07 0 0 1296
Kedves joy!
Végre valakitol megtudhatom a lacipecsenye receptjét!
Mindenféle firlifancos grilles-rostonos-ez-az olvasható minden magazinban, akármire rámondják, hogy lacipecsenye, de azt a fehérvári piacon látott-ízlelt igazit keresem negyven éve.
Ez az, köszi.
bd
Előzmény: joy (1295)
joy Creative Commons License 2000.08.07 0 0 1295
Nem csak uborka öntet, ~szezon is van.
Nyaralóknak:
Lacipecsenye-családi recept.
Elozo este fokhagymás-paprikás tejbe beáztatom az enyhén kivert s.combot, vagy karajt.

Sütés
---tuzhelyen: Forró serpenyot kiskanál zsírral kikenek, a tejbol kiszedett fölszárított húst paprikás lisztbe forgatom, gyorsan minkét oldalán megsütöm.
---tuzön: A rácsot megkenem zsírral, a megtörölt húsba bedörzsölöm a paprikás lisztet, és így sütöm meg.
Sózás mindebki csak a tányéron, ha muszáj!
Körete: krumplipüré, hagymás-paprikás zsírral (kiskanálnyi) meglocsolva.
Saláta: minden, csak friss legyen!
Legjobb a paradicsomsaláta: 1 kg kemény paradics fölkarikázva, 1-2 fej v. hagyma szintén, egy tálba szórni, rá cukros, fokhagymás, citromleves /ecetes/, sós vizet öntök, hutobe teszem, míg a kaja elkészül.
Aki nem szereti az eros v.hagymát, blansírozza: fölkarikázva dobja forró vízbe, egy kavarintás, már is szurje le, hutse ki utána szórja a paradics közé!

Csilla Creative Commons License 2000.07.31 0 0 1294
Sziasztok!
Ime az uborka öntet: (kétszer az az adag elegendő 3 db 3 literes üveghez és 5 kg uborkához).
2 liter vizhez 2 dl ecet, 18 dkg cukor, 8 dkg só, 1 kávéskanál borkénpor, 1 kávéskanál szalicil. Ezeket addig keverjük amig minden el nem olvad benne. Az üvegekbe még rakunk tormát, kaprot, mustármagot, szemes borsot és babérlevelet. A lét ráöntjük az uborkára lekötjük és már mehet is a kamrába.
joy Creative Commons License 2000.07.29 0 0 1293
Bjuci, Kedves!

A1214-es beszólásom a cukk-patisz kérdésedre válasz, még, ha rövid is.

A kisebbeket még kovászolni is lehet, mint az uborkát.
A nagyobb patiszonokat föltétlen hámozd meg, magozd ki, csak a húsa használható, mint az érőfélben levő nagy dög-tök…

Előzmény: bjuci (1284)
joy Creative Commons License 2000.07.29 0 0 1292
Ajjaj! Apu gyermekkori álmai...

Tudom magamról, a legjobb akaratom ellenér is ki-ki csúszik időnként: "ez nem pont olyan, mint anyu főztje volt..."

Azért sok sikert!

Előzmény: iceberg (1289)
szklara Creative Commons License 2000.07.29 0 0 1291
Kedves bjuci!
Találtam cukkinieltevésre egy receptet:
Cukkinis ananász:
2 kiló cukkinit meghámozunk és lereszelünk. Hozzáadunk a levével együtt egy nagy doboz kockákra vágott ananászkonzervet és egy deci citromlevet. Tűzre téve kb. egy óráig főzzük, amíg szép átlátszó lesz. Utána 1 kiló cukorral elkeverjük, és addig forraljuk, amíg a cukor teljesen elolvad. Végül két csomag, egy kevés vízzel simára kevert zselatint öntünk bele, amivel még 5-10 percig főzzük. forrón üvegekbe töltjük és szárazgőzben hagjuk kihűlni.
(én még nempróbáltam ugyan, de a barátnőm szerint finom..)
Mulan Creative Commons License 2000.07.29 0 0 1290
Ha szeretitek az őszibaracklekvárt, akkor a sárgabaracknál leírt eljárásokat javaslom nagyon pici citromlével barnulás ellen, és csak annyi cukorral, hogy ne nyomja el az őszibarack ízét.

Pontosan a kolléganőd által javasolt módszerrel (legfeljebb kicsit kevesebb cukorral) szoktam eljárni málna, meggy, eper, szeder, egyéb szörpnek és lekvárnak is alkamas ilyesmi estén. Barack- alma- cseresznye- körte- és... -szörphöz még nem volt szerencsém, és bizonyára van oka, hogy ezekből nem szokás szörpöt kreálni (ízűszörp szvsz nem szörp).

Off Én ezt tkp. még tegnap írtam, de az Index nem volt éppen a helyzet magaslatán:-( On

Előzmény: bjuci (1284)
iceberg Creative Commons License 2000.07.28 0 0 1289
Hú,kedves joy,a párom már régóta nyaggat egy "igazi" borsos tokányért.
Tudod:)), gyerekkori nosztalgia.Eddig nem tudtam,hogyan,miképp.
Köszi,köszi,majd reflektálok!!:))
Előzmény: joy (1279)
joy Creative Commons License 2000.07.28 0 0 1288
T. bjuci!

Az őszihez mindenféleképp kell a citromlé, vagy citromsav a barnulás ellen, akkor már nem sok az a cukor valszeg!

Elnézést, mint ha írtam volna, de lehet, csak akartam?

Előzmény: bjuci (1284)
Mulan Creative Commons License 2000.07.28 0 0 1287
joy, kedves!

15-20 l gyümlé hirtelen elfogyasztása pusztán létszámkérdés:-)))))))

Ha lehet, fagyasztóba a maradék, ahhoz semmi tarósítószer nem kell. Egyébként "befőzési szalicil" cca. 10 literre egy mókás kanállal belekeverve, + leheletnyi rétegben ráfújva lezárás előtt. Ha nem találtam el, akkor lesz bor... - ha pechem van, gyümölcsecet. (Még nem csináltam házi gyümölcsecetet, de egyszer mindent el kell kezdeni, nem?)

1:1 cukor szerintem is rengeteg, bár sok tekintélyes szakirodalom ezt az arányt javasolja - én max. fele, de inkább harmada arányban szoktam cukrozni, amit kell. Az almakását, ha felfőzöm, egyébként is mézzel.

muskátli, kedves!
Az almát megmosom, szárat, levelet nem darálok vele. Adagolás-párhuzamosan vágom kettőbe-négybe, hogy beférjen a daráló torkába, de ne legyen ideje barnulni. A sűrűjére csepegtetek citromlét, amikor előjön - biztos, hogy a lébe is jut, de nem sok. Nameg citrommag is kerül, azt lehetőleg kipiszkálom.

Csilla Creative Commons License 2000.07.28 0 0 1286
Bár az általad emlitett változatott is hallottam, állitólag ugy is elég hamar besürüsödik. Van egy baracklekváros topic is valahol azt is érdemes átnézni.
Előzmény: Csilla (1285)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!