Sziasztok,
szeretnék én is belépni a körbe, megvallom, nem olvastalak még végig titeket, de jelzem, ezentúl itt leszek kíváncsian várva jobbnál jobb receptjeiteket.
egy kezdő cicafül
Ki is írta - bár nem a köznek szólóan - a spenótos hajdinapalacsintát? Engem negyon érdekelne, imádom a fura dolgokat!
Egyébként a a hajdináról jut eszembe, a kölest úgy szoktuk enni, mint a rizst. Borzasztó finom aromája van! És gyorsabban is készül el.
Minden érdekel, amit még nem próbáltam ki, sőt az is amit igen, mert mások nem biztos, hogy úgy csinálják, mint én. Hátha úgy könnyebb, gyorsabb, finomabb...
ribizli, es/vagy akit meg erdekel a gyomberes suti receptje:
Pepparkakor-nak hijjak:-))
Kell hozza:
8 dl liszt,1db tojas, 2teaskanal sutopor,1 teaskanal fahej, daralt szegfuszeg, 1 teaskanal gyomber, 1 dl viz es 35 dkg kristalycukor
Igy csinaljuk:
Eloszor addig fozzuk a vizet es a cukrot, hogy ha a kanallal kiveszunk a szirupbol egy adagot, abbol golyot tudunk formalni. A kesz masszat lehutjuk, majd osszekeverjuk a tobbi hozzavaloval. A tesztat egy teljes napig pihentetjuk, majd vkonyra nyujtjuk es karacsonyi formakat szaggatunk belole. 200 'C-on 5 percig sutjuk.
A fent leirt alapanyagokbol kb.1 kg suti lesz.
(Elarulom, az IKEAban szereztem, de remelem, mindenkinek bevalik:-)))))
Némi böngésződés után több receptet is találtam, ha érdekel valakit, majd beszámolok az eredményről. (Kb. egy hónap múlva már sütőm is lesz hozzá. :-) )
ribizli
Hozzájutottunk egy adag nagyon finom svéd kekszhez. Gyömbéresnek fordították, de pepper cake néven is fut - a címkéje szerint. Tud esetleg valaki receptet, hogy sk.is kipróbálhassam?
Valami mézes kekszhez hasonló az íze, nagyon vékonyra nyújtva sütötték aranybarnára, ropogós, és valóban gyömbéres, meg fahéjas, meg mézes. Egy baja van: nagyon gyorsan párolog... ;-)
Előre is köszönet a receptötletekért.
ribizli
Csokis túró: egyszerűen ráöntöd a túróra a csokoládét - olyasmi lesz mint a Túró Rudi. Lehet a túrót előzőleg cukrozni, ízesíteni (citromhéj, fahéj, méz, tojássárga, gyümölcs - amit szerettek, vagy váltogatva)
Ti lebecsülitek a háztartásunkban fellelhető nagyszülőket!!!!!!!!!
A 15 tábla csoki CSAK a jéghegy csúcsa,és azért" csak "
ennyi,mert csináltam már egy csomó kókuszkockát.
Szegénykék egyébként amolyan gyári selejtek,vastagok,csámpásak,
megfolytak...Még ruhácskájuk sincs.
Az ízük se kifejezetten jó,ezért kértem tanácsot.
Wayan ötlete nagyon klassz,köszi.
Mulan,kedves
.Csokis túró???
Joy
Van receptem,de ahogyan téged ismerlek,vagy Te olyan ügyes és kreatív
a konyhában,hogy a megszokott és szeretett ízeket a "szabályoknak"
megfelelően összekombináld.
Gondolom,a spenóttal töltött hajdinapalacsinta nem érdekel....:-))))))))))))
Ti lebecsülitek a háztartásunkban fellelhető nagyszülőket!!!!!!!!!
A 15 tábla csoki CSAK a jéghegy csúcsa,és azért" csak "
ennyi,mert csináltam már egy csomó kókuszkockát.
Szegénykék egyébként amolyan gyári selejtek,vastagok,csámpásak,
megfolytak...Még ruhácskájuk sincs.
Az ízük se kifejezetten jó,ezért kértem tanácsot.
Wayan ötlete nagyon klassz,köszi.
Mulan,kedves
.Csokis túró???
Joy
Van receptem,de ahogyan téged ismerlek,vagy Te olyan ügyes és kreatív
a konyhában,hogy a megszokott és szeretett ízeket a "szabályoknak"
megfelelően összekombináld.
Gondolom,a spenóttal töltött hajdinapalacsinta nem érdekel....:-))))))))))))
Gyermekem szokásait ismerve, ez a csokimennyiség nálunk - különösen vizsgaidőszakban, vagy zh-k előtt - két hétig se tartana ki, de SZVSZ nyugodtan lefagyaszthatod. Ha ez Nálatok "sok csoki", akkor kicsi csomagokban fagyaszd, mert ha felengedtetted, akkor már fel kell számolni (mint minden fagyasztott akármit)
A csokis tejet reggeli/tízórai/uzsonnára nem szeretitek? Meg csokis túrót?
Apropó élesztő. Nejem szerzett valamilyen élesztőkém receptet. A hétvégén kipróbáljuk, ha ehető akkor majd beírom. Nem tudom mire yóóó, de, ha azt veszem, hogy az élesztő értékes vitamin, meg miegymás forrás, - ezért iszok én sört -, akkor a krém is az lehet...
Csoki:
Nekem a kedvenc tortaalapom, ami legjobb gyümölcsös túrótortának vagy joghurttortának, de másnak is, a csokin és a kukoricapelyhen vagy egyéb ropogós cerealon alapul. Nagy mennyiségű csokit kell felolvasztani, ebbe beleszórni a nem felmorzsolt pelyhet. Ezt összekutymolni és belezúdítani egy zsírpapírral kibélelt kerek formába és megdermeszteni, majd rá a bármilyen kenőcsöt - a gyülölcsös ajánlott, mert nagyon tömény a csokis alap.
Végén lehet díszíteni úgy, hogy az csoki-pehely keverékből kiskanállal kis borzas formákat csinálsz és azt is megdermeszted. Előnye, hogy iszonyúan gyors, és eddig mindenki imádta, aki megkóstolta,
Egyébként ez a csokis pehely magában nagyon fincsi és egy fokkal tán kevésbbé hízlal, mint a tömény csokoládé.
Ami a lefagyasztásokat illeti - nekem is mindig van a mélyhűtőben margarin is, meg élesztő is, így soha nem érhet váratlanul, ha vendég jelzi az érkezését rövid időn belül és mondhatom, hogy meg vagyok elégedve az eljárással. :-)
Én sem értem, mi probléma lehet nehány tábla csokival?
Én szvsz minden további nélkül lefagyasztanám, de rám élelmes szagember azt mondta, te hüje vagy, még margarint is lefagyasztasz... Ami igaz is, ami a mondat végét illeti.
Annyi gond lett vele, hogy felengedéskor a benne levő víz egy része kipréselődött, így nem volt olan "könnyen kenhető" a hideg kenőcs, viszont leszárítva kevésbé sercegett sütéskor...
Dear iceberg!
Igen, és elnézést, hogy nem válaszoltam, de nyűglődött a múlt héten a proxynk, állandóan leproxyzott...
Köszönöm.
Vajon ilyenféle receptgyűjtemény van-é? Már olyan menü ajánlatokra gondolok.
Ha már azt mondod, hogy enyhén kókuszízű, akkor rengeteg mennyiségben kell sütni pl. kókusz-kockát és akkor a csokis löttybe amibe mártogatni kell, kiválóan fel lehet használni.
De miért akarod fagyasztani? 15 tábla csoki akkora kihívás az elkövetkező pár hétre-hónapra?
"Isteni tepsiben süthető" szerintem kérdezés nélkül közkinccsé tehető! :-))
Rakott káposzta: mifelénk lustaának csúfoljuk, mert akkor készül, ha a töltött táposztával lusta vagyok bíbelődni.
1 kg aprókáposzta nagyon kinyomkodva, 1 ek cukor, vagy 8-10 csöpp polisweet, fele a kikent kotla aljára, rá dinsztelt hagyma-só-bors-paprikás darálthús (1/2 kg Scomb)-párolt gersli (szárazon 2 dl-es "csészényi") keveréke, tetejére a káposzta másik fele, majd egy pohár tejfölben elkevert 1 dl húslé - mert közben a káposzta kinyomott levet már rég ellopták a konyhamalacok... -, lefedve 1/2-3/4 ó sütés, azután födő le, újabb pohár tejfölben elkevert ~5dkg reszelt sajt a tetejére, és pirulásig sütöm 1/4 ó. Kész, tálalható.
Zsiradéknak a kenéshez, hagymához olajat használok, és nem teszek bele oldalast, kolbászt, stb. Ezért ez yóóówal könnyebb, mint a töltött káposzta, de ez is laktató.
Rizs helyett jobban szeretem az árpagyöngyöt minden kevert kajába, csak köretnek használunk rizst. No meg tejben, koch-hoz, stb.
Ötleteket szeretnék kapni,hogy vajon mit lehet kezdeni másfél kiló
/ igen jól olvastátok 1500g / táblacsokival.
/ Nagyszülők!!!!!!!!!!! - yeahhhhhh./
Az íze enyhén kókuszfíling,de semmi extra cucc nincs benne.
A lefagyasztást vajon hogy bírná??,
Továbbá keresek hidegen elkészíthető müzlireceptet.Ha úgy ismerősebb,
,cigánycsizmának is nevezik.
A belevaló finomságokat még csak-csak el tudom képzelni,de
vajon mi tartja össze??
Tepsiben süthető nekem is van ,isteni.
Szívesen közkinccsé teszem,ha valakit érdekel.
joy,
Megtaláltad az ételek szétválasztásának módszerét?
iceberg
Szépen leírták a muszakát=rakott padlizsán.
Mi ezt tök úgy csináljuk, mint a többi, hasonló rakott dolgot, csak a rizst hagyjuk ki belőle, és a fölkarikázott törökparadocsomot meg kell sütni előtte.
A padlizsán kezeléséről: rozsdamantes késsel nyugottan lehet szelni, de azonnal meg kell kenni citromlével, mint az almát, akkor nem feketedik meg.
Rántott padlizsán: Megpucoljuk, fölszeljük kb 1/2 cm vastag karikiákra, megcitromozzuk, sózzuk. Előkészítjük a lisztet, tojást (+1eka szódavíz tojatonként), friss morzsát - amit lehet hülyíteni darált dióval, szezámmaggal -, olajat forrósítok.
Sütés: A nedvességet leszikkasztom a tojásgyümölcsről, és folyamatosan liszt-tojás-morzsa-olaj, sütés, kiszedés papírtörölközőre.
Tálalás tartárral. Húspótlónak is yóóó.
Olajos sütés: ha egy krumlikarikát teszünk a hideg olajba nem ég le - ha nem feledkezünk el róla!
A muszaka balkáni, elsősorban görög-török étel. Nincs rá szentírás, hogyna csinálják, de kb így:
A padlizsánt szeleteld fel héjastól és sózd be.
Darált húst (legjobb a bárány) üvegesre sütött hagymára teszed és süröd fehéredésig. Ízesíted fokhagyma, menta, bazsalikom, oregano vagy fahéj, bors, sáfrány (én az utóbbit jobban szeretem), de bármi mást is tehetsz bele. Egy tojást ütsz a hülő husiba és összekevered.
A padlizsánszeletekről leitatod a levét és mindkét oldalát forró olivaolajon megpirítod egy picit.
Tűzálló tálat kikensz egy kis olívaolajjal aztán: padlizsám-husi-padlizsán-husi-padlizsán... míg el nem fogynak az alkatrészek. Ekkor letakarva be a sütőbe, ott jól összepárolni, majt a tetőt le és sajtot rá (ha teheted juhsajtot, de jó rá a juhtúró is).
Én már rászoktam ennek szójás elkészítésére is, ilyenkor a szója és hagyma alá tezsek némi vörösbort is és több fűszert használok. Így persze nem olyan finom, mint husiból, de jóval olcsóbb!
Egyébként miért pont februárban akarsz padlizsánozni?
A muszaka balkáni, elsősorban görög-török étel. Nincs rá szentírás, hogyna csinálják, de kb így:
A padlizsánt szeleteld fel héjastól és sózd be.
Darált húst (legjobb a bárány) üvegesre sütött hagymára teszed és süröd fehéredésig. Ízesíted fokhagyma, menta, bazsalikom, oregano vagy fahéj, bors, sáfrány (én az utóbbit jobban szeretem), de bármi mást is tehetsz bele. Egy tojást ütsz a hülő husiba és összekevered.
A padlizsánszeletekről leitatod a levét és mindkét oldalát forró olivaolajon megpirítod egy picit.
Tűzálló tálat kikensz egy kis olívaolajjal aztán: padlizsám-husi-padlizsán-husi-padlizsán... míg el nem fogynak az alkatrészek. Ekkor letakarva be a sütőbe, ott jól összepárolni, majt a tetőt le és sajtot rá (ha teheted juhsajtot, de jó rá a juhtúró is).
Én már rászoktam ennek szójás elkészítésére is, ilyenkor a szója és hagyma alá tezsek némi vörösbort is és több fűszert használok. Így persze nem olyan finom, mint husiból, de jóval olcsóbb!
Egyébként miért pont februárban akarsz padlizsánozni?