Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.10.16 0 0 4236
de jót röhögtem, köszi :-)))
Előzmény: Lappantyú (4234)
Maggancs Creative Commons License 2005.10.16 0 0 4235
szegény éhező gyermekek :)
Előzmény: Lappantyú (4234)
Lappantyú Creative Commons License 2005.10.16 0 0 4234

 :-) kedvcsinálót én is tudok kenyér témában, bár ez a tolvaj már sokkal nagyobb:

 

Előzmény: Maggancs (4233)
Maggancs Creative Commons License 2005.10.15 0 0 4233

ez a kedvcsináló:

 

marci ahogy ellopta az asztalra kitett házi kenyeret, és azongyorsan megedte a szoba közepén:

 

 

Előzmény: Maggancs (4232)
Maggancs Creative Commons License 2005.10.15 0 0 4232

mindig lehet itt tanulni :)

 

én saját sütésűt adok neki legszivesebben, de ahhot is bio finomlisztet veszek ha neki sütünk, magounkdak tk-t...

 

Amire viszont érdemes gigyelni,h ogy a kifliben tejpor van. A zsömlében kevésbé. Az egyszerűbb friss fehérkenyér szvsz jobb. Én friss boltit is szoktam neki adni: Bolti barnával szemben averzióim vannak, nem tudom megmagyarázni miért... Bolti zsemlét is adok.

 

és kedvcsinálónak:

 

Előzmény: GoldenEye (4228)
Lappantyú Creative Commons License 2005.10.15 0 0 4231

no, akkor (mint általában) korlátosan álltak az infok a rendelkezésemre. :-)

 

tehát summázva választhatunk a vegyszerdús és a gombával fertőzött gabonák között, harmadik út nem annyira lévén. akkor marad, hogy az élet egy nagy rizikó és adjuk a gyerkőcnek amit mi magunk is többnyire fogyasztunk  (mármint nem úgy értem, hogy ha mi többnyire marhapörköltet eszünk, akkor a gyerek is mindjárt négyhósan, hanem hogy amennyiben mi biot, akkor a gyerek is, ha tk-t, akkor a gyerek is, ha pedig össze-vissza, akkor össze-vissza.)

Előzmény: dalia (4230)
dalia Creative Commons License 2005.10.15 0 0 4230
az a baj a biogabonával, hogy van vmi csúnya gombabetegség ami remekül pusztít vegyszerezés nélkül és babákra különösen veszélyes, épp gabonából a bió az szerintem necces...
a megoldást úgy mint bölcsek köve én se ismerem, én biztos adni fogok 9-10 hósan olyan pékárút amit mi eszünk, ha fehéret akkor azt, ha barnát akkor azt, ha nem is nagy mennyiségben. Késöbb még nem tudom hogy lesz, de most majd 7 hósan nagyon népszerű a kukoricás glutánmentes abonett, meg a puffaztottrizs-szelet, ezeket adom máris.

Előzmény: Lappantyú (4229)
Lappantyú Creative Commons License 2005.10.15 0 0 4229

amit én tudok a kérdéskörről, lehet, hogy rosszul írom, akkor remélem, majd jól kijavítanak. olvastam/hallottam csak a lentieket és már régen, szóval nem valami nagy szakértelemmel interpretálom:

 

a teljes kiőrlésű cuccok azért "rosszabbak", mint a nem teljes kiőrlésűek, mert amikor a gabonát vegyszerezik (márpedig igen), akkor a külső héjakban extra sok vegyszer halmozódik fel. ez a tk cuccokba tehát teljesen átmegy, míg a finom őrlés inkább csak a gabona belsejét tartalmazza, ahová nehezebben jut el a vegyszer. tehát teljes kiőrlésű gabonából fokozottan ajánlott a bio.

 

namostan akkor innen jön a hitvita része, amibe én nem annyira szeretnék belemenni, hogy ha akkor most bio vagy nem bio, mit mennyire vegyszereznek, mit még jobban és mennyire adjunk a gyerkőcnek bio cuccokat és mennyire nem, én a magam részéről a bio tk cuccokat abszolút javaslom és persze itt-ott csurranhat-cseppenhet a mindenféle egyéb is, beleértve a finomlisztből készült pékárut is. :-)

(a Felsőerdő soron van egy kis élelmiszer üzlet, a Fasor és a Benczúr utca között, ott bio péksütiket is kapni, aranyáron.)

Előzmény: GoldenEye (4228)
GoldenEye Creative Commons License 2005.10.15 0 0 4228

Sziasztok!

Azt kérdezném, hogy péksütemények közül mikor mit lehet/ajánlott adni a babának?
Olivér 9,5 hós, egyelőre kiflicsücsköt rágcsál, enni nem igazán eszi, inkább fogínymasszírozás céljából kapja és rágja.
Viszont jómagam nem vagyok igazán a fehér kenyér/péksütemények híve, inkább eszem barnát/teljes őrlésűt.

A Kismama tábla viszont azt mondja, hogy teljes őrlésű gabonát csak 12 hótól ajánlja, a kölest is.
Én viszont már adtam bébiételben gyümölcsöt teljes őrlésű gabonával. És egyszer evett már kölespelyhes gyümölcsöt is.
Baj ez? Nem kéne? Mehet?
Adhatok neki mondjuk barna, teljes kiőrlésű kifliből/zsemléből már most?
Maggancs Creative Commons License 2005.09.26 0 0 4227

Szép nagy baba :) akkor tényleg elképzelhető, hogy éhes. Amit írtál, kábé annyit eszik az enyém, de ő 10 kilós.

Előzmény: szilvi27 (4226)
szilvi27 Creative Commons License 2005.09.26 0 0 4226

Sziasztok!

Mindenkinek köszi a választ. Norca 12,3 kg. A gyerekorvos mondta,hogy reggel és este tápszert adjak. Kipróbáltam hétvégén,hogy 6-kor is főzeléket kapott aztán allvás előtt ivott még tápit,de csak kb. 100ml-t és már aludt is. Az nap éjjel csak 2x kelt, úgyhogy szerintem átállunk erre.

Van egy babaszakácskönyvem,abbóll főzögetek neki, abban volt,hogy du. tejpépet vagy kását adjak,mert kell a különböző gabona féle is neki,amit ebben kap meg.Asszem vmi ilyen magyarázat volt..... na mindegy főzelékezni fogunk.

tünde.sz Creative Commons License 2005.09.23 0 0 4225
:-)
enyémgyerekek meg a sok kaját nem bírják vacsorára :-), még a nagy sem !
mondjuk ők lányok :-DD
barátnőm kisfia meg annyit eszik vacsorára (ill evett mindig is) hogy húúú! 2 felnőtt nem bírna annyit sztem :-)
Előzmény: tasha (4223)
mzsperx Creative Commons License 2005.09.23 0 0 4224
képzeljétek, estére én is elkezdtem adni tápszert noéminek, hátha apától is elfogadja, és lelécelhetek simásan. és igen!!! tegnap 170et evett (tőlem), ma 100-at (apától). az első nap kevés volt, amit csináltam, utána még szopizott is. mondjuk attól még kel hajnali 5-kor :) nasebaj, ezentúl is kapni fogja, gondolom annyit eszik, amennyi kell neki, nem? a szopi marad utána, és ennyi. ha meg lelépek, csak tápi lesz.
tasha Creative Commons License 2005.09.23 0 0 4223
nálunk is :))
sosem értettem ezt a du-i tejpépezést, így tkp a vacsora az elalváshoz a tápszer? Enyémgyerek éhenhalna hajnalra:)))
Előzmény: OrSoLy (4222)
OrSoLy Creative Commons License 2005.09.23 0 0 4222
En viszont estere adnek neki utosebbet, fozeleket, lefekves elott meg akkor maradna tapszer. Nalunk is igy van:)
Előzmény: szilvi27 (4219)
Maggancs Creative Commons License 2005.09.23 0 0 4221
nem irtad, hogy hány kilós, de ha 10 kg alatti, szerintem bőven elég ennyi neki.
Előzmény: szilvi27 (4219)
mzsperx Creative Commons License 2005.09.23 0 0 4220
hááát,első pillantásra enkem ez bőven elégnek tűnik :)
Előzmény: szilvi27 (4219)
szilvi27 Creative Commons License 2005.09.23 0 0 4219

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem,biztos tudtok segíteni.

Nóri 11 hónapos lesz jövőhéten. Foggalmam sincs eleget eszik-e,Napi kajálásai:

7-kor 220ml tápszer

10-kor 250g gyümi+7gabonás

1-2 között 200g főzelék

5 körül 200g tejpép v. s.k. készítésű kása

8-kor 220ml tápszer.

Joghut,túrót már evett,de ekcémás lett a bőre és most letiltották róla.

Az utóbbi időben 3-4x is sírva kel éjjel,ilyenkor teát kap.De azon agyalok,lehet,hogy éhes és azért kel? Szerintetek?

 

Előre is köszi a segítséget:Szilvi

 

tasha Creative Commons License 2005.09.19 0 0 4218
ez teljesen oké, majd a du-i tápszert tudod kiváltani savanyított tejtermékkel, ha elkezditek, joghurt/kefir. Martin 2 decit is megeszik ébredés után. Meg nálunk vacsira van fozelék+gyumölcs és aztán még elalváshoz tápszer, de mondtad h nálatok ez nem megy.
Felnott típusu kajálás meg majd 1 év körul lesz, nálunk a napirend maradt, az változott h ebédre mikajánkat eszi kb, reggelire gabonat gyumölccsel, de utána elkunyizza a fele sajtos szendvicsemet :))

Sajt: még óvatosan add azért, ezek a sajtok elég sósak, megterhelo még a veséjuknek. Nálunk 1 éves korig nem is ajánlják. Reszelheted amúgy a fozelékbe is, 2-3 naponta.
Előzmény: kicsinap (4216)
tünde.sz Creative Commons License 2005.09.19 0 0 4217
szvsz egy 9 hósnál ez teljesen oké :-)
a felnőttkajára áttérés meg hidd el eljön szépen, és általában átmenet nélkül :-)

sajt / hét adagra csak rémlik egy általánosabb, de inkább 1 éves kor körüli gyerekekre vonatkoztatva
hogy napi 3-4 adag tejtermék (1adag = 2 deci tej / 1 1/2 deci joghurt / 5 deka sajt) legyen
de ez tényleg kicsi t később érvényes sztem
Előzmény: kicsinap (4216)
kicsinap Creative Commons License 2005.09.19 0 0 4216
Sziasztok!

Ajna 9 hónapos és 1 hetes. ESzik sokféle gyümit és zöldséget, csirkét, pulykát, gabonát és kb.3,5 hete sajtot is. De nem igazán tudom, hoyg mennyi sajtot kapjon egy héten? HOgyan lépjünk tovább?
Regglire eszik tápit+gabonát
EBédre főzit+gyümit
Uzsira tápit
Vacsira főzit+gyümit.

Egyelőre nem látom, hoyg hogyan lesz ebből majd felnőtt típusú kajálás. Foga nincs egy sem, de a darabosat simán eszi gond nélkül.

Kicsinap
dalia Creative Commons License 2005.09.16 0 0 4215
abból, meg rizsből.
Előzmény: librarian01 (4214)
librarian01 Creative Commons License 2005.09.16 0 0 4214
A szentjánoskenyérmag lisztjének (mint adaléknak sűrítésre) is van E száma
És, ha jól tudom amúgy abból (is?) van a Sinlac

a könyvtáros
Előzmény: mamua (4192)
Maggancs Creative Commons License 2005.09.16 0 0 4213

Kösz a tojásos válaszokat. Akkor tojáskrémlesz, azt úgyis imádjuk mind.

 

- paradicsom (meghámozva) mehet nyersen is, vagy csak főve?
nyersen is mehet, mag nélkül, de előbb főzve próbáld ki. Allergizálhat.

 

-a szilvát nyersen hogy lehet kultúráltan odaadni? Meghámozom, turmixolom valamivel és kész? Mi passzol hozzá?

NYersen is szoktam, főzve is rizzsel mert fosat

Előzmény: nyarimikulas (4211)
tasha Creative Commons License 2005.09.16 0 0 4212
Martin rakott krumpliban ette eloször :) Na jó, kolbászt nem kapott :D
Előzmény: Maggancs (4208)
nyarimikulas Creative Commons License 2005.09.16 0 0 4211
Sziasztok, lenne 2 kérdésem:

- a paradicsom (meghámozva) mehet nyersen is, vagy csak főve?
-a szilvát nyersen hogy lehet kultúráltan odaadni? Meghámozom, turmixolom valamivel és kész? Mi passzol hozzá?

(Gábor 8,5 hós)

VKOrsi Creative Commons License 2005.09.16 0 0 4209
simán. tojákrémet is csinálhatsz pici joghurttal és fűszerekkel.
Előzmény: Maggancs (4208)
Maggancs Creative Commons License 2005.09.16 0 0 4208

Még jó, hogy megkérdeztem.

 

Tehát kemény tojásból kikanalazom a sárgát... akkor ez talánszendvicshez is mehet, ugye?

Előzmény: Südve (4206)
VKOrsi Creative Commons License 2005.09.16 0 0 4207
Maggacs :)
nem úgy, mint a lecsósat. A sárgája a főzelékben, az főtt, és úgy teszed bele.
Előzmény: Maggancs (4205)
Südve Creative Commons License 2005.09.16 0 0 4206

Maggancs, nekem a védőnőm azt mondta, hogy a jóóóó sokáig főzött tojás sárgájának a felét tegyem először a főzelékbe (tehát nem lecsós tojás :-)). Úgyhogy én így tettem, ha jól emlékszem, először paradicsomos krumpliba. De tettem már tökfőzelékbe, zöldbabba, sóskába is.

Az első után vártam pár napot, nem volt gáz tőle, akkor adtam egész sárgáját.

Előzmény: Maggancs (4205)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!