Keresés

Részletes keresés

No.9 Creative Commons License 2005.07.02 0 0 79
Szerencsesen megerkeztem Honolulu-ba. A repulout jo hosszu es faraszto, de megeri. Manoa nevezetu varosreszben lakom, ami szvsz Honolulu legszebb resze.
No.9 Creative Commons License 2005.06.13 0 0 78
Nem szeretném felrakni a képeket semmiféle weboldalra. Nem sok kedvem/időm van válogatni, átméretezni, feltöltögetni stb.
De majd ide bepakolok néhányat, mert mint írtam, átolvasva az egész topicot egy képpel sem találkoztam. Régebben lett beszúrva egy, kettő, de azok csak linkelve voltak, és azon a helyen már nincsenek meg a képek.
Előzmény: tkacsa (77)
tkacsa Creative Commons License 2005.06.13 0 0 77
ingyen is rakhatsz fel kepeket.......egy meglevö web-cimet kell csak megtoldanod egy kicsit.....
Előzmény: No.9 (76)
No.9 Creative Commons License 2005.06.12 0 0 76
Sziasztok!

Június 25.-én indulok Hawaii-ra. Hazatérve majd minden bizonnyal írok egy kis beszámolót, hátha szolgál valami hasznos infoval annak aki később akar menni.
Meg természetesen majd tolok fel képeket is, mert ezügyben igen gyengén áll a topic. :))
tkacsa Creative Commons License 2005.06.03 0 0 75

Ja ja:)))

 

 

Viszont àllitolag nyilvànosan a vilàgon a legtöbb atomtoltet Hawaii-on talàlhato.....

Egyszer hallottam egy érdekes beszélgetést,ahol egy usa védö ,és egy usa-ellenzö beszélgetett az atomokrol............

Usa védö:

-..........ha az araboknak lenne atomjuk,és amennyi eszük van,màr rég felhasznàltàk volna....

Mire a màsik:

-na igen az usa (finoman fogalmazva) màr kettöt is elhasznàlt....Hirosima és Nagasaki.....akkor most kinek mennyi esze van?

BOLOND Creative Commons License 2005.06.03 0 0 74
Meg Husszein aluminium csovekbol akart "szuper canont" csinalni, nem beszelve a temerdek tomegpusztito fegyverekrol es anyagokrol amit szerencsere a felszabadito csapatok elfoglaltak meg idoben:))))))
Előzmény: tkacsa (73)
tkacsa Creative Commons License 2005.06.02 0 0 73
Koreának szánt atomot fogtak az amerikaiak

A tömegpusztító fegyverek elterjedését gátló nemzetközi együttműködés sikereiről számolt be az amerikai külügyminisztérium. Az együttműködésben több, Iránnak és Észak-Koreának szánt szállítmányt fogtak meg olyan országok, amik inkább titkolnák szerepüket az akciókban.
Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerosének!

http://index.hu/politika/kulfold/nuke6798/
Előzmény: BOLOND (54)
tkacsa Creative Commons License 2005.05.28 0 0 72
az plane veszteséges lenne,ha omerikaban màr a repülötérröl haza küldenek.........
na azt szàmoldki,hogy az milyen sok lové lenne:(
Előzmény: belphnaque (70)
BOLOND Creative Commons License 2005.05.28 0 0 71

Nem mondom, szazezer csak a vizumkerelem???  Mennyit er szazezer mostanaban?  Mit tudnal belole venni?

 

De ne szomorodj el, vannak sokkal exotikusabb es kellemesebb helyek ahova nem kell USA vizum.  Costa Rica, Cuba, Cook Islands, Eszak Ausztralia (a deli resze is jo de az eszak az tropusi), Belize, esatobbi esatobbi....

 

Nem beszelve Canadarol, ami nem tropusi de nagyon szep es ma nagyon meleg volt, 28-30....

Előzmény: belphnaque (70)
belphnaque Creative Commons License 2005.05.27 0 0 70

Fölös százas.

 

Ha nincs igazán esély, akkor minek egy tizes akár.

Mondd, hogy lesz, és nem gond a kétszáz.

 

Belph.

Előzmény: tkacsa (69)
tkacsa Creative Commons License 2005.05.27 0 0 69
pupikàm,ha màr ezt sajnalod...akkor mi lessz kesöbb.....
Menni vagy Nem Menni?Ez Itt A Kérdés

Ja bocsikàcska fèlre irogatoztatkàztam:)
Lenni Vagy Nem Lenni:)Ez Itt A Kèrdès:)

de ha sajna:(
100-as hijjàn vagytok,akkor probaljatok meg valamerre màsfelè:(
Előzmény: belphnaque (68)
belphnaque Creative Commons License 2005.05.27 0 0 68

Hááát, mindent, de sajnos most elszomorodtam.

100 000-be fájna, hogy mehessünk interjúzni, és valaki azt mondta, hogy nem sok az esély, mert hárman fiatalokként, nem saját lakással, veszteségesnek kihozott céggel ez már bukta szagú történet.

Ugyan menne angolul az interview, és volt, hogy jártam, külföldön itt-ott, de ez minden a pozitív oldalon.

 

Nem merek kidobni 100 000 -et az ablakon, félek, hogy meg sem próbálom.

 

Belph.

 

ui.: Egyébként minden nyugalmas, természetesen gyönyörű jelenség és Magyarnak újdonság érdekelne, mert szívesen fotóznék.

 

 

kutyu75 Creative Commons License 2005.05.24 0 0 67

Szia Belphnaque,

nemrég volunk; Oahu, Kauai és Big Island, repülővel a szigetek között, 420 usd volt kettőnknek a kombinált jegy. mit szeretnél tudni? elég sokfelé jártunk...

 

Előzmény: belphnaque (64)
világutazó Creative Commons License 2005.05.24 0 0 66

belphnaque!

 

vízum ügyben látogasd meg az usa-vízum topikot. sok hasznos infót találhatsz magadnak!

Előzmény: belphnaque (64)
BOLOND Creative Commons License 2005.05.24 0 0 65

En abban a "szerencses" szituacioban vagyok hogy nem kell vizum az USA-ba, de azt tudom hogy minnel cifrabban adod elo magad, annal rosszabb.  Az egyszerusegben van a titok.  Utazni szeretsz es Hawaii mar gyerekkori vagyad!  Ha hiszi ha nem!

Szerintem messzebb jutsz vele mint barmilyen hosszu mesevel.

 

A szigetek kozott (nagyon kozel vannak egymashoz) csak repulovel tudsz kozlekedni a rovid ido alatt.  Hajokazashoz tobb ido kell.  A kulso szigeteken mint pl. Molokai tudsz autot berelni de ha nem hasznalod ki akkor csak penz kidobas.  Vigyel egy kis osszehajthato gyerekkocsit vagy jobb ha egy gyerekhordozo hatizsakot, es busszal meg gyalog nezzel szet.  Tobbet fogsz latni!

 

Van kedvezmeny a repjegyre ha tobb szigetre veszel egyszerre es egy kis korutat csinalsz.  En ugy tapasztaltam hogy egy napra nem mennek sehova, es legalabb ket estet toltok akarhova megyek.  Egy nap alatt csak annyit latsz mint a regi buszturakon, elsuhano kepeket az ablakban.

Mikor hazaerkezel arra sem emlekszel hogy hol jartal.

 

A baba meg szerintem jobban fogja birni mint te:))

Előzmény: belphnaque (64)
belphnaque Creative Commons License 2005.05.23 0 0 64

Sajnos még nem kezdtem meg a vízum procedúrát.

Szerintetek mit kellene vezér elvként fejben tartva az interjúra vinni, vagy mi az ami nem kellene. vagy jól jön ?

 

Én is a csendes, természetes helyeket szeretem. Fotózni szeretek.

 

Szerintetek hogyan érdemes utazgatni a szigetek közt ?

Úgy néz ki, Honoluluban lesz szállásunk, azaz pár napra ide-oda el kellene repülni, hogy ezt is-azt is lássuk. Láttam egy prospektust, amiben vannak repülős, autós, szállásos utak, de nem tudom, hogy elegendő-e az egy nap, vagy a kettő akár (babával nem lehet egyszerre annyit, vagy úgy...) ?

 

Belphnaque

 

ui.: Mailt köszönöm !!!

Előzmény: BOLOND (63)
BOLOND Creative Commons License 2005.05.20 0 0 63

Hawaii 100% USA, ami Los Angelesben van az van ott is.  Hogy ez jo vagy rossz azt magadnak kell eldonteni. Honolulu utcain setalva nem lehet kulombseget tenni kozte es akar melyik nagyvaros kozott.  Keresek egy legifelvetelt es felteszem ide kesobb.

 

En a lanyommal jarom a tropusokat miota kb 1 eves volt, nemcsak hogy elturi de kimondottan oda van az eghajlatert.  Ditto a szuloknek.

 

A helyi kozlekedes jo mert nem nagyok a tavolsagok es mindenhova megy vagy busz vagy tura busz.  A parkolas amugy is ugyan olyan gond es koltseg mint barhol mashol. 

En szemely szerint jobban kedvelem a csendesebb helyeket, szoval Oahu szoba sem johetne inkabb Molokai.  Az meg nyugodt es nincs tele turistakkal es az azokkal jaro csapdakkal.  Ha a bulizast meg a vasarlast szereted akkor Honolulu a hely, de azert kar olyan messzire menni.

 

Sajna semmit sem tudok a repjegyek es vizumokkal kapcsolatban Europabol, de feltetelezem ugyanaz a gatfutas mint az USA-ba.

 

Előzmény: belphnaque (61)
No.9 Creative Commons License 2005.05.19 0 0 62
Küldtem egy mailt az itt megadott címedre.
Előzmény: belphnaque (61)
belphnaque Creative Commons License 2005.05.15 0 0 61

Igen, alapvetően a gyerekre gondoltam, hogy a higiéniás szint megvan-e, nem okoz -e gondot az itteni klímához szokott babának a trópusi, stb...

 

Ugyanakkor semmi ötletem az utazás részleteivel kapcsolatosan, azaz vízum, utazási idő, átszállások, repülőjegy árak (illetve neki konkrétan), oda érkezés helye, az ott történő nem béreltautós mozgás jellege, a szükséges esetleges védőoltások, a jellemző árszinvonal, ilyenek érdekelnének normálisan, meg ami még fontos.

 

Tudom, ez sok minden, de valóban nagyon az elején vagyok.

 

Belphnaque

BOLOND Creative Commons License 2005.05.15 0 0 60

Mire erted hogy belefer? Penzbe, idobe, vizumba, turelembe?

Egyebkent gyerekkel nagyon konnyu utazni, sokszor meg elonyos is.

Előzmény: belphnaque (59)
belphnaque Creative Commons License 2005.05.15 0 0 59

Sziasztok !

 

Most mennénk 3hétre júliusban.

Kisbabánk 1 éves elmúlt. Szeretnék kirándulni, fotózni.

 

Szerintetek belefér ?

 

Belph.

BOLOND Creative Commons License 2005.05.13 0 0 58
Kacsa, ezt nagyon megcifraztad!   Nezd at ujra a szovegeket!
Előzmény: tkacsa (56)
tkacsa Creative Commons License 2005.05.12 0 0 57
itt 30-masodperces reszlethallhato Over The Rainbow:)

Windows Media:

http://www.amazon.com/exec/obidos/clipserve/B00005O4UG001010/0/103-2493807-1190263
Előzmény: tkacsa (56)
tkacsa Creative Commons License 2005.05.12 0 0 56
Israel Kamakawiwo'ole
"Somewhere Over the Rainbow/What a Wonderful World"

Season 8
"On the Beach"

ooo-oooo-ooo

Somewhere over the rainbow
Way up high,
And the dreams that you dream of
Once in a lullaby.

Somewhere over the rainbow
Bluebirds fly.
And the dreams that you dream of,
Dreams really do come true.

Someday I'll wish upon a star
And wake up where the clouds are far behind me.
Where troubles melt like lemon drops
High above the chimney tops
That's where you'll find me.

Somewhere over the rainbow
Bluebirds fly.
And the dreams that you dare to,
oh why, oh why can't I?

well, I see trees of green and red roses too
I watch them bloom for me and for you
And I think to myself what a wonderful world.

I see skies of blue and I see clouds of white
And the bright blessed days I like the dark
And I think to myself what a wonderful world.

The colors of a rainbow so pretty in the sky
Are also on the faces of people passing by
I see friends shaking hands sayin' how do you do
They're really sayin' I, I love you.

I hear babies cry and I watch them grow
They'll learn much more than we'll know
And I think to myself what a wonderful world

Someday I'll wish upon a star
Wake up where the clouds are far behind me.
Where troubles melt like lemon drops
High above the chimney tops
That's where you'll find me.

Somewhere over the rainbow
Way up high.
And the dreams that you dare to,
why, oh why can't I?

ooo-oooo-ooo
tkacsa Creative Commons License 2005.03.15 0 0 55
Magyar Őrölt-Paprika Hawaii-on:)

Tavaly év elején,az egyik ázsiai leányzó munkatársammal mentünk Oahu-sziget északi részére turázni-fürödni...stb a val-pakk hostelben száltunkmeg,mivel nekünk ingyenesvolt a szállás,mert a hostelek között egy szerzödés van,hogy a hostel alkalmazottak,másik hostelben is ingyen aludhatnak...csak elöre idöpont egyeztetést kell kérni...............
Pont mikor indultunk volna,akkor érkezett 2-magyar(fiu-lány páros...)akiket elvittunk magunkal,meghogy megtanitjuk ezt az ázsiai leanyzót Magyar Gulyást fözni......a val-pak hostel mellett van egy közért,ahol tök véletlenül magyar örölt paprikát is lehet kapni.....



waikiki-beachen 24-órás Fitnes-Center van,ami szerintem kicsit röhejes......azt meg ugyahohy(?)a "mihezképest megértem"(?),hogy az északabbra levo orszagok városaiban vannak fitnes centerek,mivel az idöjáras korülményei nem megfelők a bizonyos xy-oknak...(?)
Na de hawaii-on akik rendszeresen fitnestermekbe járnak(?)ráadasul amennyire beláttam az ablakon igencsak teltház volt(?)

Egyébként már nem vagyok hawaii-on.
BOLOND Creative Commons License 2005.03.11 0 0 54
Hat en sem bannak egy baratnot aki fizetne mindent.:)
Csak az asszony nem menne bele. ;)
Nem tudom melyik azsiai orszagtol fel az USA. De ha belegondolsz, nem kell oket megtamadni, szepen uton vannak arra hogy sajat magukat rugjak tokon.
Ott vagy meg Hawaii-n? Aprilis elejen ott jovunk at, majd integetunk a geprol:))
Előzmény: tkacsa (53)
tkacsa Creative Commons License 2005.03.10 0 0 53
Az étterem alkalmanként volt 50-60 dolcsi,de volt amikor 120-dolcsi volt per fő...

Az az olcsobb átlagos kifőzdékben 8-10 dolcsi az étel,éttermekben pedig 20-dolcsi per fő
Előzmény: tkacsa (52)
tkacsa Creative Commons License 2005.03.10 0 0 52
Én egy hosztelben dolgoztam,az első 1-2 honapban karbantartoként... tv-gáztűzhely,rezsó javitás 1-szer 2-szer még wc-t is:),de többnyire a légkondikkal-hütőszekrenyekkel illetve konyha-malacokkal volt probléma munkaidö alatt aludtam,illetve a hátizsákos utazokkal együtt ökörködtünk...
Aztan meg vagy 4-hónapig a reggelit készitettem elő...nagyon laza volt,mert mivel csak egy hostelvolt,ezért nem kellet vigyázban állnom és kamu mosolyt csinálnom orakon keresztül nyugodtan leülhettem a vendégek közé az asztalokhoz társalogni...
Heti 18-orát dolgoztam ami maqgában foglalta az ingyenes szállast illetve a reggelit,2-sarokra laktam a hosteltől,es 3-saroknyira waikiki-beachtöl.
4-en laktunk eggyütt egy 2-szoba konyhás kéróban............
Amit bizonyosfokig tökfeleslegesen csináltam,ugyanis a barátnőmnél laktam,csak néha mentem haza....aminek a lakótársaim bizonyos fokig örültek,ugyanis igy nekik nagyobb hely volt a laksban.......
Volt egy kiskertünk benne fa pad-fa asztallal az udvaron,ahol nagyon jo esti házi-bulikat rendeztünk...illetve a tengerparton......
Az étkezési árak húzosak,de nekem szerencsém volt,a barátnöm hetente 2-szer 3-szor elvitt étterembe,ami kb 50-60 dolcsi között mozgott......én meg cserébe elvittem moziba ami délután 50-cent volt,este pedig 1-dolcsi,vagy épp waikiki-beachen minden hétvégen a nagy kivetitőn.....ingyenes mozifilmeket adtak ....de többnyire közös sétálgatás romantikázás......... turázgatás...egyebek részemről:)
Ráadásul méég a repülö-jegyemet is kifizette...a többi szigeteken pedig kedvezményesen kölcsönzött kocsit,bérelt szállást különbözö belépök...egyebek is szint ugy kedvezménnyel...........

600-darab fényképet csináltam az utólsó hónapban....amitöl viccesen mondva máár kicsit rosszul volt......5-percenként mondogattam,hogy áljunk meg,mert megint fényképet akarok csinálni.......:)
Előzmény: pmarkovi (49)
tkacsa Creative Commons License 2005.03.10 0 0 51
Na igen a nagy luxus-sétahajok a legkörnyezetszennyezőbb tákolmanyok.....
a mindennapos csili-vili tisztaságért...többszörösmennyiségű takaritószert használnakfel........
PL:naponta többször cserélik az asztal teritőt az ebédlökben-bárokban="látványpékség"........
a kabinokban a különböző méretű ágyneműk-törölközök...(kicsike arc és kézi törölközők használata..............illetve a nagy törölközök zuhanyzáskor,de ottvannak még a napozó törölközök is...) mázsa számra illetve tonna számra fogyasztják a mosóport,amit aztán csak beleöntenek a tengerbe menetközben és késsz ennyi:(


A másik éerdekes,hogy az elmult évtizedek folyamán az eggyesült államok egy esetleges ázsiai tamadástol tartva-védekezve..........az elmult évtizedek folyamán dugig pakolta Hawaiiit különbözö atomfegyverrel:(
Ami bizonyosfokig kicsit röhejes(?),hogy a világ egyik legszebb paradicsomjában atomtöltetek vannak elásva,miközben turisták millioi "nyugodtan?" napoznak a tengerparton.....

ami nekem bejött az a Nagy-Sziget,illetve Kauai többek között itt forgatták a Jurassic-parkot is....
1-2 hónappal ezelőtt new-yorkban találkoztam egy Hawaii-származásu leányzóval....azt mondta,hogy hawaii-t unalmasnak tartja,neki new-york jobban tetszik....ezért inkabb nyc-ba költözött pár éve(?) a csajszinak se lehetett ki a négykereke....
Előzmény: BOLOND (50)
BOLOND Creative Commons License 2005.01.28 0 0 50

Szia tkacsa, en is jartam atutazoban is, es mint uticel Hawaii-ban parszor, de nem vagyok nagyon elragadtatva a hellyel.  A szemet a tengerparton csak az egyik illuziorombolo dolog, ami nem egyedulallo a tropusokon.  A helyi "szemettermelokon" kivul a setahalyokrol a tengerbe dobott szemetet is messzi tudja vinni a tenger.

De ami a legjobban lelomboz az a korlatlan varosterjedes ami mar majdnem a hegyek tetejeig er Waikiki-ben.

Nem sok polinez jelleg maradt a szigeteken, olyan mintha valahol L.A.-ben lennel.  Lattam (csak kepen hal' Istennek) polinez tuztancot cowboy jelmezben!!!

Az arakrol nem is beszelve. Sajnos nem volt idom Molokaira de ha igaz amit mondanak akkor az meg eleg elvezheto.  Talan egyszer megallunk egy par napra.

Előzmény: tkacsa (48)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!