Keresés

Részletes keresés

GPF Creative Commons License 2000.09.11 0 0 1476
Á, Cicvarek, mennyi kérdésem lenne liszt-kenyér-kovász... ügyben, de hagyjuk!
Azért kettő:
Kenyérhez jó-e a durumliszt? Bár már majdnem mindegy, mert közben perecet csináltunk a nagy részéből, az nem volt nagy szám. Olyan karakteres íze volt.
Meg most láttam, hogy lehet süteménylisztet kapni. Az mi lehet?
Meg még egy:
Zuglóban vagy a 13. kerületben tudtok jó lisztboltot, ahol értenek is hozzá?
Előzmény: Törölt nick (1464)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.11 0 0 1475
Jaj, el is felejtettem dicsekedni! A múlt héten pirosáfonya-eltevésben pompáztam, a Párom hozott nekem erdei pirosáfonyát "csak tiszta forrásból" és főztem belőle tíz kis üveg nagggyon fííínomságos dzsemet! Palacsintába valami fenomenális!!!

Üdv, Cic :-))

Törölt nick Creative Commons License 2000.09.11 0 0 1474
Hasonló recipe a májfasírt, amit már régebben közöltem a T.Társasággal, most hadd ne keressem vissza, hogy melyik hozzászólásom volt. Egyébként mindenkinek tudom ajánlani.

Üdv, Cic

Előzmény: Csokis (1473)
Csokis Creative Commons License 2000.09.09 0 0 1473
Joy majarol jut eszembe a majropogos:
Ledaralod a majat. (lehetoleg sertes, de lehet marha is) Nagyluku reszelon (amivel a pizzara szoktad a sajtot reszelni) lereszelsz krumplit. Az egeszet elkevered tojassargajaval, majd a tojasok feherjet kemeny habba vered. Ovatosan es gyorsan hozzaadod a kulimaszhoz (ne essen nagyon ossze), majd pogacsakat formajol es forro olajban kisutod, mint a fasirtot. Barmilyen zoldsalata, vagy savanyusag jo hozza, a koretet meg a benne levo krumpli adja.
joy Creative Commons License 2000.09.09 0 0 1472
Egyszerüen: kézzel végigsímítod, a külsején nedves lesz, és a lisz rátapad! (Hú de büdös lesz a kezed töle!)
Előzmény: bokor (1470)
joy Creative Commons License 2000.09.09 0 0 1471
Nyútsd ki ujjnyi vastagra, irdald be a tetejét, szaggasd kerekre, vagy mágjobb stanglira (0,5 cm vastagra és derelyevágóval fölcsíkozni), tedd sütölapra, kend meg tojással, szórd meg szezámmaggal, köménnyel, reszelt sajttal, étk.lenmaggal, tégy rá 1/4-1/2 dióbelet (ahogy tetszik), dugd forró sütöbe, és süsd ki. Ha szerencséd van porhanyós lesz! Ha nem, mond azt: "ropogós" a'la Mulan!

(Bocs! töle)

Előzmény: bd (1461)
bokor Creative Commons License 2000.09.09 0 0 1470
Fagyottan? És hogyan fűszerezem, meg rakom rá a paprokás lisztet?
Különben én is arra gyanakodom, hogy azért nem tudok semmiféle halételt csinálni, mert igazándiból nem szeretem. VAgyis, ha valaki elém teszi, és nem az én lakásomat árasztja el a szagával, akkor bizony megeszem, de különben nem megy a dolog.
Előzmény: joy (1469)
joy Creative Commons License 2000.09.09 0 0 1469
Én sem tudok halat sütni. Mert a szagától rosszul leszek.

Egyébként: Fagyottan tedd forró (180oC) olajba, de egyszerre ne sokat, mert lehüti, és akkor nem csak plötty lesz, de még yóóól meg is szívja magát!

Padlizsán: "snowman" (1412)-töl lefele soksokk yóóóság!

Előzmény: bokor (1468)
bokor Creative Commons License 2000.09.09 0 0 1468
Kedves Rozalindácska, könyörgöm, napok óta másról sem volt szó itt, mint padlizsános receptekről, de különben is érdemes beleolvasni a topicba, mert csupa okos dolgot tanulhat az ember.
Én például most azt szeretném tudni, hogy miért nem tudok halat sütni? Vannak itt ezek a fagyasztott hekkek és társaik, és nekem mindig olyan... löttyedt lesz. Mit csináljak???
Előzmény: Rozalindácska (1466)
Csilla Creative Commons License 2000.09.08 0 0 1467
Szisztok!
Valószinüleg kapok majd ottholról zsengés fejtett babott, elszeretném tenni ugy hogy majd chilis babot tudjak belőle csinálni. Erre kellene egy jó kis recept. Várom a tippeket.
Rozalindácska Creative Commons License 2000.09.08 0 0 1466
Hali Mindenkinek! Én padlizsán és patisszon (azt sem tudom, hogy írják helyesen) recepteket keresek. Írjatok, ha tudtok ilyeneket.
Köszi!
Rozi
dalia Creative Commons License 2000.09.08 0 0 1465
Nagyon szépen köszönöm a szabadban sütős tippeket, tegnap este végigolvastam a Szabadtüzön topicot, imádtam!
Mulan, óriási vagy!

dália

Törölt nick Creative Commons License 2000.09.08 0 0 1464
Kedveseim!

Tévhitek eloszlatása végett, íme a durumbúzából készült liszt néhány tulajdonsága (teljesen szakmai megközelítésből):
- magasabb a fehérje- és nedvesikér tartalma, mint a közönséges búzából készült lisztnek
- azért jobb a száraztésztához, mert ennek gyártására olyan lisztre van szükség, amely ún. acélos búzából készül; ennek fő tulajdonsága, hogy aprításkor nagy arányban keletkezik éles törésfelületű, nagy szemcséjű őrlési középtermék, mely a víz egyenletes eloszlásában játszik nagy szerepet, magyarul nem tudnak a szemcsék úgy hidratálódni.

Bocsánat az okoskodásért, csak szakmabeli lévén úgy éreztem, ennyivel "tartozom" a durumbúzának.

Üdv, Cic

outdownS Creative Commons License 2000.09.08 0 0 1463
Próbálkozz lángossal. Legrosszabb esetben kovásztalan lepény lesz.
Előzmény: bd (1461)
GPF Creative Commons License 2000.09.08 0 0 1462
Bocs, Mulan, de közben azt is hallottam, hogy a durum lisztnek éppen nagyobb a sikértartalma. Egyrészt ezzel (is) szokták javítani a sima lisztet, másrészt épp azért jó a tésztakészítéshez, mert még tojás sem kell hozzá, igy a teljesen vegetáriusok is ehetik. Hogy jól tapadjon tojás nélkül is, ahhoz meg kell a sikér.
Nem tudom, de ez is logikus.
Előzmény: Mulan (1446)
bd Creative Commons License 2000.09.08 0 0 1461
A kovásszal begyúrt pogácsatészta tegnap este nem "jött föl".
Mua.zacskóban a hutoben várja ötleteiteket.
bd
http Creative Commons License 2000.09.08 0 0 1460
'Milano-melletti' :-).
Melano-előtti milanói fűszervajban pácolva.
Előzmény: joy (1459)
joy Creative Commons License 2000.09.08 0 0 1459
A cím: "KONYHA-TRÜKKÖK"
Épp az egyik legjelentösebb trükk a maradékok felzabáltatása! E téren minden 5let aranyat ér!

Tegnap elöti pörköltmaradék, tagnapi kiföttészta maradék: Pörkölt +majoranna, bazsalikom, bors összeturmix kissé, belekeverve csomó paradicsom, összekutyulva tésztával, sajt reszelve rá, lesütve, és kész. Milánó-melletti.

Előzmény: http (1457)
http Creative Commons License 2000.09.08 0 0 1458
Bocs. Elveszi a petrezselyem a töltöttkáposzta nehéz ízét = ÁTFORMÁLJA.
Előzmény: http (1457)
http Creative Commons License 2000.09.07 0 0 1457
Ja.... Különben véleményem szerint a maradékok (pl. kétnaposak) kohnyaművészete remélem nem érdemel meg egy külön topicot. Beleolvasztható ebbe? Van némi rutinom.
Bár vannak tudatos maradékok is. A multkor pacalt főztem, és frissen annyira gyenge volt, hogy nem egészen értettem. Azt hittem, hogy az alapanyag rossz. Másnapra jó lett. (Töltöttkáposzta effektus. Az harmadnap a legjobb.)

És (bocsánat, hogy csapongok) én a töltöttkáposzta töltelékébe petrezsejmet szoktam morzsolni rendesen. Az egy kicsit elveszi azt a feneketlenül nehéz ízét. Ezért engem mindenki hülyének néz, pedig szerintem kulcskérdés. Úgy, ahogy a zöldbab főzeléknél a kapor.

joy Creative Commons License 2000.09.07 0 0 1456
A fokhagyma elveszi azt, amit én nem szeretek a májban...
(Ezért tesznek yóóócskán a zuzához is!)
Előzmény: http (1455)
http Creative Commons License 2000.09.07 0 0 1455
Köszi. Liba- csirke- és kacsamájjal könnyű. Különben köszi.
A tejjel van csak a gondom: Parmelat tejben, vagy Mátra tejben olvasszom ki? :-)

Különben a szárnyasbelsőségekről jut eszembe, hogy van a környékünkön egy kifőzde, ahol a libazuza pörköltet szoktak a krétával írt étlapra tűzni. Alig érezhető fokhagyma íze van. Nem is voltam benne biztos, hogy fokhagyma.

Úgyhogy a fokhagymás tej az tutti, ők is úgy csinálhatják. Bár elsősorban a tengernyi, igen finom tarhonya, meg a szaft miatt éri meg. A zuzák mennyiségét jobbára egy darab dobókockával döntik el.

Köszi a tanácsot. Fokhagymás tejben fog kiolvadni.

Előzmény: joy (1453)
joy Creative Commons License 2000.09.07 0 0 1454
Én inkább a macskáknak adnám...
Előzmény: joy (1453)
joy Creative Commons License 2000.09.07 0 0 1453
Marhamájat nem szeretem, mert (nem írom le...)
Én hagymásmájat szoktam készíteni csirkéböl, max frissen vett sertésmájból: Fölcsíkozom ujjnyira, beáztatom fokhagymás tejbe. Fölteszek zsiradékot (nem olajat!), fölforrósítom, nagymarék vékonyra szelt hagymát megpirítom zsemleszinüre, rádobom a tejböl kiszedett májat, és gyorsan lesütöm. Nem szabad, hogy elföje a levét, saját szaftja kell, legyen! Mindenki a tányérján sózza.
Mellé legjobb a rumlipüré.
A fagyott marhamájat is tejben olvaszd ki. Ellepje!
Előzmény: http (1452)
http Creative Commons License 2000.09.07 0 0 1452
Óda a tegnapelőtti rizshez....

Eelnézést a topicrongálásért, ez nem lesz egy nagy durranás.
Szalonna pirít, hagyma, pirosparika, pici vizecske, zöldpaprikácska, paradicsomocska, szójásvirsli benne tízpercalattpárolva. Ma így csináltam a sz@rból ha nem is aranyat, de (számomra) ehető ételt. Hútő kiürült.

Nem tudja valaki, hogyan lehet a marhamájból normális dinsztelt májat csinálni úgy, hogy ne legyen se véres, se kőkemény. Négy éve nem csinátam, előtte volt egy-két baki, nem szeretném elölről kezdeni a prószálgatást. Inkább a pirítási, főzési időre gondolok, ha nincs más trükk. Itt tornyosodik a macskáktól ellopott, három-négy főre tervezett adag a mélyhűtőben.
Előre is köszi.

joy Creative Commons License 2000.09.07 0 0 1451
A kovász, és a közvetlen éleszto használata között igen jelentos a kilönbség, mert a szporodásnak indult élesztot bekeverve a tésztába sokkal több CO2-ot termel, mint, ha csak közvetlenül keverjük bele, ahol nehezebben tud szaporodni, ezért kell kis cukor is a kovászhoz, az ad tápot az élesztonek. Sokkal lazább lesz a kenyér!
Előzmény: GPF (1449)
Mulan Creative Commons License 2000.09.07 0 0 1450
Én úgy tapasztaltam, hogy hamarabb "síkosodik" a tészta, kevesebb veríték kell a kenyérhez, ha liszttel futtatom fel az élesztőt, nem pucéron vízzel. A tejes tésztákhoz én sem szoktam kovászt csinálni.
Előzmény: GPF (1449)
GPF Creative Commons License 2000.09.07 0 0 1449
Most már csak egy kérdés.
Egyáltalán a mai élesztők korában mi értelme van a kovásznak?
Előzmény: Mulan (1448)
Mulan Creative Commons License 2000.09.07 0 0 1448
A durum ényleg nem kel olyan jól, mint a közönséges búzák. De jó nem kelt tésztáknak, jórészt abból vannak az olasz száraztészták.

Én híg kovászt szoktam csinálni, azt különösebben "érlelni" nem kell, amikor látod, hogy mocorog, habosodik, már jó. Az, hogy ez mennyi időbe telik, az főleg a hőmérsékleten múlik, de, ha fél óra nem elég neki, akkor hidege van, vagy bibis az élesztő.

Kemény kovászt szárítás, tartós tárolás céljára szoktak csinálni, ha az a veszély fenyeget, hogy a legközelebbi sütésnél nem lesz élesztőd. Ennek szerintem a mindig kapható, jól eltarható szárított élesztők korában nem sok teteje van.

Előzmény: GPF (1447)
GPF Creative Commons License 2000.09.07 0 0 1447
Kösz, Mulan.
Vagyis a durumlisztből készült valami nem kel meg rendesen? A sikér a keléshez (is) kell nagyon, ha jól tudom. Így akkor kenyérhez nem jó a durumliszt. Akkor mihez jó?

És a kovászt meddig kell hagyni kelni, érni? Hallottam már 4 napot is meg 2 órát is.

Előzmény: Mulan (1446)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!