Keresés

Részletes keresés

Sosuke Creative Commons License 2016.07.26 0 0 57261

Szerintem névazonosság lehet. 1895-ben 3 db, 1896-ban 1 db villanymozdonyt vettek a Siemenstől. A cég: Priv. Österreich-Hungarische Staatseisenbahnges. Kladno. 

Előzmény: Törölt nick (57251)
erdőszéli Creative Commons License 2016.07.26 0 3 57260

egy-két hetente átutazóban megállok motorral egy cigire az arborétum előtti beton felüljárón. én sajnos a leírtaknak épp az ellenkezőjét láttam minden alkalommal.

Előzmény: Tastam (57258)
-Smiley- Creative Commons License 2016.07.26 -5 0 57259

Akkor Gyere át az északi oldalra, ott szinte minden strand fizetős.

Ebben meg kinek mi okoz örömöt, ha én nem vok kíváncsi a kiállításra akkor miért is kell a család összes tagjának megvenni rá a jegyet? Te is érzed, hogy ez nincs jól akkor mit morogsz?

Előzmény: Törölt nick (57246)
Tastam Creative Commons License 2016.07.26 -3 0 57258

Vélemény a felcsúti vasútról egy német fórumon:
http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?30,7891510

 

A bejegyzés nyers fordítása:
'Tegnap ismét meglátogattam a felcsúti kisvasutat. Gyakran hallani, hogy a vonalon nagyon alacsony az utasszám. Tegnap a Felcsútról 13 órakor az Arborétum felé induló, az Mk48 2012-ből és 3 kocsiból álló szerelvény megtelt, 120 utasnál abbahagytam az számlálást. Sok család utazott gyerekkel, akiket nem is vettem számításba. Az Arborétum jó látogatottsággal üzemelt, de az újonnan épült mászóparkra (?) is sokan voltak kíváncsiak. A lányom is nagyon élvezte. A többek által emlegetett üres szerelvények ténye láthatóan nem fedi a teljes valóságot, inkább az a benyomásom, hogy az emberek egyre jobban megkedvelik ezt az új lehetőséget. A többi, általam látott vonat is három kocsival és egyáltalán nem üresen járta a váli völgyet. További információk a visszatérésem után.'
A hozzászólás vasárnapra vonatkozik.

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.26 0 4 57257

Sőt lehetett venni kézműves sört is, a bevétel egy része ott is a kisvasút fenntartására megy. ÉS a Nohabos meg a Szilis sör kifejezetten finom is volt. :)

 

Én is lent voltam a kisvasúti napon és nem bántam meg, hogy lementem, ráadásul biciklivel mentem jó 100 km-t tekerve hazafelé. 300 ft a belépőért pedig igazán baráti ár a múzeumba, hol máshol mehetsz akárcsak egy múzeum közelébe is ennyiért? Még a földalatti vasúti múzeum is drágább 100ft-al.  A személyzetre pedig egy rossz szavam se lehet, jól kezelték a helyzetet, mentek a vonatok, vitték az embertömeget, az első állomáson mikor 4 vonat is odakeveredett is sikerült a keresztezést megoldani, ilyen műsort sem láttam még. Nem csináltak gondot abból sem, hogy bemennék az üzemi területre is fotózni az akksis mozdonyt meg az ott lévő dolgokat, persze menj csak fotózd amit jónak látsz.

 

Az egyetlen ami nem tetszett ,hogy a kajához jutás nem volt megoldva. Volt a pénztárban zsíros kenyér, de csak a futóknak, a lángos elfogyott már 13 körül, azonkívül csak kürtös kalácsot lehetett kapni a szomszéd fagyisnál elég drágán. Lett volna sztem kereslet rá ha valahol a múzeum területén árultak volna lilahagymát zsíros kenyeret baráti áron.

 

Képek a rendezvényről:

https://www.facebook.com/782880285113102/photos/?tab=album&album_id=1031890103545451

 

És egy vonalvideó:

https://www.youtube.com/watch?v=OFB4IHB5t9E

 

Újabb piros pont a személyzetnek hogy ez ellen se volt kifogás, hogy kirakjam a leghátsó kocsi szélvédőjére a kamerát és felvegyem az utat.

 

Előzmény: _nyunyuka (57247)
ArtofNoizz Creative Commons License 2016.07.26 -3 2 57256
Mindig rá kell jöjjek, hogy ide nem szabad írni -oké, van itt pár barát, de a többi mind dilettáns okoskodó... És ez az évek alatt semmit nem változott. Pedig szájtépés helyett mennyivel jobban mutatnának valamelyik kisvasúton önkéntesként. Hja, van még mit tanulni Magyarország..ez még mindig nem Európa.
sínbohóc Creative Commons License 2016.07.26 -1 3 57255

Ne foglalkozz vele! Ügyeletes "fanyalgók" mindig vannak.

Előzmény: ArtofNoizz (57254)
ArtofNoizz Creative Commons License 2016.07.26 0 9 57254
Mi értesz a laza és komolytalan alatt? Én csak fáradt fékezőket láttam, akik órákat álltak a fékálláson, tűrték a bögölyök támadásait, hogy az utas jól érezze magát! Jövöre meghívnálak a teljes négy napra ami felöleli az eseményt, hogy lásd megvan a romantikája, amit te az általunk annyira utált viacolorról nem látsz! A felkészülés már szerda este elkezdődött, mikor szédszedték darabjaira az I-es hidat. A híd átépítése két nap megfeszített munkája. Én csütörtöktől péntekig fülig olajos voltam más kollégával egyetemben. Volt aki csütörtökön már a tizen-x kilónyi zöldséget pucolta. Járművek összerendezése, fűnyírás, díszítés, padok, sátrak, hűtők, darázsmentesítés és megannyi telefonálás, mert valami mindig közbejön -ez a péntek.A péntek esti munka befejezte áttolódik szombat hajnali 2-3-ra. Én fél ötkor keltem, rendbevágtam a tartózkodót, kiszereltem a mozdonyomat (a cowboykalap nagyon jó a nap és az eső ellen és nem meleg, próbáld ki). Arról nem is beszélve, hogy a veteránosok beszervezése, a reklámok 3-4 havi munkát jelentettek és több órányi veszekedést az asszonnyal. Általában péntek estére már a francba kívánod az egészet és hazamennél, szombaton meg mosolyogsz és ha nem látják kóvályogsz mint egy zombi. És még ott a vasárnap, mikor csak nézel ki a fejedből, ott a sok mosatlan, a padokat össze kell szedni, járműveket eltenni és 10-kor indul a rendes menetrend szerinti közlekedés és a fékező ismét csak mosolyog és közben kergeti magáról a böglyöket!
Mi nem egy hadsereg vagyunk, csak két maroknyi önkéntes, kik szeretetből, megszállottságból csinálják ezt évről-évre. Az idei volt a legjobb, de még a barátokkal sem volt idő foglalkozni, annyi munka volt. Jövőre várunk szívesen a kulisszák mögött, hogy lásd mennyire mély a nyúl ürege!
Előzmény: Tastam (57227)
M63 010 Creative Commons License 2016.07.26 -3 0 57253

Jó, annyira nem drága a belépő, de akkor már miért nem inkább a parkoláson kaszálnak, ismerve az emberek kényelemszeretetét!

Előzmény: M63 010 (57252)
M63 010 Creative Commons License 2016.07.26 -5 0 57252

Én meg pont az ellenkezőjén vagyok kiakadva. Vas megyei kis falu, évente egyszer tömerendezvény. A falu lakosságának a többszöröse látogat el, hatalmas dugó, drága belépő, de nincs parkolódíj! :( Ha rajtam múlna, akkor lenne, és a bevételből futná egy buszjáratra, ami kedvezményes áron vinné oda Szombathelyről az embereket, mert akkor nem lenne olyan hatalmas autótömeg arra.

 

Minden olyan helyen, ahol túl sok az autó, parkolódíjat nem szedni hatalmas vétek!

Előzmény: -Smiley- (57245)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.25 -1 2 57251

Helló!

Erről a 700mm-es Kübekházáról tudnál többet mesélni?

Helybéli lakos vagyok, és egy darab kép alapján a faluban üzemelt téglagyáron kívül 

semmilyen vasúti közlekedésről nem tudok 8-10km-en belül. 

Amiről tudok az a Szeged-szőregi téglagyár, és a kiszombori uradalmi vasút.

 

Üdv: Tamás!

Előzmény: Sosuke (57187)
C50 Creative Commons License 2016.07.25 0 4 57250

Ott szok' bizony, csak egyszer túl közel volt és elütöttük:-)

Előzmény: Törölt nick (57248)
_nyunyuka Creative Commons License 2016.07.25 0 1 57249

Igen, ez lenne a cél...

Előzmény: Törölt nick (57248)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.25 0 2 57248

Így van, ott szok' lenni a persely Vilatinál:

 

Talán egyszer ennek a szakasznak a helyreállítására is összegyűlik:

 konfartibi Csarna-völgy című albuma az Indafotón

Előzmény: _nyunyuka (57247)
_nyunyuka Creative Commons License 2016.07.25 0 2 57247

Megoldásnak javasolnám a vonatjegybe 50 Ft-ot beépíteni, így mindenki szabadon látogathatja, avagy kirakni egy nagy perselyt kiírni rá hogy a járművek felújítására támogatás. 

 

Ilyen persely van lent is, a gőzöslámpa, Vilatinál a kis asztalka. Itt tényleg arra is megy, nem cégautóra stb.

 

Aki nem kíváncsi a kiállításra stb. csak felutazik és túrázni szeretne, felszáll Csarnapusztán.

Előzmény: -Smiley- (57245)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.25 0 10 57246

Csak tudod hogy utálom a magyarosch lehúzásokat.

Én meg az ilyen magyarosch felfogású fotelészkombájnokat akik a rosszindulatukkal és a kekeckedésükkel képesek tönkretenni más emberek munkáját, örömét.

Amit tucatnyian lelkesedéssel, saját erejükből megmentettek az enyészettől, működtetik, egy kis gyöngyszem a hazai nem túl nagyszámú kisvasúti palettán azt ne kritizálgassa már olyan aki még egy jegy áráért is képes a "jog" szót előcibálni.

P.S.

A Balatonos példád is sántít, rossz helyen voltál, tegnap voltam Zamárdiban, tök INGYEN parkoltunk sok száz más autóval egyetemben és szintén ugyanígy INGYEN fürödtünk a 3 km hosszú szabadstrandon is.

Tudod, az ember bevonzza a dolgokat ki ilyet, ki olyat. De ha nagyon spirituális akarok lenni akkor azt mondom: 

A világ olyan amilyennek mi szeretnénk látni. Tükör. Akinek minden xar annak lehet hogy el kéne inkább gondolkoznia?

Uff.

Előzmény: -Smiley- (57245)
-Smiley- Creative Commons License 2016.07.25 -4 0 57245

Jó, nyugi nem hívom ki a fogyvédőket. 

 

Csak tudod hogy utálom a magyarosch lehúzásokat. Parkolódíj, meg agyament strandbelépők a Balatonon és az efféle dolgok.  Egyébként ha valaki mondjuk fentről utazik lefelé, az pl ingyen látogatja a kiállítást (vagy nem engedik leszállni a végállomáson?).

Ergo ez sem igazságos azzal szemben aki lentről látogatja, nemde? 

 

Megoldásnak javasolnám a vonatjegybe 50 Ft-ot beépíteni, így mindenki szabadon látogathatja, avagy kirakni egy nagy perselyt kiírni rá hogy a járművek felújítására támogatás. 

 

 

Az erdészetnek minden veszteséges...tudnék mesélni, majd nézd meg a fakidőlések eltüntetését:

Ami az út környékén van azt elviszik, ami feljebb az ott fog maradni mert az már nem biznicc.

Meg beszélhetnénk a tarra vágásokról, vadászatról (igen kevés állat van már a Börzsönyben az eszement vadászat miatt ami nem rossz üzlet azért)  

Előzmény: C50 (57244)
C50 Creative Commons License 2016.07.25 0 1 57244

5 km-es jegy a volánnál? Hol élsz te, Csőri? 

Amúgy ne verd a balhét, árt a vasútnak. A belépőkből befolyó bevételt az erdészet a parkfenntartásra, alkalmazottak fizetésére, szippantásra költi. Állítólag még így is veszteséges.

Előzmény: -Smiley- (57240)
danika5654 Creative Commons License 2016.07.25 -1 0 57243

Ha Kemencén, a pénztárban veszel pl. egy teljes árú, 5 km-es, retúr jegyet, akkor meg kell venned mellé a 300 Ft-os látogatói jegyet is, így 1300 Ft-ot fizetsz. (Tegyük hozzá, hogy a vonal nem megy 5 kilométert, csak ~4-et.)
Ha Csarnapusztán szállsz fel, és a vonaton veszed meg az 5 km-es retúrt, akkor az 1000 Ft, de amint leérsz Kemencére ugyan úgy megnézhetsz mindent, és valóban rövidebb vagy cirka 600 méter utazással. Az erdészet egyébként a szépen felújított játszótérre, pénztárra és a pénztár-telep között lévő terület karbantartására fordítja a pénzt. ;) 

Előzmény: -Smiley- (57238)
M63 010 Creative Commons License 2016.07.25 0 1 57242

Tévedés, a Volánnál is megszűnt az 5 km-es jegy. Így 500 méterért is 10 km-t fizetsz!

Előzmény: -Smiley- (57240)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.25 0 3 57241

Nem kötelező Kemencére menni.

Sőt, ilyen felfogással kifejezetten maradj inkább távol onnan.

Előzmény: -Smiley- (57230)
-Smiley- Creative Commons License 2016.07.25 -5 0 57240

Hát én fillérb..szó vagyok, akkor megyek volánnal ott van 5 km-es jegy is.

Amúgy Szlovákiában néztem a díjszabást ott km-enként adják a jegyet.

 

De jól néznék ki ha Badacsonytomajnál fel kívánnék szállni a vonatra, és először egy vasúti múzeumon lehetne csak áthaladva kimenni az állomásra, amit mondjuk egy hajómúzeum követne, meg egy botanikus bemutató.

 

Igen érdekesen gondolkodnak ott a Börzsönyben erről.

 

Előzmény: M63 010 (57239)
M63 010 Creative Commons License 2016.07.25 -1 0 57239

Az dolog első felén lehet vitatkozni, a másodikon viszont nem, mert pl. a normál vasúton is 10 km-es jegyet fizetsz, akkor is ha még gyakorlatilag egy km-t sem mész Badacsonyörs és Badacsonytomaj között.

Előzmény: -Smiley- (57238)
-Smiley- Creative Commons License 2016.07.25 -4 0 57238

Nade várjál..itt jogi problémák adódnak.

 

Akarok utazni A-ból B-be.

Ahhoz hogy felszálljak a vonatra át kell mennem egy múzeumon (amit nem kívánok igyébe venni) és ezért köteleznek a múzeumi belépő megfizetésére? 

 

Hogyhogy még senki nem szólt a Fogyasztóvédelmiseknek?  Mit képzel az erdészet? 

Ha meg feljebb szállok fel akkor nem utazom le a teljes vonatjegy által kifizetett összeget, tehát megint én vagyok megkárosítva.   Ez valahogy nagyon nincs jól. 

Előzmény: M63 010 (57232)
_karika Creative Commons License 2016.07.25 0 1 57237

aki rövidgatyában és szandálban vezette a vontatót, ráadásul a fotókon úgy látszik, mintha aludna közben.

 

Na ő speciel velem kezdte szerda este a pályás munkát az 1-es hídon, és csütörtök-pénteken is egész nap serénykedett. Ezek szerint ő is lefáradt. :)

A hídon már felújított, de még ideiglenes deszkázat van, hamarosan készül az új, és akkor bátran át tudsz majd menni rajta, ha legközelebb erre jársz. (Egyszer jelezted, hogy gyalogos pályabejáróként kellemetlen volt átkelni a hídfákon.)

Előzmény: Tastam (57227)
C50 Creative Commons License 2016.07.25 0 1 57236

Köszi.

Előzmény: Tastam (57234)
Tastam Creative Commons License 2016.07.25 -1 0 57235

 Igen, úgy is felfoghatjuk, hogy múzeumi belépő. Bagatell összeg, remélem a vasút, vagy a járműtelep fenntartására fordítja az erdészet.

Előzmény: -Smiley- (57230)
Tastam Creative Commons License 2016.07.25 -1 0 57234

 Amit leírtam, nem szemrehányásnak szántam, csupán élménybeszámolónak. A nem publikus részleteket néhány napon belül megírom magánban.

Előzmény: C50 (57228)
erdőszéli Creative Commons License 2016.07.25 0 1 57233

drezina... ez egy furgon, általában ford transitból átmókolva, de amúgy színes a paletta. te nem vezeted, de megállnak neked bárhol, fotózhatsz kedvedre. idegen nyelveket nem beszélnek. a magyar lakosság aránya felsővisón a nulla felett van kicsivel.

Előzmény: -Smiley- (57231)
M63 010 Creative Commons License 2016.07.25 -1 0 57232

Igen! Tavaly még kellett. Az a múzeumra vonatkozik. Ha nem a végállomáson szállsz fel, akkor ezt megúszod.

Előzmény: -Smiley- (57230)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!