Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Croma-'92 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 182

Sziasztok!

 

Ez az elektromos rajt engem is érdekelne, ha el tudná küldeni valaki valamilyen formában. Az nagyon jó lenne. Egyenlőre még csak a behajlós tükrök bekötésével vacakolok, mit, hová, de tudjátok, hogy nekem is tervben van a turbósítás :)

kösz

 

shamal-83@freemail.hu

K-api Creative Commons License 2008.12.10 0 0 181
Hy elband. Ez a turbó már polcon van. A kocsiban levőt nem tudom milyen. de gondolom átcserélhető. A többit az email címedre küldöm. Üdv Kapi
Előzmény: elband1i (178)
K-api Creative Commons License 2008.12.10 0 0 180
Hy. Annyit tudok, hogy a lendkeréken lévő fordulatjeladó is a gyujtómodulba van bekötve. Egyébként én csak dízelekkel foglalkozom. A szervízkönyvem adataival próbáltam segíteni. Javaslom nézd át a többi jeladókat. Főleg a túlnyomás és a hőmérséklet adókat. Üdv Kapi
Előzmény: hothacs (179)
hothacs Creative Commons License 2008.12.09 0 0 179

 

 

 

Kék-fehér, akkor eltaláltam.

Nemtom hogylehet hogy  megy de megy.

Mitgondolsz ennél a gyújtásnál számít az hogy a lendkerekem más mint az eredetije, amin eleve néhány foggal több van a fogaskoszorún  ?

Csakmert forg meg indul ,de olyan 2500 környékén tiltott, felette viszont elforgott simán terheletlenül legalábbis.

 

Helló

Előzmény: K-api (177)
elband1i Creative Commons License 2008.12.09 0 0 178
Hy k-api megkaptam a képeket,ilyenre van szükségem ha ilyen turbó van a motoron akkor érdekene a komplett motor.A jövö7en megyünk Nyárlőrincre aztán beugrok megnézni hogy muzsikál a motor és a többit+beszéljük.Hol is lax pontosan?Mikor vagy othon mikor lehet megnézni?
Előzmény: K-api (176)
K-api Creative Commons License 2008.12.09 0 0 177
Hy. A Mikroplex első lábára a felsőholtpont jeladó megy ami az ékszíjtárcsánál van. Kék 1. zöld2. láb A befecskendezés vezérlő első lába a biztosíték táblán keresztül a gyujtótrafóra megy, kék-fehér vezeték. Ez a rajz Mikroplex gyujtás és Bosch Jetronic befecskendező rendsterhez van. Üdv Kapi.
Előzmény: hothacs (174)
K-api Creative Commons License 2008.12.09 0 0 176
Hy elbandi. A megadott címre elküldtem 3 képet a turbóról. Ha nem kell az egész 2,5-ös motor írd meg milyen problémád van. Hátha tudok segíteni. Gyöngyösre sűrűn átjárok. Üdv Kapi
Előzmény: elband1i (175)
elband1i Creative Commons License 2008.12.08 0 0 175
Hali K-api!
Képet tudnál küldeni a turbórol?www.elbandi25@freemail.hu ra vagy ide ?
Előzmény: K-api (169)
hothacs Creative Commons License 2008.12.08 0 0 174
Hello
Közben találtam már rajzot csak nem teljesen egyértelmű.
Megtudnád nézni nekem hogy a motorvezérlőegység elvileg 1-es lábán ahol fogadja a gyújtásjelet az honnan jön a gyújtástól?
köszi
K-api Creative Commons License 2008.12.07 0 0 173
Hy. 4-5 oldalon találtam kapcsolási rajzokat amik alatt turbo ie felirat is volt. Írd meg, hogy szkennelve vagy fénymásolva tudod fogadni. Esetleg eljössz érte. Hol laksz? Én jászsági vagyok. Üdv Kapi
Előzmény: hothacs (172)
hothacs Creative Commons License 2008.12.05 0 0 172
Nagyon várom!
K-api Creative Commons License 2008.12.05 0 0 171
Hy hothacs. Van egy szervízkönyvem amiben sok-sok kapcsolási rajz található. Holnap megnézem milyenek. Üdv Kapi
Előzmény: hothacs (170)
hothacs Creative Commons License 2008.12.05 0 0 170
Sziasztok!

Segítséget szertnék kérni Croma 2.0 Turbo gyújtással kapcsolatban.

Vettem egy komplett motort turbósítás miatt de a kábelkötegem szétvan vágva.

Az injektort már sikerült életrekeltenem de a csodálatos marelli Microplex gyújtás (med608a) nemakar se szikrátadni sem pedig jelet a motorvezérlőnek.

Szükségem lenne kapcsolásirajzra mert addig nemtudok továbbhaladni.

92 es moror 154 C4 046.

Ha tudsz segíteni jelezd légyszi. Persze nemkérem ingyen.



Ui: olvastam hogy már többen próbálkoztak ilyennel, s mivel most eléggé belenyúlok a motoromba , ha van kérdés szóljatok, segítek szívesen ha tudok.

Üdv, Zs

K-api Creative Commons License 2008.12.04 0 0 169
Hy Elbandi. Ahogy telon beszéltünk elhoztam a 2,5-ös Cromát és szombaton nem kell bemennem túlórázni. Tehát a hétvégén akár össze is jöhet a dolog. Üdv Kapi
Előzmény: elband1i (151)
Pepi 517 Creative Commons License 2008.12.03 0 0 168
Szia!van kapcsolom is ,hivjál telon megdumáljuk .
Előzmény: Croma-'92 (167)
Croma-'92 Creative Commons License 2008.12.03 0 0 167

Hello!

Igazság szerint nem kellene ennyi minden, a behajlósak mondjuk érdekelnének, jó is lenne karácsonyi ajándéknak részemre... :) kapcsoló jár hozzá? hétvégén pont megyek peste, vasárnap

üdv

Előzmény: Pepi 517 (163)
Croma-'92 Creative Commons License 2008.12.02 0 0 166

Ok, értem! :)

Egyébként elhiszem, hogy még a fólia is rajta volt, már csak azért is, mert az én Cromám egy matek profé volt előzőleg, és mit ad Isten az enyémen is látszanak a fóliadarabok itt-ott még most is :) Szóval tényleg tuti kaszni, főleg, hogy amit lehetett megkapott tőlem konzerválás jegyében... csakhát ez a turbó... :))

remélem összejön; a fék meg... vadi új jurid tárcsák elől hátul, szétkapott és kipucolt tuskók, munkahengerek...

De ha nagyon macerás lenne ez a motorépítés, keresek egy turbósat, de lehet, hogy egy Themát :)) csak az a baj ezt már ismerem az utolsó csavarig, nem szívesen adnám oda egy "turbóért"

Üdv

Előzmény: vespatibi (164)
K-api Creative Commons License 2008.11.30 0 0 165
Hy Elband. Írd meg vagy telefonálj sürgősen, ha még keresel 2,5-ös td Croma motort. Egy régi ismerősöm felajánlotta autóját bontásra. A kormánya elengedi az olajat és már nem akar foglalkozni vele. Mindennapi használatban volt, jövő nyárig vizsgás. Tehát ha megegyezünk nálam kiszerelhető a motor és azonnal elvihető. Tel: 06-20-3177542 Üdv Kapi 
Előzmény: elband1i (151)
vespatibi Creative Commons License 2008.11.29 0 0 164

Volt egy magyar af-s kasznim,neki hoztam a másikat.....'csak'a motorcserét kellett papírozni.Amire hoztam egy szemét volt-ilyet kerestem itthon direkt-amit hoztam pedig újszerű:-))Itthon téptem le a nejlont az alsó szőnyegről...hihetetlen de igaz:-))gyönyörű volt,itthon nem találtam volna ilyet,depláne ennyiért.Nekem így érte meg/jobban/azért írtam mint lehetőséget,hátha így döntesz,vagy ha nem legalább tudsz ilyen lehetőségről is.Ma már nem vágnák bele,annál lustább vagyok:-))Remélem sikerül a turbós projekt,jó munkát,utána pedig sok-sok élvezetes kilómétert kivánok:-)))!

Más:a turbón nagyobb a fék is,azt is cserélj sztem:-))Vizsgán lehet kérdezik majd:"a megnőtt teljesítménnyel arányban nőtt a fékerő is igaz?"

Lehet 'barát'vizsgán nem,de idegennél tuti megkérdezik sztem.

Előzmény: Croma-'92 (160)
Pepi 517 Creative Commons License 2008.11.29 0 0 163
Lemaradt telszámom:06 30 9 621 361.
Pepi 517 Creative Commons License 2008.11.29 0 0 162
Szia!nemcsak aköteg a stekker is más,mivel más acomputer motorblok kivülröl azonos de a turbosnak a blokkon belül a dugoknak külön-külön hütése van ,nekem is 2.0i volt gondolkodtam adolgon nem éri meg,más a tükrök szépek müködnek rendesen rengeteg cuccom maradt Cromához pl elektromos elsö+hátso eblak emelö,hátso féktárcsa,hátso fék munka henger.komplet gyujtkapcsolo,felujitot generátor,elsö komplett golyaláb,fűtőmotor+radiátor,centrál motorok,központizár vezérlö,hátso komplet lámpa sor,meg még rengeteg aproság azért irtam a csere berét mer egy ben szeretném elcserélni valami értelmes dologra,Bp-lakom.
Előzmény: Croma-'92 (161)
Croma-'92 Creative Commons License 2008.11.28 0 0 161

Hello!

Köszönöm a hozzászólásod! Ezzel a kábelköteges dologgal kicsit elszomorítottál, de azért nem annyira, nem lehetetlen. De miben különbözik ennyire a két computer?? Több/kevesebb vezeték?  Még egy nagyon lényeges dologra nem kaptam választ, a 2.0i blokk és a 2.0tie blokk megegyezik??

 

Motoros bőrt már láttam egy V6-os Cromában.. egyébként a Thema is jó motoros bőrbe, a hátsó meg lehetne egy Croma bőr, u.olyan színben...  Esetleg Thema bőr, motoros nincs a cuccok között? :)

 

És hogyé adnád a tükröket, a behajlósakat? Működnek ugye? És cserébe mire gondoltál? Mondjuk nekem most egy magnat bandpass mélyládám van, amit én csináltam, de már nem használom.

 

Helyileg merre vagy? Én szegedi...

 

Üdv

Előzmény: Pepi 517 (159)
Croma-'92 Creative Commons License 2008.11.28 0 0 160

Szia!

Először is kösz a véleményt, már azt hittem nem reagál senki. :)

Miszont azt nem igazán értettem meg, mi a különbség a két projekt között akár anyagilag, akár meló ügyülieg. Ha jól értettem behoztál egy kasznit, meg egy mocit, és összeraktad, plusz egy rakat engedélyeztetés, nem?

Namost nekem van egy forgalmis 2.0-ásom, és egy u.i. blokkom pluszba, az volt az eredeti moci, ergo motorszámmal nincs gond, csak épp egy turbót biggyesztenék rá :) plusz a szükséges alkatrészek.

Kasztni nagyon okés, nem akarnék másikat helyette, nah érted :) és szerintem a vizsgán sem szólhatnának, hisz a motorszám 2.0-ásé... 

Hello

Előzmény: vespatibi (158)
Pepi 517 Creative Commons License 2008.11.28 0 0 159
Szia! én dolgoztam 10 évet FIAT-LANCIA bontoba,azt tanácsolom ne fogjálbele,rengeteg dolgot kel cserélni kábel kőteget is,más létezik fekete ful bör garnitura,elektromos tükreim nekem is vannak felesleges behajlosak,meg-még sok aproság vivel ezek nem jok a Kappára valakit érdekel valami eltüdjuk csere-berélni mert foglalja a hejet ,telo:30 9 621 361.
Előzmény: Croma-'92 (143)
vespatibi Creative Commons License 2008.11.27 0 0 158

Szia!Olvasgatom a fórumotokat&olvastam a terveid.Közel 4éve adtam el a 92es tipust.2.0T.i.e volt eredetileg,én raktam bele egy 92es 2.5Td motor-váltót.Az autót olaszországból hoztam,motor-váltó nélkül és ouott vettem hozzá a dizel motort.Az egészért fizettem cirka 600eurót.Az autóban vaj bőr volt,128e Km,digitklíma,abs,stbstb.Evvel csak azt akarom mondani,lehet 'jobban'jársz egy ilyen megoldással,mint az általad felvetett projektel.

A motoros üléssel kapcsolatban:én olyat láttam,hogy bőr&kézi állítás és olyat hogy szövet&elektromos.Elektromos bőrt még nem.Attól még lehet hogy van.Cimborámnak 'készítettünk' a 2garnitúrából 1et.Nem jó meló:-)és igazából értelmét sem látom,uúgy mint az elektromos tükörlapnak...amennyiben Te használod csak,1szer beállítod&elfelejted hogy van.Remélem ha mással nem is egy 5lettel tudtam segíteni.A terjedelemért elnézést kérek.

Előzmény: Croma-'92 (154)
K-api Creative Commons License 2008.11.27 0 0 157
Hy. Feltettem három képet, de nem látom. Küldj email címet hátha oda elmegy. Több cuccom is van, csak körül kéne nézni. Üdv Kapi
Előzmény: elband1i (155)
K-api Creative Commons License 2008.11.27 0 0 156
Hy. Jászárokszálláson lakom. Üdv Kapi
Előzmény: elband1i (155)
elband1i Creative Commons License 2008.11.25 0 0 155
Hali.
Merre laksz?Képet tudnál a turbóról küldeni?Milyen állapotba van nincs megkopva ?
Előzmény: K-api (152)
Croma-'92 Creative Commons License 2008.11.20 0 0 154
Dejó, hogy ennyi segítőkész Cromás van itt...
K-api Creative Commons License 2008.11.14 0 0 153
Hy. Croma I-es volt amit elbontottam, tehát spirálos órája van. Üdv Kapi.
Előzmény: moonlight1984 (150)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!