Keresés

Részletes keresés

bgbgbg Creative Commons License 2021.08.30 0 0 38145

Elnezted.

Nincs benne radio🙂ez egy stereo erosito, mindefele hibrid megoldas nelkul.

MOS-FET vegfok viszont van.👍

bgbgbg Creative Commons License 2021.08.30 0 0 38143

Jogos.

A KENWOOD KR 4060 R MOS-FET

 

Elofok vegfok felallas nem volt. Lévén a KENWOOD pl. Nem alkalmas rá.

 

Ez csak sima mezei erositokrol szolt.

Regota ilyenek vannak itthon. Kiszerettem a nagy erteku dolgokbol, es kabelekbol.

Iszonyat penzt elvisznek, es aranyaiban sztem annyival tobbet nem adnak.

 

Legjobb peldam erre a KENWOOD KR 4060 R MOS-FET DRIVE

ez egy becsuletesen megepitett erosito, semmi fakszni, az atlagember szamara is elerheto arban. ( anno azert eros felso kozepkategoria volt) Egyidos a DENONNAL, És a HARMAN KARDONNAL.

A KENWOOD Kb. 750 marka volt anno

A DENON kb. 600 marka

A HARMAN KARDON 800 marka korul

Az ONKYO is 800 korul volt.

 

Szoval a KENWOOD iskolapelda, barmilyen mai cucc melle oda merem tenni, es hallottam parat, mostanaban is.🙂 reszletgazdag, eros, kristalytiszta, pontos, az en, hangsulyozom szubjektiv izlesemnek, a HARMANNAL egyetemben a legjobban tetszo, azok kozott, amik itthon vannak.

 

Erdekesnek tartom tovabba, es ilyet nagyon keveset hallok, hogy a KENWOOD  kis hangeron pont ugyanazt tudja, mint nagy hangeron. 

 

Az ARCAM pl. annyira hitvany, hogy szot sem erdemel tobbet.

 

Persze, a Hi-Fi, High-End, sosem egyertelmu. Mindig van mit fejleszteni, es a másénal a sajatunk mindig jobb🙂 ( 2 egyeterto hifista csak regenyekben letezo fantazmagoria🙂)

 

Mondjuk esetleg tanacsot adtam mindig, leszolni sosem szoltam le senkit.🙂

 

Nalam most nagy valtozas a femallvany volt. Magasabb mint a fa, es fittyet hany a hallgatasi kozeppont elvere. A hangfalakrol, mint irtam nem beszelnek, kb. 25 literes allvanyos dobozok. 

Mindig is allo hangfal ellenes voltam, es inkabb kis doboz - pontos hallgatasi kozep hivő. Es tessek, maris ellentmondtam magamnak🙂🙂🙂

Ez ettol szep.

Persze, erzekenyek allvanyos mivoltukbol fakadoan a pontos elhelyezesre.

Mondjuk nalam difuzorok is vannak elhelyezve a falakon, ill. Dupla szonyeg van itt ott.

AudiJo Creative Commons License 2021.08.30 0 0 38142

Próbáltam kisilabizálni és épp a Kenwood végfok típusát nem láttam sehol, amit a legjobban dicsértél! Mondjuk azt sem láttam, hogy a Kenwood végfok előtt milyen előfok volt, ami megint nem elhanyagolható (a többiről úgy látom, integrált)!

A hangfal pedig az erősítő tesztelés során meghatározó (sztem fontosabb, mint a forrás milyensége)! Persze hangfal tesztelés során is fontos, hogy milyen erősítővel történt az összehasonlítás! És akkor a szinergiába már csakj a megfelelő kábelt kell megtalálni!:)))

AJ

Előzmény: bgbgbg (38141)
bgbgbg Creative Commons License 2021.08.29 -1 0 38141

Irtam tipusokat.🙂az egyik elozoben.

 

Hangfalakrol nem irnek ha nem baj, arrol beazonosithato vagyok👍

A kabelek eros kozepszint.

A sokszazezresben nem hiszek, de a 200 forintos RCA ban sem.

Persze a velemenyem szubjektiv, es nem os monden itthon levo vas lett belevonva a dologba.

A legjobban  a KENWOOD  lep meg. Milyen egy lenezett marka, es lam lam, ok is tudtal jot, nem csak ipari szemetet.

Mono SE Creative Commons License 2021.08.29 -4 0 38140

Csodálatos beszámoló, köszönjük! ;)

 

Nem kis hiányérzetet ad viszont, hogy nem írtál pontos típusokat, így nem lehet tudni, hogy nem egy belépőszintű onkyót versenyeztettél-e egy csúcs kenwood zászlóshajóval, vagy fordítva?;))

 

Aztán semmit nem tudni magáról a rendszerről - ami egyszerűen perdöntő és megkerülhetetlen kérdés -, pl. milyen hangfalakon szólalt meg a cucc, milyen kábelekkel? És nemcsak a hangszórókábelek számítanak, sőt!

A saját drótozásaimban pl. már elbasztam az elmúlt hetekben több százezret, és összevissza csereberéltem mindent, végül ez a képen lévő 2 x 12 centis ezüst interconnekt csinálta a legnagyobb pozitív irányú változást, amit a kis denon lemezjáccó rca csatlakozóitól a karkábel végéig forrasztottam be.

Pedig egy Audio Note ezüst litze helyére került, nem kis csodálkozást és tanulságot jelentve - amit egyébként a már emlegetett Darvas is pedzegetett anno a kábelkígyózása kapcsán. Ebben pl. tökéletesen igaza volt, ami az azonos szerkezetű kábelek prioritását illeti egy adott rendszerben...

Előzmény: bgbgbg (38139)
bgbgbg Creative Commons License 2021.08.29 -1 0 38139

Kesz.

 

Az onkyo felejtos, megy  vissza a szekreny melyere....

Az Arcam szinten egy nulla volt.

Se ize, se buze....se mely, se magas, amolyan kozeprol szolo valami volt.

Mondketto jo egy pizzeriaba, hatterzajnak, de emberi fogyasztasra alkalmatlanok.

Legalabbis sztereoban.

 

HARMAN, KENWOOD, DENON.

 

A Denon volt a leginkabb japanos hangu. Nem csilingelt bantoan, de vagy volt magas, vagy nem, attol fuggoen hogy tekergettem. ( eleve, !!!! tekergetni kell??)

A ter rendben van, melyseg is, a melyek is. 

Csak azok a magasak....az oriasi teren kivul nem latom sok elonyet, de igy klasszisokkal jpbb, mint az onkyo, vagy arcam.

 

A Kenwood iszonyu ereju vas.

Reszletgazdag, preciz, es nem csilingel a magasa, mint egy pagodan a szelcsengo.

Akkora tere nincs mint a Denonnak, de ez gazdagabb. Montha meg 10 en lennenek a zenekarban.

A melyek ott vannak, nem megy olyan melyre mint a Denon, de nem all neki rosszul ez sem.

Az egesz mintha egy hatalmas csata kozben pattogo ormester mintajara keszult volna.

Villamgyors, pontosan celzo, elemi ereju, szinte legyozhetetlen. Vegig ez az erzetem van. Katonas, gyors, pontos, golyo a homlok kozepebe, ez nem teved. Mint egy ipari robot, ami napi 24 000 ponthegesztest vegez ugyanugy.

 

Harman Kardon.

Nincs motoros hangeroallitasa, jarkalnom kellett. Azonnal feltunik az aranyok helyessege. Minden a helyen. A denon oriasi teret meg sem kozeliti. De ez pont jo. Az tul van love. Ez mar biztos. Meleg melyek, lagy magasak. ( mintha nem is titan magasak szolnanak!!!) 

Nincs olyan meggyozo ereje, mint a Kenwoodnak, de ez se rosz. A zongora iszonyu jol szol. Hallom a surrogast, es, hogy egy legy raszallt egy billentyure.

Pontos, finom preciz.

 

Konkluzio.

( megint Darvas🤣)

A zsiraf, es az oriaskigyo nem csak abban ter el egymastol, hogy az egyik vizszintesen, a masik fuggolegesen hosszu

Mindharom vas jo.

A Kenwood, es a Harman Kardon fej fej mellett.

 

2. A Denon nagy terrel bir, viszont sztem sok a magasa.

1. A Kenwood Elsorangu, pontos, es angolos" hangu.

1. A Harman Kardon a legmelyebb, es jol halgathato.

 

🙂👌

gabocza1 Creative Commons License 2021.08.29 -4 1 38138

A stílusa mellett ezt igen sokra értékelem Darvasban, hogy elismeri a tévedéseit! Nemrég találkoztunk, és igen jó fizikai, és szellemi állapotban van most is, pedig ha jól tudom, jövőre lesz 80...

Előzmény: btamas70 (38137)
btamas70 Creative Commons License 2021.08.29 -23 0 38137

"Rajottem, hogy a Darvas fele igazsagok orok eletuek."

 

Kivéve, amelyik nem:) Főleg azok nem, amelyikről maga DL mondta később, hogy tévedés volt;))

Előzmény: bgbgbg (38134)
bgbgbg Creative Commons License 2021.08.29 -2 0 38136

Nem, nincs minden optikai bemenet.

Az onkyoval birkoztam mint irtam, aztan rajottem, hogy analogrol kell digitalisra allitani a jelforrast. Es lőn hang, optikain.

Egyebkent a " Fiio Taishant " is hasznalhattam volna, tul nagy kar nem erte volna a dobhartyamat.🤣 

Mono SE Creative Commons License 2021.08.29 -5 0 38135

már csak az nem derült ki, hogy akkor hogy megy be a tv hang az erősítőbe, minden van működő optikai bemenet?

Előzmény: bgbgbg (38134)
bgbgbg Creative Commons License 2021.08.29 -2 0 38134

 

 

Par napig egyedul vagyok itthon, szabad a gazda, pakolok, bekotok, kikotok, eloveszek, elteszek, hümmögök, stb, 🙂

 

Most a tomor fa hangsugarzo talpaimat  csereltem le, az altalam mindig is lenezett femre.

 

Erosito. Eppen a Denon DRA 210, sub ladaval.

( HARMANT KIKOTOTTEM)

 

Hangkep.

Olyanokat hallok, amit eddig nem.

Hatalmas szimpad lett, es elkepeszto reszleteseg. Jo hallgatni.

A subot ujra kellett hangolni, teljesen megvaltozott a mely. Mondhatni eltunt abban a formaban, mint eddig volt.

 

A fa allvanyokkal elkepesztoen meleg melyek voltak, szinte lagyan bugott a nappali.

Na ez nincs.

 

Bekotottem egy masik szubot is, hatha.

Az eredmeny ugyanaz. Ujra be kellett lőnöm....

 

Most a HARMANT is bekotottem.

/ atcsereltem/

Kicsit javult a mely, de full mas, mint eddig volt. Ugyanaz a reszletesseg, es oriasi tér lett, az egesz fal szol.

 

Most az ONKYO jon, egy probat meger.

Nem tagitok, hallottam mar jo onkyot, ez miert ne lenne az? (🤣)

Delutan nekiveselkedek az ARCAMNAK, és a KENWOODNAK. 

A KENWOOD mondjuk hatranybol indul, ott nincs Subkimenet. ( a barkacsolasnak meg nem vagyok hive)

Arra nagyon kivancsi vagyok, hogy a negy erosito milyen sorrendben teljesit👌

 

Ja, es meg egy.

Evek ota 4 hangfal szolt sztereoban, subbal tamogatva.

 

Azt hittem jol.

Rajottem, hogy a Darvas fele igazsagok orok eletuek.

( van amit nem keverunk)🙂

 

 

A mostani felallas megvett kilora, legalabbis eddig.

 

A musoranyag. Foleg Zimmermann volt, cd rol. AAA. s. Ha ez mond valakinek valamit.🙂

 

Es az AQVAMEN zeneje.

 

Es BORIS BREJCHA  Spicy c zeneje.

 

👌👍

 

 

bgbgbg Creative Commons License 2021.08.29 -2 0 38133

Csak a rend kedveert.

2 KENWOOD van.

Egy sima hazimozi, es egy nagy Stereo MOS- FET vegfokos. A stereo iszonyatosan jol szol. Azt az erzest nem tudom leirni, ( bar a wattol nem hoznak tuzbe!") Amikor szobahangeron is erzed, hogy a bujtatott atomvillanas ott van a nappaliban, egy vasdobozban....mikozben plyan reszletes, es nem banto, hogy csak na.

Akkor meg a KENWOOD is tudott minoseget gyartani!

bgbgbg Creative Commons License 2021.08.29 -2 0 38132

Udv.

 

Koszonom mindenkinek, megoldodott.

Az erosito. ONKYO TX DS 484 kulon bemenetvalasztast igenyel, es mivel ezer eve nem hallgattam, elfelejtettem.

 Meg egyertelmu volt, hogy a digitalis jelet valahol latja....hat nem latta.

Mivel van meg itthon par erosito, kiprobaltam.

Kenwood latta.....

ARCAM  latta.....

Igazabol a fiam ARCAM erositojen buzdultam fel, aki stereobam hallgatja....iszonyat jo hangja van...mondjuk az ARCAM, nem ONKYO... hat, elmondhatom, hogy a 0 val egyenlo volt sztereoban az ONKYO.

Anno egy regi, oreg hifista mondta. 

" nem azert hallgatunk zenet, hogy zenet hallgassunk" 

 

Igy aztan a bekebeli sima sztereo HK 3300 Harman Kardon visszakotesre kerult.

Eg es fold!!!

Ujjabb 1-2 evig rend van.....🤣🤣🤣

Mondjuk a DENONOM, meg a nagy KENWOODOM is regen szolt....

Nem konnyu ez.....

 

Szoval koszi mindenkinek, aki segiteni akart🙂

 

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.08.28 -2 0 38131

Hát, arra a számra ezt dobta fel, de simán tévedhettem :)

Előzmény: Mono SE (38121)
Flacika Creative Commons License 2021.08.28 -2 0 38130

Erről jut eszembe egy OFF. A SCART is büntetés lett, ahogy az összes analóg video bemenet! A DVD felvevő SCART jelet kap a set top boxról, de a kép pocsék, gyenge VHS minőség (ő HDMI-vel van a tv-re kötve). Ugyanez áll a tv kompozit bemenetére is. Van egy másik, kicsit régebbi DVD felvevőm is, azon van csomó film, de ki kell írnom lemezre, mert nincs HDMI kimenete... ON

Előzmény: Mono SE (38128)
Flacika Creative Commons License 2021.08.27 -1 0 38129

Ha az erősítőn van optikai bemenet, és még sincs hangja, akkor valami nem stimmel. Egy próbát azért megérne az alábbiak szerint.

 

Veszel netes rendeléssel egy legolcsóbb DAC-ot, hogy ha nem lesz rá szükség, 14 napon belül elállhatsz a szerződéstől. Itt van egy olcsó (5490 Ft), nekem is ez van a tv és a hifi erősítő között: https://www.conrad.hu/p/speaka-professional-av-konverter-sp-dac-tkc-toslink-rca-digitalis-2139967. Rákötöd az optikai kábelt, a kütyüt meg csatlakoztatod az erősítő egy analóg bemenetére. Arra kapcsolva szólnia kell, de ahhoz a tv hangkimenetét is úgy kell beállítani, hogy az optikai kimenet is működjön.

 

Apropó, jut eszembe! A hangkimenetet a tv-n beállítottad? Ha csak a saját hangszóró van beállítva, az optikai kimenet nem üzemel!

Előzmény: bgbgbg (38118)
Mono SE Creative Commons License 2021.08.27 -5 0 38128

az analóg jelet manapság már büntetésnek tekintik;)

3 hétig drótoztam kb. másfél tucat hdmi, cat, ic, hangszóró + hálózati kábellel ezt a játszósarkot a családtagnak, mire minden szir-szar kütyü normálisan (sztereóban) megszólalt: ps4-ps5-nintendo, tv, stream, lemez, cd, netrádjó, kisfaxom...

>>> https://freewb.hu/_userfiles_/roxynews/denon_lg_uniti_dali_nfix_1600.jpg

Előzmény: Mono SE (38127)
Mono SE Creative Commons License 2021.08.27 -4 0 38127

hát ezen a tévén pont nincs fejhallgató jack sem, tehát analóg jelet onnan se lehet levenni... nem is értem

Előzmény: quad (38126)
quad Creative Commons License 2021.08.27 -1 0 38126

Jogos, ráadásul még fejhallgató csatlakozója is lehet. :-(

 

Előzmény: tibtiborkaba_new (38125)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.08.27 -3 0 38125

Nincs rajta hangszóró?

 

;)

Előzmény: quad (38124)
quad Creative Commons License 2021.08.27 -1 0 38124

Bocs benéztem, nem vettem észre a kimenet feliratot. Ezek szerint ebből a TV-ből nem jön ki analóg hang.

Előzmény: quad (38119)
Mono SE Creative Commons License 2021.08.27 -4 0 38123

hurrá, megmenekültünk! ;) bár talán az optikai bemenetet baxkurálnám előbb az erősítőn, a hdmi-rca biszbasz helyett

Előzmény: Jolida (38122)
Jolida Creative Commons License 2021.08.27 -1 0 38122
Mono SE Creative Commons License 2021.08.27 -4 0 38121

szerintem nem találtad el a tv típusát, a linkeden lévőnek ez a csatlakozókészlete, amin valóban van HDMI ARC csatlakozó, de az olvtárs tévéjén nem biztos

 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38120)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.08.27 -1 0 38120

Ott írja, hogy Component A/V IN, tehát ott megy be.

Ha nincs más kimenete, akkor fejhallgatót lehet bekötni, mert az vonalszintű, de nem túl jó ötlet.

Ha jól látom, ez ez https://www.lg.com/us/tvs/lg-55UM7300PUA-4k-uhd-tv#, ezen csak optikai meg hdmi van, a legjobban az ARC megcsapolásával jársz, ennek segítségével: https://www.alza.hu/vention-hdmi-to-rca-converter-black-metal-type-d5858219.htm

 

Előzmény: bgbgbg (38118)
quad Creative Commons License 2021.08.27 -1 0 38119

AZ L és az R kimondottan szabvány sztereo hangkimenet. Ha ott nem jön hang, akkor a készülék hibás.

Előzmény: bgbgbg (38118)
bgbgbg Creative Commons License 2021.08.27 -1 0 38118

Segitseget szeretnek kerni.

Tudom, hogy nem idevago tema, de hatha van otlete valakinek.

 

Mellekelek kepet.

Ebbol a tv bol szeretnek kivenni hangot a hazimozi erosítonek.

Optikai kabelt bedugtam, tv. Optikai kimenten van, de semmi.

Egyelore sztereoban halgatnam.

Az audiokimeneten ( piros feher) jon ki audio jel?

HDMI csatlakozas az erositon nincs.

Flacika Creative Commons License 2021.08.26 -1 0 38117

Igen, Ferenc a Múzeum körúton, Tamás a Bródy Sándor utcában (majdnem a Gutenberg térnél a páratlan oldalon) "rendelt". Szerintem Ferenc volt az ismertebb, ő jóval hosszabb határidővel vállalta volna, így találtam meg Tamás üzletét, aki hamarabb megcsinálta a peremezést. A '90-es évek eleje-közepe táján volt.

Előzmény: Mono SE (38116)
Mono SE Creative Commons License 2021.08.26 -4 1 38116

"már nem működött a Bródy Sándor utcai műhelye"

 

ezek szerint létezett a Múzeum körúti műhelyen kívül másik Aubeck műhely is?

Előzmény: Flacika (38113)
Flacika Creative Commons License 2021.08.26 -1 0 38115

Két ugyanolyan(?) HA20/12-t adott, csak nem azokat, amiket bevittem hozzá. Amit a sógorom (Isten nyugosztalja) hangszórójávaal művelt, illetve nem művelt, az kritikán aluli. Aubeck simán megcsinálta...

Előzmény: Mono SE (38114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!