Keresés

Részletes keresés

kicsi emma Creative Commons License 2000.10.11 0 0 1617
Megmaradt, összeszáradt, kemény pogácsákkal mit szoktatok csinálni? Lehet valamit?
bd Creative Commons License 2000.10.09 0 0 1616
Valaki írt bazsalikomos-olajos sültpaprika receptet.
Meg csináltam, nagyon jó volt, de nem találom.
Aki tudja, írja vagy mutassa mégegyszer, jó?
El is teszek így télire.
bd
joy Creative Commons License 2000.10.07 0 0 1615
!!! A szerecsendióhoz, száraz gyömbérhez (már nem, mert a frisss sokkal yobb) inkább a kicsiny reszelö lapkát használom, mert a nagy reszelön az a kemény kisvacak könnyen kiugrik az ujjak közül, és JÁÁÁJJJJ!
Előzmény: szeal (1614)
szeal Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1614
A 100 Ft-os boltban vettem az utóbbi idők legjobb 4 oldalú reszelőjét. Nagyon jó, éles, az uborkát nagyon szép vékonyra szeli, sőt ezzel szeletelem a burgonyát is, ha chipset sütök. Ha elveszíti majd az élét, nyugodt szívvel dobom ki, olyan olcsó volt. A rücskös felét, ha apró, akkor szerecsendió reszelésre szokták használni, a durvábbat meg prézli előállítására. A citromhéjat a sajtreszelőn reszelem újabban, mert a rücskösben benne marad a fele, nehéz kipiszkálni, mosogatni. Ha kis csavaros üvegben tesszük el a frissen lereszelt citromhéjat, sok kristálycukrot kell keverni hozzá , akár egy évig is eláll (csak a hütőben). Lehet, hogy a cukor elfolyósodik a hosszú állás alatt (hónapok múlva), de az íze akkor is jó. Így kevesebb citromhéj is ugyanolyan intenzitással ízesíti az ételt, mint a több, frissen reszelt. A száraz nekem nem vált be.
joy Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1613
A lereszelt citromhéjat Szilviára szórom, megszárítom, és kisüvegbe zárva tárolom a következö felhasunálásig.
Előzmény: kicsi emma (1602)
joy Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1612
Nagyon sokáig nem használtam semmire azt a rücskös részt ami már akkor összeszurkál, ha csak ránézel, de:
azon reszelem a száraz-pirított zsemlét, legtöbbször azonban k*sült kiflit (ezek a virtuális péksütemények másra nem is jók) a prézlinek, utána átszitálom. Ugyan itt reszelem a hóttszáraz trappistát "parmezánnak". Másra én sem használom, de ez azért gyakori, mert prézlit hohasem veszek boltba, a frisss házi yobbb!
Előzmény: Mulan (1595)
joy Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1611
Én! Ott voltam, és holap is oda megyek a melóból...
Előzmény: bd (1588)
Mulan Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1610
A citromhéjat nemigen én írhattam, mert én nem szoktam eltenni, de szoktak - csak éppen meg kell szárítani (reszelve) mielőtt elrakod. Szerintem elég macerás, és friss citromunk szinte mindig van. Készen is kapni, de az nem olyan.
A narancs- és mandarinhéjat én is el szoktam tenni, de egészben (na jó: nagyobb darabokban, ahogy leesik hámozáskor) megszárítva; forralt borba, gyümölcsteába, gyümölcssalátába, madártejbe - szóval amiben főhet egy kicsit - szoktam felhasználni.
Előzmény: kicsi emma (1602)
kicsi emma Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1609
Lereszelve?
Előzmény: Vének Tanácsa TM (1608)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1608
hogy a felesleges citromhéjat valahogy elteszed kis üvegben lereszelve

Kristálycukorral alaposan keverd össze, tartsd hűtőben és nem lesz semmi baja. A felesleges héjat mindig hozzárakod + cukor, jól összekevered, kész. Narancshéjat is rakhatsz így el.

Előzmény: kicsi emma (1602)
kicsi emma Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1607
És aktuális a nászajándék? nem vagyok tisztában a családi állapotaiddal...
Előzmény: Hibiszkusz (1606)
Hibiszkusz Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1606
...de nászajándéknak is el bírnám viselni, az is rámférne:))))
Előzmény: kicsi emma (1605)
kicsi emma Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1605
Azt hiszem az enyém Moulinex, de nem biztos, majd megnézem otthon és referálok hétfőn. Mondom, én nem vagyok nagy gépbarát, de ez annyira leegyszerűsít dolgokat. Viszont asszem nem olcsó mulatság...!! Tizenegynehány ezer az biztos.
Előzmény: Hibiszkusz (1603)
Mulan Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1604
A citromból csak maszatot csinál, amit tényleg lehetetlen termelékenyen kikotorászni belőle, a kajába alig jut. Citromot ugyanazon szoktunk, mint sajtot, csokoládét, prézlit, salátának répát, almát. Igazából elég is lenne, ha csak az egyféle lyuk lenne rajta, esetleg annak a nagyobb verziója, de az is nagyon ritkán kell.
Előzmény: DéZsé (1597)
Hibiszkusz Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1603
Ezt most ahogy levezetted, nagyon megteccet a dolog. Télleg tele van a szekrény mindenféle darálóval és sose használom szinte, macerás ki-be... így nagyon praktikusnak tűnik a dolog. Fogok ilyen kérni a Jézuskától azért is... milyen márka a legjobb?
Kösz a hozzámvalót
Hib
Előzmény: kicsi emma (1601)
kicsi emma Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1602
Én citromot is a sima oldalán szoktam reszelni, nem azzalo a rücskössel. A rücsköst anyukám csokireszelőnek hívja, de igazából arra is jobba a másik szerintem. Szóval rejtély...
(Ja igen, egyedül a citrom az, amit a géppel nem lehet reszelni - ugye a körbefogatást nehéz elvárni egy )géptől...

Citromról jut eszembe, Mulan nem te irtad egyszer valahol, hogy a felesleges citromhéjat valahogy elteszed kis üvegben lereszelve és későb használod, vagy nem emlékszel ilyenre? Én prübálkoztam vele, de mindig megrohadt vagy mi. Van valakinek jó ötlete?

ke

Előzmény: Hibiszkusz (1598)
kicsi emma Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1601
Hibi, cserélhető betétek vannak hozzá. Húsdarálós fej, meg citrosmpréses fej, és akkor van egy aprító fej is, amihez vannak olyan betétek, mint a reszelőn, nagyobb lyukú is és kisebb lyukú is, meg van rajta sima szeletelő, abból is kétféle talán. A lényeg, hogy ott ál összeszerelve, aztán csak ezt a kis fémhengert cserélgetem benne, meg csak azt mosom el és kész. Nekem nagyon bevált - így. Amíg nem volt hova tennem, addig alig használtam, mert ha mindig össze kell szerelni meg szétszedni, akkor rengeteg vele a macera.

Minden salátához ezen vágom a hozzávalókat, a reggeli müzlimhez a maréknyi diót vagy csokit szintén, a szenvicsekre és más ételekre a sajtot, stb, stb. Szóval pont az a jó benne, hogy keveseket is érdemes így reszelni és csajok, olyan gyorsan megvan és nem szabdalja szét a kezed, szóval ezért szoktam azt mondogatni, hogy ez volt a leghasznosabb ajándék.

kicsi emma

Előzmény: Hibiszkusz (1596)
DéZsé Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1600
Reszelő ügyben szomorú tapasztalataim vannak, eltöltöttem már egy-pár évet a konyhában, de még nem sikerült JÓ reszelőt beszereznem.
Hibiszke küldtem neked emilt!
Előzmény: Hibiszkusz (1598)
Mulan Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1599
Az ilyen univerzális izékkel tényleg az a baj: ha állandó helye nincs, tovább tart összerakni-szétszedni, mint maga a munka, nekem pedig olyan miniatűr a konyhám, hogy állandó hely szóba sem jöhet.

Viszont ezeket a reszelőket mi nagyon ritkán szoktuk ténylegesen "elmosni", inkább csak szárazon, kicsit nedvesen eltörölni (éljen Szilvia). Ha nagyon maszatos (csokoládé!), egy kis száraz kiflit reszelek rajta előbb.

Előzmény: kicsi emma (1594)
Hibiszkusz Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1598
Ja, téllég akkor szoktam összeszabdalni a kezem! Igen-igen citromra jó.
Előzmény: DéZsé (1597)
DéZsé Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1597
Nem hiszem a káposztának az túl kicsi lenne, nem jó az a citromra?
Előzmény: Hibiszkusz (1596)
Hibiszkusz Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1596
Arra a kicsúcsodó rücsökre gondolsz, ami mindig összevágja a kezem, még akkor is ha hozzá se érek? Nem azon kell a káposztát?

Daráló témában kérdésem: ez egy sima húsdaráló, vagy különböző betétekkel van ellátva?

Hib

Előzmény: Mulan (1595)
Mulan Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1595
Tényleg, ha már reszelő: Azt a rücskös oldalt használja valaki valamire? Az én aktuális szerszámomon kettő is van belőle: egy nagyobb és egy kisebblyukú.
Előzmény: Mulan (1593)
kicsi emma Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1594
Ezekkel a piaci reszelőkkel én is rettenetesen kinklódom: nemigen lehet megakadályozni, hogy ne rozsdásodjon össze irtó hamar. Talán ha minden mosogatás után gondosan eltöörölgetném, dehát olyan bonyolult jószág ilyen szempontból ez a négyoldalú szerszám.

Mai napuig mondogatom, hogy a legesleghasznosabb nászajándék amit kaptam - merthogy egy csomó hülye gép van, amit az ember nászajándékba kap, de aztán nemigen tudja használni - az az elektromos daráló volt. Nekem összeszerelve áll a pulton, hogy bármikor bármit beledobhassak - és azon tudom reszelni a sajtot, csokit, krumplit, diót is - a klasszikus darálási funkciókon kívül. Szóval nekem nagyoon bevált. és mpst az új házunk konyhájának a terveibe is már belekerült, hogy "ez itt a darálópult", mert akkor lehet értelmesen használni ezt, ha tényleg mindig össze van szerelve. Mert ha egy kis reszelgetés miatt elő kell szedni, összerakni meg minden macera, akkor már nem ér semmit...

Előzmény: Mulan (1591)
Mulan Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1593
Hát...
Édesanyámnak van egy reszelője, ami nagymama "ócskábbik" reszelője volt, és nekiadta háztartásalapításkor. Kopottas már, de reszel, nemhogy el nem megy az éle, hanem valahogy "önélező".
Én meg időnként veszek egy újat a piacon, szép fényes négylapút, amiből használok max. kettőt, és, ha már keserves, akkor veszek egy újat a piacon.
Előzmény: DéZsé (1592)
DéZsé Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1592
Reszelni én sem szeretek, de lehet, hogy nem is velem hanem a reszelőkkel van a baj? :)))
Előzmény: bd (1590)
Mulan Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1591
Reszelésre nekem nagyon beváltak a hagyományos reszelők, de azért szeretni nem kell:-)
Előzmény: bd (1590)
bd Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1590
Reszelésre nekem beváltak a Moulin-ok:
kisebb munkára a kézi, nagyobb tömegnél (öt emberre tocsni) az asz6talra teendő háromlábú.
De a kézi acélból legyen, mert a műagyagosat egy erősebb marok eltöri. Mult héten Szolnokon láttam hatszázvalamennyiért nemfranciát.
bd
Mulan Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1589
Én mindig tálban gyömöszölök, és csak akkor teszem ki deszkára, amikor már nem ragacs - így csk a tálra tapad belőle, de mire kész, azt is nagyjából felszedi.. Egyébként SZVSZ a krumplistészta nem is ragacs annyira, mint a vizes tészták.

Reszelni meg én sem szeretek.

Előzmény: joy (1585)
bd Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1588
Valóban Ti még éjjel kettőkor leveleztek?
Ki megy reggel félhétre a piacra?
(A Nagycsarnokban szép padlizsán 99 Ft).
bd

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!