Keresés

Részletes keresés

Laslow Creative Commons License 2000.06.04 0 0 336
Mi miatt is volt valamelyik nap tüzijáték? Ezt még nem sikerült kiderítenem...

Laslow

LÉGY Creative Commons License 2000.06.04 0 0 335
Sziasztok!
Hát minderről már értesültem tőletek szavakban.
Kivétel a Fintor felújítását.Lehet,hogy gyakrabban fogok lejárni?!
Az Utcazenész Fesztiválban segítek,ha kell.
Azt követő hétvégén (aug.5-6.)pedig a Veszprémi Vigasságot csinálom(juk).Előtte meg Zenélő Udvarok lesznek részünkről.
A Gizella Napi pocsonkondiára szándékosan nem válaszoltam-tegyen más is valamit a hurrogáson kívül.
Ace!Az én kezem is fennt van.
Ja! Junis 16-17-18-án Napló Show lesz.Ha valakit érdekel.
CSÓK:LÉGY
Előzmény: ace (334)
ace Creative Commons License 2000.06.01 0 0 334
Ja, a "foszerkeszto" a Petho (igy irja ?) Imi lenne a tervek szerint. Lehet eszrevetelezni...

Kosz, ace

Előzmény: ace (333)
ace Creative Commons License 2000.06.01 0 0 333
Na!

Azért ez nem olyan rossz egy nap alatt. Sokan nezzuk, és várjuk...,de mit is?

A Fintor bezarasa valoban nem volt meg publikus. Muszaly, mert nagyo-nagyon lepukkant, és nagyon-nagyon megszeretnénk szebbiteni, nagyobbitani felfele, stb... ( Vannak "b" tervek, a hiany potlasara)

Az Index elég jól halad kosz. Elkészült egy oldal amit a Pestieknek véleményezni kellet, tetszett nekik. Most a strukturat kell felepíteni, és elküldeni. Ha mar így feléledtünk, várom az 5leteket...A jelen elkepzelesek szerint, egy "foszerkesztoje" lenne a lapnak, es rengeteg lelkes munkatarsa. Korulbelul azt lehetne ujsag formajaba felvinni a vilaghalora, amit a Topicon elkezdtunk, csak cikkek, tudositasok, glosszak, esszek, kritikak, kepeben...

Ha ne b.....k el ez valoban lehetne egy olyan napilap veszprémről/ben/nek amilyet hiányoltunk eddig: Kiritikus, kulturalt,konstruktiv, előre mutató, és persze hihetetlen népszerű.

Néhány adat: a nagy indexet naponta 60 000 olvassak es 150 000 ezer lapletoltes tortenik. Valahogy ugy kellene elkepzelni eszt az egeszet (bar hulyeseg mert itt rengeteg a profi infos), hogy ha valaki Kecskeméten beüti, hogy www.index.hu es elkezdi olvasni a lapot, talalkozik pl. a sport rovatban egy olyan hírrel, hogy a Fotex kikapott a Világválogatottól időntúli hetessel. Kiváncsi az egész cikkre, rákattint és akkor már a www.veszprém.index.hut olvassa, mert a cikket mi irtuk es tolunk vette at a "Nagytestver" Tehat ha helyben jok vagyunk tobbe kevesbe orszagossa is vallhatunk, ami ugye mindenki szamara vilagos miert is jo nekunk...

Szegeden pl. 1000 ember nézi naponta a szegedi indexet, de a folapon at megkozelitoleg napi 10 000 nezik a kulonbozo cikkeiket.

Hazi feladat, mindenki nezze meg a www.index.hut (es ne a veszprem topicot ami szerintem sokaknak egy es ugyan az), utana pedig a videki mutaciokat kulonosen a szegedet, vagy a debrecent, de a fvar se rossz....

Egyébirant azert is kerdeztem, hogy ki él még, mert alakul az utcazene fesztivál is, és ott is megosztanám az elképzeléseimet jonehányotokkal, hogy meg idobe szoljatok mi miert nem jo..

Kalandra fel; ace

Előzmény: borka (330)
porcus Creative Commons License 2000.06.01 0 0 332
+1, tovább javítva a statisztikát.
Előzmény: borka (330)
aCece Creative Commons License 2000.05.31 0 0 331
Szervusztok!

Talan egy kis moka feldobja a hangulatot itt....
Ha dolgozom, itt latsz:





innovex.veszprem.hu/webcam.html


borka Creative Commons License 2000.05.31 0 0 330
Igen, .Tito, szerintem is, sőt, én abban is biztos voltam, hogy Te is figyelemmel kíséred a topicot. Ja, én is itt volnék.
.Tito Creative Commons License 2000.05.31 0 0 329
Ace,

Itt. Xikita, es Patriot is koveti, imho, csak most passzivak... Hordos mester biztos meset ir a Buhimban ;))

Daoldin kerdesei jok, mert nem rosszak.

Tito

Előzmény: ace (325)
aCece Creative Commons License 2000.05.31 0 0 328
Jelentkezem!
Előzmény: Daoldin (327)
Daoldin Creative Commons License 2000.05.31 0 0 327
Oké, bal kéz fel (jobbal az egeret fogom) :o)

Akkor egy kérdés, pont neked, ace:
Hogy is van ez, hogy egy évre bezár a Fintor? Mér', hogyan, minek?
Mi lesz addig is helyette?
(bocs, ez több kérdés volt)
Gondolom talán ez többeket is érdekel/érint, vagy esetleg még nem is tudtak róla. Vagy nem is publikus? :o)

Tényleg, és hogy áll a veszprémi index?

D'aoldin

Előzmény: ace (325)
Pepin Creative Commons License 2000.05.30 0 0 326
Akkor nem tudom nyomni az egeret...
Előzmény: ace (325)
ace Creative Commons License 2000.05.30 0 0 325
Tegye fel a kezét az, aki még szokott néha erre járni.

Kösz, ace

Előzmény: nereusz (324)
nereusz Creative Commons License 2000.05.19 0 0 324
Szeretve tisztelt Atyámfiai!
Ott a királynék városában él egy jó író.
Kilián Lászlónak hívják.
Ismeri valaki?
Re!
porcus Creative Commons License 2000.05.18 0 0 323
Bocs! Úgy látszik ahogy öregszem, úgy hülyülök.
porcus
Előzmény: porcus (322)
porcus Creative Commons License 2000.05.18 0 0 322
Üdv...
Azért örülök, hogy itt is van valami reakció az Asztalos anyagra, na nem azért, mert egy közeli ismerősöm készítette, -éppen ezért nem is lenne etikus kielemeznem, pedig lenne mit...Aki részletesebben okulna, e szamizdatban terjedő lapot keresse az Estnél (is).
Amúgy pedig hurrá, ez vonatkozik a veszprém mutációra, de addig is szélesebb körben lehet kommunikálni pl. az esti üzenet rovatban. Erre történt már kísérlet, lásd. törzsasztal - kocsmakultura -és az arra született válasz. Akik az ott megjelent törzsasztal keresésekre jelentkeztek, beválthatják a bonusokat az indexen.

A Gazelláról pedig annyit, hogy ha nagyon igyekeznek még utol is érhetik magukat.
Azt pedig kikérem magamnak, hogy: ( magamra is értve a dolgot) "siheder forradalmár" lennék. A mai nappal ugyanis beléptem a negyedik x-be.
porcus

Előzmény: Xikita (320)
porcus Creative Commons License 2000.05.18 0 0 321
Sziasztok.
Azért örülök, hogy itt is van valami reakció az Asztalos anyagra, na nem azért, mert egy közeli ismerősöm készítette, -éppen ezért nem is lenne etikus kielemeznem, pedig lenne mit...- de azért mindenképpen, mert a hivatalos álláspontot lehet megtanulni belőle.Aki részletesebben okulna, e szamizdatban terjedő lapot keresse az Estnél (is).
Amúgy pedig hurrá, ez vonatkozik a veszprém mutációra, de addig is szélesebb körben lehet kommunikálni pl. az esti üzenet rovatban. Erre történt már kísérlet, lásd. törzsasztal - kocsmakultura -és az arra született válasz. Akik az ott megjelent törzsasztal keresésekre jelentkeztek, beválthatják a bonusokat az indexen.
A Gazelláról pedig annyit, hogy ha nagyon igyekeznek még utól is érhetik magukat.

Előzmény: Xikita (320)
Xikita Creative Commons License 2000.05.16 0 0 320
Ez jó hír, de ám tényleg.

"Nem hittem, hogy ma még feldob valami"

Daoldin Creative Commons License 2000.05.12 0 0 319
Hinnye + yikes! Index.veszprem ? ez tuti :o)))
Lelkesnek szivesen mennék, ha elmondod mi az :o)))

D'aoldin

Előzmény: ace (318)
ace Creative Commons License 2000.05.12 0 0 318
Sziasztok POLGÁRtársak!

Remélhetőleg mostmár hamarosan indul az index.veszprem.hu!

Lesz saját napilapunk, igaz "csak" a hálón, de függetlenűl mindentől. Nezzetek meg az impresszumnál hány ember nézi naponta az indexet, érdemes mert érdekes...

Lelkeseket keresek a "szerkesztőségbe"

ace

Ui.: Egyre valószínűbb, hogy lesz Utcazene Fesztivál. Júli.25.-Aug.1-ig

Előzmény: jegese (317)
jegese Creative Commons License 2000.05.11 0 0 317
Sziasztok!
Tuzijatek hirere mi is elblattyogtunk az Ovaros terre, igaz csak tavolrol lattuk, nem is volt rossz.
A kellemes jo erzesert azert karpotolt a zenelni probalgato zenekar, mindegy a bor legalabb jo volt, ha mar a sor addigra el is fogyott. Vegigneztem a tombolo tomeget a szinpad elott a nagy reszet oltonyos polgarok es kioltozott polgarnok tettek ki. Az egesz leginkabb valami felresikerult lakodalomra hasonlitott. Az a par fiatal meg csak allt ott es nezett butan, hogy most mit is keres itt. huhh hol lehet a hiba...
Jut eszembe a VEN-rol senki egy szot sem....? Sajna csak tul szubjektiv velemenyem van rola :).
Udv
heki Creative Commons License 2000.05.10 0 0 316
volt valami megható ebben a görcsös igyekezetben, ahogy a város lakói polgároknak igyekeztek látszani,
mint mikor bérletes hangversenyre mész el, valami ünnepélyes kényszeredettség a levegőben, szorít a ritkán elővett mert ünnepi cipőd, meleg is van...
és mindenki ettől a furcsa helyzettől merevebb és komorabb
és persze találkozol ismerősökkel
az ő arcukon is ez az ismerős feszengés
és ettől olyan "bennfentes" hangulat lesz
az az érzés hogy tudom hogy tudod hogy tudom
látszólag ez tartást adhat szertartást és ünnepet
pedig valójában
pedig valójában
ace Creative Commons License 2000.05.08 0 0 315
Gratulálok Karesz!
Előzmény: gazella (314)
gazella Creative Commons License 2000.05.08 0 0 314
Szép volt! Ennyi volt????? Láttátok?

Jó estét/reggelt mindenkinek! Elnézést kell kérnem, hogy eddig csak passzív szemléloje voltam a topicnak, de úgy gondoltam megvárom ezt a bizonyos "Gizella Napot" hisz mindenféle véleményalkotás erre a városi rendezvényre volt kiegyezve, mint "bunbakra".
Szóval megnéztem, és véleményt alkottam. Elojáróban le kell szögeznem nem vagyok lelkes híve ezeknek a magukat "forradalmároknak" tituláló fiatal senkiknek, a Muraközit meg kimondottan nem kedvelem, -bár nem ismerem személyesen-, de el kell ismernem, hogy volt/van értelme ennek az egész Internetes hobörgésnek. Csak zárójelben jelezném meg a Polgármesteri Hivatal munkatársainak címezve, hogy a magamfajta idosebb korosztályt képviselo kollégáim, barátaim körében el sem tudják képzelni mennyien követik figyelemmel az Index oldalain folyó párbeszédet. Nagyon-nagyon sokan.
Volt értelme, hisz én úgy láttam soha még ennyien nem voltak Gizella Napi rendezvényen, mint vasárnap. Valószinusíthetoleg köszönheto volt ez a törzsasztalnak is, mert hát mint tudjuk a negatív reklám is reklám. Többen voltak, pofásabb volt, szépek voltak a háttérdíszítések, és talán kicsit próbáltak nyitni a város köznépe felé is, Pl. Cserháti. Jó ötlet volt, kit dicsér?
De azért valljuk be, még mindig nagyon gáz!!!! Kérdezném a szakmabelieket, különös tekintettel a "tanultakat"; mitol lesz egy ekkora rendezvény sikeresnek mondható? Attól, ha túlvagyunk rajta botrány nélkül, attól, ha kevés pénzbol megúsztuk, de azért mégis érdekelt 60 000 emberbol mondjuk 800-at, attól, ha a városháza kollégái jól szórakoztak, attól, hogy a fellépo zenekartól nem volt minden szám hamis - az angol kiejtésrol már nem is szólva -, attól, hogy a technika a nyolcvanas éveket idézte az oldalankénti 4-4 lámpával, a 20000-ben, attól, ha a valóban szép tuzijáték után elmegy az ottlévok fele?
Kívülrol profán helyzetnek tunik. Olyan mintha a felso vezetés meg akarta volna mutatni, hogy ok igenis jót szeretnének, olyat, ami mindenkinek tetszik, csak hát lássuk be, nem értenek hozzá. Én sem, de az feltunt, hogy példának okáért nem tudtam elvinni a gyereket Wc-re mert nem volt, vagy ha igen, akkor nagyon eldugták. Így hát mit tudtam tenni szegénnyel, maradt a természet.
Egy "vásár" mindenhól 10 db árusból áll, vagy máshol olcsóbb a helypénz és többen ki merik pakolni portékáikat. Egy "koncert" máshol is délután van este helyett, hogy ne keljen a világításra költeni, és be van székezve a "tánctér"? Mennyivel került volna többe, ha a rendezvény csúcspontjaként hirdetett Cserháti Zsuzsa éloben, a zenekara kíséretében, egy normális koncertet ad, és nem játszótérként muködik az egyébiránt impozáns színpad? Stb…
Van még hátra pár nap, megnézzük és bízunk, csak hát ez volt az a nap, amit az Alpolgármester Úr nekünk, a népnek szánt. Köszönjük az igyekezetet, de ebbol én inkább nem kérek. Pont ennyi energiába tellett volna normálisan megszervezni, normális zenekarral, normális technikával, normális reklámmal, de legfoképpen NORMÁLIS HOZZÁÁLLÁSSAL Akkor inkább ne csinálják, ha nem tudják rendesen megcsinálni, csak azért mert kötelezo, de senkit nem érdekel igazán, hogy milyen lesz.

Az a bosszantó, hogy valóban látszott az igyekezet a hivatal felol a picit másra, és ezért írtam, hogy értelme van morogni, de a kivitelezés ugyan olyan maradt, mint eddig.

Előzmény: aCece (313)
aCece Creative Commons License 2000.05.08 0 0 313
Gizella díj >> Nagy Károly >> ÉLJEN! :)
Eddybubci Creative Commons License 2000.04.28 0 0 312
Tisztelt Olvtársak,

Ha már sikerült túlesni az alábbi ámítógép buheráláson, talán folytathatnánk …

Tegnap került a kezembe – egy később részletezendő apros kapcsán – a „Civil a pályán” , magát regionális nonprofit információs hírlapként aposztrofáló újság. ( Igen, ez a reklám helye ! ). Ebben kis saját, veszprémi Törzsasztalunk többször is megemlítődött. Néhány kis citátumot szeretnék elétek ( önök elé is ) tárni, a cikk címével és az általam érdekesnek talált szöveggel, no meg a kommentárommal.

„… ez a város nem fog a feje tetejére állni …” ( Interjú Asztalos Istvánnal )

„… az kétséges, hogy mennyire széles az Internet által teremtett nyilvánosság . Ezzel kapcsolatban, véleményem szerint egyikünknek sincsenek jól védhető fogalmai. Amikor mi azt a bizonyos dialógust kezdeményeztük, a meghirdetett találkozóra összesen talán harmincan jöttek el …”

- azt hiszem, ez a kétség csak AI-ban létezik. Kedélyes kis társaságunk zöngéit igen sokan ismerhették meg ( kb. mindenki, akit érint és érdekel ) , miután többször, helyi és országos lapban jelent meg tudósítás, a helyi televizió és rádió is foglalkozott vele – nem is beszélve magáról a forrásról …

„ … de most ez az alternatív nyilvánosság megszólalt. Véleményt mondott , de nem Veszprém kulturális életéről. Hiszen nem mondta azt, hogy a Mendelssohn zenekar koncertje rossz, ne legyen. Azt mondta el, hogy véleménye szerint mi hiányzik a város kulturális életéből. Nekem az a benyomásom, hogy a Veszprémben szokásos és tradicionális kulturális élethez képest egy alternatív kultúrafelfogást és ehhez illő eseményeket hiányolták a megszólalók. Ettől sem zárkóztunk el, azóta is számos megbeszélést folytattunk.”

- kérem szépen, voltam én már sok minden, de eddig alternatív nyilvánosság még nem. Nem baj. Egyébként pedig csúsztatni tetszik. Alapvetően nem alternatív kultúráról van szó, hanem kultúráról is, közéletről is, életérzésről is. Ez pedig - szinte ahányan csak szóltunk - az más és más. ( nem csak alter !) Egyébként meg lehet, hogy sértődékeny vagyok, de a szövegkörnyzetből nekem úgy tűnik ki, hogy bagatellizálni tetszik …

„ … de azt nyomatékosan hangsúlyozom, hogy olyat nem lehet csinálni a városban, ami ötszáz embernek jó, és tizenötezer embert felháborit.”

-dehogyisnem. Számtalan ilyen példa volt már. ( Óváros tér eladása anno, Veszpark anno, színházügyek , Művészetek Háza anno, az Egyetemmel való hideg együttélés, itd ).

No és hogy valami jó is legyen rólunk : ( bozsix tollából a „Veszprém – Indexen” )

„ … és hogy kik állnak mögöttünk ? Ányos Pál, a Cholnoky-fivérek, Csikász Imre szelleme … a színházat, az irodalmat a festészetet a filmet, a rockot a dzsesszt, az alternatív zenét kedvelő fiatalok és nem fiatalok, a gyerekeink , aki esetleg itt akar élni és megélni, már ha lehet ; mindenki. Mindenki, aki jobb Veszprémet akar. Még a turisták is velünk vannak. És van-e valaki e városban, aki ne akarna jobb, szebb, „intelligensebb„ Veszprémet ?”

Na egyenlőre ennyi.

Eddybubci

Előzmény: Laslow (311)
Laslow Creative Commons License 2000.04.13 0 0 311
Már beszéltem vele, nem kínálta fel önzetlenül a segítségét. De azért holnap megkeresem még ICQ-n, mert télleg ez lenne talán a legelfogadhatóbb megoldás.

Laslow

Előzmény: dealer_ (310)
dealer_ Creative Commons License 2000.04.13 0 0 310
Add oda gorognek..
Talan elviszi az atlantis-ba.. persze nem ingyer :)
Előzmény: Laslow (309)
Laslow Creative Commons License 2000.04.13 0 0 309
Sziasztok Veszprémiek!
Segítsetek nekem! Mondjátok meg, hogy hová vihetném szervizbe a félig tönkrement monitoromat? Lehetőleg az egyetemhez minnél közelebbi hely kellene. Tanácsot kérnék, ráadásul sürgős lenne.

Laslow

aCece Creative Commons License 2000.04.10 0 0 308
Ott vannak a 'kulturpiramisok', amik nagyobb rendezvenyek elott kikerulnek
a belvarosba 1-2 frekventalt helyre.

Mi lenne, ha esetleb ebben is osszefognank, es osszehoznank 10-20-30 hiretooszlopot,
amire csak kulturalis rendezvenyekrol szolo hirdetesek mehetnenek fel. Talan lehetne
valami egyszeru megoldassal is szepet csinalni, amit talan a varos is elfogadna, sot,
tamogatna.

Ehm?

Esetleg helyi vallalkozokat nekiallok zaklatni, hogy nem-e adakoznanak Veszprem
varos kulturajaert ilyen celokra. Es akkor ingen hirdethene mindenki kulturalis
rendezvenyeket..
Esetelg valami szovegtseget letrehozni tagdijjal, es ebbol finanszirozni a karbantartast,
no meg a tamogatoi, palyazati penzekbol.

Uff...

Előzmény: ace (306)
porcus Creative Commons License 2000.04.10 0 0 307
Ace!
Sissstergő ugye, ha a bőrödön érzed ismét a valóságot? Várható reakciók városháza felől:"sajnos gazdaságossági szempontokat kell szem előtt tartani", oszt még, "de természetesen ti - esetleg általában-ingyen nyalhattok (plakátot), gyertek csak be, majd megbeszéljük..." Dehát nem ellene, bocs lenne-e okosabb eztet megelőzni? Kettőnk közül nem én vagyok a fontos ember, sajna napok óta nem tudlak személyesen elérni. Porcus
Előzmény: ace (306)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!