Keresés

Részletes keresés

optikus Creative Commons License 2006.03.13 0 0 11
Erre is jok az ujabb obik?
Előzmény: ik (10)
ik Creative Commons License 2006.03.13 0 0 10

Sziasztok!

Kedves Exaktások! Veletek, mint márkatársakkal őszinte örömmel osztom meg a hírt, megleptem magam tegnap egy Exactával. Nem elírás, "c"-s. 1945-49 között készült. Csodálatosan megkímélt és működőképes állapotban találtam rá.

Üdv.: ik.

ik Creative Commons License 2006.03.09 0 0 9

Szia!

Köszönöm, a leírásodból ráismertem, hogy Bp-en van és 1x jártam ott. Én is vidéki vagyok, és alig - évente 2-3 alkalommal - járok Bp-en (bár a hétvégén a Fotóbörzére menni szándékozom). Ha bezárni készülnek, akkor riadó!!!

Komolyan mondom - és az utóbbi időben hangoztatom is - hogy érdemes lenne a fotóműszerészséget "kitanulni" (néhány év és nem lesz, aki tisztességesen rendbe tegye a régi gépeket).

Üdv.:ik.

Előzmény: ihagee (8)
ihagee Creative Commons License 2006.03.09 0 0 8

  Szia !

 Budapest, Dózsa Gy. úti metró megálló, onnan 2 perc gyalog a Csángó utcában, az utca elejétől pár méter. Vidéki vagyok, így nem tudom elmondani, hogy merre menj fel a metroból :-((  Sok év alatt lett ekkora az állomány, és sok (matek meg fizika)órát kellett adnom otthon a rávalóért. Sajnos a Fobesz ebben az évben bezár, ezt a fotólistás kartácsok írták. Nyugdíjazzák magukat. Remélem még néhány cuccot el tudok vinni hozzájuk. Üdvözöllek : Ihagee

Előzmény: ik (7)
ik Creative Commons License 2006.03.09 0 0 7

Sziasztok!

Ihagee, szép objektív parkod van. Nekem mindegyikhez alapobjektívek vannak, aztán közgyűrűk. 

Bocs, nyilván a tudatlanságom az oka - nekem nem mond semmit a Fobesz. Ha pontosan beírnád az elérhetőséget (pl. telefon, stb., melyik város), megköszönöm.

Üdv.:ik.

Előzmény: ihagee (6)
ihagee Creative Commons License 2006.03.08 0 0 6

  Szasztok!

Végre egy kolléga! Megdöbbentett, mikor az 1958-as ( vagy 59-es?) Foto-ban olvastam, hogy 8000 ft egy Varex. Akkor ez 7-8 havi tanári fizetés volt, de 32 ezerért új Skodát lehetett kapni. Rendszeresen használom őket, Fobeszékhez hordom őket redőnyözni. Amióta Lunasixem van, színes diákat il lövök velük, és elégedett vagyok .Objektívparkom a 4/20-as Flektogontól egy noname 5,6/300-as teléig terjed, de a 2,8/180-as Sonnarom - PSixről Exára átalakítóvak-  is bőven hosszú. Nagy teléket alig használok.  Be kell fejeznem, sziasztok : Ihagee

Előzmény: vegyész60 (5)
vegyész60 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 5
Végre egy ilyen nosztalgia-topik is van. Nem tudom, hány embernek van még Exaktája. Az biztos, hogy amikor fotózni kezdtem, nagyobb szám volt, mint ma a Nikon. És ritkább is, mert ma akinek pénze van rá, akárhány Nikont vehet, de akkoriban nem lehetett Exakta Varexet venni, hiába volt meg a pénz rá -- esetleg. Szóval, szívesen osztanám meg tapasztalataimat erről a gépcsaládról -- főleg azokkal, akik csak mostanában ismerkedtek meg vele. Van egy pár Exaktám és Exám is (tartozékokkal), és minden irodalmat végigböngésztem pár évtizede.
Előzmény: ihagee (2)
_Iksz30_ Creative Commons License 2006.03.07 0 0 4
Pl. én Soósnál szemezem a VX500-asokkal, van most pár, még éppen csak négyszámjegyű összegért, bár most az optikus által belinkelt oldal némileg elvitte a kedvem a beruházástól. :)
ik Creative Commons License 2006.03.07 0 0 3

Sziasztok!

 

Ihagee, elvétve vannak még akik használják. Tavaly augusztus 20-án Debrecenben láttam egy férfit sétálni a Virágkarneváli kocsik között és a nyakában Exa Ia lógott, figyeltem egy darabig, használta is! Nem sokkal később pedig egy Fed 2-essel fotózó ember tűnt fel. Néztem nagyot a sok digitális géptulaj között...

Röviden az Exaktához kötődő történetem: amikor először megláttam néhány Exaktát egy gyűjtőnél - különösen teljesen újszerű állapotban volt - akkor tudtam, hogy én ezeket gyűjteni fogom. Nem sokkal később vettem meg egy Exakta Varex IIa-t. Szép állapotú, ám javításra szorul, sajnos.

A szép állapotúakat szeretném működővé is tenni, azaz megjavíttatni.

Van olyan szervizes, akit tudtok ajánlani? Redőnycsere, zárszerkezet javítás, meg amiről nem tudok..., alkatrész beszerzés, stb.

 

Üdv.:ik

 

 

Előzmény: ihagee (2)
ihagee Creative Commons License 2006.03.07 0 0 2

  Sziasztok!

De jó egy ilyen topic-ot látni! Kár hogy -szerintem- kevesen vagyunk, bár ez majd kiderül. Én nem láttam Varex-szer vagy Exával fényképező embert az elmúlt 5 évben(előtte meg nem fotóztam...). Lassan gyarapodik a gyűjteményem, több mint 30 objektívem, és kb 12-14 gépvázam van. Az obik között persze vannak egyformák is, azok így-úgy jöttek. Most mennem kell, kezdődik a délutáni fizika speci.  Üdveim:Ihagee

 

Twr Creative Commons License 2006.03.07 0 0 1
Gyönyörűek.
Kár ,hogy akik ilyet birtokolnak nagy százalékban nem érinti meg az internet.
optikus Creative Commons License 2006.03.07 0 0 0
Előzmény: optikus (-)
optikus Creative Commons License 2006.03.07 0 0 topiknyitó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!