Keresés

Részletes keresés

Mistral1 Creative Commons License 2021.09.06 0 0 93033

Gyomorfertőtlenítőt vigyél - mi ketten rendesen beszoptuk a romlott paszuly-csorbát :-((((

Ittunk voltna előtte két felest, tudom - de haát nem ittunk :-(   Meg is lett az eredménye...

Előzmény: Szmuk (93020)
ronya1 Creative Commons License 2021.09.05 0 0 93032

ha gyorsabban megy simán átmegy rajta, ilyen helyzetben  illik felemelni egy kicsit az elejét, plusz állni rajta mert ha nem akkor ahogy felpattan a hátsó kerék akkor az kellemetlen érzetet kelt

én a helyébe visszamentem volna és addig próbálni amíg nem sikerül :))

Előzmény: Szmuk (93031)
Szmuk Creative Commons License 2021.09.03 0 1 93031

Lisztesek nem lehetnek :D

 

A hülye Afrikások meg beválalósak, nyuszi KTM meg Transalpos :D

https://www.youtube.com/watch?v=0q0UGo_TtAA :D

Előzmény: LaciMaci84 (93030)
LaciMaci84 Creative Commons License 2021.09.03 0 2 93030

tócsa.MP4 -> És közben derékik vannak a vízben. :D

Előzmény: ronya1 (93029)
ronya1 Creative Commons License 2021.09.03 0 2 93029

ez is hasonó de már nehezített haladó szint, mert a levegő hőmérséklete 0 fok körül volt 

https://www.youtube.com/watch?v=Fj-AC98dPHI

kb 600 méter felett már nem eső esett hanem hó

https://www.youtube.com/watch?v=rfTSXe1fDBU

Előzmény: Szmuk (93028)
Szmuk Creative Commons License 2021.09.03 0 0 93028

húúú ez a pocsolyás rész ismerős! TOT bejárás 2019-ben itt mentünk Mistrallal :)

05:00-nál -> https://www.youtube.com/watch?v=n6r3yiXfFpo&t=307s

 

Jaj de mennék már a Tenerémmel ilyen helyre :)!

Előzmény: ronya1 (93026)
Kelcsiapu Creative Commons License 2021.09.02 0 0 93027

 

Így könnyű bemutatót tartani!

 

:-)))

 

A tenerés egy profi versenyző, nekem ismerős is nagyon valahonnan...... :-)

 

Egy ilyen feljáróban azért az sem árt, ha van mivel hozzányomni a gumit a talajhoz..... az exc a sofőrrel nem nyomott annyit, mint a teneré önmagában........ :-)))

 

 

Előzmény: ronya1 (93026)
ronya1 Creative Commons License 2021.09.02 0 0 93026

gumiról ennyit:  https://youtu.be/-GcUxtKYgew

 

persze a tenerés gyerek is ügyes, de az exc-n elég kopott gumi volt a ténérén meg egy egészen jó

Előzmény: Kelcsiapu (93025)
Kelcsiapu Creative Commons License 2021.09.02 0 0 93025

 

Hát igen........ a hely, amit a videóban az esés helyeként mutatsz, a fotelből nem tűnik vészesnek....... de élőben azokkal a gumikkal már elhiszem, hogy gáz volt..... és elég egy rossz mozdulat, vagy egy hirtelen gázfröccs........ és már meg is van a baj........ ezért is kellenek a megfelelő gumik a terepre........ ami persze aszfalton egyébként meg életveszélyes lehet........

 

Az Erdélyben készült másik videó pedig tényleg jól mutatja, hogy ezekkel a nagy vasakkal (de még a WR250-el is) is csak bütykös gumikkal lehet haladni, mert egyébként meg tönkreteheti az egész túrát a rossz gumiválasztás....... szavakkal kifejezve, ahogyan az egyik videóban mondja is egy jófej szegedi srác Joci kamerájába: Szopás van! Megaszopás! :-)))

Aki ugye ha jól emlékszem, Skalp motorjára sem volt rest matricát ragasztani....... :-)

 

 

Előzmény: Szmuk (93024)
Szmuk Creative Commons License 2021.09.02 0 0 93024

Ne is mondd!

 

Az egyik első terepezésem alkalmával még gyári gumija volt fenn a Tenerémnek(Pirelli Scorpion Rally STR).

Meg volt beszélve Rácz Gábor-barátommal(továbbá:Cz), egy mini túra, csak mi ketten a mátraalján.

Aznap este és reggel még esett, egy leheletnyi eső(pár miliméter).

De mit nekem én nem esett sok, gyerünk motorozni!

Akkorát zakóztam Tenerével, hogy legalább 1hónapig sántítottam!

(ismert útvonal, feljből ismerem)

Megcsúszott az első gumi olyan 30-as tempónál! Cz látta mögöttem.

Na az nem volt kellemes!

https://youtu.be/4Ckei-qRv10 1:32-nél csak a másik irányból jöttem, a két kocsinyom(egy kicsit a videón is látszik srégan lejt! NA itt estem egy bazi nagyot!

Amúgy ez a rész TET útvonal is :). Ha itt esik csak crossal mész fel, bár sajnos belemennek a vetésbe ilyenkor. ott könnyű...(itt kaptam panaszt TETelőkre :( az egyik gazdától valamelyik évben)

 

Igen ez is egy paradoxon, minél nehezebb a motorod, annál jobb terepképesebb legyen rajta a gumi, mert csak magadat segíted, és nem szopsz! No meg nem kell annyit gépészkedni!

Egy jó példa ez a videó! Itt a két Rider nagyon megkönnyítette volna a dolgukat, ha rendes gumit választanak(TKC80 az egyiken a másikan mitas e09dakar asszem(https://www.youtube.com/watch?v=pdEjB2bw3dQ&t=694s).

 

Én már most borítékolom hogy jövőre Román TET-nek Metzeller Six Days Extreme hard gumikombóval fogok nekiindulni Cz-vel! Rászánunk 15napot, és ha szerencse is mellettünk lesz akkor lenyomjuk az egészet! Lehet elsőként mint magyar(aki igazoltan megcsinálta, nyomvonallal mentéssel bizonyítva). Mert sokan csak belekapnak egy két száz kilóméterre, de az a 2200km nagyon zorál! elég nehéz is! Le a kalappal aki végigtolja nagyendúróval! 

 

Üdv_Szmuki 

Előzmény: Kelcsiapu (93023)
Kelcsiapu Creative Commons License 2021.09.02 0 0 93023

 

Szia Szmuki!

 

A bátorság, és a sok-sok megtett km mellett elért tapasztalaton túl a kezdőnek (is) fontos a motorral bejárni kívánt helyszínhez való gumi megfelelő kiválasztása...... és ezzel is tudtok jó tanáccsal szolgálni a friss T700 tulajdonosnak....... meg persze bárkinek, aki kezdő, mint pl. én is......... Bár nekem még nem volt szerencsém vadi újonnan kitolni a szalonból semmilyen motorkerékpárt, azért úgy gondolom, hogy nem kifejezetten homokra alkalmas gumikkal szerelik gyárilag a T70-asokat sem...... és talán a sebesség, ill. az irány tartásához az is fontos, hogy LaciMaci (se) túl sima felületű abroncsokkal akarjon nagyobb sebességgel tempót tartani alkalomadtán a többiekkel.......

 

Én először előre-hátra TKC 80-as gumikat tettem fel, de tavaly az ősz beálltával inkább beruháztam Dunlop D606-os gumikba...... terepre talán jobb, és nem annyira kemény, mint a Mitas......

 

Tudom, hogy mindenkinek megvan a saját tapasztalata, és véleménye a gumiválasztásról is (meg az olajról is..... meg minden másról is.......), de a kezdőknek érdemes szerintem ilyen irányú tanácsot is adni, ha már egyszer méretben és vételárban (is) egy igencsak "termetes" paripával akarja szelni a dűnéket...... és ha nem egyedül megy, akkor a többiek által diktált tempóhoz is "illik" tudni alkalmazkodni......... :-)

 

 

Előzmény: Szmuk (93022)
Szmuk Creative Commons License 2021.09.02 0 0 93022

3.teli, 4.teli! mély homokban nem el venni a tüzet ;)

https://www.youtube.com/watch?v=iJD__Un-BAE&t=78s

 

Aztán a homokra született(helyi rider) Kopasz hogy ott hagy a picsába az öreg Ténéréjével ;)!

 

Előzmény: LaciMaci84 (93009)
Szmuk Creative Commons License 2021.09.02 0 0 93021

Jó lesz az, holtig tanul az ember :D

A gyári kézvédőt minél hamarabb hajítsd le róla! Semmit nem ér!!!

 

 

Mistral mondja jól, gyakorlás-gyakorlás-gyakorlás.

Ha reggeltől estig motorozol, rengeteg minden ragad rád(tudásilag) és nem csak a por :D

 

Üdv_Szmuki

Előzmény: LaciMaci84 (93009)
Szmuk Creative Commons License 2021.09.02 0 0 93020

Sajnálom hogy nem lehetek ott(majd legközelebb), de ugye megértitek ekkor leszek motoros körúton. Elsőkörben lent délen, a rettegett balkánon ;)

Előzmény: Mistral1 (93019)
Mistral1 Creative Commons License 2021.09.01 0 0 93019

MatiÚr!
Évadzáró - pont van 1 kiadó "félszoba" még!!!!

Előzmény: drmati (93017)
Kelcsiapu Creative Commons License 2021.09.01 0 0 93018

Szia Mati!

 

:-)

 

Köszönöm szépen a tanácsot, és a fényképeket!!!

 

Ügyesen megoldottad! Az a kék csomagrendszer, ami a fehér DR-en volt, azt is jól megcsináltad otthon, és sokáig azzal is jártál. De az tényleg magasabbra tette a súlypontot hátul. Most én is egy kerékpáros táska szettet tettem fel, de az egyben van, úgy hogy egy felső nagy táska van összekötve kétoldalt a lelógó oldaltáskákkal. A csomagtartóra rögzítek egy téglalap alakú táskát, és arra teszem a kerékpáros táskát, ami az indexekig lóg le. Látom, hogy egy vaslemezzel oldottad meg a kipufogótól, és annak a füstjétől való távolságtartást, hogy oldalra lehessen szerelni a táskákat. Ezeknek a modelleknek rövid az oldalborítása, és a kipufogók is rövidebbek az átlagosnál. Majd átgondolom én is, hogy lentebb kellene ezzel a módszereddel hoznom nekem is a súlypontot.

 

Hogy van a térded? Ezt a zöldet már nem kell úgy rugdosni, mint a fehéret kellett...... ez azért így sokkal kényelmesebb...... :-)

 

A berúgó kar helye nekem is ott van, meg is akarom csináltatni, hogy mindkétféleképpen el tudjam indítani, ha szükség lenne rá......

 

Előzmény: drmati (93017)
drmati Creative Commons License 2021.09.01 0 0 93017

Előzmény: drmati (93016)
drmati Creative Commons License 2021.09.01 0 0 93016

Elmaradt

Előzmény: drmati (93015)
drmati Creative Commons License 2021.09.01 0 0 93015

A  csomagot egy kerékpáros nyeregtáskával és tartó lemez hajtogatással lehet maximalizálni.

Már csak ami ebbe fér annyit viszek és nem rugdalózók.:):).Persze ennek is rengeteg verejték kellet,de megérte.   

Előzmény: Kelcsiapu (93001)
Mistral1 Creative Commons License 2021.09.01 0 0 93014

:-)

Igen, emlékszem - benyomott a kormi neked ott egy gyomrost :-(((

 

--

Az Évadzárón a lájtos pont ilyen lesz!! Még tudtok regisztrálni 1-2 napig :-)

 

https://tenere.hu/esemenyek/3-kiralyok-enduros-evadzaro/

 

Előzmény: ronya1 (93012)
Manóúr Creative Commons License 2021.09.01 0 0 93013

Tetszik ez a tempó ! 🙂 Ilyenbe szivesen becsatlakoznék egyszer..

Előzmény: LaciMaci84 (93009)
ronya1 Creative Commons License 2021.09.01 0 0 93012

pont te mondod amikor az őrült tempód miatt majdnem átestem a motoron a félbeszakadt országkerülőn

mert vannak helyzetek ahol félőrült mód kell menni, de ez nem volt olyan :))

Előzmény: Mistral1 (93011)
Mistral1 Creative Commons License 2021.09.01 0 0 93011

Bizony, bizony!

 

Elég nagy önuralmat igényel magunktól, hogy ne vállaljuk túl magunkat! Nem szabad a - csajok által csak "pöcs-méregetésnek" nevezett - szitukba belemenni. 50%-os csak a kihozatal :-( :-(

A nyári TOT bejárásokról hazafelé is törpént egy "kis" flikk-flakk - egyhavi kényszerszünet és bicegés valamint új kormány lett az "eredmény".  Nem hiányzik ez senkinek - tesség megállni a gáz-húzást időben.

 

Én életemben se' láttam homokot - 3 év/többezer km -be telett, amig megmaradtam rajta ...  Hosszú BELÁTHATÓ egyenesekben persze meg lehet húzni - de a kanyargós erdőkben... :-( :-(

Szintén TOT, a homokdombok között mentünk a Texas felé - és egy beláthatatlan kanyarban egy bazi furgon szemben... Nem tudom, hogy melyikünk ilyedt meg jobban :-) Szerencsére megúszta mindenki.

 

Még 1 gondolat: nem kell hinni az őragyalosdiban - de attól még használni szabad :-)  Nekem baromira "bejött", rengeteg helyzetet megoldottak már helyettem, beláthatatlan-neccesebb helyeken egy "súgás": MENJ vagy "Maradj" (és 1-2 sec múlva felbukkan szemből a kamion :-)

 

Előzmény: Kelcsiapu (93010)
Kelcsiapu Creative Commons License 2021.09.01 0 1 93010

:-)

 

Valahol mindenkinek el kell kezdeni! Nincs itt semmi szégyenkeznivaló! A túra és a verseny között nagy különbség van. Tök felesleges nyélgázzal csapatni ott, ahol elég egy előre nem látható bucka, vagy gödör, és akkorát lehet taknyolni, hogy kiskanállal kell összekaparni az embert...... ráadásul, ha egyedül motorozol, akkor még neccesebb a szitu........

 

Csak így tovább!!!

 

Előzmény: LaciMaci84 (93009)
LaciMaci84 Creative Commons License 2021.09.01 0 0 93009

Ez meg az én első szárnypróbálgatásaim egyike: https://youtu.be/8y1CYS7pczI

Talán ez nektek még nem is számít terepnek (Bálnatúrás videót elnézve) és halászlevet is tudnátok enni út közben, de hát valahol nekem is el kell kezdeni. :)

Kelcsiapu Creative Commons License 2021.08.31 0 0 93008

:-)

 

Csak nem áll meg végleg az élet a covid miatt, és újra lehet még csapatosan Erdélybe menni le nem aszfaltozott utakon is.......

 

Taki is keresi még a mellékutakat:

 

https://www.youtube.com/watch?v=2OPqpxS0K1k

 

 

Előzmény: Mistral1 (93006)
ronya1 Creative Commons License 2021.08.31 0 0 93007

akkor féltem eddigi motoros életemben a legjobban, a világosi vártól a zergeösvényen lefelé.......

sosem szerettem lefelé menni, egyszer elég rútul fejreálltam, azótam meg kifejezetten utálok :))

Előzmény: Mistral1 (93006)
Mistral1 Creative Commons License 2021.08.31 0 0 93006

:-)
Akkor még én is fiatal voltam és bohó...

Bálna túra bejárásra menni... BÁLNA, BEJÁRÁS !????  Láttuk, ugye, hogy a Bálna mivel jár/t - és ismeri mindenki a bejárás fogalmát is. Hát ezeket összekombinálva - itt annyit lehet szopni, hogy csecsemőnek érezheti magát a Zember :-( :-(
Persze Takiúr nem verte nagydobra, hogy ez a Bálna bejárása lesz...  És ő (meg a triálos Boci) rutinosan DR250-nel jöttek :-)))
Ronya helyből ügyes, alatta volt egy 400,  nekem a 660, és Ádám potyogott legtöbbet a nagydögBIGgel. Pontosan a súlyok szerint :-(  Egyból látszott, hogy mely motorok nem valók ide, ill melyikkel élvezetes és melyikre kell(ene...) EMBER, aki bír is vele :-)

--

Mati! Igen, néha már én is elbizonytalanodom, hogy megtörténtek-e... :-)))

Előzmény: Kelcsiapu (93005)
Kelcsiapu Creative Commons License 2021.08.31 0 0 93005

 

Ezek is jó felvételek!!!

 

:-)

 

Ki állt meg hátul piknikezni?

 

https://www.youtube.com/watch?v=nTXHbrEWuNQ

 

 

Kelcsiapu Creative Commons License 2021.08.31 0 0 93004

 

Köszönöm a praktikákat Ronya! :-)

 

Ezek mind olyan kitapasztalt dolgok, amiket a fotelből ülve nem rázza ki a kisujjából az ember..... ehhez el kell menni többször, és verítékkel megtapasztalni....... A minimalista felfogás önérdek egy ilyen nehézségű túrán, mint ez a bálna is. Én képes vagyok a túlpakolásra.... csak nem mindegy, hogy autóval, vagy motorral megy az ember...... a tengerész zsák is ügyes dolog, ha tudod, hogy mit kell tenni alulra, és mit felülre.......... meg persze nem kell, hogy nagyon túllógjon mindkét oldalon....... A dobozok tényleg csak aszfaltra praktikusak inkább, és az sem mindegy, hogy milyen anyag alá szorul be az ember lába, ha már egyszer úgy alakul..... A minimalista cuccaidat láttam, hogy az xr400-as segédváza is elbírta hátul....... :-)

 

Előzmény: ronya1 (93003)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!