Keresés

Részletes keresés

gvass1 Creative Commons License 2004.07.01 0 0 156

"Szerintem ugy, hogy mondjuk franciahonban veszel egy normalis gumis pitykot, azon nincs attorve a tuzfal, persze magyarhonban ez nem lesz eppen legalis... "

 

Bocsesz, de itthon sincsen semmilyen konnyites a forgalomba kerult 7,5 J alatti gumilovedekeseken. A konstrukcio 40 J-ig birja. Csak ahhoz masfajta tolteny kell bele, ami ugye mar elegge szurke zona...

 

Wittmann:

ne kerdezzel illegalisakat, jo?

 

Meg kulonben is, ha nem josz ra bizonyos dolgokra magadtol, akkor nem is erdemled meg a tudast.

Előzmény: hunserv (154)
hunserv Creative Commons License 2004.07.01 0 0 155

NEWS:

H&K ek turelmetlenul varjak, hogy mikor juttatom el hozzajuk az Expertet :)Szancserere. Ugye naluk kisse hihetetlen, hogy nehezen tudom nelkulozni majdan jopar honapra... (reszvetuket nyilvanitottak az idiota torvenyek miatt)

 

Ha a nyaron rendezunk egy zselatinba lovoldozos partit csinaljak kepeket, erdekel valakit? Gondolok itt puskaval / pisztollyal zselebedurrogtatasra kulonbozo lovedekekkel kulonbozo tavolsagokra, esetleg par csontot is belelogatnank a trutyiba, hogy valosaghubb legyen a teszt :)

De ha valakinek vannak ily videoi / kepei azokat szivesen fogadnam

 

 

hunserv Creative Commons License 2004.06.26 0 0 154
Szerintem ugy, hogy mondjuk franciahonban veszel egy normalis gumis pitykot, azon nincs attorve a tuzfal, persze magyarhonban ez nem lesz eppen legalis... :( mintahogy .22 pusekot is vehetsz ott, ha 18 felett vagy eletkor tekinteteben, csak magyaro.n kapsz erte par ev vakaciora szolo utalvanyt
Előzmény: Wittmann (153)
Wittmann Creative Commons License 2004.06.26 0 0 153

Gumilövedékest hogyan lehet tuningolni?
hunserv Creative Commons License 2004.06.25 0 0 152
Tud valaki USP MATCH tulajdonost? vagy valakit akinek USP MATCH csosulya vagyon? Kerem jelezzen! Elore is koszonet!
hunserv Creative Commons License 2004.06.21 0 0 151
Nah, Loszergyartas/Gyartasi engedelyeztetessel kapcsolatos hirem: egy honap pangas lesz az ugyintezesem teren, hala a korlevelnek, miszerint mindent el KELL huzni. Meg amugyis, aki rendezne a dolgokat most dolgozza ki az uj fegyverviszga kerdeseket...
Tomy44 Creative Commons License 2004.06.04 0 0 150
Dejó, még sosem kerestem ilyet de látványos.
Előzmény: HUNTERKILLER (145)
gvass1 Creative Commons License 2004.06.04 0 0 149
"Nagy vonalakban: egy fegyver akkor biztonsagos, ha az elsutobillentyu csak nagy erovel mukodtetheto, igy a nekirepulo legy :-) nem valt ki lovest. Ezzel szemben akkor lehet pontosan loni, ha kis erovel mukodtetheto. A ketto kozotti ellentmondast ugy lehet feloldani, hogy eloszor (kozvetlenul a loves elott) a gyorsito billentyut normalis (tehat viszonylag nagy) erovel hatrahuzzak, es utana az elsuto billentyut mar nagyon finoman is lehet kezelni. "

A dolog nagyjabol igaz, azzal a kis kiegeszitessel, hogy nem kell felteltenul 2-billentyusnek lenni a gyorsito megoldasanak. Lehet olyan is, hogy magat a billentyut kell eloretolni "felkonnyiteshez".

Előzmény: belic (147)
vargaur Creative Commons License 2004.06.04 0 0 148
Köszi a választ
Mivel azóta nem kontrázta meg senki amit mondtál ezért elfogadom, te nyerted meg a tendert :))

VGy

Előzmény: belic (147)
belic Creative Commons License 2004.06.03 0 0 147
Hello!

Nagy vonalakban: egy fegyver akkor biztonsagos, ha az elsutobillentyu csak nagy erovel mukodtetheto, igy a nekirepulo legy :-) nem valt ki lovest. Ezzel szemben akkor lehet pontosan loni, ha kis erovel mukodtetheto. A ketto kozotti ellentmondast ugy lehet feloldani, hogy eloszor (kozvetlenul a loves elott) a gyorsito billentyut normalis (tehat viszonylag nagy) erovel hatrahuzzak, es utana az elsuto billentyut mar nagyon finoman is lehet kezelni.

Aztan majd Gvass megirja, hogy mar megint olyanra valaszoltam, amit nem probaltam, es kijavit. :-)

Bel

Előzmény: vargaur (146)
vargaur Creative Commons License 2004.06.03 0 0 146
Szasztok
Mesélje már el valaki nekem, hogy milyen az a gyorsitós elsütöszerkezet.
Valahol az elöltöltős fegyvereknél olvastam róla, de nem találok semmi konkrét magyarázatot rá a neten.
Köszi
VGy
HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.05.25 0 0 145
Hátha valaki még nem ismeri,lövöldözés lassítva stb.
"http://www.bsg-dornier.de/schiessen/index.html?/schiessen/filme/filme.htm"
hunserv Creative Commons License 2004.05.25 0 0 144
Nah, akkor jo, most mar ertem. Viszont en ugye tobbnyire (lakhely szerint) mas megyeben leledzem, ha magyaro-n vagyok :)
Előzmény: gvass1 (143)
gvass1 Creative Commons License 2004.05.25 0 0 143
hi,
a BRFK illetekessegi teruleten egyetlen bolt sem mukodhet panikkapcsolo, es vonulos riaszto nelkul.

Ez praktikusan a RIMI vagy a Matavor szokott lenni.

Előzmény: hunserv (142)
hunserv Creative Commons License 2004.05.25 0 0 142
Nah, a a gazpityu topikot szetoffoltuk a gyartasosdival, az inkabb ideillo tema...
Szoval Gvass, mibol is veszed, hogy az az ihajcsuhaj draga riaszto szukseges? En a mifelenk illetekes megyei rk-n jartam, nemreg pont engedelyeztek egy fegyver javito muhelyt, oda sem kellett az az atombiztos riaszto, megfelelt a mittudomen milyen vasracs bizt. zarral, meg egyebek. Jah, hozzatartozik, hogy ebben az esetben a muhely lakohaz aljaban volt, gondolom allandoan lakottnak minosul es ezert nem kell az a durvadraga berendezes. En esetemben is hasonlo lenne, ezert gondolom azt (es utanajarasom soran is effelerol erositettek meg) hogy nem kell egy csucsszuper vinnyogo. Igaz volt viszont masik allitasod, de en a szazakarhany ezer forintot a muk. eng kiadasahoz konyvelem magamban, nem a tarolohely engedelyezesehez.
Az a 300k forintos riaszto 25 negyzetmeterre milyen kornyeken kellett???
hunserv Creative Commons License 2004.05.05 0 0 141
nézd meg ezeket is:

http://www.swiss-tekcoatings.com/types.html
http://www.swiss-tekcoatings.com/properties.html
http://www.swiss-tekcoatings.com/applications.html

hunserv Creative Commons License 2004.05.05 0 0 140
Petike, mind megvan. És azt is tudom, hogy ezeket honnan szedted :) hehem
Előzmény: petike23 (139)
petike23 Creative Commons License 2004.05.05 0 0 139
Ezek közül melyik van ?

Bevonat típus Keménység
(HV0,25) Súrlódási tényező Max. üzemi hőfok Szín
CrN 2.500 0,5 - 0,6 500-600 Ezüst
TiN 2.600 0,6 - 0,8 500 Arany
TiBN 5.500 0,3 - 0,4 700 Barna
TiCN 3.300 0,4 - 0,6 500 Kékes
TiAlN 3.200 0,6 - 0,8 800 Lila
DLC 1.000 - 4.500 0,1 - 0,2 300 Fekete

Előzmény: hunserv (138)
hunserv Creative Commons License 2004.05.05 0 0 138
Kala/TT topikban Petike23 mondotta, hogy érdekelné különböző cuccok keménykrómozása.
Ha valaki kedvet érez ahhoz, hogy fegyverét, akármijét keménykróm vagy más kemény bevonatnak alávesse szívesen állok rendelkezésére :)
kis reklám:
nem festés, hanem olyan bevonat, ami nagyságrendekkel keményebb a hordozónál, leggyakrabban szerszámok élettartam növelésére használják. Esztétikailag sem utolsó és véd minden káros behatástól, ideértve a karcokat is.
Nah, ennél köznyelvebben nem tudtam fogalmazni.
Nagy színválaszték, tessék, csak tessék :)
petike23 Creative Commons License 2004.04.28 0 0 137
Szerintem jó közelítéssel ugyanaz/hasonló.

GOOGLE-> "ballistic gelatine"

Üdv: Petike23

Előzmény: hunserv (136)
hunserv Creative Commons License 2004.04.28 0 0 136
Hali!!! megnéztem, ott csak étkezési zselatin van, 2400/kg. Ballisztikait sosem láttam, de szerintem totál más. hehem, habár, szabadtéri lőtéren egy próbát megér, ott nem baj, ha szanaszét fröccsen a cuccos, de eredményt nem várok tőle... Vagy valakinek van ily jellegű tapasztalata? Majd megkérdek egy szakit, hogy miből csinálják a ballisztikait.
Előzmény: petike23 (135)
petike23 Creative Commons License 2004.04.28 0 0 135
Helló,

én az Azur Vegyszerboltot hívnám fel, és a Reanal-t.

Üdv: Petike23

Előzmény: hunserv (134)
hunserv Creative Commons License 2004.04.28 0 0 134
Köszönöm a felhomályosítást, és az a bizonyos zselatinpor minden szirszar vegyszerboltban megkapható, vagy érdemes valamire szakosodott vegyszerboltot keresni??? háztartási / mezgazd / vagy mi?
Én eddig csak étkezési zselatint láttam, de az szerintem nem is felelne meg a célnak, meg kár is lenne érte :)
Előzmény: petike23 (133)
petike23 Creative Commons License 2004.04.28 0 0 133
Helló,

mindegy, hogy milyen felhasználó vagy, a
"brizáns" = "brisant" = "zúzó, romboló hatású"

"less sensitive" = "kevésbé érzékeny"

-brizáns és érzékeny: nitroglicerin
-brizáns, de nem érzékeny: TNT, RDX, PETN, stb.
-nem brizáns, de érzékeny: klorát+kénpor
-nem brizáns, nem érzékeny: ammóniumnitrát

" hmm... miféle? bemegyek, aztán kérek egy kilót? "

Jónapot kívánok, zselatint (zselatinport) szeretnék venni, egy kilót.
Mire? Műszaki célra.

Üdv: petike23

Előzmény: peterakiss (132)
peterakiss Creative Commons License 2004.04.27 0 0 132
"Ahh! Szeretem az ilyen tájékozottságot.. :("

Mit vártál? Két oldalnyi útmutatást?

"Ez nem így van, éppen hogy brizáns,..."

OK, helytelen szóhasználat. Én nem mérnök vagyok, hanem gyakorlati felhasználó. És a katonai szókincsem eredetileg angol, abból kell fordítani. (A brisant persze angolul ugyanazt jelenti mint a brizáns magyarul.)

Előzmény: petike23 (130)
hunserv Creative Commons License 2004.04.27 0 0 131
Vegyszerboltban zselatin?
hmm... miféle? bemegyek, aztán kérek egy kilót?
Vagy olyanrateccikgondolni, mint ami a gyümölcstortán van? hehe, az nemlennejó. Na, de komolyankérdem, mifélezseléaz?
Előzmény: petike23 (130)
petike23 Creative Commons License 2004.04.27 0 0 130
" Nem egyszerü készíteni, de lehetséges. "

Ahh! Szeretem az ilyen tájékozottságot.. :(
Mindent "lehetséges" a Tudomány jelenlegi állása szerint, az ólomazidhoz nátriumazid kell, ami szerencsére engedélyes, így nem fog senki a Sulinet onnansó végén felrobbanni.

Mielőtt nekiállsz ilyesmivel játszani, tedd fel magadnak a kérdést, hogy mivel fogod megakadályozni a nagy (eltörésre felrobbanó) kristályok képződését ? Arra van egy adalékanyag..

" kevésbé brizáns robbanóanyagok indítására használják."

Ez nem így van, éppen hogy brizáns, de kis ÉRZÉKENYSÉGŰ robb.anyagok indítására használják.

gass: Mérnökszolidaritás rulez :)

" Tényleg, nem tud valaki olyasmi anyagot, mint a ballisztikai zselécske? "

Vegyszerbolt -> 1 kiló zselatin..

Üdv: Petike23

Előzmény: peterakiss (126)
hunserv Creative Commons License 2004.04.27 0 0 129
Tényleg, nem tud valaki olyasmi anyagot, mint a ballisztikai zselécske?
A féldisznóval az a bajom, hogy drága, valamint macerás cincálni. Esetleg gyurma, bár az meg mintha drágácska lenne... Más ötletem meg nem nagyon van.
hunserv Creative Commons License 2004.04.27 0 0 128
:) hej, netről szedett recepteket próbálgassa más. Kis mennyiségek előállítására meg vannak fasza biztonságos módszerek.
Különben meg csak oly szinten érdekelne a dolog, hogy mondjuk kilógatok egy féldisznót, aztán abba mindenfélét beleengedek. Nem vezérelnek olyan vágyak, hogy öngyilkosmerényeljek, sem olyanok, hogy falat bontsak, vagy akármi. Kíváncsi vagyok, érdekel, ennyi. Már az is tetszene, ha mondjuk otthon fellelhető kulóimból minden típusból egyet egyet kipróbálgathatnék ballisztikai zselatinban.
Előzmény: peterakiss (126)
gvass1 Creative Commons License 2004.04.27 0 0 127
"petike23:

"Kíváncsi lennék, hogy milyen gyutacsot teszel bele egy "lövedéknyi" TNT-be.."

Én is kíváncsi lennék. A rövid válasz, hogy nem tudom. A hosszú válasz, hogy ki kell kisérletezni. A legmegfelelöbb anyag az ólom azid, ez egy ütésre robbanó vegyület, "

Jonak magyarazod, hogy mi az az olomazid:-))

Eszkimonak hutogepet?:-))

Előzmény: peterakiss (126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!