Keresés

Részletes keresés

Ruth22 Creative Commons License 2017.01.10 -1 1 19337

Kedves Zsazsu65,

5 perc szünet jár (toalett. pl.),

a 20 perc nem jár csak a 6 órásoknak, vagy attól többet dolgozóknak.

Ezt nyugodtan megmondhatod és nem is kell ledolgozni. Csak úgy potyán ott tölteni 20 percet. Akkor megy a céges busz, vagy mi az oka?

Szeretettel: Ruth

 

Előzmény: Zsazsu65 (19322)
Ruth22 Creative Commons License 2017.01.10 -1 2 19336

Kedves Adrienne79,

vigyél mindent 2 kupacban,

- régi

- új

ha kérik, akkor ott van legalább. Nekem kérték hol így, hol úgy.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: Adrienm79 (19334)
mrduckhead Creative Commons License 2017.01.10 -1 2 19335

Ez tökk jó,hogy leírtad.

Egy dolgot nem értek.

Ha a betegnek van időpontja egy felülvizsgálatra,akkor minek kérik a "friss" leleteket,ha az már a rendszerben van?

Minek kell magunkkal cipelni.Fölösleges.

Nemhiába volt az én felülvizsgálatom is 4-5 perc.

Ők már a behívásom előtt megadták a kategóriát,amiben tartozni fogok-vagyok.

 

Előzmény: Törölt nick (19333)
Adrienm79 Creative Commons License 2017.01.10 -1 3 19334

Segítségetek kérném. Hétfőn megyek II. fokra. Csak az I fokon is meglévő leleteimet vigyem vagy az újakat is?

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.10 -1 3 19333

"2017-től nem kell magunkkal cipelni a leleteket

 

Az új átfogó egészségügyi informatikai rendszert tízmilliárd forintos uniós támogatásból fejlesztették ki az elmúlt években. Először kísérleti jelleggel indul el, de 2017 végére várhatóan minden közfinanszírozott egészségügyi intézmény csatlakozni fog hozzá.

 

A teljes rendszer várhatóan 2017 végére áll fel, azután minden közfinanszírozott egészségügyi intézménynek, tehát a mentőszolgálatoknak, a fogászatoknak és másoknak is kötelező lesz csatlakozni hozzá.

 

A rendszer segítségével ügyfélkapun keresztül bárki visszakeresheti, lementheti vagy ki is nyomtathatja zárójelentéseit és leleteit. A betegeknek nem kell majd dokumentumok sokaságát magukkal cipelniük az egyes vizsgálatokra.

 

Az EESZT célja, hogy a mentő vagy orvos gyorsan elegendő és megfelelő adattal rendelkezzen a páciensről, hogy a legmegfelelőbb terápiát a lehető legrövidebb idő alatt elő lehessen neki írni.

 

Az adatokhoz a különféle szolgáltatók különböző szintű hozzáférést kapnak majd végzettségüknek és munkakörüknek megfelelő tartalommal, tehát nem olvashatja el akárki a bizalmas adatainkat. Ezen felül bárki megtilthatja, hogy az egészségi állapotával, illetve az ellátásával kapcsolatos információkat egy harmadik fél is láthassa. Ezt szintén az ügyfélkapun keresztül lehet majd beállítani.

 

Értesítést lehet majd kérni arról, ha új adat kerül a rendszerbe, de korlátozásokat is be lehet vezetni az egyes adatokra vonatkozóan.

 

 

Az EESZT a legmagasabb, ötös biztonsági szintű védelmet kapja, de az is fokozza a személyes adatok védelmét, hogy az adatbázisokban speciális számsorok helyettesítik majd az adatokat.

 

Az egyik legismertebb hazai egészségügyi adatvédelmi szakértő, Alexin Zoltán szerint az adatbázissal végképp kiüresedik az orvosi titoktartás fogalma, és az egészségügyi adatok az eddiginél is nagyobb veszélybe kerülnek.

 

Alexin Zoltán a Magyar Időknek azt mondta, hogy az adatkezelési alapelvek szerint minimális adatokat kellene a lehető legrövidebb ideig kezelni, de itt minden egészségügyi adat bekerül a rendszerbe, a halál után is még öt évig. Ráadásul, mivel az egyéb jogszabályok semmilyen valódi gátat nem biztosítanak az egészségügyi adatok felhasználásának, azokhoz Magyarországon már most is akadálytalanul hozzáférhetnek az igazságügyi és az államigazgatási szervek is."

 

(Magyar Hírlap 2016. dec. 3-i cikke)

tahisi Creative Commons License 2017.01.09 0 4 19332

Én is örülök hogy véglegesítettek nemszámítottam rá.

Hát igen a kontrolokra továbra is járnom kell.

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.09 0 1 19331

Ez nagyon jó hír, főleg hogy véglegesítettek.😀

Előzmény: tahisi (19329)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.09 -1 1 19330

Tahisi!

Erre gondoltam én is, hogy maradni fog minden, ahogy volt. Örülök és vigyázz magadra.

Előzmény: tahisi (19329)
tahisi Creative Commons License 2017.01.09 0 1 19329

Kollokvium. hamster2.

Ma sikerült beszélnem az ügyintézőmmel és elmondta hogy úgy döntöttek maradok továbbra is D kategóriás és a további fv.vizsgálata nemszükséges.

Vagy is véglegessítettek :))

sz16 Creative Commons License 2017.01.09 0 3 19328

https://www.nyugdijguru.hu/nyugdij/oregsegi-nyugdij/nyugdijak-fizetese-2017-ben

2017. január 12., csütörtök

2017. február 10., péntek

2017. március 10., péntek

2017. április 12., szerda

2017. május 12., péntek

2017. június 12., hétfő

2017. július 12., szerda

2017. augusztus 11., péntek

2017. szeptember 12., kedd

2017. október 12., csütörtök

2017. november 10., péntek

2017. december 4., hétfő

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.09 -1 1 19327

"Milyen jogcímen kaphatok közgyógyellátást?

Azt szeretném kérdezni, hogy 2016.06.26-tól leszázalékolt nyugdíjas vagyok. C2-es csoportba tartozom veseelégtelenséggel. Jár-e közgyógyellátási igazolvány?"

 

 

"Közgyógyellátás háromféle jogcímen állapítható meg: 1) alanyi, 2) normatív és 3) méltányossági.

A járási hivatal alanyi jogcímen közgyógyellátásra való jogosultságot több esetben is megállapíthat, viszont Ön a 2016-ban szerzett minősítéssel és C2 kategóriával alanyi jogcímen sajnos nem jogosult rá.

 

A járási hivatal ugyanakkor normatív jogcímen is állapít meg közgyógyellátásra való jogosultságot, méghozzá annak a személynek a kérelmére:

akinek esetében a havi rendszeres gyógyító ellátásnak a területileg illetékes megyei egészségbiztosítási pénztár által elismert térítési díja (a rendszeres gyógyító ellátás költsége) az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a 10%-át meghaladja, feltéve, hogy a családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem éri el az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét, egyedül élő esetén 150%-át.

 

A járási hivatalnál benyújtott kérelem esetén a hivatal megvizsgálja, hogy a kérelmező alanyi vagy normatív jogcím szerinti közgyógyellátásra jogosult-e. Amennyiben a fenti jogcímeken nem lehet az ellátást megállapítani, úgy a járási hivatal a kérelmet elutasítja, és ezzel egyidejűleg tájékoztatja a kérelmezőt arról, hogy a jegyzőnél méltányossági közgyógyellátás megállapítását kérheti. Ez azt jelenti, hogy méltányossági alapon is lehet esélye "közgyógyellátásra jogosultságot szerezni."

 

 

 

 

 

 

"Mi alapján kapok nyugdíjat, ha régóta le vagyok százalékolva?

Régi 50 százalékos vagyok, véglegesen. Mivel lassan nyugdíjas leszek, kérdésem, hogy mi után fogok kapni nyugdíjat? Közben van 6 év munkaidőm is, jelenleg nincs munkám."

 

 

"A szolgálati időként elismerhető időszakok általános szabálya szerint szolgálati időnek minősül a nyugdíjjárulék fizetéssel fedezett időszak, azaz minden olyan időtartam, amely alatt szerzett keresetből nyugdíjjárulék fizetése történt.


Ebből a szempontból a megváltozott munkaképességű személyek részére adható kétféle ellátás, a rehabilitációs ellátás, illetve a rokkantsági ellátás nem egyforma.

Rehabilitációs ellátás: a rehabilitációs ellátásból nyugdíjjárulék levonása történik, ezért az ellátás folyósításának időtartama szolgálati időnek minősül.

Rokkantsági ellátás: a rokkantsági ellátás összegéből nem történik nyugdíjjárulék levonás, ezért az ellátás folyósításának időtartama szolgálati időként nem vehető figyelembe.

Természetesen azok az időtartamok, amelyek során az ellátás mellett keresőtevékenységet folytatunk, és keresetből az általános szabályok szerint nyugdíjjárulék fizetés történik, szolgálati időnek minősülnek."

 

(hrportal.hu)

mrduckhead Creative Commons License 2017.01.09 0 2 19326

Hát érdekes,az biztos.

 

Előzmény: mester76 (19325)
mester76 Creative Commons License 2017.01.08 -1 1 19325

A feltett kérdésed komoly???? Nem hiszem el!!!!!!

Előzmény: Zsazsu65 (19322)
bandolesa Creative Commons License 2017.01.08 -1 2 19324

Jól tudod, látom felkészült vagy!

 

Szóval én 50%-ot kaptam, nem komplett minősítéssel. Mivel eredetileg rokkant járadékra adtam be,de azt a szintet nem értem el,viszont 25-éves korom előtti időre kimondták az 50%-ot.

 

Egy orvosnál volta,kb 20-perc,se szociális,se rehab szakértőnél nem voltam.

 

Egy hónap múlva jött 1-db A/4-lapon a határozat,hogy össz szervezeti egészségkárosodásom:50%

 

Én pedig ezzel a papaírral bementem a Kormányhivatal egy irodájába,ahol rehab ügyekkel foglalakoznak,és igényeltem a rehab-kártyát.

Ott kaptam egy igénylőlapot,azt kitöltöttem és beadtam. Később jött egy határozat a megállapaításról.

 

Eltelik 1-hónap és lám lám a NAV-legyártotta a kártyámat és postázta!

 

Tévesen adták ki, mivel nem voltam komplex minősítésen!

 

Amúgy a megváltozott munkaképességűeknek munkahelyt kereső cégek először elküldtek, mivel olyanokkal foglalkoznak,akiknek komplex minősítésük van.

De miért?

Amikor mondtam,hogy van rehab kártyám,akkor megváltozott minden. Kötöttek velem szerződést...

Egyenrangú ügyfélként kezeltek ha rehab kártyám van.    A komplex minősítés kérdése,már háttérbe került.

Előzmény: Törölt nick (19321)
Mamácska101 Creative Commons License 2017.01.07 -2 3 19323

Szia Zsazsu65. Az én lányomnál is megváltoztatták, ő 7 óra helyett, most 6:40 kor kezdenek, és 11 óráig dolgoznak. A szünetet most már nekik is le kell dolgozni, a szünet 9:30 tól 9:45-ig tart. Ez nekik 15 perc, viszont 20 perccel előbb kezdenek. Itt is itt van az a plussz 5 perc. Az ember nem is mer szólni, mert rögtön azt válaszolják, hogy el lehet menni, legalább tízen várnak a kapuban a munkahelyre. 

Előzmény: Zsazsu65 (19322)
Zsazsu65 Creative Commons License 2017.01.07 -1 1 19322

Szép estét!

 

Elsősorban azoktól érdeklődnék akik Rehabosként 4 órában dolgoznak.

Munkahelyemen történt egy kis változás, eddig a szünetek idejét nem kellett ledolgozni,

8-12 ig jártam 10-kor volt 5 perc szünet és slussz.

Mostantól viszont változtattak rajta, 7/40-kor kell kezdeni, 9/30-kor lesz 5 perc szünet,

és 11/30-kor 20 perc szünet. Ezért 12/10-ig kell dolgozni annak aki 4 órás. Arról nem is beszélve hogy 5 perccel többet is kell ledolgozni!

Nem értem miért kell a 4 órásnak ugyan annyi szünet mint aki 8 órában van , főleg mielőtt már jönne haza.

Ti hogyan dolgoztok?

A válaszokat előre is köszönöm!

Esetleg ha B.J.szak. válaszolna külön meg köszönöm!

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.07 -1 1 19321

Tudomásom szerint rehabilitációs  kártyára jogosultak:

 

a B1, C1 rehabilitációs ellátottak

 

a 2011. december 31-én III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban, rendszeres szociális járadékban részesültek

 

és  2017.  január elsejétől már  a B2 és a C2 rokkant ellátottak is.

 

 

 

 

"Egészségkárosodási és gyermekfelügyeleti támogatás

 

Az aktív korúak ellátása a hátrányos munkaerő-piaci helyzetű aktív korú személyek és családjuk részére nyújtott ellátás. Az az aktív korúak ellátására jogosult személy, aki az ellátásra való jogosultság kezdő napján egészségkárosodott személynek minősül, vagy 14 éven aluli kiskorú gyermeket nevel – feltéve, hogy a családban élő gyermekek valamelyikére tekintettel más személy nem részesül gyermekgondozási támogatásban, vagy gyermekgondozási díjban, csecsemőgondozási díjban – és a gyermek ellátását napközbeni ellátást biztosító intézményben, illetve nyári napközis otthonban, óvodában vagy iskolai napköziben nem tudják biztosítani, egészségkárosodási és gyermekfelügyeleti támogatásra jogosult.

 

Ki veheti igénybe:

Az aktív korúak ellátására azon aktív korú személyek jogosultak, akik

  • aki munkaképességét legalább 67%-ban elvesztette, aki legalább 50%-os mértékű egészségkárosodást szenvedett, vagy akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján nem haladja meg az 50%-os mértéket, vagy
  • aki vakok személyi járadékában részesül, vagy
  • aki fogyatékossági támogatásban részesül [az első három pont szerinti személy a továbbiakban együtt: egészségkárosodott személy], vagy
  • akinek esetében a munkanélküli-járadék, álláskeresési járadék, álláskeresési segély, vállalkozói járadék (a továbbiakban együtt: álláskeresési támogatás) folyósítási időtartama lejárt, vagy
  • akinek esetében az álláskeresési támogatás folyósítását keresőtevékenység folytatása miatt a folyósítási idő lejártát megelőzően szüntették meg, és a keresőtevékenységet követően álláskeresési támogatásra nem szerez jogosultságot, vagy
  • aki az aktív korúak ellátása iránti kérelem benyújtását megelőző két évben az állami foglalkoztatási szervvel vagy a rehabilitációs hatósággal legalább egy év időtartamig együttműködött, vagy
  • akinek esetében az ápolási díj, a gyermekgondozási segély, a gyermeknevelési támogatás, a rendszeres szociális járadék, a bányász dolgozók egészségkárosodási járadéka, az átmeneti járadék, a rehabilitációs járadék, a rokkantsági nyugdíj, a baleseti rokkantsági nyugdíj, a megváltozott munkaképességű személyek ellátása, az ideiglenes özvegyi nyugdíj folyósítása megszűnt, illetve az özvegyi nyugdíj folyósítása a Tny-ben meghatározott okból szűnt meg, és közvetlenül a kérelem benyújtását megelőzően az állami foglalkoztatási szervvel vagy a rehabilitációs hatósággal legalább három hónapig együttműködött,

feltéve, hogy saját maga és családjának megélhetése más módon nem biztosított, és keresőtevékenységet nem folytat.

Akkor nem biztosított a megélhetés, ha a családnak az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 90%-át és vagyona nincs.

 

 

Az az aktív korúak ellátására jogosult személy, aki az ellátásra való jogosultság kezdő napján

  • egészségkárosodott személynek minősül, vagy
  • 14 éven aluli kiskorú gyermeket nevel – feltéve, hogy a családban élő gyermekek valamelyikére tekintettel más személy nem részesül gyermekgondozási támogatásban, vagy gyermekgondozási díjban, csecsemőgondozási díjban – és a gyermek ellátását napközbeni ellátást biztosító intézményben, illetve nyári napközis otthonban, óvodában vagy iskolai napköziben nem tudják biztosítani,

egészségkárosodási és gyermekfelügyeleti támogatásra jogosult."

Előzmény: bandolesa (19320)
bandolesa Creative Commons License 2017.01.07 -1 1 19320

Ez érdekes,én is megváltozott munkaképességű vagyok. Rehab kártyám is van.

 

De ellátás szempontjából nem rehabilitációs ellátásban részesülő megváltozott munkavállaló lennék,ha lenne munka.

 

De nem is rokkantsági ellátást kapok, mivel nincs hozzá elég munkaviszonyom.

Hanem EGYT-kapok vagyis Egészségkárosodási és gyermekfelügyeleti támogatást a Kormányhivataltól.

 

Akkor ez a megváltozott munkaképességű személy hova tartozik?

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (19319)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.07 -1 1 19319

"Egy napra fel kell mondanom, másnap visszavesznek mint megváltozott munkaképességű dolgozót

 

Abban a kérdésben várnám válaszát, hogy részemre jár e végkielégítés. 6 éve dolgozom egy cégnél, ahol egy napra meg kell szüntetnem munkaviszonyomat, mivel decemberben leszázalékoltak, és attól a naptól kapom a rehabilitációs járadékot, amikor egy napra megszűnik a munkaviszony. A cég másnap már azonnal visszavesz, mint rehabos dolgozót. Jogszerű-e a felmondás e így a részemről, és igényt tarthatok e a végkielégítésre?

 

 

 

A megváltozott munkaképességű személyek rehabilitációs vagy rokkantsági ellátásra lehetnek jogosultak állapotuktól függően. 

Rehabilitációs ellátás annak jár, aki rehabilitálható, vagyis nem munkaképtelen. A rehabilitációs ellátást egyebekben meg kell szüntetni, ha a rehabilitációs ellátásban részesülő keresőtevékenységet folytat, és jövedelme 3 egymást követő hónapon keresztül meghaladja a minimálbér 150 százalékát.

 

A végkielégítés vonatkozásában pedig azt kell tudnia, hogy amennyiben a munkaviszonya a törvényben megkívánt tartamban fennállt, és a munkaviszonya a munkáltató felmondása okán szűnt meg, végkielégítésre lehet jogosult. Nem jár végkielégítés, ha a munkavállaló a felmondás közlésének időpontjában nyugdíjasnak minősül, vagy ha a felmondás indoka a munkavállaló munkaviszonnyal kapcsolatos magatartása vagy NEM egészségi állapotú képessége. Egészségügyi alkalmatlanság esetén jár végkielégítés."

 

 

 

(Téves a rehab.járadék említése, ezt a válaszadó ki is javította a HR-portálon 1 nappal ezelőtt!)

macus55 Creative Commons License 2017.01.07 -1 0 19318

Tisztelt BJ asszony szeretném kédezni,hogy még nem kaptam meg az átfordulós hatátozatott,pedig  Dec 5 -én már a 61.et töltöttem .van-e hátrányom abból,hogy még mindig rehabilitációs ellátott vagyok?Válaszát köszönöm.Érdeklődni holtudok a határozat felől?

 

hagyma boly Creative Commons License 2017.01.06 -2 1 19317

A nyugdíj minimumot is megtudták volna változtatni, ha akarták volna ,mert az Alkotmányhoz simán hozzányúltak, kedvükre alakították. Ezt vajon miért nem? egyszerű a válasz azt hiszem itt mindenki tudja. 

Előzmény: bandolesa (19316)
bandolesa Creative Commons License 2017.01.06 -1 0 19316

Ezt nem tudtam,hogy 2008-ban előre 10-évre rögzítették a nyugdíj minimumot 2018-ig.

 

Idén valószínűleg újra tárgyalják a nyugdíjminimum összegét, mivel a jogszabályban 2018. január 1-ig határozták meg a jelenlegi mértéket. Erre ugyan van még egy év, eddig azonban még nem esett szó erről a kormányzati kommunikációban.

 

Emelkedtek a bérek, a nyugdíjak, és egyes támogatások is. Vannak azonban olyan szociális juttatások, amelyeket az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összege alapján határoznak meg, ezek viszont 9 éve változatlanok, mivel ekkor emelték utoljára a nyugdíjminimumot. Mutatjuk, melyek ezek.

 

http://www.penzcentrum.hu/nyugdij/rohej_9_eve_ugyanannyi_penzzel_szurja_ki_az_allam_az_anyak_szemet.1053034.html

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.06 -1 1 19315

Az Eütv. definiálja az egészségügyi dokumentációt a következők szerint:

 

 

"az egészségügyi szolgáltatás során az egészségügyi dolgozó tudomására jutó, a beteg kezelésével kapcsolatos egészségügyi és személyazonosító adatokat tartalmazó feljegyzés, nyilvántartás vagy bármilyen más módon rögzített adat, függetlenül annak hordozójától vagy formájától."

 

 

Ennek megfelelően nem a rögzítés formájától, hanem a tartalmától függ, hogy mi minősül egészségügyi dokumentációnak.

Az egészségügyi dokumentáció tartalmazza a beteg vizsgálatával és gyógykezelésével kapcsolatos adatokat.
Az egészségügyi dokumentációt úgy kell vezetni, hogy az hitelesen bemutassa az ellátás folyamatát.

Írásbeli összefoglaló jelentést, vagyis zárójelentést kell készíteni (i) több résztevékenységből álló, összefüggő ellátási folyamat végén vagy (ii) fekvőbeteg-gyógyintézeti ellátást követően.

 

Az egészségügyi dokumentációnak – mint bizonyítéknak – tartalmaznia kell:

• az anamnézist;
• a fizikális és a mentális állapot leírását, a vizsgálatok eredményére vonatkozó adatokat;
• a laboratóriumi vizsgálatok adatait;
• a diagnózist;
• a gyógykezelés jellegét, eredményességét, mellékhatásait;
• nyilatkozatot a prognózisról.

 

Az egészségügyi dokumentáció az 1952. évi III. törvény 196. §-a értelmében magánokiratnak minôsül: a károsodások, a fogyatékosság és a munkaképesség-változás véleményezéséhez az elváltozások hiteles bizonyítékául szolgál, s azt az orvosszakértôi véleményezés során – annak minden konzekvenciájával – bizonyító erejunek tekintik. Az egészségügyi dokumentációt kiállító szolgáltató felel az abban közölt információk valódiságáért, polgári és büntetôjogi tekintetben egyaránt.

 

A beteg jogosult megismerni a róla készült egészségügyi dokumentációban szereplő adatait, illetve joga van ahhoz, hogy egészségügyi adatairól tájékoztatást kérjen. Az egészségügyi dokumentáció megismerésnél is figyelembe kell venni, hogy a tájékoztatásnak körültekintőnek és fokozatosnak, a beteg körülményeit figyelembe vevőnek kell lenni.

 

A tájékoztatás keretében a beteg jogosult:
• a rá vonatkozó egészségügyi adatokat megismerni;
• az egészségügyi dokumentációba betekinteni;
• az egészségügyi dokumentációról kivonatot/másolatot készíteni, saját költségére ilyet kapni;
• egészségügyi adatairól indokolt célra - saját költségére - összefoglaló vagy kivonatos írásos véleményt kapni;
• adatainak kezeléséről tájékoztatást kapni;
• a jogszabály által előírt esetekben zárójelentést kapni;

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.06 0 1 19314

A lényeg hogy számodra kedvező

legyen,a döntésük.

Remélem, meghagyták az előző kategóriádat.

Előzmény: tahisi (19313)
tahisi Creative Commons License 2017.01.06 0 0 19313

Így van idáig nekem is mindig személyesen kellett menni fv.ra 2005 óta ez volt az első hogy bekérték a papírokat. De úgylátszik hogy nemtudtak dönteni és még is behívtak.

Előzmény: Törölt nick (19309)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.06 -2 1 19312

 

Jogszabály módosítások - Mmtv.  Módosította: az egyes szociális és gyermekvédelmi tárgyú törvények módosításáról szóló 2015. évi CXXXIII. törvény  Hatályba lépés: 2015. augusztus 1.  Célja: elsődlegesen a vizsgálati hátralékok csökkentésének elősegítése

 

Módosított rendelkezések:  Felülvizsgálandó személyek körének újradefiniálása – mentesítette a felülvizsgálati kötelezettség alól az öregségi nyugdíjkorhatárt 5 éven belül elérő személyeket 

 

 

 

 

74/2015. (III. 30.) Korm. rendelet a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatalról1

 

Hatályos: 2016.07.23 - 2017.01.01

 

12. §16 (1) A rehabilitációs hatóság a személyes vizsgálatot mellőzheti, ha
a) a rehabilitációs hatóság vagy jogelődje által kiállított, az érintett személy rendelkezésére álló szakvéleményben, szakhatósági állásfoglalásban vagy határozatban foglaltak szerint az érintett személy állapota végleges,
b) a rehabilitációs hatóság vagy jogelődje által kiállított, az érintett személy rendelkezésére álló szakvélemény, szakhatósági állásfoglalás vagy határozat időbeli hatálya alatt kerül sor az újabb minősítésre, vagy
c) az érintett személy állapota a rendelkezésre álló orvosi dokumentáció, egyéb irat alapján megalapozottan megítélhető.



Előzmény: tahisi (19307)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.06 0 2 19311

Bandolesa

 

Hogy érdekes? Inkább lehangoló, elszomorító. 2012 óta (új minősítési kategóriák) bekeményítettek. Nem tudom, mit gondolhatnak a szakértők, nem vagyok a helyükben, nem is szeretnék.

Sokat számíthat a kategóriák peremén  a néhány százalék hiánya, vagy megléte!

Előzmény: bandolesa (19302)
mrduckhead Creative Commons License 2017.01.06 0 1 19310

Én alá is írtam

Igaz,hogy ez egy nagyon nagyon kicsi lépés,mert itt már nem csak erről van szó.

Az egész magyar társadalom ellen folyik ez a "gazdaság" politikának nem nevezhető eltiprás.

 

Előzmény: sz16 (19306)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.06 0 1 19309

Bekérik a legutóbbi fv-at után keletkezett e.ü.dokumentációt,

és abból véleményeznek,ha nem tudnak dönteni,akkor hívnak

be.Van akinél így van,nekünk személyesen kellett eddig is

menni.

Előzmény: tahisi (19307)
tahisi Creative Commons License 2017.01.06 0 0 19308

Hát legutóbb se voltam rehabilitálható 54 évesen most 57 vagyok az ember már a kor előrehaladtával nemnagyon szokott javulni.

Előzmény: Törölt nick (19303)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!