Keresés

Részletes keresés

micu Creative Commons License 2002.05.24 0 0 254
Én az eredeti gépre céloztam és nem a mostani demó lehetőségekre, és arra hogy még ez a viszonylag késői és a C64-hez képest a felhasználó /játékos/ számára kevésbé szerencsés gép is ilyen erős táborral rendelkezik ma is. A többi gépről /Spectrum, C64, Amiga, sőt TRS80!/ nem is beszélve. Talán azért mert ezek a gépek saját "személyiséggel" rendelkeztek, nem úgy mint a mai PC-k amik hatalmas teljesítményük dacára sem többek mint egy rakás összedobott nyomtatott áramköri lap egy fémdobozban. És talán azért mert ezeket a gépeket az utolsó bitig ki lehetett ismerni és ki is használták őket, míg ha megnézzük Pl. a mai játékokat hát ... Szépek ezek a csilli-villi FPS-ek, de gyakran a legprimitívebb C64-es ugrálós platform játék feelingjét adják vissza 3D-ben. És vicces de máig sem találtam olyan űrszimet ami arányaiban megközelítené a Commodore/Spectrum gépeken játszott ELITE-et. Röhelyes belegondolni hogy 64K-n és 1 Mhz-es procin olyan játékot tudtak produkálni amit sok szempontból a mai 256MB RAM, 1Ghz-es proci és szuper 3D-s gyorsító Geoforce alatt futkározó játékokat is felülmúlja... És őszintén szólva a GEOS és az XP között sem látom azt az óriási különbséget mint az 1Mhz-es C64 és az 1Ghz-es Athlon közöt található...
Előzmény: bubis (251)
bubis Creative Commons License 2002.05.24 0 0 253
Volt, hogy az új C64-gyel rendelkezők ott csorgatták a nyálukat, hogy az Ironlord-ban Plussyn milyen szépen szól a digitalizált harangszó, míg ők nem is tudták, hogy ez is van a zenében...

Nem ismerem, mi ez az Ironlord? Egy demo, vagy egy jatek? A digivel csak az a baj, hogy mellette mar szinte semmit nem lehet csinalni.

Andras

Előzmény: Herr X (252)
Herr X Creative Commons License 2002.05.23 0 0 252
Sőt!

A SID-emulátorok gyakran szebben szóltak, mint az új C64-en. (Csak 5V-os tápfeszültsége volt, míg a "bogárhátú"-ban 12V és 5V-os volt.)

Volt, hogy az új C64-gyel rendelkezők ott csorgatták a nyálukat, hogy az Ironlord-ban Plussyn milyen szépen szól a digitalizált harangszó, míg ők nem is tudták, hogy ez is van a zenében....

Előzmény: bubis (251)
bubis Creative Commons License 2002.05.23 0 0 251
Szvsz a +4 finoman szólva nem tartozott a Commodore legsikerültebb konstrukciói közé (a C64-hez képest legalábbis szvsz visszalépés volt, Pl. nem voltak sprite-ok), ráadásul nem is túl sokáig gyártották.

Jatekok szempontjabol talan a spriteok hianya problema, de szerintem enelkul is szulettek nagyon szep dolgok erre a gepre! A masik hianyossag ugye egy SID szeru hang csip. Mostanaban nezegettem frekvencia konverteres SID "emulatorokat", nem esznek sokat a CPU-bol es ezekkel tobbnyire jol szolnak Plus/4-en is a C64-es zenek. Neha dobbenetesen jol! Szoval szerinem maradnak a spriteok, de kapunk egy csomo szint cserebe. Ja, es a TED-et sokkal konnyebb megszivatni, mint a VIC-et, de sajnos ilyen effektek nem nagyon terjedtek el. Szoval en nem latom olyan rossznak a helyzetet. Eleg jol ismerem a mostani c64-es demokat, es hat nem sokat hasznalnak spriteokat! Szoval nyugodtan lehetne szinvonalas demo elet ezen a gepen is. Csak ember nincs nagyon aki csinalja! A ZX 48 Spectrum annyit sem tud mint a C=+4 vagy egy Vic20, megis van egy nagyon eros scene azon a gepen!

En mostanaban c64-en fogok demozni, de kiadas utan mindent portolni fogok +4-re!

Andras/bubis

Előzmény: micu (243)
bubis Creative Commons License 2002.05.23 0 0 250
Szia!

Nem tudod veletlenul, hogy hogyan lehet programbol detektalni, hogy van-e SID egy Plus/4-ben? Szeretnem ha a demom menne sima gepen is konverterrel es nem akarom a kedves usert zaklatni. Egyebkent be lehet meg szerezni ilyen kartyat egyaltalan?

Andras

Előzmény: CsaboLOD (248)
bubis Creative Commons License 2002.05.22 0 0 249
Na varjatok csak! En is csinalok demot, es Luca ir nekem zenet hozza! Ossze fogjatok pisalni magatokat! :)

András/bubis

Előzmény: CsaboLOD (248)
CsaboLOD Creative Commons License 2002.05.17 0 0 248
Igen, programozok, mert Lavina itt meghirdetett egy C16 democompot. Irtam is egy kis demot, szerintem eleg klassz, de sok dolgot kell rajta javitani. A compo viszont majdnem 2 eve csak all... Nem tudom miert nem csinaljuk mar meg egyszer! Irgumburgum.

Ha akarod, felrakhatlak a lapra az emberek listajaba, csak adatok kellenek (kuldj email-t, ott van a cimem minden lap aljan). Vagy ha barmi mas kiegeszitesed van, azt is elkuldheted... :-) Udv!

Előzmény: Grones (247)
Grones Creative Commons License 2002.05.17 0 0 247
Szia Csabo!

Tenyleg NOP volt, latszik hogy regen foglalkoztam vele. Nem terjedtek nagyon a programjaim, bar a megboldogult Mikro Magazinban meg is jelent egy cikkem pont ezekrol az uj utasitasokrol.
Tenyleg most is programozol Plus/4-et? Ez erdekes nagyon!
Lehet elobanyaszom valahonnan a gepem es ranezek en is. Ha egyaltalan meg megtalalom.
Szuper az oldalatok!

Udv:

Grones

Előzmény: CsaboLOD (246)
CsaboLOD Creative Commons License 2002.05.16 0 0 246
Hello Grones,

Milyen néven adtad ki a programjaidat? Vagy nem nagyon terjedtek? A sprite-okat persze, hogy mindenki hiányolja, dehát a Commodore más nagy hibákat is csinált. A basic utasításokat én is átírtam annak idején, de én sem emlékszem... (Pedig a Plus/4 assemblyt vágom, mert most is programozok.) Annyi rémlik csak, hogy az új utasítások tokene valami 239 volt, vagy mi.

A NOR-ral mi van? Nem NOP-ra gondolsz?

Ja és nézd meg a lapunkat, egyre szebben beszél magyarul is!

Csabo

Előzmény: Grones (245)
Grones Creative Commons License 2002.05.14 0 0 245
Most találtam ezt a fórumot. Jó látni, hogy mások sem feljtették el ezeket az élményeket. Én rengeteg programot írtam +4-re, a maximum amire eljutottam az a basic utasitasok megváltoztatása volt. Most éppen töröm a fejem, hogy hogyan csináltam :).
A bépített programok helyett inkább rakhattak volna bele sprite-okat és akkor nem cikiztek volna halálra a C64-esek :)
Addig is:
NOR
NOR
NOR
CsaboLOD Creative Commons License 2002.04.23 0 0 244
>fog-e valaki így emlékezni 10 év múlva...

Biztosan nem. A Spectrumnak, a Plussinak, minden régi gépnek és a sok régi játéknak van egy bizonyos varázsa. Ez a mostani világban már nincs meg...

Előzmény: micu (243)
micu Creative Commons License 2002.04.23 0 0 243
Azért hihetetlen hogy ezek a régi gépek milyen rajongótáborral rendelkeznek még ma is. Szvsz a +4 finoman szólva nem tartozott a Commodore legsikerültebb konstrukciói közé (a C64-hez képest legalábbis szvsz visszalépés volt, Pl. nem voltak sprite-ok), ráadásul nem is túl sokáig gyártották. De hasonló rajongótábora van a Spectrumnak, C64-nek, Amigának is. Kíváncsi lennék hogy a mai csillogó-villogó PC-kre a gigahertzes procikkal, 3D gyorsítós videokártyákkal, quadro hangkártyákkal fog-e valaki így emlékezni 10 év múlva...
4ndr3w Creative Commons License 2002.04.23 0 0 242
Wow, nagyon cool az oldal!!! :)
Gratula!
Előzmény: CsaboLOD (241)
CsaboLOD Creative Commons License 2002.04.22 0 0 241
Megnyílt a Plus/4 World webpage-ünk. Látogassátok meg, még egy gyenge magyar fordítás funkció is van rajta (nem sokat fordít). Viszont ez a legteljesebb adatbázis a Plus/4-es életről.

András, az 5-ik hely nem rossz, a demót is tetszett...

Aki tud, küldjön bármilyen információt, kiegészítést.

Plus/4 World

bubis Creative Commons License 2002.04.02 0 0 240
Na az intro az MS2002-on 5. lett. Elegge ossze lett csapva, de mentsegemul szolgaljon, hogy az esuvom elott ket nappal fejeztem be, azt is ugy, hogy na megis legyen valami.
Előzmény: bubis (236)
Gaia Creative Commons License 2002.03.31 0 0 239
Jaj, nagyszeru! Az almas az Newton almaja kell, hogy legyen. Egyszerre jott ki minden platformra (+4, C64, Spectrum, TVC, Enterprise), es volt benne valami feladvany, amit meg kellett oldani, es aztan nyerni lehetett vele. Nekem asszem nem volt meg eredetiben, de egy csomoan megvettek, hogy aztan egy percet se jatszanak vele :-) Tul nehez volt :) Azert jo lenne, ha megtalalnad, mert az egvilagon sehol sem talalni mukodo verziot belole! Ha tudod, nezd mar meg azt is lecci, milyen turbot hasznalt. Koszi.
Előzmény: putyi (238)
putyi Creative Commons License 2002.03.30 0 0 238
Hi.

Nekem lehet, hogy van valami a padláson, majd megnézem...

Volt valami magnófej beállító program, meg valami Almás ha jól emléxem.

Putyi (O+A)

Előzmény: Gaia (237)
Gaia Creative Commons License 2002.03.29 0 0 237
Megvannak meg valakinek azok a regi Novotrade-es jatekok eredetiben? Jo lenne a boritokat bescannelni a Csabo-ek site-jara... Szegyen, de meg egy darab magyar borito sincs fenn, pedig hat a Novotrade eleg szepen termelte a plus/4 programokat!
bubis Creative Commons License 2002.03.19 0 0 236
Szia!

En a weblap kiirasat talaltam meg, es azon szo sincs C16-rol. Tenyleg kar lenne ezen szorozni ekkora tolongas mellet. :) Most a Mekka&Symposium-ra probalok osszehozni egy 4K-s intorot a Resource-ben, de utana majd csinalok valamit. Nem lesz nagy design, de ezert el fogjatok dobni az agyatokat. :) Ez lehet honapok mulva is, mert epp most szombaton nosulok es hat ... :)

Udv.
Andras

Előzmény: CsaboLOD (234)
putyi Creative Commons License 2002.03.19 0 0 235
Csabo! Neked megint csak e-mail ment....

Üdv: Putyi

Előzmény: CsaboLOD (234)
CsaboLOD Creative Commons License 2002.03.19 0 0 234
Igen, arról beszélünk. De sajnos maga a lap is hibás, és nem világos. "Code a demo that has to be maximum 16 Kbytes long..." Szóval csak 16K hosszú a $0000-ás címtől kezdve :-)

Tavaly januárban még nem voltál rajta a levelező listán, ugye? Itt van amit akkor írta Lavina (a rendező):

---
Hey Guys,

I do not want megademos loading small 16k parts from 2 disks... This is a 16k democompo, EVERYTHING should fit in it. Please do not use any ram above 3FFF. Do not put stuff there temporarily, etc.

Ok, If you want, use SID musax, but I really want pretty code. Small and effective, guys. And do not care about deadlines... :)
---

Megnézheted a levelező lista archívumában itt.

Remélem ettől nem megy el a kedved a demóírástól. De tudod mit? Ha akarod használj több memóriát csak írj valamit :-)

Előzmény: bubis (233)
bubis Creative Commons License 2002.03.19 0 0 233
Szia!

Ha errol beszelunt, akkor itt szo sincs arrol, hogy C16-on kell, hogy fusson. Ennek mar csak azert is orulnek, mert a legerdekesebb kodjaim hasznalna egy 16K-s tablazatot ami nehezen ferne bele a C16-ba. :) Persze van olyan is, ami igen, de ez igy jobb lenne.

Andras

Előzmény: CsaboLOD (232)
CsaboLOD Creative Commons License 2002.03.18 0 0 232
Igen, a C=16-nak nincs annyi "szabad" memóriája, csak annyi memóriája. Viszont a C=16 democompo egyetlen követelménye, hogy a demo fusson C=16-on (vagyis nem használhatsz $3FFF-től feljebb memóriát). Elnézést, hogy ha ezt nem mondtam el elég világosan. Az enyém majdnem kész, persze csak 12K. Mindenesetre nagyon klassz, hogy te is írsz :-) Üdv

Csabo

Előzmény: bubis (231)
bubis Creative Commons License 2002.03.18 0 0 231
Eddig azt hiszem csak Luca/Fire (olasz gyerek, szintén aktív) írt, meg én.

Lucarol jut eszembe, megneztem most hetvegen megesett Forever party latogato listajat es rajta volt a srac, de ugyanezen lista alapjan nem ment el. Elmeletileg zenet vitt volna.

Na akkor en is osszedobok majd egy demot erre a versenyre. Brekeges (zene) nem lesz benne, mert ahhoz nem ertek, es C=16-on sem fog futni, de ez nincs is benne a feltetelekben. Kulonben ha 16K limitet kovetelunk meg, nem is lehet szo C16-rol, hiszen nincs is ennyi szabad memoriaja.

Andras

Előzmény: CsaboLOD (225)
Genialis Creative Commons License 2002.03.17 0 0 230
Argh...
Előzmény: Herr X (212)
Gaia Creative Commons License 2002.03.13 0 0 229
Az voltam volna :) Megneztem a honlapod! Hat en ismerlek am teged, de honnan is??? Nem a Gepeszeti Technikumba jartal Szasa-val???
Előzmény: nyman (226)
putyi Creative Commons License 2002.03.13 0 0 228
Hali Csabo!

Nemrég küldtem egy mail-t!

Üdv: Putyi

Előzmény: CsaboLOD (227)
CsaboLOD Creative Commons License 2002.03.13 0 0 227
De igen. Most épp Hollandiában van. Miért, ismered?
Előzmény: nyman (226)
nyman Creative Commons License 2002.03.12 0 0 226
Grosz Attila nem bekescsabai? marmint hogy vot.
Előzmény: CsaboLOD (225)
CsaboLOD Creative Commons License 2002.03.12 0 0 225
Aha, még Plus/4-ezünk :-) Hogy kik vannak még? Elég változó. A mostani Plus/4-es élet kb ennyi ('aktívsági' sorrendben)

1) a Plus/4 levelező lista: itt vannak a legtöbben, Pigmy, Crown, Lavina of GOTU, TLC, stb, csak mindenki hallgat. Bár most van egy C=16 democompo rendezve Lavina által, amit már több mint egy éve 'rendezünk'. Demot kell írni 16Kban (úgy hogy C=16 is fusson). Eddig azt hiszem csak Luca/Fire (olasz gyerek, szintén aktív) írt, meg én.

2) a Lando és az én webpage-em, meg a fórumja:
http://plus4.emucamp.com/index.php

3) ez a fórum

4) Meg a németek szenvednek itt valamit: www.c16.de Nekik is van fórumjuk, csak nem értem :-)

Ott fentebb a mi lapunk az még nem igazán nyilvános, csak "béta" (vagyis a levelező listára még nem írtam meg). Szeretném szépen befejezni, és csinálni egy 'nagy'(?) 'ünnepélyes'(?!) megnyitót neki. Ez talán lök valamit a Plus/4-es életen, meg akit csak a progik meg a csapatok érdekelnek, az is talál valamit.

Ezen kívül Ati-val (Grósz Attila, régen PPCS volt a nickje) levelezek majdnem naponta, segítek neki fejleszgetni a YAPE-t: http://www.keepitretro.com/plus4/news.htm

Szóval ha tudsz segíteni és van időd nézd meg ezeket, és írj meg mindent amire emlékszel a régi időkből...

http://plus4.emucamp.com/md.php?mid=1005
http://plus4.emucamp.com/gd.php?gid=8006

Egyszer váltottam leveleket SJPvel is, ő is kisegített egy adag info-val. Na kezdetnek ennyit... Üdv:

Csabo

Előzmény: putyi (224)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!