Keresés

Részletes keresés

qoukee Creative Commons License 2020.01.28 0 0 2170

Szia!

 

Az előremnők teljesen ki vannak tekerve a visszatérőn hangoltam, hogy hova mennyi víz forduljon meg.

Ami érdekesség az egészben, hogy mikor írtam a fórumon, levettem a keringtető szivattyúm sebességét maxról minre és minden helységben 1 fokkal nőt a felület hőmérséklete.

Előzmény: Prézlivagány (2164)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 2169

Semmiség csak tisztáztam, hogy ugyanarról beszéljünk.

Előzmény: Bali00 (2168)
Bali00 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 2168

Csak az egyik szemem volt még nyitva

Sorry

Előzmény: sylvanus67 (2166)
Akosxyz Creative Commons License 2020.01.28 0 0 2167

Engem is érdekelne padlófűtési rendszer tisztítása. Egy ilyet találtam, van valakinek véleménye vagy tapasztalata?

 

https://youtu.be/jrlvfKyNNU8

Előzmény: nme.adam (2118)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 2166

Előremenő 32 fokos víz visszatérő is max fél fokos eltérés van körönként, Tehát egész jól be lett szabályozva.

 

 

Ezt írta, de szerintem a körök között van fél fokos eltérés, nem az előremenő és a visszatérő között.

 

Előzmény: Bali00 (2165)
Bali00 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 2165

Az hogy majdnem ugyannyi a visszatérőd mint az előremenő az valószínű a keringető miatt, én azt lejjebb venném de ezt majd egy jobban hozzáértő is igazolni fogja. 
azért kapcsolgat a kazánod mert nincs értelme fűteni ha ugyanaz a víz jön vissza mint ami megy kifelé belőle.

Én átraknám padlófűtésbe és a szivattyút lejjebb venném.

Elvileg egy 5-8 fokos eltérésnek kellene lennie a kettő között.

Előzmény: qoukee (2163)
Prézlivagány Creative Commons License 2020.01.28 0 0 2164

Szia,

 

Az előremenők ki vannak tekerve és a visszatérők lettek fojtva?

Mennyit fordulatot lehet tekerni a teljes elzáráshoz?

Előzmény: qoukee (2163)
qoukee Creative Commons License 2020.01.27 0 0 2163

Sziasztok,

 

Egy pár napja vagy inkább hete tanulmányozom a fórumot és próbálom én is belőni a padlófűtést itthon.

Amit tudni kell a gépészetemről:

Ariston Genus one system 24kw fűtőkazánom van 2 db Eberle 200 Termosztáttal.

Első termosztát (6 kör) fűti a garázsomat illetve az 50nm nappalimat.

Másik termosztát (6 kör) fűti a hálóteret ahol laminált padló van és 2db fürdőszobát.

 

Első termosztát esetében nincs semmi kérdésem. Előremenő 32 fokos víz visszatérő is max fél fokos eltérés van körönként, Tehát egész jól be lett szabályozva. Ezzel nincs is problémám. 23 Fokos levegő hőmérsékletre állítva a termosztát. Éjszaka 22,5 visszavéve.

Másik termosztát és szobák beszabályzásával vagyok bajban.

1 gyerekszoba a leghidegebb, ezért ott maxra csavartam, míg az összes többin fojtottam. A hálószobánkban mindig 22-23C lehet mérni ezért ott szinte teljesen lefojtottam azt a kört. A két fürdőszobát is visszább vettem, azért hogy az 1. gyerekszoba hamarabb melegedjen fel.

Sajnos valami miért nem hozza a kívánt eredményt és nem értem miért vagy mi az ami visszafogja a meleget. 34 fokos az előremenő hőmérséklet ha több órán át megy a fűtés már csak 2-3 fok különbség van visszatérő ágon az 1. gyerekszoba esetén. Számokat is mondjak:

1. Kör Gyerekszoba 1 = 30C         Padlón mért hőmérséklet: 24,5 (Laminált iszappapírral)

2. Kör Gyerekszoba 2 = 27,8C      Padlón mért hőmérséklet: 24,5 (Laminált iszappapírral)

3. Kör Közösfürdő = 27,6C            Padlón mért hőmérséklet: 26,2 (Járólap)

4. Kör Közösfürdő = 27,8              Padlón mért hőmérséklet: 26,2 (Járólap)

5. Kör Hálószoba = 24.3C             Padlón mért hőmérséklet: 22,4 (Laminált iszappapírral)

6. Kör Szülői fürdő = 26,8C           Padlón mért hőmérséklet: 24,5 (Járólap)

 

Amit olvastam, hogy ahova melegebbet szeretnék azt nyissam ki jobban a többi kört folytsam. Ennek megfelelően tettem, de még mindig nem hozta a kívánt eredményt. Emeljek az előremenő hőmérsékleten? Nekem az a fura hogy 1 és 2 gyerekszoba között 3 fok eltérés van a visszatérő esetén, viszont a padló hőmérséklete ugyanaz.

Próbáltam már olyat, hogy a termosztátomnak be lehet állítani hogy padlófűtés van illetve egy algoritmust is lehet aktiválni rá ami elméletileg kiszámítja, hogy mennyi idő szükséges ahhoz hogy elérje a kívánt hőmérsékletet és ő annak függvényében kapcsolja a kazánt. Amikor ezt választottam, akkor azt csinálta, hogy 5 percig ment a kazán majd kikapcsolt. 30 perc után megint bekapcsolt a kazán már tovább ment majd kikapcsolt. Mondhatni ilyen szakaszos üzemeltetésre váltott. Fórumon írták, hogy ezeknél a kondenzációs kazánoknál az a jó ha minél alacsonyabb az előremenő és minél tovább megy a kazán, mert akkor a legkedvezőbb az üzemeltetése. Hát a termosztátom ilyen esetben kicsit másképpen értelmezi :)
Szerintetek mit tegyek, hogy tudjam tovább növelni a felületi hőmérsékletet az érintett szobában? A szivattyú az maxra van állítva. Gondoltam arra is hogy esetleg azt kellene alacsonyabbra venni?

 

 

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

Prézlivagány Creative Commons License 2020.01.27 0 0 2162

Na mi lett a hezitával?:)

Pépör vagy lyuggatott?

 

Otthon azzal szórakoztam, hogy 3db lamináltat raktam le egymás mellé egy helyre és méregettem, hogy mennyivel hidegebb, mint a padló.

8mm sima, 10mm-es habbal és 8mm-es filces hátoldallal.

Mos egy kicsit pontosabbak a mérések, de 0,5-0,7 fokkal mértem kevesebbet, alig érezhető a különbség.

A sima azt jelenti, hogy csak úgy alátét nélkül lett lerakva.

 

Előzmény: Házas Ember (2153)
Házas Ember Creative Commons License 2020.01.24 0 0 2161

Az Adesilex P9 most volt akciós az OBI-ban, 2050 Ft volt egy 25 kg-os zsák.

Előzmény: Poli27 (2160)
Poli27 Creative Commons License 2020.01.24 0 0 2160

Én 10 éve mikor építkeztem, csak Mapei Adesilex P9 el raktam a padlólapokat, meg Mapei Primer G alapozó az esztrich betonra, és hibátlan a mai napig a padló! Viszont ősszel burkoltam a teraszt, oda már Keraflex S1 et vettem, a fagyveszély miatt... Szerintem ha nem extrém nagy lapokat kell lerakni elég ez a ragasztó is a padlófűtéshez!

Előzmény: Prézlivagány (2152)
coffein2 Creative Commons License 2020.01.24 0 0 2159

Inkább legyen drágább, de jobb , mint ha elengedi a ragasztó!

Láttam már ilyet, főleg fürdőszobába, zuhanynál.

Előzmény: Prézlivagány (2158)
Prézlivagány Creative Commons License 2020.01.24 0 0 2158

az már túlzás, nagyon drága.

Előzmény: coffein2 (2157)
coffein2 Creative Commons License 2020.01.23 0 1 2157

S 2 -es ragasztó!

Előzmény: Prézlivagány (2152)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.01.23 0 1 2156

Nálunk is működik 15 eve

Előzmény: furitibi (2151)
furitibi Creative Commons License 2020.01.23 0 0 2155

Lesz az is. Szerelőbeton, szigetelés, hungarocell, fedőbeton, járólap.

Előzmény: Prézlivagány (2152)
Prézlivagány Creative Commons License 2020.01.23 0 0 2154

Nálam csak padlófűtés van. Most szereztem laminált darabkákat, olyat is, aminek az alján rá van aplikálva az alátét, talán kikás. Hétvégén méricskélek, mennyire veszi vissza a padló hőmérsékletét.

Előzmény: Házas Ember (2153)
Házas Ember Creative Commons License 2020.01.23 0 0 2153

Nálam még semmi sincs letéve, megy a hezita, hogy mi legyen.

 

Nekem az iszappapír a szimpatikus, de a sógorom szerint a faluban még senki se rakott le ilyen huncutságot, jobb lesz 2 mm-es lyuggatott hab alátét. Annyiban igaza van, hogy egy 2 mm-es fólia sokkal jobban kiegyenlíti az aljzat hepehupáit, meg 1 watt / négyzetméterrel kisebb fűtő teljesítmény senkit se zavar, mert van radiátor is.

Előzmény: Prézlivagány (2131)
Prézlivagány Creative Commons License 2020.01.23 0 0 2152

Esetleg még annyit, hogy a kerámiaburkolatokat S1-es ragasztóval rakjátok.

Még annyi jutott eszembe, hogy mi van az aljazszigeteléssel? 

Előzmény: furitibi (2151)
furitibi Creative Commons License 2020.01.23 0 0 2151

Szia! Köszönöm a választ, nagy segítség, hogy valaki nem azt mondja, hogy elméletben működhet, hanem mivel nálad is ez van, tehát a gyakorlatban is működik. :)

Előzmény: Prézlivagány (2150)
Prézlivagány Creative Commons License 2020.01.23 0 0 2150

Szia,

 

Én is sok tanácsot kaptam a fórumtól, remélem most egy kicsit vissza tudok adni.

Nálam a régi alkásomnál így van megoldva. Az előremenők 53 fokosak a járólap bírja (7 radiátor)

A visszatérő meg vannak tekerve , de nagyobb osztásközzel és nem mindenhol és nem falig, csak ahova nem esnek a bútorok és a fürdőben is, ahol nincs kád wc, stb.

Pont tegnap állítgattam a torlókon, így mértek visszatérő hőfokot is, bár a kazánomon is megnézhettem volna:)

30-35 fokos volt, tehát simán vállalható. A lényeg, hogy ritkábban kell tekerni.

Előzmény: furitibi (2149)
furitibi Creative Commons License 2020.01.23 0 0 2149

Tisztelt fórumtagok! Röviden vázolnám a problémámat: Lányomék lakásfelújításánál a fürdőszoba és a konyha is elég kis alapterületű, a fürdőszobába egy törölközőszárítós radiátort be lehet tenni, de annak oly kicsi lesz a hőleadása, pláne ha törölköző is lesz rajta, hogy nem fogja befűteni a helységet. Egy padlófűtéssel foglalkozó oldalon olvastam, hogy a radiátor visszatérő ágát (5 rétegű cső) letekerik az aljzatba így nyernek fűthető felületet. Ugyanez a probléma a konyhában is. A rendszer kondenzációs kazánnal lesz fűtve, aminek az előremenő víz hőmérséklete 55 fok, viszont a visszatérőét nem tudom, lehet hogy túl meleg lesz erre a célra. Véleményeteket szeretném kérni működhet-e a dolog vagy verjem ki a fejemből ennek megvalósítását.

nme.adam Creative Commons License 2020.01.22 0 0 2148

"Hát engem nem győzött meg, mint az alufólia:), ennyi erővel rakhatnék hőtükrös fóliát...."

 

Ezen én is gondolkoztam mivel az alumínium hővezetési tényezője több 100x nagyobb mint az XPS.

Kérdés csupán az, hogy az alulról felszálló hő nem-e fog pont visszaverődni ahelyett, hogy átadná a hőt a fölötte lévő rétegnek.

Én már nem próbálhatom ki mert akkor feleségem beadja a válást....

Előzmény: Prézlivagány (2136)
nme.adam Creative Commons License 2020.01.22 0 0 2147

Ez egy új termék amiről még csak marketinginformáció van, de ha neked beválik kérlek oszt meg velünk sokat segítenél.

 

Nekem pár dolog nem világos. A ProfiFloor Extreme mit ért azon, hogy hőszigetelési érték 0.008? Mértékegysége alapján ezt hővezetési ellenálásnak hívjuk.

Alapanyagát tekintve 97% kaucsuk ami meg szintén szigetelő anyag, hővezetési tényezője 0.038 W/m*K

Az sem mindegy milyen kaucsuk, ebből is van 16 féle. Butadién-nitril kaucsuk lehet, hogy természetes, de a Butadién önmagában rákkeltő aminél azért van jobb módszer is egy család kiírtására.

 

2mm vastag, 8m2 ebből 13.000 Ft, ennyi pénzből 3 réteg iszappapírt lehet lefektetni.

 

Előzmény: gabo011 (2132)
nme.adam Creative Commons License 2020.01.22 0 0 2146

Lehetőleg természetes anyagot akartam használni a gyerekszobában. A nagyobb méretű gyerekszobánál ahhoz, hogy kifűtsem vagy Vinyl-t használok vagy szigetelni kell a térdfalat, de ahhoz bontani kell a tetőt is. A hálószobát pont szigetelni akartam mert 20-21 fokban tudunk jól aludni, de nem tudom letekerni a fűtést mert akkor kizárom a fürdőszobát is.

Előzmény: sylvanus67 (2145)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.01.22 0 0 2145

mért tettél a laminát alá más-más féle rétegeket szobánkánt?

Előzmény: nme.adam (2143)
Prézlivagány Creative Commons License 2020.01.22 0 0 2144

Nagyon köszönöm az infót. 3 szobám nagyon szép sín,egyenes, szántam rá pénzt padloponra profival.

Rendes vízszigetelésem van, pára nem lehet, ráadásul ha papírt rakatok az alá is menne párazáró fólia.

Előzmény: nme.adam (2143)
nme.adam Creative Commons License 2020.01.22 0 1 2143

 

Azt látom, hogy 2 lehetőség közül te egy 3. lehetőséget vársz, de nem tudsz elengedni bizonyos dolgokat így pedig senki nem tud segíteni neked.

 

Egyik alapvető probléma az, hogy a fa, de főleg a műanyag szigetelő anyag. Ezt azok a középiskolások is tudják, akik figyelnek a fizika órán. A laminált padló gyártók azzal szembesültek, hogy az igen népszerű a padlófűtés miatt a termékpalettát csak akkor tudják fenntartani, ha kiszolgálják az új piaci trendeket csak a fizikára már nincs ráhatásuk.

 

Az otthonunkban az előző tulaj is elkövette ezt a hibát és annyira leszigetelte az alátét miatt a laminált padlót, hogy gyakorlatilag nem volt fűtés, padlóra pedig nem lehetett letenni a gyereket. Mi azzal is szembesültünk, hogy az emeleten nem tudott a hő megfelelően felfelé szállni így az átmelegedett födém az alatta lévő nappalit melegítette.

 

Nagyobb szerepe van a réteg vastagságnak, mint a hőátbocsátási tényezőnek, ezért is működik a Vinnél kiválóan.

Iszappapírral az a probléma, hogy érzékeny a nedvességre, de még a párára is hiszen ez nem más, mint fémszálakkal átitatott papír. Mivel vékony így aljzatkiegyenlítés fontos (plusz költség) máskülönben a laminált padló az évek alatt az illesztésnél sérül. Az aljzatkiegyenlítésnél nem csak a sima felület lényeges, hanem a SÍK felület is, na ilyet kiönteni az komoly szaktudást igényel.

Mérések nálam az alábbiak szerint alakult azonos beállítások mellett. (szobahőmérséklet)

Előzmény: Prézlivagány (2136)
Prézlivagány Creative Commons License 2020.01.22 0 0 2142

A caleo alatt lehet elporlad, de egy 30 fokos padlófűtésnél  kötve hiszem.

Előzmény: digium (2141)
digium Creative Commons License 2020.01.21 0 0 2141
Előzmény: Prézlivagány (2131)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!