Keresés

Részletes keresés

Tami25 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 71
próbalink
Róka69 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 70
Nekem HDMI kábellel, megy a lejátszóm, beltérim nincs, mivel, simán fogom az adókat....sok a HD adás, 6.....sd..ben is nagyon jó a képem, neked is van DTV/C tunered nem???
Előzmény: islaz (69)
islaz Creative Commons License 2010.06.30 0 0 69
 ...ja és a kontraszt 95, szintelitettség 50 , élesség 50 , a többi "spéci" kikapcsolva.
Előzmény: islaz (68)
islaz Creative Commons License 2010.06.30 0 0 68

Köszi a tippeket,

 

  DIGI/RDS kábelszolgáltatóm van,AV1-re Scart-tal kötve. Az energiatakarékos ( fényérzlkelő) módban vagyok.  A 3-as háttérvilágitás nagyon kevés lenne...  5ös - 6os fokozat dacára egyes adók nekem sötétnek tűnnek. Az EX402 egy 50 Hz-es TV,csodákat nem is várok tőle, HD ban ( 1 csatorna jön be saját tunerrel ) kitűnő a vétel. Mivel a többi adót DIGI dekóderrel fogom,látom a hatalmas különbséget. Tehát nekem a kontraszt gyanus, persze kikapcsolt fényérzékelővel sötétitett helységben minden OK. Az 5-6 os háttérvilágitás nekem soknak tűnik...mint érték.

 

Előzmény: Róka69 (66)
Róka69 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 67

Vagy probáld ki ezt....

 

Háttérfény 3 Kontraszt 95 Fényerő 32 Színtelítettség 50 Színárnyalat 0 Színhőmérséklet Meleg 1 Zajcsökkentés Ki Motionflow Ki Fekete korrekció Ki Részletes kontrasztkiemelő Ki Gamma 0 Automatikus fényerő-korlátozás Ki Tiszta fehér Ki Élő szín Ki Fehéregyensúly vörös 0 Fehéregyensúly zöld -17 Fehéregyensúly kék -18

Előzmény: Róka69 (66)
Róka69 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 66

Szia:-)

 

Milyen beállitásokat keresel, itt megnézheted nekem bejött pedig EX500..asom van, nézd meg, lehet nálad is ok, ennyit tudok segíteni. milyen Kábeled van...( UPC....DIGI??) nálam Digi van, nagyon szép a képe, mint egy jó DVD..nek, a HD adások meg..pazarok.

Előzmény: islaz (65)
islaz Creative Commons License 2010.06.30 0 0 65

 

 

Helló,

 

 

  Sony Bravia KDL 40EX402 tulajdonosa vagyok,kb 2 hónapja. A TV problémamentesen teszi a dolgát,a beállitásokat viszont állandóan cserélgetem, próbálom a legjobbat megtalálni.( digitális kábeltévét használok) Van valakinek tapasztalata  ebben a témában ???

 A SONY weboldalán megtalálható az új firmware , az 8.515-ös. Kérem,ha telepitette valaki,jelezze tapasztalatait a fórumon.

 

Előzmény: reckless (64)
reckless Creative Commons License 2010.06.22 0 0 64
Sziasztok!

Azt hiszem megvan a megoldás.
Valószínüleg a TV-nek semmi baja, viszont földhurkom van.
Előzmény: reckless (55)
Róka69 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 63
A boxot kéne kikapcsolnod inkább mindig....egy probát megér....
Előzmény: Digger (61)
Róka69 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 62
Azt nem lehet, olyan nincs!!!
Előzmény: Digger (61)
Digger Creative Commons License 2010.06.21 0 0 61
a box mindig be van kapcsolva
valahol mondták hogy programozzam rá egy analog programhelyre a scart1-es bemenetet, de olyan opciót meg nem találok.
Előzmény: Róka69 (60)
Róka69 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 60
Úgy probáltad már, hogy a boxot kapcsolod be elöbb, elvileg a box ad jelet és arra a sávra kéne állnia, nekem nincs boxom, de most kiprobáltam, a DVD,,vel, odakapcsolt....
Előzmény: Róka69 (59)
Róka69 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 59
sajnos ezt így kell használnod alapból a tv tunerét kapcsolja be.
Előzmény: Digger (58)
Digger Creative Commons License 2010.06.21 0 0 58
hello,

vettem a hvégén egy SONY BRAVIA KDL EX302 tv-t, nagyon szimpatikus, lehet lejátszani USB-ről mindenfélét.
Egy dolog zavar, biztos lehet rajta javítani csak nem tudom hogy:
a TV-be egyetlen input eszköz van bedugva, egy UPC beltéri egység SCART-on keresztül. Se digitális, se analóg antenna nem lóg rajta és kábeltévé sincs.
Ha bekapcsolom, mindig default-ból az analóg AV adásokat jeleníti meg, amiből nyilván nincs beprogramozbva semmi. Mindig kézzel át kell állítanom a SCART bementre, és ez elég idegesítő.
mi a megoldás?
köszi előre is
digger
Róka69 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 57
bocs...ez az optikai kimenetre vonatkozik, most megnéztem.-((
Előzmény: Róka69 (56)
Róka69 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 56

Szia.

A hang menűben a kimenetet kell állitanod, ne autómatikus legyen, hanem PCM, ha jól emlékszem, akkor nézd meg elvileg jónak kell lennie, ha másképp nem megy a fejhalgató kimenetét tedd az erőlködőre.

Előzmény: reckless (55)
reckless Creative Commons License 2010.06.20 0 0 55
Sziasztok!

Ma EX 500 tulajdonos lettem és az alábbi jelenséget tapasztaltam, amit nem tudok, hogy hiba-e vagy nem, illetve, hogy egyedi esetről van-e szó, illetve, hogy mások is tapasztalták-e.

Van egy sztereo HI-Fi-m, erősítő+CD meg van egy rádiü is. Sztereo erősítő, semmi digitális technika.

Gondoltam, hogy rákötöm a HI-FI-re a TV-t az analóg hangkimenetén keresztül egy RCA kábellel.

A jelenség tompa de zavaró zúgás a hangfalakon, ha az erősítő be van kapcsolva, akkor is ha a hangerő nullára van állítva, amit nem tapasztaltam még a HI-FI-n, se a CD lejátszónál, se a rádiónál.
A legjobb, hogy akkor is zúg, ha a tv ki van kapcsolva, sőt ha jól emlékszem akkor is ha a TV ki van húzva hálózatból. És akkor is ha az erősítő éppen nem a TV-ről jövő jelre van állítva, hanem mondjuk CD-re, vagy rádióra. Tehát így hallgathatatlanná válik a CD is és a rádió is.
Kipróbáltam 2 különböző RCA kábellel is, ezek közül az egyik az amivel eddig a CD volt bekötve és hibátlanul üzemelt. Nem segtett.

Valaki kipróbálta ezt már? Van tapasztalata a jelenséggel kapcsolatban?


Előre is köszönöm a segítséget!
Róka69 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 54
Vazze, nekem nem ment....nemértem....mértnem, a felvevő azt írja ki...nem tud kommunikálni a tv..vel..:-((((
Előzmény: Fabrik (53)
Fabrik Creative Commons License 2010.06.10 0 0 53
Na kipróbáltam ma este. Ahogy a jó lyukba került a kábel mindkét vége, a tévén megjelent a felirat, hogy áttölti a programokat )mindenféle nyomkodás nélkül). Végigment a számláló 1-től 100-ig. Aztán ellenőriztem, de semmi sem változott.
Innen mentem a DVD menüjébe és aktív lett a programok áttöltése menü, majd ezt kiválasztva működik is.

Holnap reggel meg megy a szervizbe a Digitális rész megjavítására, aztán Set Top Box nélkül megy a digitális kábeltévé :)
Előzmény: Róka69 (52)
Róka69 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 52
Azon probáltam, de most megnézem, lehet az egyesben van...kösz:-))
Előzmény: Fabrik (51)
Fabrik Creative Commons License 2010.06.09 0 0 51
Na közben kiderítettem, hogy ez egy SmartLink funkció, azaz csak teljesértékű scarton megy. A tévének a Scart2 csatija tudja ezt.
Előzmény: Róka69 (49)
Róka69 Creative Commons License 2010.06.07 0 0 50
Viszont ma megoldottam az MKV fálj helyzetet, vettem egy LG BD350V lejátszót....csak ajánlani tudom, valami elképesztő...mindent megeszik, és valami gyönyörü a képe..és elfogadható az ára is---E.digiben, 34900Ft....nem akartam elhinni a régi DVD..im milyen szépen mennek felskálázva .....És viszi a külső vínyót gond nélkül..feliratokkal mindennel megbirkozott:-))
Róka69 Creative Commons License 2010.06.07 0 0 49
Nekem is ez a gondom, probáltam már azt....nem HDMI..vel kötöttem össze hanem scartal, akkor sem tőlti le.-(((( - nem értem mértnem..a sonyk sem birják egymást:-DDDD????
Előzmény: Fabrik (48)
Fabrik Creative Commons License 2010.06.07 0 0 48
Bejelentkezem egy 40V4000-rel.
Ma kötötték a T-Home digitálist. Sajna gyárilag nem működik a digitális része a tévének (csütörtökön megy hegesztésre), de már beszereztem a Conax modult is.

Ellenben nekem is van egy érdekességem. Egy Sony DVD íróhoz van drótozva HDMI kábellel (1.3), ennek ellenére a DVD-n a cstornakiosztás importja inaktív volt, így külön kellett egy keresést futtatnom a DVD-n is. Valami ötletetek van? Nem szeretném mindkét készüléken beállítani kézileg a sorrendet.

Köszi előre is!
Róka69 Creative Commons License 2010.06.05 0 0 47

Nálam szépen szól, ugyan ez a "gépem" van, probáld meg, a DVD.t, csak a TV..vel összekötni, a hang úgy is lemegy a tv..ből az erősitőbe...nekem így van kiadja az 5.1-et és nagyon szinkronba mükszik.....mondjuk én HDMI..vel kötöttem ösze, a TV..ből optikai megy az erősitőbe.

 

Nekem sajnos a laptopommal nem kommunikál..a TV..nálad az megy???

és a legnagyobb bánatom, nem tudja az MKV..t az USB ..na azt nagyon sajnálom:-((

Előzmény: zoldruhi (45)
Kócsa Creative Commons License 2010.05.16 0 0 46

Sziasztok!

 

Valakinek működik az AppliCast RSS hírolvasója?  

zoldruhi Creative Commons License 2010.05.06 0 0 45

Sziasztok!

 

A következő problámával fordulok hozzátok. Régi CRT tévémet lecseréltem egy SONY EX500 LCD-re. Minden szuper, egy dolog kivételével.

Ha össze kötöm a DVD-lejátszóval és az AV erősítővel, a TV és a hangrendszer hangja el van tolva egymáshoz képest. A CRT-vel ez nem lépett fel.

A DVD az erősítővel digikoax kábellel, a DVD az TV-vel pedig Scarttal van összekötve.

 Ha mindkét hang szól, akkor élvezhetetlenül vízhangzik, ha a tv hangját kikapcsolom, akkor meg a kép és az erősítő hangja nem szinkron.

 

Mi lehet a gond?

 

Attila

spargarepa Creative Commons License 2010.04.18 0 0 44
Hello!
olyan kérdésem lenne, hogy a 32ex402-es TV tud e USB-s filmnézéshez feliratot kezelni? gondolok itt a .srt .sub formátumokra. És hogy képfrissítése hány Hz-s?
köszi
karicsek Creative Commons License 2010.04.18 0 0 43

Sziasztok.

Nekem 40W4500 Bravia-m van.

Nem vagyok megelégedve vele teljesen.

A színek és maga a képminőség nagyon jó.

Viszont az elmosódás és a a kép akadozása, amikor a kép jobbra megy, a kamera pedig balra mozdul siralmas, legalábbis számomra.

A szerelő aki javította, azt mondta ez ilyen. Kétszer javították.

Először ezzel a hibával, amit leírtam, akkor panelcsere volt, de nem változott semmit.

Másodszor bedöglött az a panel, amit cserélt. A tuner része ment tönkre.

Újabb panelcsere, és az benne a turpisság, hogy a szerelő visszahozta azt a panelt, amit első alkalommal kiszedett.

Most ott vagyok, ahol tavaly novemberben.

Én is azért vettem ezt a típust, mert az egyik kollegámnal is ilyen van és láttam működés közben.

Nála nem produkálja ezeket a hibákat.

Most egyeztetek a sony Hungáriával a következő javítás miatt.

Sajna, hogy rosszat kell írjak.

Üdv Karicsek

 

semetka Creative Commons License 2010.04.04 0 0 42
Milyen típusú a TV?
Előzmény: Vaszon Vaszonovna (41)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!