Keresés

Részletes keresés

T. Thick Creative Commons License 2007.04.18 0 0 296
Néhány értelmesebb kép a keleti unkáimról:






T. Thick Creative Commons License 2007.04.13 0 0 295
A bagoly-kérdést velük kell megbeszélni. Egyszer mitha hallottam volna olyat, hogy füleskuvikot adtak el CITES-papírral.

Igen, erre a helyre bemehet mezei látogató is, csak a nagy tömegek távol maradnak, nehezen találják meg.
Előzmény: dumba (294)
dumba Creative Commons License 2007.04.13 0 0 294
És esetleg, ha túl sok kisbagoly van, lehet adoptálni?:) Vagy ezt is csak biológusi diplomával?
Ide csak úgy be lehet menni látogatóknak is? :)
Előzmény: T. Thick (291)
T. Thick Creative Commons License 2007.04.12 0 0 293
Valami ilyesmi oka lehet, igen, bár a mentett madarak a közönségtől elzárt szobában vannak, csak egy recepciószerűségen keresztül lehet némileg belátni (én többször vittem már oda talált madarat, ezért tudom, hogy mi van bent).

Köszi, érdeklődöm majd.
Előzmény: Dömi* (292)
Dömi* Creative Commons License 2007.04.12 0 0 292

Szerintem vmi olyasmi lehet a dolog mögött, hogy mivel nagyon sok mentett, sérült állat van ott, ha nem muszáj, nem teszik ki őket a nagy tömegnek, hangoskodó gyerekeknek. Aki tud a házról, úgyis megnézi...

 

Egyébként az Élet-Halál Ház a Parasztudvarhoz tartozik (legalábbis nyáron még oda tartozott), az ottani gondozóktól is érdeklődhetsz szerintem.

Előzmény: T. Thick (291)
T. Thick Creative Commons License 2007.04.12 0 0 291
Vicces, mert az egész házban nem volt senki. Az afrikai karmosok valamiért az Élet és Halál Házában vannak. Itt található a madármentőhely is, amiről raktam fel képet a hazaimadaras topikomba.

No mármost, az egész ház el van dugva, a látogatók túlnyomó többsége nem tud róla, s mintha szándékosan lenne így, mert a Szarvasházból egy kis lengőajtón kell átmenni (kiírás nuku), mely látszólag üzemi területre vezet, vagyis egy üres, kavicsos udvarra. A szemben lévő épületen nem látszik bejárat, csak ha közelebb megyünk, akkor tűnik fel két - látszólag zárt - üvegajtó a két sarokban. Ezekből a közelebbi tényleg zárva van, a távolabbi a ház bejárata, és ha bemegyünk, ugyanolyan - látogatóknak szóló - érdekességek, kiírások, játékok fogadnak, mintha az állatkert legforgalmasabb házában lennénk.

Szerintem az egyik legérdekesebb ház, mert ugyebár itt van a madármentőhely dugig telve kisbaglyokkal, szalakótával, sérült fecskékkel és hasonlókkal, másfelől meg a karmosok, plusz csibekeltető és egy hullámospapagáj-kalitka, az odúba helyezett kamerával, a képernyőn pedig látszik, mit csinál éppen a kotló madár vagy a fióka.

A karmosok terráriuma kulcsra van zárva. :-) Természetesen eszembe sem jutna kilopni őket, inkább lehet, hogy az állatkertnél kéne érdeklődnöm, van-e nekik eladó. Akartam is, de mint írtam, az egész házban nem volt egy darab alkalmazott (és látogató) sem.
Előzmény: dumba (290)
dumba Creative Commons License 2007.04.12 0 0 290
Fogj egy kis szákot, és ha senki nem figyel...:)
Előzmény: T. Thick (289)
T. Thick Creative Commons License 2007.04.12 0 0 289
Köszi.

Na, akkor tisztázzuk. Hogy megnő-e vagy nem, az nem attól függ, hogy albínó-e vagy nem. A "sima" vagy afrikai karmosbéka a Xenopus laevis, ebből van albínó és nem-albínó egyaránt. Múlt szerdán az Állatkertben például nem-albínókat láttam, és akkorák voltak, mint az öklöm, szép sötétbarnák fekete színezettel. Ilyen érdekelne főleg.

Amit az állatkereskedésekben árulnak akváriumokba, az vagy apró albínó bébi-simakarmosbéka, vagy (ami nem albínó) törpe karmosbéka, latin neve Hymenochirus curtipes, ilyen nem érdekel.
Előzmény: Crazyworld (288)
Crazyworld Creative Commons License 2007.04.11 0 0 288

Jól van,akkor utánakérdezek az áraknak, meg hogy tudnak-e esetleg nagyot is hozni belőlük...

 

Nem igazán értem, hogy mi értesz "kis" meg "nagy" alatt. Amit tudok szerezni:

- albínó, ami most még baba, de megnő majd nagyra, olyan, mint a Tiéd, vagy az enyém.

- 'síma' karmosbéka, amit az akváriumban tartanak, a halak mellett. Ez ugye elég kicsike is marad.

Előzmény: T. Thick (287)
T. Thick Creative Commons License 2007.04.11 0 0 287
Kicsit én is tudok szerezni. Bár egyébként érdekel, hogy te mennyiért tudsz.

Háromféle érdekel a sima karmosbékából (Xenopus laevis):

- nagy albínó;
- nagy nem-albínó (ez kéne legjobban);
- kis nem-albínó, ami majd megnő (de nem törpe, mert az másik faj, nem nő meg).
Előzmény: Crazyworld (286)
Crazyworld Creative Commons License 2007.04.10 0 0 286
Csak kicsik vannak...de albínók...előbb utóbb megnőnek! :D Nagy nincs, eladják őket addigra.
Előzmény: T. Thick (285)
T. Thick Creative Commons License 2007.04.09 0 0 285
Csak nagy érdekel, az is van?
Előzmény: Crazyworld (283)
Crazyworld Creative Commons License 2007.04.09 0 0 284

Már albínót, ami Neked is, meg nekem is van...

Előzmény: Crazyworld (283)
Crazyworld Creative Commons License 2007.04.09 0 0 283
Nagykerből tudok neked hozni nagyon olcsón! Mennyi kell? :D
Előzmény: T. Thick (281)
dumba Creative Commons License 2007.04.08 0 0 282
Igen, a Déli-nél van. Még elég picik, de majd megnőnek.:)
Előzmény: T. Thick (281)
T. Thick Creative Commons License 2007.04.08 0 0 281
Na, majd megnézem. Nem-albínó jobban érdekelne, de albínó is jó, ha nagy. A Déli pályaudvarnál lévő Leguánra gondolsz?
Előzmény: dumba (280)
dumba Creative Commons License 2007.04.07 0 0 280
Hali!
Még mindíg keresel óriás karmosbékát? A Leguánban vannak albínók 10-15 db.
Előzmény: T. Thick (279)
T. Thick Creative Commons License 2007.04.06 0 0 279
Amúgy voltam tegnapelőtt az állatkertben, és láttam sok hazai (és környékbeli) kétéltűt a vízparti élet házában. Például foltos szalamandrát, bordás gőtét, zöld és barna varangyot. A tavi- és erdei békákat úgy tartották, hogy egyben az élőhelyüket is bemutatták: szabadtéri terráriumokban voltak, kb. 4-5 négyzetméternyi helyen. Az erdei békák helye tetszett a legjobban, egy borostyánal befuttatott fa köré építették, és egy kis mesterséges patak is volt benne.

Ezekről a helyekről nem csináltam képeket, de a szalamandrákról és a varangyokról igen.




T. Thick Creative Commons License 2007.04.06 0 0 278
Meghökkentő.
Előzmény: Crazyworld (277)
Crazyworld Creative Commons License 2007.04.06 0 0 277

 

 Ilyen volt. Így érkezett meg. Látszik a csonkja. Az leszáradt, majd fokozatosan el kezdett nőni a lábacskája. :)

 És ilyen most.

Előzmény: T. Thick (275)
T. Thick Creative Commons License 2007.04.04 0 0 276
A képen is látszik, hogy feketedik a karmosbéka mellső végtagjának belső fele. Azt olvastam, hogy ez csak a hímeknél van így, párzási időszakban. Az is a hímségére utal, hogy egész este és éjjel brekeg. Jobban mondva monoton, berregő hangot ad.
Előzmény: Crazyworld (274)
T. Thick Creative Commons License 2007.04.04 0 0 275
Előzmény: Crazyworld (273)
Crazyworld Creative Commons License 2007.04.04 0 0 274

Hogy ez a szarvasbéka de csúnya! :D:D

 

A másik kettő tetszik. :) De főleg a karmoska. Sztem hatalmas, tuti nőstény! (csak viszatérve még a múltkorira)

Előzmény: T. Thick (272)
Crazyworld Creative Commons License 2007.04.04 0 0 273
Kinőtt teljesen a gőtém lába!! :D Már az ujjai növekednek. :) Már látszik mind a 3 kis kezdemény! :D Tök jó, hogy hamarosan ő is teljesértékű gőtécske lesz. :)
T. Thick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 272
Fotóztam ma párat. Íme a halászsiklóm, a nagydarab karmosbékám és a szarvasbékám:












dumba Creative Commons License 2007.03.10 0 0 271
Szép piros a hasa! :) A fogságban tartott példányoknak általában kifakul, és inkább narancssárga lesz...
Előzmény: Törölt nick (267)
alpha111 Creative Commons License 2007.03.09 0 0 270
Hüllő kiállítások az alföldi régióban

 

Kiskunfélegyháza

Művelődési Ház

2007. március 7-től, március 14-ig.

8-18 óra között

Belépő díjak:

Felnőtt – 500 Ft

Gyerek, nyugdíjas - 350 Ft

Csoportos – 250 Ft

 

Szentes

Művelődési és Ifjúsági Ház 

2007. március 16-től, március 21-ig.

8-18 óra között

 

Szeged

Bartók Béla Művelődési Ház

Vörösmarty u. 3.

2007. március 22-tól, április 6-ig.

8-18 óra között

Crazyworld Creative Commons License 2007.03.04 0 0 269

A hasuk jobban tetszik :D

Olyan a pocakjuk, mint a gőtémnek. :)

Előzmény: Törölt nick (267)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.04 0 0 268
(Érti után vessző.)
Előzmény: Törölt nick (267)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.04 0 0 267
A többi képem is életlen róluk, fene se érti miért.

De a hasuk megér egy életlen képet is:


Előzmény: Törölt nick (266)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!