Keresés

Részletes keresés

Ember Tervez Creative Commons License 2007.08.31 0 0 606
Sziasztok!
Ha minden igaz, ebben a fórumban már volt róla szó korábban, de sajnos nem találom a leírást - amit egyébként nem sikerült alkalmaznom: Sony Vegasban hogyan lehet megcsinálni, hogy egy videoszakasz utolsó képkockája kimerevedjen x ideig.

Segítséget előre is köszönöm.
totom001 Creative Commons License 2007.08.10 0 0 605
Sziasztok!
Vegas 7+ mainconcept párossal tényleg nem lehet Procoderes minőséget elérni?
Legalábbis egy fórumos arctól ezt hallottam...
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.01 0 0 604
Kösz, kipróbálom.
Rigor Creative Commons License 2007.08.01 0 0 603
Esetleg pár házi készítésű maskkal (pl fogod az A felosztáshoz egy 720*576-os vagy amilyen felbontást használsz bmp-t az alábbi rajz szerint és a megfelelő részt mondjuk magneta színnel kitöltöd, aztán kiütöd chroma key-el) és megfelelő sorrendbe pakolt sávokkal?
Előzmény: Törölt nick (601)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.01 0 0 602
Mellesleg Vegas 5.0-át használok.
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.01 0 0 601

Sziasztok!

 

Megosztás

 

Hogyan tudom ilyen formában megosztani a képet, mert bárhogy is próbálom nem sikerül? A képen három különböző videót (A, B, C) szeretnék megjeleníteni.

JVSK Creative Commons License 2007.07.07 0 0 600
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: mi okozhatja azt, hogy a preview ablakban már egy egyszerű fade-nél is kegyetlenül akadozik a kép, még a legrosszabb minőségben is. Próbáltam az ötössel, ott is szintén ez volt a probléma. Lehetséges hogy az avi van olyan formátumban (mpeg4), ami ennyire megizzasztja? Régen egy 600Mhz-es AMD-n nem volt problémám ezzel, mondjuk nem is ezzel a file-lal... Van esetleg vmi beállítás, amivel lehet még butítani a preview-n?

A válaszokat előre is köszönöm!
MZ/Y Creative Commons License 2007.07.04 0 0 599
Na de a felbontást keveselted, az meg ugyanaz. :o)
Ha mondjuk a ProCoder-rel kódolod, azzal igen jó minőségű mpeg-et gyárthatsz. De gyári dvd minőséget azért ne várjunk: az elő akadály a jó minőségű forrás. Kivéve, ha pármillás kamerával dolgozol. :o)
Előzmény: humberto (598)
humberto Creative Commons License 2007.07.04 0 0 598
Ha a DV felvétel úgy nézne ki a gépen, mint egy lejátszott DVD lemez, akkor boldog lennék... :))
Előzmény: MZ/Y (597)
MZ/Y Creative Commons License 2007.07.04 0 0 597
DVD se normális felbontású? :o)
Egyelőre semmi szükség nagyobb felbontásra. A mostani TV-k még az 576 sort sem tudják megjeleníteni... A HD TV-k igen, de az még most kezd terjedni. Etetni meg 4x ennyi adattal kell - kinek hiányzik az? :o)
Előzmény: humberto (596)
humberto Creative Commons License 2007.07.04 0 0 596

Na igen!

Itt az igazság! A Movie Makerrel is: 720x576 a felbontás (DV avi). Ha ezt széthúzom teljes képernyősre (egy olyan monitoron ami 1280x1024-es felbontásra van optimalizálva) akkor naná hogy szar lesz!

Én azt hittem, hogy ha már ilyen rohadt nagy helyet foglal akkor legalább normális felbontású is. Sajnos úgy látszik tévedtem. :((((

Előzmény: MZ/Y (595)
MZ/Y Creative Commons License 2007.07.04 0 0 595
Rájöttem :o), hogy épp' fent van a Vegas a gépemen.
Szóval az első, az a File/Properties, Video fül, Template: PAL DV (720x576; 25,000 fps).
Ezenkívül ugyenitt Full-resolution rendering quality: Best, Deinterlaced method: None. Ez utóbbit akkor használd, ha dvd-t akarsz gyártani és tv-n is néznéd az eredményt.
Még ezenkívül a Ruler fülön a Ruler Time Format-ot is átállítottam SMPTE EBU (25 fps, Video)-ra.
A második, amit írtam, azt nem találom, lehet, hogy nincs is. :o) Mindenesetre, ha beállítod, amiket írtam, akkor a szerkesztésre megnyitod állomány egy-az-egyben az lesz, ami a kazettán is van és a lehető legjobb minőségben látod.
Előzmény: humberto (593)
szenyor Lopez Creative Commons License 2007.07.04 0 0 594

Lerenderelted a beolvasott anyagot és azután lett pocsék a minőség? Mert akkor codec probléma. Beállítasz egy megfelelő codecet megfelelő minőséggel és szép lesz a video. Ha sima pal dv-t renderelsz, akkor is szép lesz, de iszonyú nagy (1óra 13GB).

Lassítás: asszem az effectek között van olyan, hogy velocity envelope vagy ilyesmi. Ezt ráhúzod a videora, lesz rajta egy vízszintes csík. Erre az egér jobbgombbal tudsz töréspontot betenni és ha lehúzod lassul a video, ha felfelé, akkor gyorsul. Leírva lehet, hogy nem egyértelmű, de ha a velocity-t megtalálod, kis kísérletezés után rájössz majd;)

Előzmény: humberto (591)
humberto Creative Commons License 2007.07.04 0 0 593
Köszönöm!
Előzmény: MZ/Y (592)
MZ/Y Creative Commons License 2007.07.04 0 0 592
Valami nem kerek. Ha a Capture funkciót használod, akkor semmi mást nem csinál a Vegas, csak bemásolja az anyagot a kazettáról. Ott biztos nincs minőségromlás.
Akkor lehet gond, ha a Projektet (amiben betöltöd az .avi-t) nem állítod át (alapból ntsc van beállítva), illetve van még egy beállítás, hogy milyen minőségben mutassa a képet szerkesztéskor. Az első beállítás a File/Properties menüpontban van, a másodikra nem esküszöm meg, de 90%, hogy szintén.
Előzmény: humberto (591)
humberto Creative Commons License 2007.07.04 0 0 591

Sziasztok!

 

Egy kérdés (lehet, hogy már volt, de nincs időm végignyálazni az egész topicot): DV kameráról szeretnék videót átvinni (capture). Ez részben sikerült is, de a Vegas egy pocsék minőségű avit csinált belőle.

DV avit csak a Movie Makerrel sikerült csinálnom. Meg tudjátok mondani, hogy hol lehet ezt beállítani? Előre isköszi.

 

Ezen kívül még arra lennék kiváncsi, hogy hogy lehet a szerkesztednő anyagot LASSÍTANI. Sehol nem találtam ezt a funkciót.

Még csak ismerkedek a progival, nem vagyok profi....

 

Előrei is köszi a segítséget!

dredly Creative Commons License 2007.06.29 0 0 590
A renderelésnél menj bele a 'Custom'-ba, és nézd meg az 'Audio' fülön, hogy milyen beállítások vannak. Előfordulhat, hogy valami limiter be van kapcsolva, attól függően, hogy milyen audio-formátumot választasz. Ha nem szempont a fáljméret, akkor javaslom a 'PCM-uncompressed'-et: biztosan a valós hangerőt adja.

Üdv

Dredly
Előzmény: Törölt nick (587)
agyurma Creative Commons License 2007.06.29 0 0 589
Több helyen lehet a hagnerőt állítani, nézd végig mindegyiket, szinte biztos, hogy az egyik le van húzva.
Előzmény: Törölt nick (587)
Morthond Creative Commons License 2007.06.25 0 0 588
Helló! A következő, nagyon érdekes problémába futottam bele: Van egy Vegas projekt, kb. 70 perc, és ebben van kb. 60 marker. Ha kirenderelem PAL DVD template-be és behozom a DVD Architectbe, akkor nem olvassa be a markereket. Próbaképpen kirendereltem ugyanolyan beállításokkal az első 2 percet és az abban lévő 3 marker látszik az Architectben, mint ahogyan annak lennie kell. Ez most hogy? Van valami korlát, amiről nem tudok? Válaszokat előre is köszönöm.
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.21 0 0 587
Hello, lenne egy kis problámám. Most kezdtem el az első projektemet Vegassal, és az a gond, hogy amikor lerenderelem avi-ban a fájlt, a hang sokkal halkabb, mint kellene. Vágás közben bármikor elindítom a videót, rendes, közepes hangerővel szól a hang. De amikor lerederelem, akkor meg tök halk. Ahhoz, hogy kimentve is elég hangos legyen mindent fel kell tekernem (volume, input db, output db stb), csak ugye akkor meg nem lehet dolgozni vele, mert bömbölnek a hangfalak vágás közben.
MZ/Y Creative Commons License 2007.06.07 0 0 586
Ott valami nem stimmel, a mezei avi-nál 1 óra kb. 13 GB.
Előzmény: Marel (585)
Marel Creative Commons License 2007.06.06 0 0 585
Az, hogy 5 perces videót 4 és fél gigába konvertál át.
Előzmény: dredly (584)
dredly Creative Commons License 2007.06.04 0 0 584
Mi a sok: az 5 perc, vagy a 4,5GB?
Előzmény: Marel (583)
Marel Creative Commons License 2007.06.03 0 0 583
Ez így nagyon nem nyerő. 5 perc 4 és fél giga. Valahogy csak meglehet oldani, hogy tudja használni az xvidet. Valami izét át kell írni a fáljban, hogy a divx-nek higye és akkor megy. Legalábbis a korábbi a 4.0-áson ez működött. Csak nemtom a program nevét.
Előzmény: dredly (582)
dredly Creative Commons License 2007.06.01 0 0 582
Konvertáld át "mezei" AVI-ba, és aztán szabdalhatod kedvedre...

A Konverter progi.

Dredly
Előzmény: Marel (581)
Marel Creative Commons License 2007.06.01 0 0 581
plííííz! valaki mert már a tököm tele van ezzel a szarral! hiába rakok fel külön xvid kodeket akkor se megy. :(
Előzmény: Marel (580)
Marel Creative Commons License 2007.05.30 0 0 580
azt hogy lehet orvosolni, hogy a vegas 7.0 az xvid videók hangját igen a képét nem tölti be?
gabeesz Creative Commons License 2007.05.23 0 0 579
THX!
Előzmény: szenyor Lopez (578)
szenyor Lopez Creative Commons License 2007.05.23 0 0 578
Az effektek között keresgélj. Van előnézeti kép és azon látod mit művel majd a videoddal. A kívánt effektet rá tudod húzni a túlexponált klippekre. Így fejből nemtom melyik lenne alkalmas rá.
Előzmény: gabeesz (577)
gabeesz Creative Commons License 2007.05.23 0 0 577
Nagyon köszi, így már ok!

Van egy új problémám is. Néhány jelenet kicsit túlexponált lett. Mitagadás nagyon jó idő volt és tűzött a nap rendesen! Szal lehet vlmit tenni azért h látható legyen mindenki arca?

Előre is köszi!
Előzmény: szenyor Lopez (575)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!