Keresés

Részletes keresés

kategorikusnem Creative Commons License 2014.10.15 0 0 25181

ha egyszer nem indult másik jelölt. vagy akkor egyetlen jelölt se legyen??!

Előzmény: sussoger (25180)
sussoger Creative Commons License 2014.10.15 0 0 25180

Tulajdonképpen Solymáron miért kellett szavazólap a polgármesternek, hiszen ha jól értem, ha egyetlen érvényes szavazatot kap, már 100%-kal meg van választva.  Annyi meg csak összejön, ha ő is szavazhat.  Szánalom.

Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.10.10 0 0 25179

Ahogy fokozatosan jönnek az infók, úgy derülnek ki az egyre ocsmányabb sunyítások az ügyben...

 

...ha jól értékelem a dolgokat Solymár-Kerekhegy közlekedési helyzete nagy szaharban van.

 

A botrány a küszöbön, de a büféző illetékesek vélhetően megnyugodhatnak, mert a dolog csimborasszója a választások utánra érkezik.

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25178)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.10.08 0 0 25178

:-))))))))

 

...és akkor lehet, hogy ezen dokumentumok közzétételét várom az illetékesektől?

azaz:

Hol vannak a határozatok, hol van az esetleges fellebbezés, hol az állítólagos határidőn túli benyújtás miatti elutasítás?

 

Előzmény: szkitty (25177)
szkitty Creative Commons License 2014.10.07 0 0 25177

Az általam ismert,  tulajdonlap szerinti  hivatalos állapot:

 

 Tulajdonos: Magyar Állam

 Kezelő: Pilisi Parkerdő

 

A tulajdonos hozzájárulása nélkül nem lehet a kezelőt megváltoztatni...

Előzmény: Törölt nick (25176)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.05 0 0 25176

megkaptátok a szeptemberi Solymári újságot? Képviselőnk az állítja( a képviselői bemutatkozásnál), hogy megkaptuk az út kezelését. ez most igaz, vagy csak kampány szöveg?

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.04 0 0 25175

nem volt időm a munkahely project magaalá temet ...

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25160)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.10.03 0 0 25174

Kedves kategorikusnem!

 

Azt hogy most mi van, azt nem kell ecsetelni, de légy derűlátó, ez egy átmeneti dolog jelenleg(talán).

 

Viszont az, hogy mi lesz, arról én már írtam korábban:

Ha az M0 megépül a Bécsi útig (10.-es út) akkor lesz vége a solymári közlekedésnek, mert mindenki errefelé fog átjárni, aki "leesik" az autóútról és Bp. I. II. XI. XII. kerületébe halad tovább... és akkor még szűken vettem, mert van még Nagykovácsi, Budakeszi stb.

 

De hát ahogy a mondás tartja: "Senki sem lehet próféta a saját hazájában."

Úgyhogy egye meg majd solymár azt, amit kifőzött magának,

én már elégszer ugattam itt a fórumon, hogy ha nem jön el a kőrgyűrű a Shell benzinkútig egy csomóponttal, akkor nem adnék hozzájárulást az biztos.

Ehhez viszont egy távolba gondolkodó, erős lobbitevékenységgel bíró Önkormányzat kéne, ami nincs.

 

Ha már az Avantit felhoztad, nézzük meg mit is akartak csinálni belőle pár éve, mert idáig ér az agyuk, mikor már információ kellett róla, hogy nem lesz arra út, mert megszűnik létezni -helyi bölcsődét, óvodát -ugye ez már több mint rövidlátás!

Előzmény: kategorikusnem (25171)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.10.02 0 0 25173

...és természetesen ma is várjuk az illetékesektől a Bp. II. kerületi Zerind vezér út lezárásával kapcsolatban:

 

Hol vannak a határozatok, hol van az esetleges fellebbezés, hol az állítólagos határidőn túli benyújtás miatti elutasítás?

Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.10.02 0 0 25172

 

Most, hogy adekvát módon kiderült, hogy boszorkány vagy, had kérdezzem meg, te varázsoltad ide nekünk ezt a kibelezett minihűtőt és az avétos padlószőnyeg tekercset? :-PPPPPPPPP

 

Hogyha én, pl. holnap felpakolom ezt a cuccost egy uti-futira és leviszem azt ledobom a József Attila utca elejébe, akkor nagyon önkényeskedőnek tűnök?

 

...mert a hócipő nagyon tele van a cigányok becsengetéseivel, hogy van-e még valami, mert a kintit már átnézték.

 

Mindezt azért tenném, mert hihetetlen módon nem érdekel a Depónia Kft. technikai gondja, a solymári önkormányzat a hunyó, aki ezt benyeli. Szarjankók akik az adókat, mi egyebet behajtják, de a kötelezően ellátandó szolgáltatást így biztosítják.

Előzmény: lesliel (25169)
kategorikusnem Creative Commons License 2014.10.02 0 0 25171

Ekkora dugó még nem volt, az Avantitól lépésben mentünk. :( Mi van??!! Mi lesz??!!

sussoger Creative Commons License 2014.10.02 0 0 25170

El lehetne azon gondolkozni, nem hozhatna-e létre Solymár egy csere-bere udvart.  Én pl. sajnálom kidobni a nekem már nem kellő, de másnak még tök használható cuccokat.  És vannak olyan dolgok, amikre ha nem muszáj nem adnék ki pénzt, hanem beszerezném ezen a helyen.  Kicsit a karitász vagy a konténeres ruhagyűjtés működik így.  Na meg a vatera/jofogas, de sokan lusták vagyunk lefényképezni meg felrakni, meg az se baj, ha helyben cserélnek gazdát az ilyen dolgok.  Tőlem akár ukránok is elvihetik, a magyarok meg Ausztriába járnak a kidobott sílécekért.

lesliel Creative Commons License 2014.10.02 0 0 25169
Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25168)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.10.01 0 0 25168

Kedves lesliel!

 

Nem is gondoltam, hogy ilyen lovagias vagy... :-)

 

Össze-vissza hoztál egy kazettás rádió-magnót, meg néhány tv-t és elvittél ezt-azt - sokat:

Eltűnt a pórszívómotoros köszörű, eltűntek a gyerekek popsitepsijei / látom nagy a család :-P /,

na meg valakinek megtetszett a plüsspuff, mert "hiányzik",

lába kélt egy fából készült széknek, meg egy  törött vasalódeszkának is,

gondolom ukrajnai látogatók voltak, akik magukévá tettek két hősugárzót (na mert hogy arrafelé kevés manapság a gáz), van még kérem, lehet vinni három db. is. :-P

A szőnyegeknek is híja van már -pörög az ingyen bazár na!

 

Tulajdonképpen műszaki bizományit is lehetne itt nyitni:jelenleg van már 4 tv, 2 nyomtató, scenner, fénymásoló, egy ismeretlen célú(mára összetört) tán kenyérdagasztó, 2 hősugárzó, és működő hűtő, kazettás magnó, meg a franc tudja mi...

 

A kárpitos székből (a hozott darab, ami kutya-vizelt állapotú!) valaki meg akarta szabadítani a rugókat, mert félig ki vannak tépve, de nyilván másik klánba tartozó kukabogarak "megzavarhatták" a projekt befejezésében az alkotót...

 

 

Az érdeklődős része tőlünk pedig: Felhívtuk a reggel a Depóniát:   Hali, mi a faß van?

-Jajj, hát pedig benne van a computerba,... nem értik, itten vagyon a szeptember harminc...lomi xy-nál, azaz nálunk.

Kapcsolják, vagy hívjuk a szállítási osztályt...gépzene, majd, brrr, brrr: halló...ők sem értik, - hívjuk tán fel a sjofőrt       - mi van vazze??? - a takarítóval ne beszéljek, vagy a portással? - jó akkor majd visszahívnak.

Na persze ez nem történt meg...(9-12 közt lehet velük szpícselni!!!), így visszahívás 12 előtt 10 perccel...ezt már nem vette fel senki. Na majd 14 óra előtt valamivel jelentkezett a szállítási osztály, hogy technikai probléma esete forog fenn, majd még a héten bizton jönnek.

 

AMÚGY KÖSZÖNJÜK NEKED SOLYMÁR, FRAPPÁNS EZ A "HÁZHOZ JÖN A LOMTALANÍTÁS" PROJEKT!

GRATULA!

 

Augusztus közepe óta megy a történet...októbert írunk...

EZ VICC!!!

Előzmény: lesliel (25166)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.10.01 0 0 25167

Igen, jól jött le, írhattam volna fél éjfélt, vagy a hivatalos megjelölést - 23óra 30 percet is.

 

Ha odaraksz valamit, akkor kérlek vigyél is, mert úgy látom, hogy ez a helyi szokás! :-PPPPPPPPP

 

Ugyanis pl. az általunk kirakott tv-t elvitték, lett helyette másik kettő (!), avagy a gyerekek kinőtt, elnyűtt tanulószékei szintén "hiányoznak", "kaptunk ajándékba" viszont egy kárpitos széket és egy plüsspuffot. Elhozta valaki a hősugárzó gyűjteményét, mert vagy 5 db gazdagítja a lomhalmazt. Cserébe elvitték a totál beállt nyomtatót. Két egyforma hűtő közül már csak a működőképes maradt, a döglött kompresszorosnak lába kélt. Érkezett néhány felismerhetetlen bútordarab - rész, szőnyegek, meg a fene tudja még mi, elvitték viszont a huzatja szakadt szivacságybetétet. Jött egy ismeretlen célú elektromos kütyü - akár kenyérdagasztó is lehet, valamint egy mikrosütő és egy minigrill, valamint egy porszívómotorra hekkelt köszörűkorong - Fábrynak csorogna a nyála, a dizájncenterébe való darab.

 

Íme hát a "házhoz megy a lomtalanítás" című helyi folklórműsor.

 

Mecénás: A lomtalanítást megrendelő lakó

Producer: Solymár Önkormányzat

Rendező: Az Élet

Előadják: Az emberek sokasága és az egyik szomszéd kutya, amelyik épp akkor vizelte le a felborított kárpitos szék ülőfelületét, mikor tegnap este hazaértem.

Előzmény: lesliel (25166)
lesliel Creative Commons License 2014.10.01 0 0 25166

Köszönöm a részletes tájékoztatát. Már terveztem egyébként, hogy felhívom őket.

 

Abból amit írtál az jött le, hogy kedden nem voltak elszállítani a lomokat. Ezek szerint még ha délután kocsiba pattanok, talán ledobhatom az enyémet is a Tied mellé :)

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25164)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.10.01 0 0 25165

...és természetesen ma is várjuk az illetékesektől a Bp. II. kerületi Zerind vezér út lezárásával kapcsolatban:

 

Hol vannak a határozatok, hol van az esetleges fellebbezés, hol az állítólagos határidőn túli benyújtás miatti elutasítás?

 

 

Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.09.30 0 0 25164

Kedves lesliel!

 

Én részletesen tudlak tájékoztatni a kálváriánkról lomtalanítás ügyben, mely a mai napig tart -ala solymár:

 

Ez év augusztusában(!) felhívtuk a solymári honlapon megadott telefonszámot (06 30 471-95-47), hogy lomtalanítási időpontot kérjünk. Ezen a számon közölték, hogy hívjuk a 06 26 631-895-öt 9-13-ig és egyeztessünk időpontot"Ágnessel" - mégis mi a teljes neve? _ ott már tudni fogják..."Ágnes"! (PUNKTUM!)

 

Grrrr- grrr, - Halló! Jó napot kívánok, xy vagyok - "Ágnest" kérem -...öööö,  ő szabadságon van egy hétig, hívjuk utóbb, mert csak ő tud időpontot adni...

 

Később mikor per "Ágnest" elértük, közölte, hogy ő már nem tud időpontot adni, mert nem vállalnak lomtalanítást, a Deponia Kft.-től kell kérni időpontot, de a telefonszámot nem tudta megadni, ...nézzük meg az interneten!!!

-Kérdés a telefonba:...És akinek nincs internetje???...

 

Na nesze vazze... van tovább:

 

Három nap múlva (mondjam azt hogy az első pozitív? -Nem mondom.) felhív egy koma, hogy a feleségem kérte a lomtalanítás telefonszámát, ezt most lediktálja: 06 22 507-666 itt lehet kérni szeptembertől...

 

Ezt felhívva közölték, hogy készítsük elő a szerződésünket (?) és hívjuk a 06 22 202 260-as számot és ott egyeztessünk időpontot.Felhívtuk a számot(szerződés nyema!- mégis milyen?), ahol közölték, hogy még nincs aláírt szerződésük solymárral, keressük őket 2-3 hét múlva - ... mégis kivel beszéltünk - Horváthnéval!,  -de mégis mi a teljes neve? - Horváthné, ismer itt így mindenki!!! - Gondolván mi:Tényleg, a tahó k. anyád?? 

 

...Na elteltnagyjából az idő, megtörtént ez is,- mert fehér ember türelmes-  újból kerestük a megadott számokat a kibekkelt idő után:

Halló tessék parancsolni!: ...időpontot...stb. stb. - Igen, jövő héten kedden, de reggel 6.-tól mehetünk, úgyhogy legyen kipakolva minden! (konkrét dátum szept. 30.-a)

 

Most, este 1/2 12- kor, bizonyos "külső beavatkozók" ráhatásával, szanaszét van túrva minden, nem csak hogy hiányzik a kirakott dolgokból, mert az nem izgat, de hogy hozzárakódnak dolgok és ez egyre dagad köbméterben (3 ugye a limit), az felettébb irritál.

 

Ha egyszer előkerül a szavahitetlen lomisbrigád, ki dönti el, melyik 3 köbméter az enyém???

 

 

 

 

 

 

Előzmény: lesliel (25143)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.09.29 0 0 25163

Örülök, hogy ebben a szorult helyzetben volt valakinek kreatív, megvalósítható ötlete - le a kalappal,

mert ha a felvezetésem megvalósult volna, az több mint botrány, ami senkinek sem hiányzik.

Előzmény: lesliel (25161)
s3pooler Creative Commons License 2014.09.29 0 0 25162

Kíváncsi vagyok hogy az Auchan előtt épülő felüljáróhoz összehordott töltés állékonyságát is ugyanazzal a módszerrel állapították -e meg, mint amivel a Pvörösvári anyaföldét...  

Előzmény: lesliel (25161)
lesliel Creative Commons License 2014.09.28 0 0 25161

A NIF szerint:

"Vasárnap 17 órakor újra elindul a közúti forgalom a 10-es főúton. A pilisvörösvári aluljáró munkálatait az A-Híd Zrt. végzi, a terelő útszakasz kiépítésén éjjel is dolgoztak, jelenleg a forgalomtechnikai jelek felfestése van még folyamatban. Az autósok 2x1 sávos, aszfaltburkolatú szakaszon 30 km/h-s sebességgel közlekedhetnek. A tömegközlekedési járművek a terelő utat használhatják, de a 3,5 tonna feletti nehézgépjárműveknek továbbra is tilos ráhajtani az útra, nekik Pilisszentiván felé kell kerülniük"

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25159)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.09.27 0 0 25160

Hihi! :-(

 

Szerdán ezek szerint nem sok sikerrel jártál, ha egyáltalán elmentél végül az ügyintézőhöz...?

Előzmény: Törölt nick (25157)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.09.27 0 0 25159

 

A "buli" szerintem nagyobb lesz, mint gondolod, mert a Vasút utca felől meg nem lehet majd kikanyarodni, ill. be meg nehezen. A 64-es buszcsalád meg majd ott is benne áll a dugóban, úgyhogy lesz hacacáré.

 

Szerintem rendőri irányítás nélkül 5 percen belül meglesz csúcsidőben az első koccanás (szokott az itt lenni sajnos), azt akkor vége a dalnak hétfő reggel a Pilisi-medencében a közúti forgalmat illetően Budapest felé.

Előzmény: s3pooler (25158)
s3pooler Creative Commons License 2014.09.27 0 0 25158

Jól sejtem, hogy hétfő reggel az a lépésben haladó kocsisor, ami a 10-es út elválaszthatatlan része, most a Terstyánszkyn fog haladni állni?

Előzmény: Szélmalomcsősz (25155)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.27 0 0 25157

választás előtt? muhaha...

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25154)
Szélmalomcsősz Creative Commons License 2014.09.27 0 0 25156
Előzmény: Szélmalomcsősz (25155)
Szélmalomcsősz Creative Commons License 2014.09.27 0 0 25155

Földomlás Pilisvörösváron

A közúti és a vasúti forgalmat is leállították szombat hajnalban a 10-es útnál. Tovább »

forrás: Index.hu

 

???

Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.09.26 0 0 25154

...és természetesen ma is várjuk az illetékesektől a Bp. II. kerületi Zerind vezér út lezárásával kapcsolatban:

 

Hol vannak a határozatok, hol van az esetleges fellebbezés, hol az állítólagos határidőn túli benyújtás miatti elutasítás?

Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.09.26 0 0 25153

Húúú aztazannya,

ezt most nekem, hogy azt ugrapukk?

Előzmény: karcosharcos (25152)
karcosharcos Creative Commons License 2014.09.26 0 0 25152

Én elhiszem, hogy mi a gond.

De tele van nekem is  a kerek karikával.

Elvtársak kiért nem volt jó a mező?

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!